|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.4.2010 1:04:25   
angels
i jas imam suva kosa...ali go koristam samponot od garnier za farbana i suva kosa...ali sepak to e individualno...jas sum zadovolna

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.4.2010 1:05:30   
angels
go koristam samponot od garnier za suva i farbana kosa...zadovolna sum mn

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
5.4.2010 12:29:48   
Leonida
Orzene за сува коса, исто и маска.

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
5.4.2010 12:46:40   
Sandric
JAs od garnier ne sum zadovolna > Najubava maska mi e dove za ostetena kosa. I od AVOn ne mi e losa taa edna so plavo kapace

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
22.4.2010 11:02:54   
dostickage
Jas posle milion eksperimenti so samponi i regeneratori dojdov do sampon od kopriva na alkaloid i regenerator na genera bel so zeleno kapace.Izleze deka ovaa kombinacija mi e zakon.Vo princip imam mnogu kvalitetna kosa nefarbana i neostetena megutoa mnogu cuvstvitelna.sekakvi reakcii um imala na samponi a ovie sto gi spomnav prethodno izgleda deka nemaat mnogu sostojki pa nema na sto da reagiram :))
zatoa sekogas imam odlicni tecni kristali nabavebi od stranstvo,nekako toa se pokaza kako idealna kombinacija.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
8.6.2010 20:06:51   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

Orzene за сува коса, исто и маска.


јас сега си купив Орзен,шампон и регенератор за сува коса,па ќе видам како ќе се покажи.А се двоумев помеѓу Глисс и Орзен,ако не сум задоволна од овој ќе го сменам со Глисс портокаловиот.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 22:48:32   
lukas
kazete nesto za opaganje na kosa zosto mojava uste malku so mm ke stanime brat i sestra,toj kelav i jas kelava skraja da e...mnogu mi paga..koristev NIREL,ama nekako nema i od nego poveke korist,mnogu mi se izretci kosata...help!!!

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 22:56:11   
nadica
лукас и мене од породувањето па сеуште ми паѓа косата и пред некој ден кога ме виде другарка ми (инаку фризерка) ми препорача да си купам фитовал шампон и капсули, редовно да ги користам и би требало да има подобрување
...ама јас сум за ќотек шампонот го користам 2 пати неделно ама капсулите ги заборавам да се напијам user posted image
еве сега ќе одамuser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 22:57:36   
jovanka
Zdravjeto se gleda preku kosata znaci dzabe samponi ,maski koga na organizmot mu nedostasuvaat potrebnite vitamini i minerali t.e. soodvetna ishrana (zdrava).A sampon ke ti preporacam na Vichy.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 22:59:11   
lukas
e jas pak koga otidov vo apteka po ovaj nirel prijatelka na mm(aptekarkata) mu rece deka e mnogu podobar nirel pa sega ke go zemam fitoval,site razlicno kazuvaat,ajde ke go probam i toj daj boze samo da mi pomogne...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 23:02:18   
jovanka
Vichy e istotaka medicinski sampon samo vo aptekite go ima so termalna voda vo nego.Ti go preporacuvam lukas!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 23:07:10   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Vichy e istotaka medicinski sampon samo vo aptekite go ima so termalna voda vo nego.Ti go preporacuvam lukas!




ke gi zemam eden po eden ako ne cini fitoval ke pocnam so vichy..pozz fala jovanka


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 23:10:43   
AnnaMolly RR
Со Виши нема да згрешиш, лукас. Малку е поскап, ама вреди за сите пари.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 23:23:14   
lukas
more neka e skap kolku sto saka ili taka ili ke me ostavi ako okelavam...hahah se zezam..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
4.12.2010 23:30:01   
Olivia
Lukas probaj i so nekoi maski ili kapki za tretman na skalpot koj e povazen od kosata ako negoviot balans e poremeten togas se poremetuva i kvalitetot na kosata i doaga do opaganje, jas sekoja prolet imam ist problem kako mackite menjam dlaka user posted image , ovoj pat najdov resenie  toa se kapkite na KEUNE, 900 den znam skapi se ama za tri nedeli zaboravas na problemot zasekos..isprobano...pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
5.12.2010 11:49:53   
Snowhite RR
Лукас побарај ампули од пивски квас во аптека, мене фризерката ми препорача, ама јас прашав во една - две аптеки, немаше и толку беше заборавив

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.5.2011 9:15:21   
darfil
Користам шампон против првут Advance tehniques од Авон (многу е ефикасен) и маска Dove за фарбана коса.Сакам да пробам друга маска или балсам,давајте совети.Пред неколку години користев млеко за коса од Garnier и бев презадоволна но сега го нема по маркетите

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
18.5.2011 21:43:23   
mamicki
Koristam Folten sampon i ampuli protiv opagjanje na kosa, i mn. sum zadovolna, preventivno, oti po prvata bremenost recisi bez kosa ostanav, godini mi trebaa, mnogu trpenie i pari za razni sredstva, za da ja vratam vo nekakva normala. Inaku, dobri se i samponot i ampulite na Cyclevital od Eugenperma protiv opagjanje na kosa. Po tri meseca pedantno koristenje nema da mozete da se prepoznaete.

(Одговор на членот darfil)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
18.5.2011 23:37:03   
Maca25
Купив Орзене шампон и воопшто не сум задоволна. Многу првут ми направи и косата ми се мрси уште слениот ден од миењето. Треба да го сменам одма. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
18.5.2011 23:49:52   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Koristam Folten sampon i ampuli protiv opagjanje na kosa, i mn. sum zadovolna, preventivno, oti po prvata bremenost recisi bez kosa ostanav, godini mi trebaa, mnogu trpenie i pari za razni sredstva, za da ja vratam vo nekakva


И јас го користев Фолтен и многу сум задоволна за два месеца сосема престана да ми паѓа косата а почна негде 4 месеца по породувањето, сега зедов нивеа за волумен демек од тие за волумен помалку се мрсела косата ама џабе пак ми е за еден ден мрсна, а да ви кажам и многу сум задоволна од оние обичните од бреза и коприва од нив ем сјајна ми беше и помалку ми се мрсеше ќе си купам пак таков

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
19.5.2011 0:05:49   
Olivia
Kazete mi kade moze da se najde ovoj sampon folten po apteki ili drogerii, i koj tip na ampuli , mene nesto naglo pocna da mi paga kosava od pamet se vadam, i lani na pocetokot na letoto mi se desi istovo ama sega pa daleku od leto sme user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
19.5.2011 0:13:50   
Џесика
Мене од искуство шампон не ми помогнал, јас единствено се опраив со Бета каротен капсули од Калифорниа Фитнес и откога ги испив до ден денешен имам прегуста коса, дури и ми смета колку е густа... значи има 16 години откога ги испив, испив две дози... е сеа може дека во период на развој и пубертет да се погодило, ама знам дека страшен ефект се постигна... пробајте жени!

< Поракaта ја уредил Џесика -- 19.5.2011 0:14:32 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
19.5.2011 7:01:02   
mamicki
Olivia, mozes da go najdes vo sekoja podobro snabdena apteka, se prodava poedinecno i vo set, zaedno so ampuli. Samponot cini okolu 500 denari, a setot okolu 1500.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
19.5.2011 10:52:37   
Olivia
Mamicki ti blagodaram uste denes ke go baram po aptekiv, kaj imam slaba i tenka kosa pa uste mi pagauser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
1.11.2012 21:01:34   
Bethany
Може ли да ми препорачате некоја маска за коса, имам равна коса, која кога не е фенирана е како наелектрисана ? Фала user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?