|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Трудници! Десет факти за Вас!

Редакција Рингераја, 23.4.2021
Да Ве насмееме :)

image
/11


Може да Ви биде чудно, но потполно е нормално...

 

  1. Секој ден по терминот за породување ќе Ви изгледа како цел месец.

  2. Можеби ќе се разочарате ако плодовата вода Ви тече капка по капка. Веројатно повеќе би Ви се допаднало Вашиот водењак да пукне на работа, во продавница, или уште подобро – во ресторан “драматично и спектакуларно”, како во филмовите!

  3. Сите надежи кои ги имате во врска со породувањето, ќе избледат после еден час престој во породилната сала.
  4. Веројатно ќе бидете прилично изнервирани кога партнерот по петти пат ќе Ви каже “Кога се ќе заврши, ќе сфатиш дека болките вредеа”.

  5. Иако се подготвивте за потполно природно породување, нема да биде необично ако по првите контракции се предомислите. Ќе побарате епидурална и тоа ВЕДНАШ!

  6. Веројатно многу Ви пречеше кога на плажа Ве меркаа во костимот за капење, или гледаа во Вас во фитнес центарот кога обилно се потевте во тек на вежбањето...Во породилната сала сте голи, испотени и бучни. Како Ви изгледаат од овој агол проблемите од плажата и фитнес центарот?

  7. Можеби сте противник на епизиотомијата, но кога ќе дојде моментот на Вашето бебе да му се ослободи преминот на овој свет – нема да Ви изгледа како лоша опција. Напротив!

  8. Нека не Ве изненади ако посакате да ја удрите секоја личност од персоналот која во текот на породувањето (читај болките) ќе каже:”Добро Ви оди”.

  9. Немојте да се возбудувате заради разните крици кои ќе ги чуете во породилната сала, или гласното стенкање и пцуење. Во еден момент ќе сфатите дека потекнуваат токму од Вас! 

  10. Се породивте, добивте здраво и убаво бебе... Се чувствувате како најквалификувана личност на светот да делите совети за породување. Само напред!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Развој на фетусот месец по месец - видео
Бремена сте? Честитки! Дали сте љубопитни колку е големо вашето неродено бебе во развој, како изгледа вашето бебе додека...
31
Големина на плодот во бременоста
Интересен опис на големината на плодот во бременоста - приближување на вредностите преку компарација со овошје и зеленчу...
7
10 луди работи што се случуваат во вашето ...
Додека го поминувате својот вообичаен ден, сето ова се случува токму во вас. Кул (и малку чудно), нели?
6
Што треба да знаете за вагиналното породув...
Имајте доверба во вашето тело...тоа знае што прави
6
Анкета

Dali?
Admin

Dali ste pravele celulitni tretmani i dali se efikasni?

Da sum pravela (0%)

Da efikasni se (50%)

Ne ne sum pravela (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!