|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како изгледа туширањето кога имате бебе?

Редакција Рингераја, 21.6.2019
Во оваа комична ситуација се нашла секоја мајка, неколку пати
Клучни зборови:

image
/11


Прва минута

Вашето бебе задрема и вие конечно уловивте момент да одише под туш. Отидовте во бањата и се соблековте.

 

Втора минута

Станавте нервозна бидејќи бебето сфати дека веќе не е кај вас во раце. Тоа што бебето не може да падне, не ве смирува. Трчате гола во соба и го ставате бебето во лулката.

 

Трета минута

Застанавте под туш и пуштате топла вода.

 

Четврта минута

Бебето почна да плаче. Чекајте. Дали навистина плаче? Не сте сигурна. Ја изгаснавте водата и слушате. Можеби тоа не е плачење. Ја шампонирате косата најбрзо што можете. Многу, многу брзо го миете телото. Плачот на бебето е се посилен. Сега сте потполно сигурна - бебето плаче. Дали да ставите регенератор? Имате ли време? Морате што побрзо да завршите. Чекај! Дали го измив шампонот за коса? Не можете да се сетите.

 

Петта минута

Детскиот плач отиде во неверојатна висина. О Боже мој, бебето сега мисли дека е потполно напуштено и овие десет минути од вашето туширање ќе го уништат животот на бебето.

 

Шеста минута

Ја исклучивте водата. Владее потполна тишина. Дали детето престана да плаче, или воопшто не плачеше. Нема врска. Време е за регенератор. Пак ја пуштивте водата.

 

Седма минута

Зошто е бебето толку тивко? Можеби нешто се случило. повторно ја извадовте главата од туш-кабината и го прашувате бебето: "Дали си добро". Тогаш се сетивте дека бебето сеуште не зборува. О Господе, толку е тивко, нешто се случило!

 

Осма минута

Бебето пак почна да плаче. Ох, фала Богу!

 

Деветта минута

Хитно излегувате од бањата, гола и мокра. Трчате во соба, скоро и да се слизнавте. Го зедовте бебето во прегратка и му се извинувате  што го оставивте толку долго само и му ветувате дека никогаш повеќе нема да го направите тоа.

 

Десетта минута

Дали регенераторот е уште на вашата коса?

Висока температура кај децата
Секоја температура покачена над нормалната, значи над 37.5 ја сметаме за покачена температура, но не значи дека на таа т...
4
Како една мајка престана да им вика на сво...
Многу ми значат пораките кои ги добивам од своите деца – па и да се исчкртани на мало парче хартија или напишани со совр...
3
Децата нека се досадуваат за летниот распу...
Дали ги забавувате вашите деца со часови по танцување, часови по пливање, часови за готвење или тенис лекции за време на...
3
Јазикот зборува за здравјето
Дали имате навика додека ги миете забите во огледалото да го погледнете јазикот? Тоа е многу едноставен, но и корисен на...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Bliznaci
AnMari

Najubavi iminja za bliznaci?

Beti i Keti (0%)

Ina i Mina (67%)

Sanja i Sandra (33%)

Sonja i Sanja (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!