|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
29.5.2013 10:28:58   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Вчера беше најсреќниот ден...дознав дека носам user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



lele kolku ubavo...Bravo srcka,neka e zivo i zdravo...Princeza na mama!!!

< Поракaта ја уредил miana -- 29.5.2013 10:29:35 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Полот на бебето
29.5.2013 11:34:04   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Вчера беше најсреќниот ден...дознав дека носам user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Е што убаво Мартинс мам user posted image
Сега дечкото ќе има сестричка user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Полот на бебето
29.5.2013 16:04:23   
Snowhite RR
Супер Мартинс мам ќе си имате и вие даде, многу е убаво машко па женскоuser posted image Честиткиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Полот на бебето
2.6.2013 13:29:25   
ruzica84
Kakvo bebe ke imas masa,pisi ni user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Полот на бебето
3.6.2013 16:25:06   
dida
vo 17 nedela mi rekoa deka e masko. Vo 22-ra na screening-ot vo GAK mi rekoa deka e zensko i istoto mi go kazaa kaj maticniot na 4D vo 26ta nedela. Taman se iznakupuvav ubavi zenski alistenca denes vo 34ta nedela mi rekoa deka e maskouser posted image ...da se cudis :(
Navistina sum zbuneta

(Одговор на членот ruzica84)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Полот на бебето
3.6.2013 16:33:15   
princessa
dida ic da ne se razocaruvas i kaj mene istoto se sluci. Vo 17ta nedela mi kazaa deka e masko, vo 22 nedela zensko, vo 26nedela ne se znaese tocno ne bese siguren doktorot i na kraj vo 31va nedela mi kaza deka e masko. Vo 34ta nedela ne mi kaza nisto za polot. Jas nisto nemav kupeno za zensko zasto si vikav ako e zensko imam od kerkickata i kupiv neutralni stvari samo, nesto zolto, bez. I jas sum razocarana od doktorive sto samo se istrcuvaat za polot, pa ke im kazes na lugeto ednas vaka ednas onaka. Dodeka ne go rodam i so sopstveni oci ne vidam sto e ne veruvam veke vo nisto. Ama neka se zivi i zdravi. Sega imam pregled vo 37ma nedela pa ke vidime, toa e za dve nedeli.

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Полот на бебето
10.6.2013 11:34:40   
Natasa981
Kako e mozno posle 26ta nedela da ne se vidi ubavo polot na plodot..? Kade idete na pregledi ,ne mi e jasno kako moze da se pravat tolkavi utki vo vrska so polot. A za posle 30ta nedela pa epten be da ne se vidi..?! Mene za prvoto dete vo 12ta nedela Dimcev od Sistina mi rece deka e zensko, za potoa vo 15ta nedela da mi potvrdat.Za vtorovo sto go nosam isto taka Dimcev (pazete sega vo 11ta nedela mi rece masko) i potoa vo 16ta mi potvrdija. Jas sekako so neveruvanje prifakav se sto mi bese kazano tolku rano mislam, ama ete nemase posle previranja od tipot ; masko e zensko e, neznaeme sto e.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Полот на бебето
10.6.2013 13:04:31   
princessa
takvi slucaevi za promasuvanja na polot imalo i ke ima..eve jas pred nekoj den na tv ja gledav emisijata "vreme e za bebe" i na kraj zenata rodi zensko a celo vreme mislela deka masko nosi. Nekoi pa do kraj na bremenost ne znaat sto nosat poradi polozbata na bebeto. A vo rana bremenost site bebinja licat na maski

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Полот на бебето
10.6.2013 14:08:55   
Yummy Mammy
Eve, sega se vrakam od pregled, i nie sme user posted image
Posle dve zenski, tretovo nekako so strav go pravevme, ama ete... bidna... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Полот на бебето
11.6.2013 12:17:08   
dida
hahahha neka se zivi i zdravi samouser posted image ...pusta radoznalost i na kraj zbunka ni stanuva
Ama toa e user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Полот на бебето
11.6.2013 12:26:33   
mama_06
И второво е машко, а јас и за двете некако знаев дека се машки. Интуиција. А третото ке ми е женско user posted image user posted image user posted image на старост ќе го родиме за да има кој да се врти по куќа. И сега очекувам реакција од здруженијата за заштита на децата.

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Полот на бебето
11.6.2013 22:28:43   
Snow Queen
На 26ти месецов сме на контрола, точно на полни 13 недели.
Па ако сме добро наместени може и ќе дознаеме.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Полот на бебето
26.6.2013 23:57:02   
Snow Queen
Денес бев на контрола, точно сме 12+0 user posted image
Денот ми е прекрасен, поубаво неможеше да започне user posted image
Си го видов беушко, мрда па растура 20/25мин. докторката едвај го премери user posted image Само нешто пафта/пливка, го врти газето нон стоп, таман ликот да му го видам ми пушти 3/4Д тааап рачињата преку глава user posted image
Нешто наспомна докторката за полот user posted image ама ми рече ова е онака првично, и ич сигурно,зошто е мн немирно пафта и скртува нозе+ мн. мало. Па затоа почекај до следната контрола.
Големи сме, 5,75см. а тешки 57гр. user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Полот на бебето
27.6.2013 0:04:41   
vezilka RR
user posted image Нека си мрдка тоа, хе,хе. А вие ќе се стрпите уште малку за полот. За четири недели те чекаме тука да не известиш :)

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Полот на бебето
27.6.2013 14:47:15   
Maria
Изворна порака:Yummy Mammy

Eve, sega se vrakam od pregled, i nie sme user posted image
Posle dve zenski, tretovo nekako so strav go pravevme, ama ete... bidna... user posted image


user posted image user posted image user posted image Супер Yummy Mammy,ете ке си имаш и синче.user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Полот на бебето
30.8.2013 1:42:39   
Snow Queen
Денеска на скринингот курето не изненади на секунда...ама оп брзо скрсти нозе и толку беше....ќе чекаме потврда за 2 недели.


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Полот на бебето
4.9.2013 0:59:22   
@bebe
Nie sme rozevi user posted image vo meseto na mama raste edna ubavicauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Полот на бебето
4.9.2013 8:21:10   
JovanaJ
Ajde da prijavam user posted image
Na skriningot vo 12-ta nedela ni rekoa deka e masko. Doktorkata bese prilicno ubedena...a sin mi presreken sto ke ima bratce! user posted image
Da priznaam deka i nasa zelba bese masko, ama kako i da e, samo neka se zivi i zdravi!

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Полот на бебето
8.9.2013 18:00:04   
Lacrymosa
мене на скринингот ми рекоа дека е машко ... и во 5-6ти месец испадна женско дека е... па сега што ќе излезе

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Полот на бебето
12.9.2013 13:08:02   
tnade
user posted image za rodenden dada ke si dobie sestricka

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Полот на бебето
13.9.2013 11:19:03   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

user posted image za rodenden dada ke si dobie sestricka



user posted image user posted image user posted image Супер. Што ии да е само нека е живо и здраво.

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Полот на бебето
7.12.2013 18:11:11   
vezilka RR
Неккни на прегледот во 16та недела срамежливо ни кажаа дека ќе имаме женско. Мене ќефот ми се стори, ама никако Никола да го убедиме. Јас му велам ќе имаме дадичка, а тој не вика, машко. Хе, хе ќе биде интересно.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Полот на бебето
7.12.2013 18:15:45   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Неккни на прегледот во 16та недела срамежливо ни кажаа дека ќе имаме женско. Мене ќефот ми се стори, ама никако Никола да го убедиме. Јас му велам ќе имаме дадичка, а тој не вика, машко. Хе, хе ќе биде интересно.

Ejjj vezilke sto ubava vestuser posted image user posted image neka e zivo i zdravo samo pa da vidis sto e kerka

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Полот на бебето
7.12.2013 19:55:43   
Felly RR
Супер Везилке, и јас се израдував, нека е здраво живо а и Никола има време да се навикне на идејата за дадичка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Полот на бебето
7.12.2013 22:21:59   
LoveableMe RR
Честитки Везилка што убаво, ќе си имаш едно кукле да го дотеруваш со кики, фустанчиња, чевличиња, џемперчиња...мммх мераци user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?