|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
7.12.2013 22:50:03   
zzaa
Честитки Везилка.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Полот на бебето
8.12.2013 0:12:28   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Неккни на прегледот во 16та недела срамежливо ни кажаа дека ќе имаме женско. Мене ќефот ми се стори, ама никако Никола да го убедиме. Јас му велам ќе имаме дадичка, а тој не вика, машко. Хе, хе ќе биде интересно.


Претчувствував јас дека е user posted image user posted image Честитки! Ние на М му велевме, зошто ти е брат, да ти ги зема играчките, дада е поубавоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Полот на бебето
8.12.2013 17:34:34   
Martins mom
У што убава вест Везилке !!user posted image user posted image Ќерката е најскапоцениот дар за една мајка user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Полот на бебето
8.12.2013 19:45:33   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Неккни на прегледот во 16та недела срамежливо ни кажаа дека ќе имаме женско. Мене ќефот ми се стори, ама никако Никола да го убедиме. Јас му велам ќе имаме дадичка, а тој не вика, машко. Хе, хе ќе биде интересно.


Претчувствував јас дека е user posted image user posted image Честитки! Ние на М му велевме, зошто ти е брат, да ти ги зема играчките, дада е поубавоuser posted image




Треба да пробам некоја таква финта оти ептен се буни за дадичка. Сега нели е во нинџи филм и сака братче за да си играл нинџи со него, па ние му викаме дека и дадичките сакаат да играат нинџи, а а додека не најдеме некоја која стварно ќе сака да си игра со мечеви, тешко ќе го убедиме. Се сложува на дадичка само ако сум родела две, и батко и дадичка, хе, хе, да не му се слоши..

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Полот на бебето
16.12.2013 16:08:49   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Неккни на прегледот во 16та недела срамежливо ни кажаа дека ќе имаме женско. Мене ќефот ми се стори, ама никако Никола да го убедиме. Јас му велам ќе имаме дадичка, а тој не вика, машко. Хе, хе ќе биде интересно.


Претчувствував јас дека е user posted image user posted image Честитки! Ние на М му велевме, зошто ти е брат, да ти ги зема играчките, дада е поубавоuser posted image




Треба да пробам некоја таква финта оти ептен се буни за дадичка. Сега нели е во нинџи филм и сака братче за да си играл нинџи со него, па ние му викаме дека и дадичките сакаат да играат нинџи, а а додека не најдеме некоја која стварно ќе сака да си игра со мечеви, тешко ќе го убедиме. Се сложува на дадичка само ако сум родела две, и батко и дадичка, хе, хе, да не му се слоши..


Изгледа не ќе морам многу дапоработам на случајот оти о петокот на скринингот ни кажаа дека имаме „свирче“. Беља работа, ту вака, ту така. За Никоала уште во 16та недела ми кажаа машко и ниту еднаш не се поколебаа.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Полот на бебето
4.1.2014 21:27:04   
Stefanija Stefi
Ееее...ова ме потсети на зет ми за сестра- тој вика НЕ МОЖИМЕ ДА ЗНАЕМЕ ШТО Е ДУРИ ТОА САМОТО НЕ ОДЛУЧИ- Така дојде времето user posted image

....шала на страна, јас имам уште малку време до тој момент и едвај чекам да ми кажат што носам. До душа во Плодност ми рекоа дека до сега без грешка го годеле полот на бебињата, па не верувам дека ќе имам проблеми со изборот на бои...(едвај чекам да одам во шопинг!!!)
Толку време го чекавме бебето па само Здравје Боже да биде се во ред па и ние да имаме гоооооолеми грижи од типот кој пол ни е бебето и какви бои да му спремаме user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Полот на бебето
14.1.2014 20:15:32   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: June

Здраво Рингерајки!
Нова сум на форумов, се надевам ќе се дружиме и споделуваме убави искуства.
Бремена сум 16 та недела, па ме интересира кога отприлика може да се види полот на бебето?


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Полот на бебето
14.1.2014 20:18:20   
Bethany
June, мене докторката ми го има кажано полот уште во 12-13 недела, и тоа беше прилично сигурна во тоа. На крај и испадна како ни кажаа. user posted image Така да мислам дека ако бебето е свртено во соодветна позиција може да ти го кажат полот на бебето уште сега.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Полот на бебето
16.1.2014 21:19:21   
June
Ти благодарам Bethany на одговорот. Денес бев на ехо и како да видоа нешто меѓу ноџињата user posted image најверојатно носам машко...сепак за сигурно ќе ми кажат на скринингот во 21ва недела user posted image .

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Полот на бебето
16.1.2014 23:16:35   
Bethany
Супер, ќе знаете повеќе на следен преглед... Може ќе ве изненади, а може ќе ви се и потврди веќе кажано user posted image

Може ако сакаш да се запишеш на списокот за терминот на породување тука, исто така и другите трудници, па заедно да броиме месеци и денови до првото гушкање со бебето user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 18.1.2014 15:16:17 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот June)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Полот на бебето
18.1.2014 12:42:15   
June
Bethany, не ми го отвара постираниот линк, пишува "oваа порака е избришана или преместена, со што веќе не е достапна".

_____________________________

"In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away "

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Полот на бебето
18.1.2014 15:17:53   
Felly RR
Јуне, пробај повторно, мислам дека сега треба да го отвори линкот.
Да ти посакам и добредојде на форумот, и лесна бременост. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот June)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Полот на бебето
8.4.2014 16:09:39   
sandriana RR
Најверојатно бебето е женско, според денешниот преглед user posted image user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Полот на бебето
8.4.2014 17:11:21   
AnnaMolly RR
Што убавоооооооо! Ќе си има Т сестричка!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Полот на бебето
8.4.2014 18:50:18   
Melanija RR
sandriana RR кога видов дека си пишала на темава помислив дека е user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Полот на бебето
8.4.2014 23:35:13   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Најверојатно бебето е женско, според денешниот преглед user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image принцеза малаuser posted image



_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Полот на бебето
29.4.2014 19:38:03   
Stefanija Stefi
sandriana RR мило ми е за тебе, честитки и јас дознав пред некој ден дека носам девојче и пресреќна сум така да можам да си претпоставам како се чувствуваш колкава среќа е ова user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Полот на бебето
30.4.2014 12:08:26   
Defne90 RR
user posted image user posted image user posted image за малите девојчиња.

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 30.4.2014 12:09:09 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Полот на бебето
6.5.2014 14:20:36   
VAGA2
Prvoto mi e masko, pa sakav vtoro zensko! Ama mi kazaa deka e masko! Taka da dve mazinja ke si imam, zdravje! Da se zivi i zdravi!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Полот на бебето
6.5.2014 14:55:25   
Defne90 RR
Да ти се живи и здрави Вага само тоа е битно.И машкото и женското бараат иста нега и внимание да им посветиш и исто во секој случај ќе ти се мили.Само здравје,другото не е важно.user posted image
гледам само женски погоре ајде па и момче да ни се прошара малку.Честитки вага за мажето мало и со лесно да ти биде бременоста.user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 6.5.2014 14:57:03 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот VAGA2)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Полот на бебето
19.6.2014 13:21:42   
Slonceo1
Здраво идни мамички user posted image Сакав да ве прашам едно прашање па можеби ке ми помогнете user posted image За две недели треба да отидам на преглед па имам слушнато дека со 4Д ехо може да се види полот на бебето уште во 11, 12 недела. Има некоја вакво искуство? Можеби е рано ама едвај чекам да дознаам какво е дали user posted image или user posted image Поздрав до сите

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Полот на бебето
19.6.2014 15:01:02   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slonceo1

Здраво идни мамички user posted image Сакав да ве прашам едно прашање па можеби ке ми помогнете user posted image За две недели треба да отидам на преглед па имам слушнато дека со 4Д ехо може да се види полот на бебето уште во 11, 12 недела. Има некоја вакво искуство? Можеби е рано ама едвај чекам да дознаам какво е дали user posted image или user posted image Поздрав до сите

Ако е бебе убао поставено и д-р има бистро око и искуство, секако ќе се види пол user posted image
Имаме повеќе РРајки кои баш тогаш го дознале полот на user posted image .
Мене во 2те бремености ми го кажаа во 16та недела (за првата бременост во 12та недела, на прв скрининг д-р се излажа - себе и мене user posted image )

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Slonceo1)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Полот на бебето
19.6.2014 15:11:21   
Slonceo1
Фала ти многу за мислењето сепак ќе видеме за две недели какво е user posted image секако ако се гледа. Само живот и здравје до тогаш user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Полот на бебето
19.6.2014 22:59:56   
lusy
Прво и машко денес во 16 недела дознавме. Пресреќни сме со мм,
иако мене ми беше сеедно што е.

(Одговор на членот Slonceo1)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Полот на бебето
20.6.2014 20:16:50   
linak
Мене на последниот преглед во 14та недела докторот ми рече дека е момче user posted image но јас сум со резерва бидејќи е малку рано штознам. Веќе кога ќе одам нареден пат ќе прашам повторно за потврда на полот user posted image

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?