|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
24.7.2009 13:00:10   
tea
Fala ti  mnogu Mammy. Mene mi zakazaa 4d za vo 15-ta nedela kaj D-r Dimcev vo Sistina, se nadevam deka doktorot e Ok, imam slusano deka e golem strucnjak. Ama se sekirav deka toa e premnogu rano za da se vidi polot. Zatoa sto mnogu lugje mi rekoa najrano se gledalo so 4d vo 20-21-va nedela. A sega samo se nadevam dobro da bide postaveno bebeto i da go vidime na pregledot.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Полот на бебето
24.7.2009 13:02:29   
Mammy
Е и за тој доктор сум слушнала дека е одличен. Така да со среќа, па пиши ни...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Полот на бебето
26.7.2009 8:35:46   
Палешка РР
И јас сеуште не го знам полот на бебето, но имам закажано ехо за две недели па ќе видиме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 11:34:42   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ЖЕНСКО ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!
Ех, на мојата среќа и нема крај !!!

user posted image   user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Палешка -- 4.8.2009 11:36:04 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 11:40:42   
niki
Na ringeraja se sobrale sve zenski bebinjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mnogu se ubavi devojcinjata lele ke uzivas.
Ajde so lesno pa da si stavas pandelki, snolicki, fustancinja........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 11:44:20   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image уште една женска...имаш пакет шнолички и стегачи од мене

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 11:52:13   
Adrijana
Zenska godina definitivnouser posted image user posted image user posted image  Bas ke si imaat rabota prodavacite na snolicki i stegaci i fustani.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 11:53:55   
Палешка РР
Ви благодарам user posted image user posted image user posted image
Само малку да се стабилизирам, ќе ви кажам и детали user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:00:39   
Julie1
Честитики Палешка и од мене, баш ме израдува, ајде сега полека нека сипорасне бебушот па да се радува и славиме и кога ке ја држиш малата во раце!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:32:41   
Mammy
Е кога ќе се решам за второ, мора да давате рецепти како се прават женски децаuser posted image ...па еден куп дунди ќе имамеuser posted image ..Е ова ти е женски свет...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:34:52   
mami
богами мамму ке има да бираат нашите момчињаuser posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:36:37   
Adrijana
Vazi Mammy jas ke ti kazam recepta za dundauser posted image user posted image user posted image , a ti ke mi kazes kako da si napravime sinceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:40:00   
Mammy
Накратко - нашето синче е направено во недела, во стандардна мисионерска поза user posted image . Меѓутоа на тоа претходеше ракија, салатичка и телешки мускул во грне во Манастирска пештера на Матка..
Има нешто, до тоа мускулот ќе да е..user posted image

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:45:55   
niki
Hahaha receptive edni so drugi kontradiktorni, jas sto sum slusala i citala vikaat deka masko se praelo vo dogi poza vo koja ima najdlaboka penetracija pa e kratok patot za da stignat maskive spermatozoidi do jajce kletkata, bidejki im bil kratok vekot, a vo misionerska se praele zenski ili zenata ozgora.
Kogo da slusa covek.
Nego prajte si vie deca pa ne e bitno kakvi se.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:49:35   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image абе вие пробувајте ги сите пози- не за џабе ви ги пишувам онамуuser posted image user posted image user posted image а сега за полот- тоа детето ке си реши, вие таму не се мешајтеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:50:34   
Adrijana
Ke si ja pisam receptava, pa zdravje za 2-3 godini ke ja probameuser posted image user posted image
Nasata kukicka ja napravivme domce pod jorganceto, taka pred spienje, isto vo misionerska poza, a na toa predhodese toplo cajce so limon i edna raka apcinja, oti mama bese bolnickauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:52:31   
haley
честитки Палешка :))   ах тоа е и мојот сон, едно  женско едно машко

следниот пат тоа ќе биде,  телешката шницла , манастирска пештера и романтика :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 12:54:04   
Mammy
Haley,
За тоа ќе мораш да дојдеш во Македонија..Момче македонче бре...user posted image

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:13:12   
haley
ЕЕЕ тоа тоа , уз рујно вино , тоа телешкиот бут зачинет со оние наши домашни зачини , грне ,манастирска пештера, каај нема да ХУ хромозомот да тргне и да биде машко ем македонски производ  :))))
треба да се патентира овој метод ! :)

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:15:17   
mami
ЈУлеееееее читаш ли мила која ти е следната задача?user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:18:02   
ripce
на нас ни кажаа во 4-5 месец дека е user posted image , а и самите можевме да приметиме... user posted image здравје за 3-4 година сакам user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:22:40   
ripce
а ова за рецептиве... за user posted image - во првите денови после менструација, за user posted image после овулација, деновите пред да започне менструацијата. ПРОВЕРЕНОuser posted image од мајка ми рецепт... и кај мене се погоди

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:31:47   
mami
само вие пишувајте рецепти..јас ке ги послушам сите до еден за следното да биде женско

А знае некоја рецепт за женски близначки??? Е таа желба ако ми оствари значи ке бидам најсреќна на светот

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:35:48   
Tanja K.
Jas imam slusnato deka na pijano se pravele bliznaci,"togas ti se gledalo duplo se".Dobra finta neli?user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Полот на бебето
4.8.2009 13:43:55   
mami
иии ако е тоа рецептот нема проблем што се однесува до мене, ке си пивнам троа поише од вотката и тродупло ке гледамuser posted image user posted image user posted image user posted image ајде уште идеи?

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?