|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ако полот не е тој?
19.8.2010 19:48:14   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Ние толку се навикнавме со идеата дека ќе биде машко што ако се случи женско мислам дека малку ќе не збуни..Не дека женско не сакаме туку ептен се внесовме во филмот машко, и по име веќе го викаме..Здравје, само нека се роди живо и здраво.


И ние исто user posted image , белки не може до толку ултразвукот да не излажеuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што ако полот не е тој?
19.8.2010 21:52:10   
mama26
kaj mene zgresi dokorot.i imav celo skafce so zenski alista zdipleni go cekaa devojceto.i op.gi pokloniv na drugarka miuser posted image user posted image koja si dobi devojcence 6 meseci posle mene

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што ако полот не е тој?
20.8.2010 1:16:43   
Џесика
мене среќа не ми утнаа, ама имаше извесен период кога не бевме сигурни... значи моментот кога го направив тестот за бременост, го сликав и по ММС го пратив на мм со наслов „Еве го аберот за син ти“, значи не знам како ама толку самоуверена и сигурна за машко, тоа е чудо... после на втората контрола исто... плодот 15 мм, ја се јавувам на мм и му викам „син на мајка, ми расте во мешето“ user posted image и кога во 20 и некоја недела отидовме на целосен ехо преглед кај Адамова, она ни потврди дека е машко...се расплакав од радост... во меѓувреме ни кажуваа милион различни приказни како утнувале плод, како заради папочната врвка може да се прикаже како машко, а да е женско... се упрпавме малку, ама ете бидна по прогнозата...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што ако полот не е тој?
20.8.2010 10:24:55   
arh_diz
Kaj nas ne zgresi doktorot od pocetok rece deka e masko i masko se rodi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што ако полот не е тој?
15.10.2010 18:10:42   
lidi
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Ние толку се навикнавме со идеата дека ќе биде машко што ако се случи женско мислам дека малку ќе не збуни..Не дека женско не сакаме туку ептен се внесовме во филмот машко, и по име веќе го викаме..Здравје, само нека се роди живо и здраво.

E jas sum u taa situacija sega...Uste od momentot koga ostanav trudna imav nekoe cuvstvo deka nosam masko.Mm mi sakase zensko ama jas vodejki se po mojte cuvstva go ubeduvav deka i masko da e ke si bide nase user posted image E sega vo 16 ta nedela odime na kontrola i doktorot vika leleeee ova mi lici mene na zensko.A nie mu smislivme i ime...Od Teo sega ja vikame Jana...Kako i da e i jas vikam neka bide zivo i zdravo.
386d7f86-e484-42b0-9513-1c281e4779a71.03.01

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што ако полот не е тој?
24.11.2010 19:49:28   
jasmina18031990
Jas i mm odime kaj dva doktori i davta isto velat deka e zensko, sega imam eden kup obleka za zensko no sto ako se rodi masko vo sto ke go oblecam dodeka da kupam drugiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lidi)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што ако полот не е тој?
24.11.2010 21:53:39   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: jasmina18031990
sega imam eden kup obleka za zensko no sto ako se rodi masko vo sto ke go oblecam dodeka da kupam drugiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Vo sto i da go obleces bebe e bebe vo se ubavo ke ti bide , tvoe si e user posted image

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што ако полот не е тој?
24.11.2010 22:50:22   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

ИЗВОРНА ПОРАКА: jasmina18031990
sega imam eden kup obleka za zensko no sto ako se rodi masko vo sto ke go oblecam dodeka da kupam drugiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Vo sto i da go obleces bebe e bebe vo se ubavo ke ti bide , tvoe si e user posted image

jasmina jas mesto zensko se porodiv so masko,pa doma go oblekuvav vo nekoi od ostatokot od zenski bodi,drugo sve dadov i go pokrivav so rrozevo kebence...i ne e strasno kako kaza twins pogore


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што ако полот не е тој?
24.11.2010 22:55:19   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

во меѓувреме ни кажуваа милион различни приказни како утнувале плод, како заради папочната врвка може да се прикаже како машко, а да е женско... се упрпавме малку, ама ете бидна по прогнозата...
kako utnuvale plod ,da...ama ajde da ti kazat masko pa da e zensko pak ima logika ,neli?papocna vrvca i sl.ama moevo?mi reoa zensko a masko?pa kade go skri../????user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што ако полот не е тој?
25.11.2010 8:30:11   
Octavia
Јас кога се породив имаше две утки во болницата. На едната и кажале женско, а роди машко, на другата и кажале машко, а роди девојче. Таа што роди машко се тешеше дека од првото дете има машка облека, ама имала се изнакупено за женско, а другата си го извади девојчето облечено во сино user posted image , оти се имале купено за машко. Ние ги зезавме да си ги сменат една со друга купените работи user posted image . Иако мене лично не ми беше важен полот, нека е здраво и живо. За првото не знаев што е, па купував работи со неутрални бои. Мм беше убеден дека е женско, оти да имало „нешто“ ќе се видело user posted image , ама се роди машко. За второто правев амниоцинтеза и тука нема утка за полот, што ќе напишат, тоа е. Ма нека се здрави и живи и мамичките лесно нека се породат, тоа е важно. user posted image  си е user posted image  и тоа е единствената вистинска љубов на прв поглед user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што ако полот не е тој?
11.9.2012 19:20:38   
Maria
Леле...одамна никој не пишал на темаваuser posted image ,ајде трудници,што мислите дали може докторот да погрешил?Си имате купено алиштенца за еден пол,а испаѓа дека носите спротивен.user posted image
Што мислите,колку е тоа можно кога во денешно време медицината ни е доста напредна???user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што ако полот не е тој?
30.11.2012 17:00:19   
Simona_k
pa neka e zivo i zdravo iznenaduvanje ke bide a jas sakam iznenaduvanja ke se iznasmejam sigurno i ke go iznaguskam user posted image sto drugo bi napravila?

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што ако полот не е тој?
14.11.2014 19:21:26   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: momcence

Здраво до сите мамички !!
Сакам да прашам дали кај некоја од вас е направена грешка при соопштување на полот. На пример на скрининг да ви рекле едно и после 30 недела или на пораѓај излегло друго :).
Поздрав

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

momcence и јас би сакал да знам,дали се случило на некојда се згреши полот на бебето,макар и на подобро ехо ? ј

ИЗВОРНА ПОРАКА: Isabella

Еве јас сум таков пример. Цела втора бременост ми беше дијаметрално спротивна од првата, и лошење, облик на стомак, на лице, апетит... Буквално све ми беше поинакво од бременоста со ќерка ми и сите ми викаа дека носам машко.... освен мојот гинеколог. Чекавме втора ќерка, све спремивме за женско бебе и името беше смислено. И кога искочи бебето не прашаа како ќе се вика, мм вика Вероника, и бабицата го тргна ќебенцето со кое го завиткаа бебето, вика па не ни видовме што е, и кога виде вика па машко е user posted image . Ние останавме збунети, незнам да кажам дали разочарани, едноставно цел филм ни се смени... Нормално многу се израдувавме што е све во ред со бебето, ама не бевме спремни за момченце, немавме ни име ни облека. Не ни веруваа на прва ни родителите кога им кажавме дека имаат внук.
Ете и тоа се случува во денешно време и тоа на најсовремени апарати во ЕУ.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Леле Isabella и мене не ми се верува дека при 3D и 4D ,може да се згреши.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што ако полот не е тој?
14.11.2014 20:48:17   
Mihaela 2010
Haha ke si go cuvame, sto bi rekla kerka mi mamo sto ako se rodi po greska maskouser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што ако полот не е тој?
14.11.2014 21:05:07   
Ki4iko
Јас на последниот ехо преглед и викам на докторката убаво видете,па да се пуштиме во шопинг.Зеде докторката објаснуваше каде се малите усници,каде големите,хехех важно јас да си бидам на сигурно дека е женско user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што ако полот не е тој?
25.11.2014 9:49:03   
Anuska14
За првата бременост докторот се истрча и го згреши полот ама беше ептен на почеток мислам 13 недела. После неколку недели се оправи и гопогодиuser posted image
Сега беше 100%сигурен па ке видиме дал погодил. А ако не го погодил мислам дека после моменталниот шок ќе го засакам и ќе се навикнам на детето какво и да е зашто ќе си биде мое и ќе си го сакам најмногу на свет независно user posted image илиuser posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што ако полот не е тој?
2.12.2014 15:54:38   
caciana
Na sestra mi i na snaami doktorkata im go pogodi polot na prva. Inaku jas mnogu sakam maski teca.. i za poslednovo bebce koe sto e devojce sakav da bidi masko. I sea ni kazuvaat devojce e ,,,a jas se molam neka e greska neka e greska... Celi devet meseci se nadevav deka e greska.. No koga izleze doktorkata i na brat mi mu rece deka mu se rodi KERKA , vidov deka ne e greska hehhe i bev PRESREKNA . Bez razlika na polot bebeto si e bebe i si go sakam kakvo i da bide user posted image

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што ако полот не е тој?
2.12.2014 19:17:22   
Ki4iko
Така е,нека се живи и здрави,па не е многу битен полот user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?