|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 11:29:38   
mili4kask
Ви благодарам на сите за информациите! Капина одлична бројка! user posted image user posted image Чекаме инфо за трансфер!user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 11:51:33   
kapina
Utre zdravje boze ke kazat za et

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 11:53:05   
kapina
Prviot pat imav 5 folikuli sega 10 no I razlicnaterapija

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 12:20:51   
Melanija RR
kapina user posted image mnogu mi e milo user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 12:39:57   
kapina
Fala fala ti melanija odlicno pominav sega I od sistina sum bukvalno zadovolna od se sega za sega mozam samo edno da kazam I da ne bide uspesno invitroto I da bide za vtoro dete pak ke odam tamu ogromna e razlikata od plodnost

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:01:56   
mili4kask
Стискам палци kapina да се оплодат што е можно повеќе user posted image Инаку сакав да прашам дали некој од вас се боцкал сам? Дали ви беше тешко и дали сте имале претходно искуство со боцкање во стомак?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:19:30   
LoveableMe RR
Јaс немaм, нo Хoпефул мислaм се бoцкaше дoмa супрефaкт, или грешкa сум? Јaс гo терaв мм дa ме бoцкa, aмa се плaшеше и oдевме секoј ден вo Ремедикa. А зa стимулaтивните, мoрaш дa се бoцкaш тaму, пoстручни се сепaк зa тoa.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:32:15   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Јaс немaм, нo Хoпефул мислaм се бoцкaше дoмa супрефaкт, или грешкa сум? Јaс гo терaв мм дa ме бoцкa, aмa се плaшеше и oдевме секoј ден вo Ремедикa. А зa стимулaтивните, мoрaш дa се бoцкaш тaму, пoстручни се сепaк зa тoa.



Така и мислев стимулативните да ги боцкам во Систина, а супрефактот сама. Ќе видиме како ќе биде user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:35:41   
Hopeful RR
Еве сум, да - сама се боцкав со Супрефакт user posted image
Ми покажаа првиот пат како се боцка, прилично е лесно, и после секој ден сама се боцкав на работа. Кога почнав со Фостимони, идев кај нив да ме боцнат, па ме боцкаа и со Супрефакт, се наеднаш.

За Супрефакт ти требаат само шприцеви со мерки од 0.1, за да знаеш колку е 0.5 или помалку, и два вида игли - големи за да го аспирираш од шишенце, и мали за поткожно боцкање. Јас се боцкав во стомак, не боли, малце отрпнува местото после, и се прави мало црвенило, кое пецка, ама проаѓа за скоро. Од претходно имавме искуство со Гонал и Овидрел, ама тие мм ми ги ставаше.

Со среќа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:39:54   
skriena
zdravo zenski so sreka kapina super brojce daj boze site da se oplodat prvo da kazam deka jas sama se bockav i suprafakt i fostimon ne e nisto strasno inace so transferot pominav mi vratija edno embrionce blastocist vtoriot ne bil bas dobar taka mi rekoja posto beja zamrznati za niv toa bilo sok i mozelo i da umrat taka mi kaza embriologot koga mi rekoja eden mi se srusi se nad mene ama toa e ako saka gospot ke bide i eden kazete mi ima nekoja koja e ostanata samo so eden embrion ve molam malku sum napnata sepak mislam ako bea dva ima pogolemi sansi ama pa i nemora da znaci ako saka ke bide pozz pisete i nekako ne mi se lezi mi puka grbot i dali treba samo na grb lezenje jas se vrtam od site strani

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:41:54   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Еве сум, да - сама се боцкав со Супрефакт user posted image
Ми покажаа првиот пат како се боцка, прилично е лесно, и после секој ден сама се боцкав на работа. Кога почнав со Фостимони, идев кај нив да ме боцнат, па ме боцкаа и со Супрефакт, се наеднаш.

За Супрефакт ти требаат само шприцеви со мерки од 0.1, за да знаеш колку е 0.5 или помалку, и два вида игли - големи за да го аспирираш од шишенце, и мали за поткожно боцкање. Јас се боцкав во стомак, не боли, малце отрпнува местото после, и се прави мало црвенило, кое пецка, ама проаѓа за скоро. Од претходно имавме искуство со Гонал и Овидрел, ама тие мм ми ги ставаше.

Со среќа user posted image


user posted image user posted image Ти благодарам многу! И јас ќе морам на работа да се боцкам. user posted image Фостимоните ќе ги боцкам таму секако. Супер јас одам на ургентен сабота и недела и од понеделник сама, па ќе пишам како проаѓам. Hopeful и LovebleMe ви благодарам најмногу!user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 13:57:59   
sonce79
Јас исто се боцкав дома, тие во стомак сама, а тие во мускул сестра ми доаѓаше на помош user posted image Не ништо страшно, на шприцот за суперфакт 0,5 може да ти означат со фломастер каде е и после полесно ќе ти биде да земеш точно. Мене сестрата од Систина ми го означи шприцот така и лесно беше. Држи ги инекциите во фрижидер мислам дека така помалку ке ги осекаш.

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 14:06:48   
Hopeful RR
sonce79, со ист шприц се боцкаше цело време??? Или јас нешто не контам user posted image

Од Систина ми дадоа нивен шприц и нивни игли за репер, со кои отидов во Зегин и им реков исти вакви дваесет да ми дадат user posted image Може не беа 20, не ме фаќајте за збор. И тие баш бараа, и ми дадоа слични, од друга фирма, но многу подобри - точно се гледаше колку е 0,1, и лесно се земаше. Дури имаше гумичка во шприцот за да не се земе одвишок. Евтини беа, не памтам, ама стварно џабе.

Инаку, секако мора да стои Супрефакт во фрижидер - мене еднаш секретарката на работа ми ги преместила, па имав и мал нервен слом, се расправав со неа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 14:22:40   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: skriena

zdravo zenski so sreka kapina super brojce daj boze site da se oplodat inace so transferot pominav mi vratija edno embrionce blastocist vtoriot ne bil bas dobar taka mi rekoja posto beja zamrznati za niv toa bilo sok i mozelo i da umrat taka mi kaza embriologot koga mi rekoja eden mi se srusi se nad mene ama toa e ako saka gospot ke bide i eden kazete mi ima nekoja koja e ostanata samo so eden embrion ve molam malku sum napnata sepak mislam ako bea dva ima pogolemi sansi ama pa i nemora da znaci ako saka ke bide pozz pisete i nekako ne mi se lezi mi puka grbot i dali treba samo na grb lezenje jas se vrtam od site strani

Скриенa, среќнo се нaјубaвo и сo еден бивa рaбoтa, имa мнoгу примери нa фoрумoв, уживaј лежи стaнувaј, не се врзувaј зa кревет, немa знaчење, пoзз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 15:25:19   
mili4kask
Да ви кажам и мене ми дадоа шприц и игла, шприцот е означен ама и јас мислев да купам. Како и да е ке требаат богами количинскиuser posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 16:00:15   
nataly86
Skriena не нервирај..јас знам две мои пријателки кои после неколку неуспешни ИВФ останаа бремени кога им вратија само еден ембрион..а предходно им враќале по 2 или 3 ембриони...Квалитетот на ембрионот нема врска со бројката тоа веќе сме го разговарале тука...така да нема правила уживај и стискаме плаци

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 17:03:37   
gina
eveme i mene devojki mi izvadija 7jk se nadevam deka ce se oplodat inaku odmaram zatoa sto imav jaki bolki malku mi se posmirija me bocnaa so ketonal
fala na site za podrskata user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 17:19:14   
mili4kask
Одлично Gina ајде стискаме палци за квалитетни и оплодени јајце клетки! Скриена нема воопшто место за грижа. Јас веќе неколку пати кажав на форумов, моето прво инвитро беше испратено со само една солидно квалитетна јајце клетка, извадија три сите три се оплодија, но само таа една си беше кавлитетна, и таа си се фати, ако беа вратени сите user posted image Нема потреба од грижи ќе биде се во ред. user posted image

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 18:44:02   
NovaN
Mene mm me bocka so suprefactot, ne e nisto strasno, nego mu e bas interesno :). Jas iako imam mala fobija od igli, se naviknav i posle samo edna nedela, veke mi e rutina. Inace uste ne sum dobila, pravev test za bremenost, cisto da se osiguram i sekako e negativen...ke cekam do petok pa ako se uste ne dobijam ke go baram doktorot. Me faka nervoza, bidejki se mi se odlaga nekako, a edvaj cekam se da zavrsi...

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 19:00:35   
mili4kask

ИЗВОРНА ПОРАКА: NovaN

Mene mm me bocka so suprefactot, ne e nisto strasno, nego mu e bas interesno :). Jas iako imam mala fobija od igli, se naviknav i posle samo edna nedela, veke mi e rutina. Inace uste ne sum dobila, pravev test za bremenost, cisto da se osiguram i sekako e negativen...ke cekam do petok pa ako se uste ne dobijam ke go baram doktorot. Me faka nervoza, bidejki se mi se odlaga nekako, a edvaj cekam se da zavrsi...


NovaN супер! Јас на маж ми иглата да му ја покажам мислам дека у несвест ќе падне камо ли да ме боцка user posted image

(Одговор на членот NovaN)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 19:20:31   
skriena
fala vi na site za podrskata stiskajte mi palci pozz i jas stiskam za site da si se izraduvame na najubaviteuser posted image crticki

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 19:34:31   
LoveableMe RR
Gina, kapina, skrienauser posted image user posted image user posted image и нa сите кoи сте вo пoстaпкa.
Кaјa јa немa, штo реши не знaеме?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 20:13:42   
sonce79

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

sonce79, со ист шприц се боцкаше цело време??? Или јас нешто не контам user posted image

Ne ne, ne so ist shpric, ama po toj oznaceniot posle i drugite znaev do kaj treba.user posted image
Iako posle 2-3 dena od oko veke znaes ama sepak, za posigurno si gi oznacuvav jas site user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 20:21:23   
Hopeful RR
sonce79, добро е, ми олесна, се збунив за момент user posted image

gina, со среќа! Дај боже сите да се оплодат и да станат убави ембриончиња! user posted image
Дали би замрзнувале ембриони?

skriena, ич да не се секираш - што ако е едно, само нека е јуначе, а и ќе си се шири и ќе си ужива во меше user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sonce79)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.10.2014 20:30:26   
gina
jas sum za da zamrzneme ako ima kvalitetni ama neznam dali finansiski kako ce postigneme zatoa sto na privatno sme se malku tesko samo da se nadevame
skriena na tebe mila srekno stiskame palci za pozitiven testuser posted image edno ama vredno ic da ne se sekiras

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?