|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Полот на бебето
16.12.2009 14:20:18   
pacuvce
Togas Sanja uzivaj i cekaj ja malata princeza...

user posted image

A ima ime???

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Полот на бебето
16.12.2009 15:07:03   
alex_mo
     И јас исто,само што мене ми го кажаа некаде околу 17-18 недела и сега цело време ми потврдува др дека е ЖЕНСКо....

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Полот на бебето
16.12.2009 15:09:15   
arh_diz
Ne e bitno kakvo e vazno e da e zivo i zdravo

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Полот на бебето
21.12.2009 23:05:46   
talisman
Mojata doktorka izbegnuva da go kaze polot, a i jas samata poveke se plasam i se sekiram samo da bide zdravo i pravo taka da mnogu, mnogu i ne se zamaram so polot. Vo 20-tata nedela bev na dopler i mi izleta na doktorot da mu kazam deka sakam zensko, a toj samo mi potvrdi. Nekoj ovde pisuvase deka imal pretcustvo sto nosi, istoto cuvstvo go imam i jas, duri i koga zboram za bebusot zboruvam vo maski rod. Kako sekogas sakam da znam na sto sum, celava situacija okolu polot me zbuni taka da resiv za polot da prasam duri koga ke go rodam, malku i jas ke se inatam user posted image Smo sto primetuvam deka na mnogumina im e cudno i smetaat za klise koga ke im recam deka mi e bitno samo da e zivo i zdravo i deka polot ne mi e biten bidejki mi e prvo, a zdravje Boze planiram da imam uste deca i planiram se sto ke kupam da odgovara i za masko i za zensko. Malku mi e maka koga ke vidam nesto slatko za masko ili fustance za zensko, nesmeam da go kupam bidejki neznam sto euser posted image

p.s: Na zolva mi uspeaa vo 8 mesec na 3 D da i go utnat polot taka da nisto ne mi dava garancija i ne vleva 100 % doverba user posted image

p.s.s: Se izvinuvam sto pisuvam na litinica, duri na krajot primetiv user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Полот на бебето
23.12.2009 16:59:28   
ananikol
Denes ni potvrdija definitivno ( imame i slika od user posted image ) deka user posted image e masko. Mada do sega dva pati ni spomanja deka e masko sega bese definitivno na najgolema radost na sinceto,nemozese da zamisli da sedi na stolica i da pijat caj so sestriceto i da preslekuvaat barbiki user posted image .Sega mozime slobodno da se pustime shopingn i da razmisluvame seriozno za ime user posted image

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Полот на бебето
23.12.2009 17:06:12   
Maria
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ama me nasmea za toa so barbikite.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Полот на бебето
2.1.2010 16:57:55   
ananikol
Cista vistina e, a koga imavme termin za eho insistirase da dojdi so nas.Vo ordinacijata ima eden ekran na koj gleda majkata  i drug monitor vo koj sto gleda doktorot,sin mi mu veli;doktore koj ekran pokazva deka e masko????user posted image user posted image user posted image
I mu se ispolni zelbata user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Полот на бебето
2.1.2010 17:19:37   
mami
Сонце убаво..па си планира детето што да правиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Полот на бебето
11.1.2010 17:42:07   
marina82
Ja sum vo 17 nedela. denes bev na kontrola i dr. mi vika ,mene mi se cini deka e zensko, ama ne mozam da vidam sigurno svitkani mu bile nozete. jas ne znam po sto se poznava sto e, osven po toa megu nozete?? pa ako mu bile svitkani kako moze da se vidi sto e...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Полот на бебето
11.1.2010 18:03:28   
BILE.F
Марина, они гледаат по конституцијата т.е формата на коските и бешиката: Доколку е повисока тогаш е машко и обратно.Мене на 15 недела ми кажаа дека е машко и сега последен пат кога бев 21 недела пак ми кажаа дека е машко.
Но јас додека не го видам со мои очи не верувам,иако сега со 4Д многу ретко грешат.

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Полот на бебето
11.1.2010 18:09:41   
***Lide***
i mene vo 15-16 nedela na 4d eho mi kaza doktorkata kako za masko ama rece n e me drzi za zbor pa potoa vo 6 mesec pa rece ko za masko ama izgleda dodeka ne se vidi na delo ne se veruva user posted image user posted image user posted image pa zatoa koga ke mu se kupuvaat alistata ke gi zemame poneutralni boite

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Полот на бебето
11.1.2010 18:20:53   
Bile
Jas nikogas vo zivotot ne sum razmisluvala za toa kakov ke bide polot na bebeto mene mi bese vazno pred se da imam dete i da e zdravo i zivo. No koga otidov na pregled vo 20 nedela, me gledase doktor Dzikov, i mi rece deka e zensko, e togas veruvale ili ne mi se stemni a neznam zosto??????? verojatno potajno vo sebe sum posakuvala masko. A za vtoroto isto voopsto ne mi bese biten polot ama zatoa mm molese boga da bide zensko. Site mu se cudea, obicno tatkovcite se tie koi sakaat maski a mojov se zapnal zensto i gotovo. Isto vo 20 nedela, doktorka Gordana P. me gledase i koga otidovme mm prvo sto rece e da se vidi polot i se nadeva deka e zensko. Dokotrkata se do krajot na pregledot ne sakase da kaze i na kraj veli e gospodine zelbata ti e isponela:zensko e. Mene pak mi dojde temnica pred oci i malku se razocarav...... Bitno e da se zivi i zdravi a polot mnogu ne e biten.user posted image

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Полот на бебето
15.1.2010 3:09:02   
4 meseci
bremena sum 9 nedeli.znam deka e rano za polot no edvaj cekam da mi kaze sto ke e.e si vikam sto saka neka bide da e zivo i zdravo ama od prostu da moca!!user posted image heheheuser posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Полот на бебето
15.1.2010 10:09:03   
Edna
Јас бев убедена дека е машко. Сепак на ехо веќе се покажа девојче. Уште повеќе се израдував.

(Одговор на членот 4 meseci)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 9:21:04   
sreknica
Jas sum vo 27 nedela na bremenost,vo pocetokot koga im kazav na site deka sum trudna site mi rekoja user posted image ke bide,a jas potajno sakam user posted image ,kako rastev taka se pogolem i pogolem stomakot i si velev lelle sto ubavo ako se dve,no vo 18 nedela koga bev na prva ultra doktorkata prvo kaza edno e .Togas malce se razocarav no potoa cekav da kaze sto e user posted image ili user posted image .Posle poal saat gledanje veli 90 % e user posted image togas mazotmi se izradva kako i site okolu a jas user posted image .samo da e zdravo i zivo .e sega pocnuvam da se podgotvuvam so spremanje na sobata i site potrebni raboti no koga i da odam po prodavnici se se zagleduvam vo zenskite alistenca user posted image .Odvajcekam uste eden mesec da odam na ultra pa da kazat sigurno sto e .

(Одговор на членот Edna)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 14:04:14   
alex_mo
   Нека е право,здраво и живо.Јас имам синче уште малку ке стаса и керкичката.......ама децата под еднакво се сакаат.....секое си има свој ѕвезда...

(Одговор на членот sreknica)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 14:53:03   
Zlatka
Во петок сум на редовна контрола а сум 17-та недела(мислам) , па ќе видиме дали ќе може нешто да се види, мм цело време вика дека е девојче и потајно посакува да е а мене ми е веќе сеедно само да е живо,здраво user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 15:43:47   
Калина28
Влезена сум во 18та недела, денес одам на контрола, д-рот е малце блесав и на секое мое прашање вели ќе ме фрли од прозор демек досадна сум била бидејќи сакам да знам што носам user posted image , вели таму тек 25та недела се гледа, иако интернет, приказни од форумов и слично укажуваат дека може и порано.. нели може да се види и сега? цел ден стискам палци , па мерак ми е нешто да му купам иако е рано user posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 19:58:08   
biljana16
 Mene mi go imaa kazano uste od 12 no mi rekoa deka ne e 100% sigurno. Posle toa vo 16 nedela mi go potvrdija. Mislam deka se gleda ama neznam zasto ne ti go kazale. No polot ne e vazen deka e zdravo i zivo pa sto e vazno sto e.

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 20:05:10   
mis.
Обично во 12 недела кажуваат доколу е машко бидејќи полесно се гледа барем така имам читано.Но ако е во лоша положба  поставено,на пример ако папучната врвца му е меѓу нозете, тешко дека ќе видат што е.

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 20:07:21   
ripce
Обично во 12 недела кажуваат доколу е машко бидејќи полесно се гледа барем така имам читано.


На нас ни кажаа некаде 3-4 месец... д-р рече му го гледате ова меѓу ножињата user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Полот на бебето
20.1.2010 20:10:11   
mis.
За Стефан не чекав докторот да ми го каже полот бидејќи на 4Д јас сама го видов и  у кажав на докторот а тој ми вика па ти веќе знаеш.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Полот на бебето
21.1.2010 11:38:03   
Калина28
инаку вчера го видов ТУлетооо, д-р ми вика абе рано е почекај тоа може клиторис да испадне,,и после 3 минути ми вика оваа мајкава убаво видела... јас само им реков..јас сум веќе сигурна го видов нашето туле -куре хихи, а вие чекајте си....денес би сакала ете зелени први шпихозни да си купам user posted image  Ве поздравувам сите нека ни се живи и здрави бебињата тоа е најважноооо убав ден на ситеее рингерајки и рингерајковциuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Полот на бебето
21.1.2010 11:46:20   
mis.
Така е Калина28 нека се живи и здрави па како сака нека е.
Еден роднина викаше какво сака нека е, само машко нека е.user posted image

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Полот на бебето
22.1.2010 13:45:11   
Zlatka
Јас сум 17-та недела и 3 дена и денес бев на преглед и за прв пат му го видовме тулето - машала user posted image  

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?