|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Чудесни работи во врска со бременоста!

Редакција Рингераја, 30.4.2012
Чудесни работи се случуваат во текот на деветте месеци од бременоста. Ви откриваме неколку...

image
/111


 

 

Зар не е неверојатно што жената кога е бремена може да претчувствува кој пол е нејзиното бебе, зар не е неверојатен фактот што клетките од бебето засекогаш остануваат во телото на мајката? Зар не е прекрасно тоа што бебето може да слуша музика и се' што се случува околу мајката и зар не е добро да се слушне дека жената е најпривлечна во текот на оваа состојба?

Еве неколку интересни работи поврзани со бременоста

Знаци дека сте бремена со момче: дали се в...
Кога сте бремени, вие и вашето семејство сте љубопитни да го знаете полот на бебето. Оваа љубопитност, со текот на генер...
253
Суровата вистина за царскиот рез
Замислете да ве испратат на некоја обична операција и по излегувањето од сала да ве пречекаат со мало бебе и да ви кажат...
54
10 изненадувања по породувањето
Претпоставувам дека сите луѓе кои имаат деца веќе го виделе пеколот, па не сакаат да се навраќаат назад. Но бидејќи јас ...
19
Породување: Постои ли нешто поубаво?
Погледнете ги најубавите фотографии настанати при раѓање на нов живот, собрани во неодоливо видео, кое допре многу срца
7


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Kade?
Jana9

Kade go proslavivte rodendenot na vaset_o dete?

Doma (0%)

Igroteka (100%)

Restoran (0%)

Ne go slavevme (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!