|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Со орален секс против утрински мачнини?!

Редакција Рингераја, 11.2.2013
Иако се чини како тврдење кое го измислиле мажите желни за секс, потврдено е дека оралниот секс ги лечи утринските мачнини кај трудниците

image
/11


 

 

Психологот Др. Gordon Gallup мисли дека утринските мачнини можат да се неутрализираат доколку трудницата ја консумира спермата на мажот кој ја оплодил.

Заради тоа, бремените жени треба да поттикнуваат секс, а не да го избегнуваат. Своите тврдења  Др. Gordon Gallup ги заснива на истражувањето на Националниот центар за биотехнологија според кое, трудниците кои орално ги задоволуваат своите партнери помалку страдаат од утрински мачнини, но и од прееклампсија. Истражувањето е спроведено на 2000 трудници.

Инаку психологот  Gordon Gallup на јавноста и е познат по написот од 2002 година со наслов “Има ли спермата антидепресивни својства?” Неговите научни испитувања  се концентрирани околу консумацијата на машката семена течност.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Три вистини за царскиот рез
Да се биде мајка, никогаш не е лесна задача. Со неа доаѓаат многу одговорности, борби и големи заслуги. Затоа сакаме да ...
6
cecka: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
5
Инспиративни мисли за бременоста
Бременоста е необичен момент, кој секоја жена доживува на свој начин. Нема сомневање дека таа го менува животот во секој...
5
Ова не го знаевте за породувањето
Породувањето може да биде неверојатно искуство, но и неубаво искуство. Исто како што нема две исти мајки и бебиња, исто ...
5
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?