|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
10.2.2015 16:00:40   
gina
Bebuska na mama pa mozno e mene vo 11 nedela mi kazaa sto e pa posle vo 12 koga bev kaj drug dr. mi rece rano e za eden meces ce se vidi i posle narednata kontrola druga doktorka mi potvrdi deka e masko

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Полот на бебето
27.3.2015 19:09:23   
Felly RR
И потврдено user posted image И се исполни на М желбата за братче user posted image user posted image user posted image
И во 12 недела докторката ми го кажа полот, ама некако мн рано ми беше, па чекав потврда во 17 н.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Полот на бебето
27.3.2015 19:34:33   
Ilina87
Супер Фели, ќе си има ќерка ти братче. Убаво е кога ќе се погоди второто од различен пол, макар што најбитно е да здрави и живи.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Полот на бебето
17.4.2015 8:51:53   
Sekercinja
Zdravo na site mamicki.. Jas sum nova na forumot iako so godini ve sledam. Jas sum user posted image so vtoro. Prvoto mi e user posted image 4 godini. Do sega bebceto na dva pati bese so skrsteni nodzinja i ne mozevme da vidime dali e user posted image ili user posted image . Za 10 dena ke odam na 4D pa mozi togas ke vidime sto e. Pozzz

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Полот на бебето
17.4.2015 13:22:36   
Melanija RR
Sekercinja добре дојде на Рингераја user posted image

Која недела си?Можеш да го напишеш терминот за породување ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sekercinja)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Полот на бебето
23.12.2015 15:09:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

Здраво мешковци........... видовме дека бебињата ке бидат машки......


Реков јас ќе бараме невести во соседствотоuser posted image user posted image ,...честитки СОЛЕ, со лесно, види со битолчанка82 или некоја друга што има женски да се сосватите инаку тешка работа со невести user posted image user posted image

Чекаме и другите да пишете за полот на бебињатаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Полот на бебето
23.12.2015 15:48:34   
bitolcanka82
Sole ima edna devojka kaj mene..hahaha

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Полот на бебето
22.2.2016 13:46:48   
angelce83
Рингерајки, дали може преку желба и избор за некој одреден тип на храна да се знае дали е машко или женско. Значи бремена сум 7недела и имам неворојатна желба за благо, само тоа ми се јаде..
Ве молам ваши искуства user posted image Позз до ситеuser posted image

(Одговор на членот bitolcanka82)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Полот на бебето
22.2.2016 14:11:01   
scared RR
Докторот рече дека можеби е машко, ама може и од папочната да делува така user posted image Мене ми е сеедно да ми е здраво право само сакам, а мм е повеќе по девојче ептен му е мерак. Што ни дал господ тоа вечно сме му благодарни за овој дар.

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Полот на бебето
22.2.2016 17:15:57   
SOLE
Skared RR, и кај мене прво рече дека мисли дека се машки но после на следната контрола со сигурност потврди user posted image , само нека се здрави и прави, душички се какви и да се user posted image ,

Angelce 83, не верувам дека по желбата за храна би се препознало какво ке биде бебето, некои трудници има апетит, некои воопшто немаат, некојиповракаат некои не значи тоа е индивидуално, дури може една иста трудница во две бремености да и биде различно а сепак полот на бебето ист, ајде уживај во бременоста па можеби на првиот скрининг ке ти кажат какво е user posted image



< Поракaта ја уредил SOLE -- 22.2.2016 17:17:10 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Полот на бебето
22.2.2016 18:43:53   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce83

Рингерајки, дали може преку желба и избор за некој одреден тип на храна да се знае дали е машко или женско. Значи бремена сум 7недела и имам неворојатна желба за благо, само тоа ми се јаде..
Ве молам ваши искуства user posted image Позз до ситеuser posted image



Ѕирни Тука има дискутирано за храната и полот на бебето.
Битно да е живо и здраво ,полот ич не е битен .
Дете е дете неважно дали е машко или женско

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Полот на бебето
3.5.2016 16:29:20   
princessa
Еве на мене веќе по втор пат докторот ми потврди дека е девојче. Јас си знаев, имав претчуство и ми се исполни желбатаuser posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Полот на бебето
10.5.2016 10:55:33   
angelce83
Ringerajkiii eve me i mene, moeto bebce e ZENSKOuser posted image user posted image Na prviot skrining vo 13 nedela mi rekoa zensko no ne so sigurnost, sega vo 17 ned maticniot mi kaza pak zensko, zdravje boze se nadevam taka do krajuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: Полот на бебето
13.5.2016 17:24:00   
Neurotoxin RR
Некој да не се жалеше дека нема девојчиња, еве не и нас, на скринингот во 20-та ми потврди дека е женско, пред тоа не кажуваше user posted image

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 514
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?