|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Избираме најубава творба: Андреј Трајковски

Редакција Рингераја, 12.10.2013
Уметничка творба на тема Правата на детето по повод одбележувањето на Детската недела ни испрати наставничката на Андреј Трајковски, Тања Јосимовска

image
/11


 

 

Уметнички творби добивме од II 6 одделение при ОУ:"Лазо Ангеловски" Скопје. Цртежите ни ги испрати наставничката Тања Јосимовска.

Андреј Трајковски ви порачува: Секое дете има право право да другарува со сите деца од целиот свет

 

1

 

Ако Ви се допаѓа пораката на Андреј и неговото дело, ставете Like на статијата.

Сакате и вие да испратите творба од Вашето дете и да дадете свој придонес за промовирање правата на детето? ИНФОРМИРАЈТЕ СЕ КАКО да го направите тоа.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Права и обврски на детето
На сите деца, без исклучок треба да им припаѓаат овие права, без разлика или дискриминација заснована на раса, боја на к...
6
Покачен ЦРП кај деца
Иако многу родители не го знаат значењето на скратеницата CRP, тие се свесни дека неговите вредности можат да покажат да...
5
Lacalut Kids: Како да се осигураат здрави ...
Lacalut советува како да се осигураат здрави заби и добри навики за орална хигиена кај децата?
4
Тајната на јагодите во чоколадо за Валентајн
Како да ги подготвите јагодите во чоколадо на најсовршен начин? Еве неколку чекори кои ја откриваат тајната на идеалните...
4
Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?