|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 [20] 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 18:36:34   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

user posted image user posted image

Две куриња се user posted image А некако баш се надевавме на едно со едно, ама само нека се здрави и живи, па ќе се снајдам некако со тројца мажи по дома! user posted image Инаку тек сега стигам да ви пишам, гс преку глава цел ден по доктори. Важно сега имам повеќе му*а од мм! user posted image

user posted image Houpful. Ме изнасмеа за м***та user posted image Да знаеш дека жените секако имаат поише м**а од мажите! user posted image Ајде, со лесно да туркаш натаму.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 22:34:25   
Melanija RR
Hopeful и јас мислев ќе бидете 50-50 ама вака ќе ви биде здравје боже побучно по домаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Полот на бебето
26.12.2014 23:23:04   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR 30.09.2014

Hopeful, одлични вести, јас цело време мислам дека ќе имаш две к..иња, ама ајде да сочекаме следно ехо. Со лесно на сите, влечи не за нос


Честиткииииииииииииии Хопефул, ми се потврди тоа што мислев, очигледно треба да си купам една кугла да гатам, барем некој динар да извадам.....user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Полот на бебето
27.12.2014 10:18:16   
Milicka 30
Hopeful милаа прекрасна вестuser posted image ! Само нека си растат синчињата на мама, а за со 3 мажи ќе се снајдеш некако, најпосле мора да ја слушаат мамичка, поздрав!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Полот на бебето
27.12.2014 15:21:42   
lolla RR
Хоупфул, браво за сонцињата, само нека си растат ке си ки бидат мамини миленичиња. Тоа си е прво правило, синовите се за мајките :) Ке си бидат доживотни другари.

И да, и јас мислев ке бидат пола пола, ама Ловабл погоди, секоја чест.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Полот на бебето
27.12.2014 16:48:05   
gina
lele devojki ne mi se veruva denes bev kaj maticniot mi zemase merki za priska i mi kaza sto e taka odednas jas ne ni mislev da prasam po sto e rano 11+3 a i ne sakav ne mi bese bitno samo zdravo pravo da e i e

user posted image Boy

posto tripati denes me gledase na exo posto bese uspano ne mozese merki da zeme i mi vika deckovo inaet ni terat jas mu se pulam vika da masko e a jas cela zbuneta masko pa se gleda i taka koga pak me gledase pak mi potvrdi mislam deka ne e greska
iako potsvesno sakav devojce ama ne e bitno mnogu sum radosna user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Полот на бебето
27.12.2014 17:17:08   
Milicka 30
Ginaaa честиткииии ! Синовите се мамини мази user posted image , само нека си расте во мешето на мама.
Не е ли уште рано за да се види полот? Кога обично може да се види?

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Полот на бебето
27.12.2014 17:27:18   
gina
fala milicka 30 pa da i jas se zacudiv deka rano mnogu mi kaza. Na snami duri vo 5 mesec i kazale stoe, a me gledase na 4D exo

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Полот на бебето
27.12.2014 21:45:12   
lolla RR
гина,што убаво, ке си имаш маже малечко - миленик на мама. 2015 по се изгледа ке е машка година. Само нека си живи и здрави.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Полот на бебето
28.12.2014 10:36:36   
Hopeful RR
Ајдеее, другарчиња со моите дечковци user posted image
Само нека расте и нека напредува gina, па за девојче - здравје, следниот пат user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Полот на бебето
28.12.2014 11:22:39   
LoveableMe RR
Aман бре, све ку..иња со ИВФ, ха ха ха,user posted image , ајде само нека се множат!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Полот на бебето
28.12.2014 14:38:55   
Melanija RR
И 2013 г беше машка и 2015 исто,секоја втораuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Полот на бебето
28.12.2014 16:48:05   
gina
na slednite sto ce pravat ivf im posakuvam da si imaat devojcinja oti nasive fraeri sto ce prat moraat da brknat nesto user posted image user posted image user posted image mala sala

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Полот на бебето
30.12.2014 10:58:45   
gina
vcera koga bev kaj Lazareski go prasavme dali se geda stoe toj ni vika ne rano e za toa moze posle eden meces ce se vidiuser posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Полот на бебето
2.1.2015 10:46:42   
LoveableMe RR
"Машките фетуси трошат повеќе енергија?

Машките фетуси трошат повеќе енергија, покажа анализата на над 68 милиони бремености во САД во периодот од 1990 до 2012 година.

Резултатите од анализата покажаа дека жените, кои за време на бременоста добиле помалку од девет килограми, раѓале помал број машки деца отколку женски, во споредба со жените кои во текот на бременоста добиле повеќе од девет килограми.

Имајќи предвид дека со намалувањето на добиените килограми бројот на машките деца мошне праволиниски опаѓал, се смета дека овие две варијабли се директно поврзани.

Во текот на истражувањето е забележано дека во шесттиот месец од бременоста стапката на смртност кај машките фетуси била многу поголема кај жените, кои добиле помалку килограми.

Ова поле треба дополнително да се истражи со цел да се увиди дали бремените жени имаат поголеми енергетски потреби кога носат машки деца, со цел за евентуално одредување на нутритиентите, кои можат да ги зголемат шансите за преживување на фетусот
."

Извор: daily mk


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.1.2015 10:47:05 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Полот на бебето
5.1.2015 15:11:41   
sonce79
Zdravo devojki,
prvo da vi kazam srekna nova godina na site. Se sto bilo loso da ostane vo minatata i ovaa godina samo pozitivni vesti, nasmeani lica i zdravi i zivi majki i deca

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Полот на бебето
5.1.2015 15:15:24   
sonce79
Po greska na dva dela porakava user posted image
eve jas da se prijavam go doznavme polot na bebinjata... imame user posted image user posted image ... Iako ke bese super da se mesani, ne se zalam sto ke dobijam mnozinstvo doma..user posted image 100% siguren e dokotorot. user posted image Eve da ne bide deka samo deckovci godinava ke ima...

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Полот на бебето
5.1.2015 15:40:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sonce79

Po greska na dva dela porakava user posted image
eve jas da se prijavam go doznavme polot na bebinjata... imame user posted image user posted image ... Iako ke bese super da se mesani, ne se zalam sto ke dobijam mnozinstvo doma..user posted image 100% siguren e dokotorot. user posted image Eve da ne bide deka samo deckovci godinava ke ima...


sonce79, честитки за женските, ќе си имаш помош по домаuser posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Полот на бебето
5.1.2015 16:07:38   
gina
sonce79, user posted image user posted image user posted image cestitki za tvoite princezicki sto ubavo devojki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Полот на бебето
5.1.2015 21:08:54   
Melanija RR
sonce79user posted image две куклички

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Полот на бебето
6.1.2015 9:43:31   
Milicka 30
Sonce 79 user posted image честитки за двете убавици на мама,поздрав!

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Полот на бебето
6.1.2015 10:09:00   
sonce79
Faa vi na site...user posted image user posted image
Od sekogas sum vikala deka sakam prvo masko dete, ne znam zosto, ama koga mi kazaa deka se dve zenski, epten se izraduvav sepak...user posted image mozebi bidejki jas imam sestra i sme mnogu bliski iako sme 6 godini razlika.. Kako i da, da se zdravi i zivi, mm neka mu ja misli so 3 zeni po doma. Pozdrav i srekni praznici na site.

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Полот на бебето
7.1.2015 10:36:58   
Hopeful RR
сонце79, нека се здрави и живи, убавици на мама! user posted image

Него, вие обратно од нас user posted image На нас искрено опцијата за user posted image user posted image ни беше последна на список, ама еве, ни легна и сега им се радуваме на синковци. Му кажав на мм за твојот случај, и вика дај да се трампаме, ионака сме тука со тајмингот user posted image

Море само нека се здрави прави, па ај ќе се посватиме, ако не па user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Полот на бебето
8.1.2015 10:02:13   
sonce79
Hopeful, и јас истото го помислив, user posted image user posted image може ке не спојат децата на крај што знаеш... user posted image
Инаку кај нас, да, скроз обратно, user posted image user posted image последна опција ни беше, изгледа скроз обратно фака. Ама што вика мт, тука сме негде, може да направиме и 2 пара мешани... user posted image user posted image
Ова дека две, па затоа веднаш си ја мислиш најдобрата варијанта дека е по едно од секое.. Инаку, да се живи и здрави, секако е добро... Замисли да не можевме да видиме до крај,како порано... user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Полот на бебето
10.2.2015 14:25:01   
Bebuska na mama
Zdravo na site,
Jas bi sakala da Ve prasam dali e mozno polot da se vidi vo 12+4g.n
Vcera bev na pregled mi zemaa brisevi I merki za prisca1, pa doktorkata detalno mng go gledase bebceto I duri jas sama si primetiv I si prekutev , a posle nekoe vreme
I doktorkata vika ova mi lici na masko ama ne garantiram. A stvarno se vide megu nodzinjata kako sto mrdase se vide duri i slika imam ama sega mi e cudno pa tolku rano mozno e da se vidiuser posted image user posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 19 [20] 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 [20] 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?