|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Седењето дома со деца е потешко од одење на работа

Редакција Рингераја, 19.10.2018
Неодамна, истражувањето покажало дека многу мајки веруваат дека останувањето дома со бебето е многу потешко отколку да се вработите со полно работно време. Ова е особено точно за новите родители
Клучни зборови:

image
/11


Да се ??остане дома е потешко отколку да се помине денот на работа

Во неодамнешната студија, 31 отсто од родителите се согласија дека останувањето дома со бебето е потешко од одењето на работа. Уште 55 проценти од родителите веруваат дека одгледувањето на бебе е напорна работа. Уште 20 проценти од родителите мислат дека е навистина тешко. Овие одговори беа дадени и покрај поддршката што ја имаат новите родители.

Малку помалку од половината нови мајки рекле дека нема да можат да се грижат за своето бебе без советите од сопствената мајка. Само една четвртина од родителите мислат дека одгледувањето бебе е лесно.

 

Љубовта го прави сето тоа вредно

Иако одгледувањето на бебе често е потешко отколку да работите со полно работно време, тоа е дефинитивно вредно искуство. Во истражувањето, 42 отсто од испитаниците рекоа дека тоа е прв пат да се доживее безусловна љубов. Кога сакате, се чини дека целата работа одеднаш се исплати.

Што мислите? Дали верувате дека одгледувањето деца е потешко отколку да одите на работа?

Не ја сакав жена ми кога се венчавме...
Јас сум смешен, eмоционален, надпросечно сентиментален тип. Претпоставувам затоа и реков на жена ми дека ја сакам на вто...
4
Самохран татко нацртал како изгледа негови...
Секој родител барем еднаш помислил дека времето трае покусо отколку трепнување на окото. Понекогаш ви се чини дека вашет...
4
Не го вртете детето држејќи го за раце
Не постои родител кој не го завртел своето дете околу себе дрејќи го за раце. Сепак, една мајка има совршена причина кој...
3
Не им говорете на вашите ќерки дека се убави
Леле колку си убава! Мамичке, имате толку убава ќерка. Сигурно е најубава во градинка/училиште
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Градинки
miana

Како сте задоволни од детските градинки во целост?

Добри се (38%)

Катастрофа се (12%)

Солидни се (38%)

Одлични се (12%)

Немам коментар (0%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!