|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
20.6.2014 22:16:17   
Melanija RR
Ако е искусен доктор знае што гледа ,мене ми кажаа во 17та но она мислела дека предходно ми кажала што значи на 2Д ехо видела околу 14 неделаuser posted image и така и си беше user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Полот на бебето
26.6.2014 15:58:46   
Melanija RR
Штом го дознаете полот на бебето пишете ни user posted image


user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Полот на бебето
26.6.2014 16:46:27   
Dilina
Мене најпрво во Систина ми кажаа дека е цуца, па после во Чаир на преглед, без да спомнеме, пак ни кажаа исто. Кај првиот гинеколог рече дека е женско, сега кај што сум кај новиот матичен, рече дунда е, и тоа со сто посто, а мене луѓе кој и да ме сретне, продавница, работа, на улица луѓе сите како од пушка ми викаат МАШКО НОСИИИШ? user posted image

Демек стомакит ми бил таков топчест нанапред, и да таков ми е ама и јас сум слабичка може затоа user posted image незнам што е работава, сите доктори ми рекоа женскодека е, и сите се искусни додуша, а со луѓево надвор абе како на челото дека ми пишува машко дека носам, а нема врска user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Полот на бебето
27.6.2014 12:24:46   
sandriana RR

Демек стомакит ми бил таков топчест нанапред, и да таков ми е ама и јас сум слабичка може затоа user posted image незнам што е работава, сите доктори ми рекоа женскодека е

Во првата бременост и мене сите тетки/баби, па и помлади што "проценуваат" пол од око, до последен ден ми велеа - ааа, машко носиш,а? - дека мевот само ми беше, нанапред, и изразена Linea negra имав и флеки по лицето - а бебе си беше женско (освен на првиот скрининг коа се избрза д-рот па згреши).
Сега е пак девојче, ама овој пат и "проценителите" погаѓаат - демек поширок ми е мевот, половината и задникот овој пат user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Полот на бебето
4.8.2014 9:19:10   
Ki4iko
Ова со нагодување на полот заради обликот на стомакот,никако не ми прави логика user posted image .со првата бременост ,целата се проширив и карлично и во стомак,па си родив машко,а сега за втората бременост сеуште не знаеме пол,а стомакот ми е напред испупчен како да имам лубеница голтнато user posted image ,немам апетит ,посебно благо не јадам,за 1 недела сум на ехо,па ако кажат пол ,ќе видиме нагодувањата дали се точни од бабиве user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Полот на бебето
12.11.2014 20:10:54   
Ki4iko
јас сум утре на контролен преглед во 30 недела.до сега докторката неколку пати кажа дека е женско, но некако чекам ужте контролни ехо прегледи за да бидеме сигурни и да се впуштиме во жопинг за девојче user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 14.11.2014 19:24:51 >

(Одговор на членот momcence)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Полот на бебето
13.11.2014 11:54:49   
Ki4iko
.Јас бев денесс на контролен преглед во 30 недела и докторката детално ми ги опиша големите и малите усни ,што значи носам девојче user posted image ,сите сме радости дома.ех само да е здрави и живо user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 14.11.2014 19:21:05 >

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Полот на бебето
13.11.2014 11:57:50   
Aleksx2Leon
ITS A GIRLLLLLL user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Полот на бебето
14.11.2014 13:49:56   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

ITS A GIRLLLLLL user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ah kolku sakam i jas edna moma da e vo meshko.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Полот на бебето
14.11.2014 14:02:26   
Aleksx2Leon

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond


ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

ITS A GIRLLLLLL user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ah kolku sakam i jas edna moma da e vo meshko.

user posted image sin mi e tolku hiperaktiven sto koga doznav deka sum bremena si rekov ako ne e devojce ke padnam u depresija zaso ne znam kako bi se snasla so dve deca koi 1 minuta ne miruvaat (deka vikaat neli maskite se po nemirni od devojcinjata,ma da zavisi) user posted image pa fala bogu dedo boze me izraduva i ti posakuvam i ti da se izraduvas ovojpat so edna cuca vo meseto user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Полот на бебето
14.11.2014 17:52:07   
lolla RR
Кај нас е машко, дефинитивно ни потврдија пак во 24 недела, само се прчеше со ку*ето цело време на ехо, а лицето не сакаше да си го покаже целосно user posted image

Нека ни се живи и здрави, полот е најмалку важен.

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Полот на бебето
14.11.2014 19:22:59   
Melanija RR
Ја најдов темата Што ако полот не е тој?=ТУКА постовите се префрлени тамуuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Полот на бебето
6.12.2014 17:19:39   
Bethany
Женски, докторка ни кажаа дека над 90% е девојче user posted image

Оваа докторка беше 100% сигурна за полот во иста недела и со синчето, така да ем чувствувам дека е во право, ем и верувам user posted image
Само здраво право, ама сепак сестриче јуххуууу

< Поракaта ја уредил Bethany -- 6.12.2014 17:20:03 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Полот на бебето
6.12.2014 17:33:50   
Hopeful RR
Охоооо, машала дундурка Bethany, нека е здрава и жива user posted image И кај тебе сме значи таман со имињата и комбинациите како и кај Mihaela user posted image
Ќе ви вратам дупло после со близнаците, ќе ве изнамачам за имиња user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Полот на бебето
6.12.2014 17:36:12   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Женски, докторка ни кажаа дека над 90% е девојче user posted image

Оваа докторка беше 100% сигурна за полот во иста недела и со синчето, така да ем чувствувам дека е во право, ем и верувам user posted image
Само здраво право, ама сепак сестриче јуххуууу

Jeeeee super znam deka toa sakase.znaci Tamara ni doagjaaaaauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Полот на бебето
6.12.2014 17:40:07   
Bethany
Фала женски, само нека ни се здрави user posted image

Ако Хоупфул, убаво мачење ќе биде тоа, и јас сум возбудена да ја слушнам една од можни три комбинации кај вас user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Полот на бебето
9.12.2014 19:07:21   
sandriana RR
Bethany и Mihaela2010 - па вие жени сте со страшна интуиција бре user posted image
Ептен се радувам за новите РРаја женски user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Полот на бебето
20.12.2014 14:04:05   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond


ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

ITS A GIRLLLLLL user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ah kolku sakam i jas edna moma da e vo meshko.



I ko sto e red da se pofalam deka dr rece ne e siguren ama misli deka e moma :D na nareden sken,nekade okolu 12Januari ke kazat za posigirno :)

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Полот на бебето
24.12.2014 11:42:24   
jasmina 25
i jas nosam masko doktorot mi kaza uste vo 12 nedela posle toa uste dva pati mi go potvrdi toa i za prvoto isto mi kaza tolku rano i pogodi neka se zdravi i zivi bitno ke si imam rabota so mazi cel zivot i prvoto mi e masko user posted image a i posakuvav i ova da e maze...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 9:37:50   
blue_blue
Hopeful, чекаме извештај денес за полот на бебињата user posted image

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 10:34:57   
Hopeful RR
Аааа ме памтиш blue_blue! user posted image Колку сум возбудена, имам трема како за бета кога правев или за срцева акција кога чекавме! Во 11.20 сум, штом се вратам ви пишувам user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 12:59:32   
Melanija RR
Hopeful pa imas li ti mob,do koga ke cekame?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 17:11:12   
Hopeful RR
user posted image user posted image

Две куриња се user posted image А некако баш се надевавме на едно со едно, ама само нека се здрави и живи, па ќе се снајдам некако со тројца мажи по дома! user posted image Инаку тек сега стигам да ви пишам, гс преку глава цел ден по доктори. Важно сега имам повеќе му*а од мм! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 17:20:10   
gina
Hopeful user posted image user posted image user posted image ako se user posted image samo zdravi pravi da se sto ubavo sto zi znaete kaj mene sigurno uste e rano

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 17:26:01   
Bethany
AAA Hopeful cestitki za sinovite user posted image user posted image
Ah junacite na mama, da se zivi I zdravi!

E aj sega da te vidam go temata za iminja user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?