|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 21:09:05   
tea 88
Gina super brojka.i jas imav tolku. Sega site da se oplodat i cekame da ni javis koga transferuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 23:56:26   
skriena
fala vi ne znaete kolku mi vlevate pozitivna misla sto se odnesuva do zamrznuvanje voopsto da ne se dvoumite a za finansii i jas bev nespremna ama vo sistina prasav i mi dozvolija da platam na rati pa prasajte i videte neznam mene taka mi se sluci vo sistina srcki se site imaat dosta razbiranje pa prasajtesi kako sto si prasav jas nema stramota za toa pozz

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 9:26:20   
Milicka 30
Девојки ви пишувам и си плачам, правев 2 теста од сабајле и двата се негативни. Стварно многу се надевав овојпат... ептен ми е тешкоuser posted image

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 9:27:11   
kapina
Na mene me faka strav zosto gi nema uste da se javat da mi kazat kolku se oplodile. mene me cud i sega sto osven estroferm crinon gel i pregnazon nisto drugo ne mi dadoa terapija znam samo doktorot koga kaza na ovaa ne smeeme drugo da i davame ni aspirin ni nisto milicka odi ispitaj si preku krv ne panicni tie testovi ne se sekogas tocni.

skriena ne se sekiraj i jas bev so eden embrion. Sega mi se javija ima cetiri oplodeno utre ke bide et I ke mi kazat kolku ke mi vratat



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.10.2014 10:56:44 >

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 10:44:50   
Hopeful RR
Milicka, не плачи и не очајувај. Ич не си требала да правиш домашни тестови, туку оди направи тест преку крв.

kapina, 4 е супер бројка, со среќа на трансфер утре! За терапијата не се секирај, сигурно докторот знае зошто.


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 10:56:48   
sanjaaaa!
Milicka30, колку сакам тие тестотви што си ги правела да не се точни, но се за жал со точност од 90%. Јас правев домашен тест при пвиот ивф и покажа 1 црта и почнав да плачам го фрлив тестот во корпа за отпадоци, си плачев, мм неможеше да верува, вика неверувам дека е негативен тестот и после 10 минути пак го извади тестот од корпа и кога виде ми вика има 2 цртии, другата беше светло црвена, едвај се познаваше, значи бремена бев. Биди стрплива milicka30 и 5-10 минути почекај да го видиш резултатот од тестот. Ако така си направила и пак е 1 црта, баш ми е жал. Но нема одкажување, борбата за дечиња продолжува...

Kapina среќно утре на трасфер, ајде овој пат успешно ивф!!!!
Чекаме gina да ни каже убава вест!!!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 10:58:38   
LoveableMe RR
Миличкa30, испитaј преку крв и пиши ни, зa дa јa видaт вреднoстa нa бетaтa, тoa е мнoгу вaжнo.
Кaпинa, oдличнa брoјкa, пoзз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 11:10:10   
tea 88
Milicka 30 mnogu mi e zal ama nema predavanje drugiot pat sigurno ke bide.

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 11:16:57   
Milicka 30
Фала ви девојки за подршката незнам што би правела без вашите советиuser posted image
Се јавив и ја прашав сестрата ми вика да почекам уште 2 дена и пак да направам тест, не сум имала потреба да правам преку крв штом овој бил негативен...демек за 2 дена ке има промени!
Јас планирам преку крв да проверам,денес незнам дали работат ама затоа утре ќе одам.
Капина со среќа утре!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 11:17:40   
kapina
Mene mrlzagrizuva toa sto ke bidat dvodnevni site mi kazaa bile so dobar kvalitet no toa me zagrizuva

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 11:44:15   
Hopeful RR
Kapina, тродневни ќе бидат, се смета и вчерашниот ден - тогаш се зачнати user posted image

Milicka, знам дека ти е тешко и батали ја сестрата, направи си тест преку крв како што вика и Loveable Me, за точно да се знае бетата, тоа е многу важно. Ти посакувам среќа за утре и тие тестови да биле расипани user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 11:59:41   
kapina
ti blagodaram hopeful tvoite na koj den bea vrateni.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 12:11:15   
tea 88
I jas imav vo sreda punkcija i vo sabota transfer i se smetase kako 3 den vrateni taka i embriologot mi kaza na 3 den ke vrakame.ama nema vrska toa ako saka da bide ke bide .Kapina bidi si pozitivna i ne mu ja misli mnogi ke bide sekakouser posted image po 2 nedeli ke vidis.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 12:31:59   
Hopeful RR
Јас имав пункција во четврток, а ЕТ во сабота. На трет ден од развојот. Теа88, твоите најверојатно биле четвородневни. Без гајле, ќе си се вгнездат убаво user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 12:49:53   
tea 88
Greska si .tvoite bile na 2 den vrateni.punkcijata mi bese vo sreda vo 7.30. Do cetvrtok 7.30 e eden den, do petok istoto vreme e vtor den i sabota do 7.30 e tret den i togas mi gi vratija. Jas taka znam i taka citam po dr.forumi deka se smeta.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 15:50:13   
gina
devojki mi se javija denes ima 5 superuser posted image oplodeni jk utre transfer i mi rekoa da razmisla za zamrznuvanje
i sakav da ve prasam za krinon gelot kako go dostiskuvate do kraj oti mene malku na krajot sto e vnatre mi ostanuva

Milicka ne se razocaruvaj ponovi go testot preku krv user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 15:54:49   
lolla RR
гина, предвидено е да остане малку во тубичката од кринонот, пак си ја примаш соодветната доза, не се секирај. Ова го прочитав на сајтот за кринон гелот.

Среќно на сите!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 15:57:45   
Hopeful RR
gina, браво за петте оплодени! Ајде утре кај мама во меше и дома user posted image

Со среќа! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 16:42:20   
sanjaaaa!
Браво gina, ајде утре да си ги земеш твоите во меше и наскоро user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 17:07:09   
kapina
Gina super jas sakam tri da mi vratat dali ke moze tolkuili oni odlucuvat ili I moite se site so dobar kvalitet

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 18:13:37   
LoveableMe RR
Gina, супер, среќнo. Кaпинa oстaви нa дoктoрoт, тoј нaјдoбрo знaе.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 18:31:51   
kapina
Gina na tebe lazarevski sto terapija ti dade po punkcijata

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 18:41:42   
tea 88
Gina super,bravo za 5 oplodeni.uspesen transfer utre user posted image user posted image user posted image .Kapina da te prasam dali koristis eytirox i bromergon?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 19:31:51   
kapina
Da koristam I toa I toa

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.10.2014 19:34:55   
SOLE
гина, капина и скриена ви посакувам успех user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Миличка30 не се нервирај и не оцајувај веднаш можеби е усте рано и затоа домашниот теср да не ти покажал но направи си тест преку крв и ке покаже ако има, а се надевам дека ке има, од срце ти посакувам user posted image па да ти честитаме и да се радуваме сите user posted image user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Кревети на спрат.
пеперутка16

Да/не и зошто?

Да. (0%)

Не. (0%)

Не знам. (0%)


Број на сите гласови: 0

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!