|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.11.2012 9:55:44   
Pepelaska *
И мене ме интересира истово, права ми е косава, ама кога ке преспијам пример вчера сум ја миела, ми е крива лева целата, ама маска некоја од која нема да се мрси user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.11.2012 10:55:14   
rina13
jas imam mn dolga kosa malku podolga od polovinata, se ubiv pari davajki za regeneratori,maski shamponi,prvo nivea,pa garnie,pa shauma palmolive I red drugi,potoa pochnav da koristam za profesionalna nega kozmetika za kosa I so site tie preparati mojava kosa tolku se mastese shto ja miev sekoj den,i mi se pojavi prvut shto nikogas prethodno ne sum imala.Na kraj duri I rani mi se pravea na skalpot pa si rekov dosta e.Kupiv fitoval po preporaka na dermatology za sekojdnevna nega I veruvate nitu prvut imam nitu mi se mrsi ja mijam preku 1 ili 2 dena,a maski I regeneratori prekinav da koristam,a kosava mi e pozdrava od bilo koga.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.11.2012 16:15:47   
mila 3
Sampon koristam nivea i ne go menuvam, a dodeka najdov maska se pomaciv malce, koristam Orzene i sum epten zadovolna. inaku imam suva kosa a od satiranje uste poveke mi se osteti.

rina 13 kade se kupuva fitoval, vo apteka?

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 2.11.2012 16:16:21 >

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.11.2012 19:32:59   
Maca25
земав шампон од дм, на балеа и ептен си го погодив. маска и регенератор повеќе не користам, само ставам капки едни од авон. приметувам дека и косата помалце ми се мрси откако не користам регенератор.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.11.2012 22:01:56   
majka na eva
шампон палмолив(розов),а маска за коса елсев нутри глосс.ставам и силиконски капки

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.11.2012 22:17:18   
SkCura77
Patam za celosen frizerski tretman kaj nasite prijateli - edni profesionalni frizeri. Lele, porano koga odev kaj niv za sisanje, feniranje i tretiranje kosa, kosata mi bese kako za reklama a i lugjeto me molea da me slikaat so razni frizuri. A i mnogu ubavo psihicko opustanje mi doagjase, si kjutev i si dremkav i kje se iznaslusav sekakvi tracevi od musteriki i devojcici na praksa user posted image Sega samo ednas stasav da se sisam od higienski pricini posle poroduvanje i samo ednas bev na frizer, radi svadba. A po doma koristam sampon palmolive so maslinovo maslo ili glisskur za ofarbani kosi (ne mi e farbana kosata ama odlicno mi e za kosata). Regenerator ne koristam, a silikonskite kapki mi se potrosija i ne kupiv drugi. Maska za kosa ne stavam, niednas ne mi se pogodila, dzabe milijarda gi probav.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
11.12.2012 14:28:50   
anaana
ajde nekoj neka mi kaze lek za mrsna kosa. ama epten mrsna. veke mi se smaci samo pod tus sum :))
imam koristeno milion samponi, sega go koristam panten aqua light ne stavam regenerator demek da ne mi ja mrsi. za smetka na toa ne mozam da se isceslam buidejki mnogu mi se pletka kosata.
sega od minatata nedela pocna i mnogu da mi se elektrizira
veke aman so ova kosava
kazete nekoj sampon maska leka bilo sto
neka e i medicinski sampon.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
11.12.2012 14:54:49   
Mihaela 2010
anaana i jas si ja imam istata maka,sekoj vtor den ja mijam kosata....mene mi go preporacaa Recept sampon imalo specijalen za mrsna kosa,e sega ne sum go kupila se uste ama ete probaj moze ke ima efekt

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
11.12.2012 15:56:49   
Beatris
Јас подобар шампон, регенератор и маска од Syoss не сум користела. Одлични ми се, и да не ја исфенирам косата изгледа пристојно, што порано немало шанси. Имам користено Лореал, Ревлон, Шварцкопф, Пантен, Кене... Не се споредува ни 50% со ниеден од овие.

Ама затоа фарбата им е чкарт user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
11.12.2012 16:19:51   
anaana
jas kupiv syoss za volumen i ze zeznav. na vtoro mienjue prvut mi se napravi. jas vo zivot sum nemala prvut. ednas mi se pojavi od samponite na avon i ova vtor pat
i ene sedi doma 500ml sampon nikoj ne go koristi
a od recept dali ima losion za mrsna kosa ili samo sampon
isto se mislam za fitoval toj za sekojdnevna upotreba ili loreal

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
11.12.2012 16:44:40   
Viktori
Imase akcija vo kerfur, ne znam dali uste trae. Sampon, regenerator i serum Elseve za 300 den. Jas si kupiv i super e serumot. Samponot mi e isproban.


So Syoss se farbam od sto mi se dopagja bojata sto se dobiva, ama isto perut pravi. Valjda teska hemija se stom taka ja susat kozata na glavata..

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
1.1.2013 14:59:48   
Pepelaska *
Дајте предлог за некој убав регенератор , ама да не ја мрси косата

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.1.2013 0:41:23   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Дајте предлог за некој убав регенератор , ама да не ја мрси косата

Pepelaska neznam kakva kosa imas farbana ne farbana.....jas cel zivot gi koristam na Loreal probaj ke vidissuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.1.2013 1:11:45   
kikicka
За да не ти се мрси косата често, кога ќе ја одмиваш косата со регенератор, не ставај на коренот. Затоа и ти се мрси коренот често. Или земи од оној регенератор што е како распракувач.
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Дајте предлог за некој убав регенератор , ама да не ја мрси косата

Pepelaska neznam kakva kosa imas farbana ne farbana.....jas cel zivot gi koristam na Loreal probaj ke vidissuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.1.2013 9:31:50   
Pepelaska *
Моментално ми е фарбана, абе не ставам никогаш на корен регенератор ама џабеее, ама па ако не ставам мн ми се плетка,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.1.2013 11:48:52   
kikicka
Купи си одтој со распрскувач што не се измива. Мислам Глисс или како беше незнам точно.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Моментално ми е фарбана, абе не ставам никогаш на корен регенератор ама џабеее, ама па ако не ставам мн ми се плетка,



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
2.1.2013 12:21:17   
Cipi Ripi
Глис јас обавезно ставам, да е жив и здрав тој што го измисли..инаку не можам да се исчешлам. Земи си пепелашка, проверено добра работа. Имаш за секаква коса, фарбана, за регенерација, за сјај, супер е.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
3.1.2013 11:59:32   
Natuska85
И јас го користам глисс за расчешлување,жив и здрав да е тој што го измислилuser posted image .
Еве ваков
user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 3.1.2013 12:00:19 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
3.1.2013 12:22:27   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

И јас го користам глисс за расчешлување,жив и здрав да е тој што го измислилuser posted image .
Еве ваков
user posted image


И мене ми треба вакво чудо,позади на косата ми се прави цело клопче не се расчешлува со ништо,а ме интересира на мокра или на сува коса се става?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
3.1.2013 14:06:21   
Annet
na mokra jas stavam,pred ceslanje,feniranje

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
3.1.2013 14:09:42   
Pepelaska *
Ај ке побарам мада не сум сретнала од глис мн производи тука белки ке се најде

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
3.1.2013 14:42:07   
temjana
Само Ревлон ама за жал ќе мора да почека за подобри денови бидејки шампон и маска се 3800 денuser posted image user posted image user posted image user posted image Инаку кој е во можност да си земе и нема да зажали подобро нешто не постои. Значи инстант влакното се оправа ама навистина веднаш, буквално косата станува како од реклама. АХХХХххххх ќе си умрам што не постои вистински дедо мразuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
13.1.2013 16:28:51   
Simona_k
Head and Sholders и тоа за мажи шампон по јак ми е некако ем не ми ја мрси косата ем против опаѓање е.Е сега за балсам и маски земав од авон.Од балсамите иако не ставав на врвовите пак некоко побрзо ми се мрсеше,а маска користев од авон таа плавата за сува и оштетена и добра ми е ама скапичко ми е чекам да ја потрошам GLISS ќе си земам.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
13.1.2013 16:49:48   
Ummu_Ajna
naj dobar shampon i sprej za racesluvanje e gliss ama crniot shampon i crniot sprej, site sum gi probala ovie se naj dobri ama
jas go stavam na polu suva kosa, mokra sansi nema da ja ceslam
nikogas ne sum ja ceslala mokra. boliiiii

< Поракaта ја уредил Ummu_Ajna -- 13.1.2013 16:52:10 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Шампон,маска за коса,регенератор
6.2.2013 16:15:32   
anaana
ne mozam veke so kosava, nisto ne mi odgovara. ne znam kolku samponi imam doma se do pola. mi se mrsi od se.
mi se smaci da ja kapam sekoj vtor den (nekogas i sekoj den)
sega ke si kupam sampon od kopriva, ama onoj kolku e 80den od ilirija. i bidejki ne mozam da ja ceslam ako ne stavam regenerator, ke kupam od toj gliss rasprskuvac.
ako nekoj vo megjuvreme ima nekoe resenie za mrsna kosa, epten e dobredojdeno
posledno kupiv na lorvenn paris. nekoj vo cosmo go najdov za volumen za tenka i bezivotna kosa. ama ne deka e los, no pak mi e kosava mrsna nareden den :))))

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?