|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.2.2013 16:19:58   
dostickage
Moja preporaka e sampon od kopriva, breza ili kamilica. Imas povekje firmi, Ilirija, Alkaloid, Afrodita.
Regenerator se nanesuva samo na kraevite a ne na kornite i nema da ti se mrsi kosata.
So GLISS nema da pogresis. Mozes i regenerator da si zemes ama kje stavis mala kolicina na rakata i kje rasceslas( samo kosa a ne da nanesuvas na korenite) uste dodeka regeneratorot ti e na kosata. Posle ceslanjeto mozes da plaknes.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.2.2013 16:23:04   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Moja preporaka e sampon od kopriva, breza ili kamilica. Imas povekje firmi, Ilirija, Alkaloid, Afrodita.



a imas nekoj od ovie probano? koja marka bi mi ja preporacala?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.2.2013 19:17:45   
Ikana
Јас го користам Гарниер црвениот шампон за фарбана коса и иста марка регенератор, многу сум задоволна, освен тоа што малку регенераторот ми е редок.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.2.2013 19:28:27   
Bethany
Syoss последно земав и сум презадоволна. Косата престана да ми паѓа а и некако ми стана погуста и сјајна.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.2.2013 22:28:49   
Pepelaska *
Си купив и ја глис црн, утре ке го пробам, а за мрсење нема спас, дефинитивно.Откога знам за себе се борам со тоа , само миење друго немаuser posted image Едино со на нивеа шампонот за волумен може да издржи ден и пол до два.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 10:49:56   
anaana
jas kupiv od kopriva na alkaloid, lele 45 denari e 500ml :))))))
ne e los samo mi ja zametkuva mnogu kosata. ne najdov na gliss toj rasprskuvac. imase eden lilav za volumen, i eden kako krven za farbana kosa. drugite bea za damaged hair i rekov ajde denes ke kupam i takov.
pa ke vidime

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 11:09:22   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Syoss последно земав и сум презадоволна. Косата престана да ми паѓа а и некако ми стана погуста и сјајна.


И јас го користам syoss од пред некое време и топло го препорачувам на секој.Косата ми е магичнаuser posted image .Не сериозно свиленкаста мека,кога ја пеглам тоа пеглата сама се лизгаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 11:16:21   
anaana
izgleda samo mene ne mi odgovara toj syoss. jas kupiv za volumen ama mnogu prvut mi napravi.
moze treba od toj maskiot sto e za mrsna kosa sto znam. pa ako ne mi e ubav mene ke go koristi mm :))))))))))

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 11:17:43   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Moja preporaka e sampon od kopriva, breza ili kamilica. Imas povekje firmi, Ilirija, Alkaloid, Afrodita.



a imas nekoj od ovie probano? koja marka bi mi ja preporacala?


Site gi imam probano i site se tuka negde. Gi rotiram zasto kosata se prezasituva.
Vo momentov imam kopriva na Afrodita i sum mn zadovolna, nego prv pat go kupiv i i majka mi i mm mn go pofalija user posted image
A regenerator rekov Gliss crnuser posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 11:28:46   
Gardenia
леле стварно нема спас за мрсна коса,јас прв пат во живот се исфарбав пред два месеца и демек нели нема толку да се мрси,ама врска нема,пишав мислам во темата опаѓање на косата за еден шампон Нерилекс медицински е и од него колку толку не ми се мрси и ми ја ојача косата а и многу ми расте од него,а овие другите Гарниер,Лореал ништо посебно не ми се.И јас си земав Глис за отплеткување и имам регенератор Глис црвен за фарбана коса,многу ми е убав

< Поракaта ја уредил Gardenia -- 7.2.2013 11:29:27 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 11:34:35   
anaana
kaj go ima toj medicinski sampon NERILEKS?

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 12:14:25   
anaana
a da vidov vo drugata tema. e sega ako nekoj go videl nekade samponov neka kaze :))
jas bas ke go pobaram denes vo zegin ili vo eurofarm. tie mi se dve momentalno blisku

i uste edno prasanje za samponov. bidejki e medicinski ima ogranicuvanje kolku moze da se koristi, pa da treba da se napravi pauza ili sl???

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
7.2.2013 12:45:36   
Gardenia
анаана ај баш види,а инаку мислам дека нема ограничување,ќе видиш пишува на него на упатството

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
8.2.2013 10:09:43   
anaana
jas go probav toj od kopriva na alkaloid, staviv i malku regenerator, i eve vtor den ja nosam ama pushtena ne vo repce. :)))
duri i vcera malku dozd me fati.
moram da priznam deka sum zadovolna iako e ova prvo kapenje :))
sega zasega ke teram vaka. samo sto ke si kupam i na gliss toj rasprskuvac. samo kazete mi tie sto go koristite. dali toj za volumen (lilav) ili toj sto e za tenka kosa (rozev)??

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
8.2.2013 10:52:52   
Snowhite RR
Јас цел живот користам Хед ен шолдерс, имав проблеми со првут и после милион шампони, само тој не ми правеше првут и оттогаш го немам сменето. Ама сега размислував за тоа малку да сменам и баш го гледав овој Syoss на реклама за Тинекс акција шампон и регенератор за 169 ден, па пошто последен пат се фарбав со ваква фарба и задоволна сум си реков да си купам ваков шампон, а гледам и овде го фалите
Инаку ако често менувате шампони се добива првут, а за мрсна коса лек да ви кажам Останете бремениuser posted image
Озбилно во двете бремености косата воопшто не ми се мрсеше, ако пред тоа ја миев преку еден ден, тогаш еднаш на пет дена
Сериозно, ако знаете лек за мрсна коса, кажувајте

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
8.2.2013 10:56:56   
anaana
jas i bremena i dete imam pa kosava mi e mrsna :))))
nisto ne odi kaj mene so odi kaj drugi :)))
aman veke, kolku samo pari imam dadeno.
ama sega ke si go koristam ovoj od 45 denari - toj na alkaloid sto e od kopriva - posot vaka zadovolitelno e

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
11.2.2013 8:59:50   
anaana
inace vo cosmo gi ima na gliss proizvodite so popust.
jas si go kupiv sprejot za nekoj 157den :)))
ova cisto koj e za kupuvanje :)

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
14.2.2013 13:52:50   
Calypso
Откако го отворија ДМ маркетот, нивните производи редовно ги купувам. Пред се, зборувам за козметиката што е нивен бренд, Алверде, Балеа и БејбиЛав.
Многу ми се погодени шампоните на Балеа, особено овој user posted image

косата ми е мазна, сјајна, лесно се расчешлува и добива убав облик. Настрана тоа што помага за расцветани врвови.
Наместо да користам регенератор, ја ставам оваа маска на Алверде
user posted image
едноставно е прекрасна и со неа имам фризура и без фенирање. Не ја сплескува косата како останатите маски и регенератори, дава убав сјај и мекост на косата. Мана и е што ја мрси косата, ама пак, и онака ја мијам секој 4 ден, па не е страшно.

Инаку, гледам погоре сте зборувале за мрсна коса - јас немам што немам пробано, и верувајте единствено помага да не се мие толку често, по можност да се остави минимум пет дена. Јас така правев минатата зима (одвај издржав), и само тоа ми помогна да не ми се мрси толку многу. Ама тешко е да бидеш со мрсна коса, мене лично ме нервира, ме чеша, сигурно и кај вас е исто. Башка што не изгледа убаво. Ама како и да е, ако имате тенко влакно, многу брзо се познава кога се масти косата.



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.2.2013 15:08:12 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
14.2.2013 14:12:47   
miana
Јас се мијам со пантен за оштетена коса или за екстра волумен и мислам дека е многу добар шампон.. Инаку и јас имам мрсна коца и секој божји ден ја мијам...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
14.2.2013 14:20:01   
princessa
na balea produktite se top i se mnogu eftini. Jas ja koristev linijata za kadrava kosa posto imam lokni ama mnogu mi e meka kosata i mi se spleskuva za nekolku dena. Si kupiv sega maska za kosa na dove oil repair so zlatno kapace i imam sampon na Syoss isto so maslo posto kadravata kosa brzo se susi, takva e dnk strukturata na vlaknoto. Imam i jas zelba da preminam na pantene pro-v ama toa u naredna prilika.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.3.2013 9:00:36   
anaana
eve me mene pak so maka.
samo sto mislev deka si najdov nesto normalno pak problem... toj sprejot na GLISS -jas go imam toj rozeviot, lugje mi ja elektrizira kosata ne mozam da vi opisam kolku?
imal li nekoj takvo iskustvo?
se mislam dali da go zemam toj lilav sto bese za volumen. na drugite pisuva za damaged hair pa mi bese strav da ne ja mrsi epten
sto vikate?
inace samponot od kopriva mi e ok, samo sto ne mozam da se isceslam :)))))))))

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.3.2013 9:40:44   
Natuska85
Јас последно го користев глис розевиот (цикламата), пошто има и светло розев и тоа многу долго време и никогаш немав проблем со наелектризирана коса.Го потрошив пред месец дена ама со шампонот сиос немам мака со заплеткана коса и не сум купила глис.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.3.2013 10:00:28   
anaana
user posted image

jas mislam deka ovoj go imam

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.3.2013 10:02:30   
anaana
jas so poveketo samponi so koi nemam problem so zapletkana kosa, mnogu mi ja mrsat. pa eve demek ova so kopriva sampon za pomalku da mi se mrsi

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.3.2013 10:11:50   
Natuska85
Да претпоставував, еве го мојот...


user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?