|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
23.2.2013 18:32:10   
Simona_k
idnata_mama нарано 16 недела а најсигурно 20-22 недела поздравче имај убава бременост

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Полот на бебето
23.2.2013 19:32:51   
Natasa981
Jas ovoj pat nosam masko :) Bar taka mi rece dr Dimcev od Sistina, stoznam valjda e vo pravo,sum slusnala deka ne gresi covekot, i za prvoto isto vaka mi pogodi i toa epten rana bremenost.. Kako i da e ,da ni se zivi i zdravi samo toa e najbitno. Mnogu sakam i sestricka za kerkickava ,pa mozda i treto dete ke rodam zdravje samo.Dodusa neznam kako ke go ubedam mm za treto dete.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Полот на бебето
6.3.2013 13:34:23   
Gaia
Леле ама ме насмеаа претходните постови со "рецептите" на правење на машко или женско бебушкоuser posted image Ќе пробам и јас здравје за второто па user posted image да си има сестричкаuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Полот на бебето
6.3.2013 13:35:50   
princessa
i jas vo 17ta nedela nosev masko ama sega vo 22-zenskouser posted image . Ne korisev nikakvi recepti, sto bide neka bideuser posted image
Mene torta ne mi izleguva po recept a ne pa bebeuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил princessa -- 6.3.2013 13:36:23 >

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Полот на бебето
6.3.2013 14:30:45   
Gaia
хахахахаха Принцеса user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Полот на бебето
11.3.2013 16:09:37   
dida
vo 17ta nedela mi rekoa masko, denes sum na skreening pa ke vidam dali ke mi potvrdat ili nesto ke se smeniuser posted image

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Полот на бебето
11.3.2013 16:16:01   
blond
Принцеса, до крајот може уште пет пати да се смени user posted image какво и да е, живо и здраво да е!
Јас за второ сакам user posted image бидејќи веќе имам user posted image

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Полот на бебето
11.3.2013 16:21:09   
dostickage
Mene vo 21 mi rekoa deka ne e sigurno zasto ne bese dobro namesteno no deka e devojce.
Jas pak od pocetok na bremenosta si kupuvav sini raboti, duri i dzemperce mu spletov teget so crveno na rigiuser posted image
23 nedela drug doktor me gledase i vika vidi go ti batkovo sto pravi mnogu mrda ... jas gotovo stanav od krevetot kaj sto lezev od srekja user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Полот на бебето
11.3.2013 16:32:25   
Gwendolin
Хехехе од кога дознав дека сум трудна реков машко дете не знам да раѓам и веднаш си купив розово ќебенце...и кога ми рече докторот нешто му виси меѓу нозе., му викам докторе е нели женско е? аааа женско е како не, тоа да ти било папочната врвца, ако беше машко ќе се изнаносеше розови работиuser posted image .

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Полот на бебето
12.3.2013 13:20:58   
masa
Пред некое време читав дека ако трудницата има мачнини носи девојче,ако нема машко.Па какви се ваште искуства дали е тоа точно или не?Кога бев бремена со ќерката имав многу мачнини.Сега е уште рано но да си знам user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Полот на бебето
12.3.2013 13:37:46   
Tanjicka
jas nemav macnini i so dvete i rodiv maski, a koleskata ja ubija macninite pa pak rodi masko, taka da nema vrska

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Полот на бебето
12.3.2013 13:59:32   
princessa
jas vo prvata bremenost nosev zensko i me utepaa macninite, se isusiv do koska od povrakanje. I sega po vtor pat bremena so devojce me ubija tie pusti macnini pak i uste poloso mi bese od prviot pat. Nekoi velat deka ako trudnicata ima macnini hormonite si ja vrsat rabotata kako sto treba i deka bebeto si se razviva dobro. Isto imam cueno deka deka tie trudnici sto imaat macnini ragaat bebe so mnogu kosa. Navistina mojata kerka se rodi so mnogu kosa pa maz mi morase da odi vednas da kupi cesel i cetkauser posted image

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Полот на бебето
12.3.2013 14:04:28   
mila28
Mene uste vo 13ta nedela na toj skrining doktorkata mi kaza deka e 95% ubedena deka e masko, i navistina rodiv masko. Neznam poradi goleminata na plodot i postavenost na besika na bebeto licelo kako za masko :D

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Полот на бебето
12.3.2013 14:16:27   
Мими
Мене со првата бременост до пораѓај ми викаа дека носам женско а родив машко.Сега сум бремена со второ и ми викаат дека е машко.Иако го видов и јас дека е машко нема да сум сигурна додека да се породам user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Полот на бебето
21.3.2013 11:59:04   
idnata_mama
Мене на скринингот вчера докторот не сакаше да ми каже што е бебушко, а јас толку бев убедена дека конечно ќе знам што е!!! Ми рече дека не е сигурен и дека е рано да се знае со сигурност (12 недела сум) и дека кога јасно ќе се покаже ќе ми каже!!! Јас сеуште сум убедена дека е user posted image и вистински си посакувам ќеркичка. На крајот секогаш си викам да е живо и здраво ама ако некој ја слушне и ми ја исполни желбата за женско ќе си бидам пресреќна!!!

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Полот на бебето
21.3.2013 12:20:40   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Mene uste vo 13ta nedela na toj skrining doktorkata mi kaza deka e 95% ubedena deka e masko, i navistina rodiv masko. Neznam poradi goleminata na plodot i postavenost na besika na bebeto licelo kako za masko :D


Да не беше кај Чрепналкова? Мене таа во 13 недела ми рече дека е машко поради поставеноста на бешиката и ете, погоди :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Полот на бебето
21.3.2013 14:31:35   
kikicka
user posted image Немора да значи , кај мене беше контра. Со првото ни повраќав нити имав мачнини а бебето женско и здраво право големо и со многу коса се роди и нокти пораснатиuser posted image Се е индивидуално од организамот колку и како може да трпи промени кои настануваат во текот на бременоста.
ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

jas vo prvata bremenost nosev zensko i me utepaa macninite, se isusiv do koska od povrakanje. I sega po vtor pat bremena so devojce me ubija tie pusti macnini pak i uste poloso mi bese od prviot pat. Nekoi velat deka ako trudnicata ima macnini hormonite si ja vrsat rabotata kako sto treba i deka bebeto si se razviva dobro. Isto imam cueno deka deka tie trudnici sto imaat macnini ragaat bebe so mnogu kosa. Navistina mojata kerka se rodi so mnogu kosa pa maz mi morase da odi vednas da kupi cesel i cetkauser posted image



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 21.3.2013 14:32:11 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Полот на бебето
21.3.2013 14:47:25   
idnata_mama
Јас го удавив од испрашување докторов, е добро нека не е сигурно ама вас на што ви личи му викам user posted image ... и он вика : На бебе, на што да ми личи! Ама машко или женско, ја упорна!!! Ама не ми кажа... Ќе си почекам уште малку па ќе видиме!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Полот на бебето
21.3.2013 14:55:15   
kikicka
user posted image Епа сакаш да си знаеш. Јас дури во 5 месец дознав за првото зошто се се вртеше и неможеше убаво да се види, а бев убедена дека е машко АМА испадна женскооо и јас така демек разочарана дека интуицијата ме излагала си се помирив со фактот дека е женско и послеси ја сакав најмногууууу user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Полот на бебето
25.3.2013 12:28:59   
srekna1986
Trudnici, zdravo , jas sum nova na forumov, imam 26 godini, na 14 nedela doktorot mi kaza deka po gradba na besika i konstitucija na bebusko deka nosam masko, vo 17, skoro 18 nedela povtorno bev na ginekolog i mi kazam deka 90 % e masko , pa sega treba zdravje boze za 3 do 4 nedeli da idam na 4 D , pa ke ve izvestam sto bebusko nosam:) kaj vas od koga pogodija, moze li da zgresat,pozdravce

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Полот на бебето
25.3.2013 13:36:08   
angelce83
Zdravo ringerajkiuser posted image Jas sum 27nedela i nosam masko, barem taka do sega mi potvrdija doktorite nekolku pati i toa na razlicni mesta i maticniot i na privatno vo Sistina. Mnogu posakuvav zensko i uste pred da ostanam trudna sonuvam deka imam kjerka i ja drzam vo race, tolku bese mila i slatkauser posted image i koga ostanav trudna bev ubedena deka e zensko, koga op masko- nemozev da poveruvam. Maz mi normalno srekjen, leta od radost prvo pa masko, a jas ne deka ne se raduvam samo neka e zivo i zdravo megutoa mnoguuuuuu sakav zenskouser posted image I sega vekje kako odminuvaat mesecite sonuvam pocesto i nekolku pati vo sonot sonuvam kako drzam devojce vo race. Neznam sto znaci sonot, dali deka tolku posakuvam devojce pa sonuvam ili samo taka se pogodilo neznam...Daj boze vtoroto da mi bide zenskouser posted image

(Одговор на членот srekna1986)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Полот на бебето
29.3.2013 22:23:37   
majka na eva
i kaj mene povtorno devojceuser posted image e sega ne znam kolku tocno pogoduvaat ama na 4d eho verojatno deka so sigurnost e zensko.i ne sum razocarana bidejki ovojpat i sakav da bide zensko. zdravje treto pa maskouser posted image user posted image user posted image user posted image ako imam...user posted image

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Полот на бебето
3.4.2013 8:22:10   
skakul
zdravo mamicki.vcera bev na kontrola i mi rekoa deka ke bide masko bebulevo.tatkoto presreken a mama malku razocarana oti sakase usteedna kerka,ama neka e zivo i zdravo.neznam kolku sigurno se gleda vo 15ta nedela i na 3d eho ama i jas vidov megu nozinjata ,ama zdravje boze za posigurno po eden mesec.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Полот на бебето
3.4.2013 14:32:05   
princessa
skakul ne go zemaj toa zdravo za gotovo. I jas imam edna kerkicka i sega vo vtorata bremenost vo 17ta nedela mi kaza d-rot deka izgleda e masko. Nekako ne mi se veruvase, celo vreme imav pretcuvstvo deka e zensko. No koga bev na 2ot skrining vo 22ta nedela mi kaza deka e zenskouser posted image user posted image . Vo ponedelnik so polni 26nedeli sakam pak da mi potvrdi, sto si e sigurno sigurno si e 2-3 pati da mi kaze istouser posted image

(Одговор на членот skakul)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Полот на бебето
4.4.2013 12:52:08   
idnata_mama
Лелеле мамички јас одам денес да ми кажат што е бебушко. Јас сум убедена дека е женско и ќе си пукнам од мака ако не сум во право... Некако ме фаќа некоја чудна возбуденост за прегледов ама еве уште некој саат и одам. Се надевам кога ќе ви пишам ќе бидам пресреќна! Стискајте палци и пуштете ми ја цела среќа на светов!!!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?