|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:25:22   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ЈУлеееееее читаш ли мила која ти е следната задача?user posted image user posted image user posted image user posted image


Еј убави идеи и рецепти навистина треба да поткренеме иницијатива за патнетирање на идеиве. И гледаш после некое време телешки мускул снемува по прдованици, Матка преплавена user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:27:23   
mami
 user posted image   user posted image   user posted image   user posted image
ајде Јуле почнувај постапка

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:28:37   
Еца
Леле малку ќе киднам од форумот и тука се дешаваат работиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:29:28   
mami
епа ти не киднувај..објасни и на Мила дека и ние сме важни, нека разбере некои работиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:32:29   
Еца
user posted image Ma Не е проблем Мила, туку моите се тука па правев јадење, па малку нив им се посветив, но еве за саат време си одат, па нема ништо да ми побегне тука, се ќе фаќам на време на радарuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:52:12   
Палешка РР
Сакате рецепт за женско??? user posted image
Кексајте се секој ден и гарант женско ќе биде.  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 14:58:14   
mami
ааааа како не...што дека беше секој ден, ене го трча гол низ куќа, со курето на мегдан неможе да го стигне мајка ми да го облечеuser posted image user posted image user posted image user posted image ај следното

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 15:02:15   
Палешка РР
 user posted image  user posted image  user posted image
Марио сакаше братче, не му се направи баш кеф и ми вика "Ќе видиш мамо дека ќе му порасни *уре"
user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Полот на бебето
4.9.2009 13:20:37   
Палешка РР
изворна порака: cevlice

Мили мои мами веке го знам полот на моето душиче МАШКО
Милото мое си го грабнало палчето од ноџето и си цица
многу сум возбудена ....почнав да си цимолам!


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Полот на бебето
4.9.2009 15:03:24   
Bile
vo 21 nedela mi kazaa deka bebeto e zensko

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Полот на бебето
4.9.2009 15:06:27   
mami
опа..ние го добивме второто машко бебе на ррuser posted image user posted image user posted image user posted image ајде Арман да има друштво

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Полот на бебето
15.9.2009 14:06:48   
alex_mo
   Zdravo na site,nekoe vreme me nemase so komentari,(odmori,ucebna god isl.)ama rednovno ve sledev.Sega sum 18 nedela i nekoj den,pregledot kaj dr bese super.Se si odgovarase na vozrasta.Bebceto ubavao namesteno,a nie doma cela nedela vozbudeni sto ke ni kazat - kakvo ke bide?Soprugot celo vreme vikase deka ke bide zensko i najgolem navivac bese,sin mi isto saka zensko i veke smislil iminja,a iskreno i jas sakam zensko samo bev so rezerva za sekoj slucaj...
  Znaci na prevgledot dr mi vika :sestra ti ima dve zenski ,a ti ........masko pa..........ZENSKO.....
   Nemozam so zborovi da vi ja opisam radosta najgolema na sin mi i soprugot...Dr vika narednit mesec ke poitvrdime a sin mi vika nisto sega odime da se pocastime........user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Полот на бебето
15.9.2009 16:57:43   
Палешка РР
Супер, и вас ви се погоди тоа што сакате user posted image
Само да ни се родат живи и здрави бебушките user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Полот на бебето
15.9.2009 23:58:39   
alex_mo
Da nie selpgas koga ke ne prasaat dali imame zelba okolu polot na babeto,vikame da bide zivo i zdravo pred se.A zelba sekako deka sekoj ima.Vo nasiot slucaj izgledavme edno masko bebe koe sega e 11god ,pa zelba ni e ova da e zensko.Doktorot premnogu ne izraduva iako ne kaza 100%,a toa ke go pricekame do narednot mesec...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 16:26:46   
Maria
zdravo na site jas sum nov clen.
Da vi kazam prvoto dete mi e user posted image ,a i samata sakav,ne deka nemase da se raduvam da bese user posted image ,ama taka i custvuvav ,deka e user posted image .Sega sum bremena so vtoro i nekako sakav i mislev deka euser posted image ,no nisto pak user posted image .A sega toooolku sakav da e devojceuser posted image .Neka e zivo i zdravo no sepak seuste se nadevam deka doktorot pogresiluser posted image .

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 16:30:59   
Палешка РР
Добро ни дојде Мариа. Се надевам ќе ти биде пријатно во наше друштво.
Ако не второто третото ќе биде женско, не се секирај user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 16:49:13   
Maria
Toa i mazot mi vika.Toj saka tri deca a jas nesakav ni da slusnam i vikav,cekaj samo da e user posted image ,nema sansi da odime na treto.Pa koga ostanav bremena sega,toj mi vikase deka pak e user posted image ,na sto jas se smeev.I eve mu se ispolni zelbata.Sega vikam da znam deka ke bideuser posted image ,ajde i na treto,no sto ako e pak user posted image ...user posted image .Zdravje ova neka e zivo i zdravo a za treto...ke razmislamuser posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 17:00:19   
Палешка РР
Читај ја темата од почекот, некои мамички си кажаа како направиле женско дете. user posted image
Ма ти само остани со нас и се е можно, ќе видиш.user posted image
Ти посакувам пријатна и лесна бременост user posted image  user posted image  и здраво бебче user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 17:01:17   
acka
jas minatata nedela bev na kontrola i mi kazaa deka e user posted image a jas i mm mi celo vreme mislevme deka e user posted image .svekrva mi vikase jas ja nemam taa sreka da bide user posted image zosto kaj niv vo familija nema zensko dete do sega rodeno se e user posted image ama ete naseto ispadna deka e devojce.i koga i kazavme na site na rabota kazala deka snaata nosi user posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 17:07:06   
daniel
polt na deteto voopsto ne e vazen da zivo i zdravo

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Полот на бебето
16.9.2009 17:13:02   
Maria
Kaj nas pak ,Acka ,i od dvete strani se poveketo devojcinja.Od na mazot mi stranata se odelo do kraj dodeka ne izleze masko(do 5-6)user posted image .Eve mm ima dve sestri,pogolemi od nego.Zatoa mislev deka e nevozmozno da imame pak maskouser posted image .

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Полот на бебето
17.9.2009 17:41:11   
alex_mo
    Veke pisav deka na  kontrola mi kaza dr deka e devojce,za sto sme mnogu radosni i ni bese golema zelba.Sekako pred se da e zivo i zdravo.
  Kaj nas od kaj MM site se maski i po majka mu i po tatko mu,a od kaj mene se mesani.Svekrvami za sin mi mnogu navivase za zensko oti nemale,a sega nekako bea pomireni deka im e "sudeno" samo so maski deca.
   Nas zelbata ni bese golema ,a jas sepak bev so rezerva bidejki sestra mi ima dve devojcinja,mislev deka jas ke imam dve maski.....ama sepak radosna sum deka ke imam i masko i zensko(ako ne pogresil dr),a sestra mi po malku m i   zaviduva bidejki i taa ja sakase taa kombinacija...user posted image user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Полот на бебето
28.9.2009 21:25:20   
Maria
Da vi kazam,bev na doktor i mi potvrdi pak istoto,nema promeni,pak masko.Lele kolku se nadevav deka zgresiluser posted image .Sega mislam deka sum uste poveke razocarana bidejki se nadevav deka zgresiluser posted image .Nema veza se obiduvam da ne mislam na toa.No koga ke vidam nekoe devojceuser posted image ... i...pak mi teknuvauser posted image .Ne e fer.user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Полот на бебето
28.9.2009 21:32:40   
Палешка РР
Ајде Мариа..причина повеќе да родиш уште едно user posted image
Кога ќе го земиш в раце ќе видиш дека всушност си сакала машко user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Полот на бебето
28.9.2009 22:06:01   
Весна
Не знам баш која недела, ама матичниот навести дека по се’ е user posted image . Јас и мм цели радости, и двајцата повеќе си сакавме машкичко. Е неколку недели подоцна др. Димчев вика: „абе, еве од оваа страна ми се гледа машко, ама па од другава женско“. И така си бевме уште некоја недела во неизвесност. Е на следната контрола, цели во уши и буљиме во мониторот, и само те ти го матичниот со сигурност констатира дека е user posted image . Јас изненадена дури, неочекувано. Демек од можните две (user posted image или user posted image ) јас да не ќе чуев нешто трето дека е. user posted image Блесава. Ама уф, самата си се изненадив колку се израдував, бликав од радости. А матичниов фати мајтап да му тера на мм. Сакаше притисок да му мери user posted image . Ех, колку сум си задоволна што е женско. Мешљачка на мама, уф колку си ја сакам (еве ја, мрда ли мрда user posted image )

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?