|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проверка на проодност на каналите
23.8.2010 23:56:52   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: cece81

Suzeto samo napred ke izdrzis jaki sme nie zenite, jas pravev na 9-ti ovoj mesec ,prvpat mi besev izdrzav, znaejki ja pricinata user posted image  od ova pogolem motiv nema. samo napred !user posted image  pozdrav !user posted image user posted image  s r e k n o

neznam dali ke izdrzam
a i problemot e endometrioza pa razgovarav so maticniot dali postoi moznost da e zatnat kanalot od cistite pa toj mi rece da napravam proverka
i stalno folikul ima na leviot jajnik na toj sto e poveke osteten i desniot ne e aren ama za leviot mi rekoja da go vadam

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Проверка на проодност на каналите
24.8.2010 14:40:25   
lukas
Zdravo na site eve i jas sum malku razocarana pred 2 meseci pravev proodnost na kanalite bidejki mislevme deka se zatnati no rezultatot pokaza deka kanalite se proodni a sepak nisto sega neznam sto da pravam. Znae li nekoj da mi kaze zosto potocno se pie klomifenot zosto doktorot mi spomna nesto takvo i kako da sakase da mi kaze deka nemam ovulacijauser posted image user posted image user posted image



jas klomifen piev zaradi rastenje na folikuli ne e nisto strasno jas gi piev i dupli i imav reakcija...ke ti kaze toj najdobro prasuvaj si se na ginekolog..obavezno...se sto ke ti dojde na um da prasas...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Проверка на проодност на каналите
24.8.2010 14:43:05   
lukas
ova e za moja mnogu bliska osoba
i rekle deka kanalite i se zapuseni skros i deka ne mozi da zabremeni prirodno nego samo so ivf
neznam zosto ne i ponudile operacija neli se odzatnuvaat
i rekle deka i se zapuseni kako na stara baba,kako toa ne mi e jasno zarem babite stari se so zatnati kanaliima
trebase da odi na povtorna kontrola pa i rekov da prasa za odzatnuvajne
sto mislite dali e mozno da se zatnati tolku i da ne se leci


a be gospod da cuva i da brani sega barem ima lek za se...kako mozi da nemozat da se odzatnat so laparaskopija mislam deka mozi ama mislam ne me fakajte za zbor neka si odi da si pobara i drugo mislenje nemozi toa zatnati se i gotovo...a i toj taka so rekol idiot se velelo na nekoj so e zagrizen taka zatnati kako na baba...prostak nemam zborovi znaci...

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Проверка на проодност на каналите
24.8.2010 15:38:02   
suzeto
i toa vo stranstvo i go rekle,a ne kaj nas
jas mislev deka samo kaj nea se slucuvaat takvi raboti

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Проверка на проодност на каналите
24.8.2010 16:51:40   
blue_blue
Здраво ЈЕЛЕНА АЦЕ,

Лапароскопија се прави за многу состојби. Може да биде само дијагностичка, односно само да се влезе со тенок оптички кабел на кој има микронска камера и да се видат внатрешните органи за да може да се дијагностицира некоај состојба. Најчесто (за да не се прави по два пати бидејќи се изведува со целосна анестезија) додека се дијагностицира се внесува преку мал рез кај папокот исто така мал инструмент со кој ласерски се сече некое ткиво кое треба да се отсрани. Докторот ја гледа состојбата внатре на екран (камерата му снима) и така работи. За да може подобро да види се вбризгува CO2 гас за да може подобро да се разликуваат органите (затоа може после интервенцијата да те боли малку кај едната плешка, да осеќаш како да те притиска нешто).  Кај мене се правеше оваа интервенција зошто имав вродена аномалија на матката - вишок ткиво кое е на средина на матката и тоа ткиво ја дели матката на два дела, а кај мене го блокираше и влезот во каналите. Лапароскопски беше извадено тоа ткиво, т.е. исечено за да си биде матката со својата нормална форма. Интервенцијата трае пола саат, после си на интензивна нега едно 3-4 саати и после те спуштаат на оддел и остануваш таа вечер во болница. Ништо не е страшно, следниот ден малку осеќав болки во стомакот и толку.

ИЗВОРНА ПОРАКА: JELENA ACE

Zdravo na site dali ke moze da mi kazete sto e i  zosto se pravi laparaskopija

(Одговор на членот JELENA ACE)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Проверка на проодност на каналите
25.8.2010 17:03:38   
cece81
Dragi moi RR, otkako napraviv HSG toa bese prvata nedela od mesecov, cuvstvuvam nekoi promeni na pr. za vreme na ovulacija imav pokacen vaginalen sekret vo odnos na prethodnite pati i silen pritisok na jajnicite vo odnos na prethodnite meseci . Iskreno koga odev vo fond da gi podnesuvam dokumentite dali od nekoj strav vo dolniot del na stomakot go cuvstvuvav istiot pritisok kako po nekolku izminati sati od HSG  Dali ima mesto za panika t.e da se obratam na gin ?Dajte sovet!!!!Pozdrav!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Проверка на проодност на каналите
25.8.2010 22:06:06   
lukas
Dragi moi RR, otkako napraviv HSG toa bese prvata nedela od mesecov, cuvstvuvam nekoi promeni na pr. za vreme na ovulacija imav pokacen vaginalen sekret vo odnos na prethodnite pati i silen pritisok na jajnicite vo odnos na prethodnite meseci . Iskreno koga odev vo fond da gi podnesuvam dokumentite dali od nekoj strav vo dolniot del na stomakot go cuvstvuvav istiot pritisok kako po nekolku izminati sati od HSG Dali ima mesto za panika t.e da se obratam na gin ?Dajte sovet!!!!Pozdrav!!


jas mislam deka nema zosto da panicis ubavo e da si prasas ne e na odmet,jas koga go napraviv toa,i jas ponekogas cuvstvuvav kako nesto da me podstegnuva megu jajnici,ama nemav nisto ne ni prasav si pomina samo od sebe,no najubavo prasaj si...pozz


(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Проверка на проодност на каналите
26.8.2010 18:27:12   
dani85
dali nekoja go znae tel. broj od drzavna bolnica kade sto se zakazuva za ispituvanje na proodnost na kanali. ako mozete pisete mi pp

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Проверка на проодност на каналите
26.8.2010 22:19:44   
lukas
dali nekoja go znae tel. broj od drzavna bolnica kade sto se zakazuva za ispituvanje na proodnost na kanali. ako mozete pisete mi pp


vo veles ili?


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Проверка на проодност на каналите
27.8.2010 16:58:47   
dani85
znam deka vo veles takvo nesto ne se pravi, mene me interesira za vo skopje

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Проверка на проодност на каналите
27.8.2010 21:48:45   
cece81
Lukas blagodaram na odgovorot !Pozdrav se najubavo!

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Проверка на проодност на каналите
27.8.2010 22:23:39   
cece81
Draga dani85 izvini sto nemozam pp da ti pratam neznam nesto ne e vo red so internetov . inaku za vo sk za snimka-HSG  najdobro obrati se kaj Bogdancanka taa pravese tamu i  ke ti kaze kade tocno se naoga. Jas inaku pravev vo drzavna bolnica vo Bt. i me kostase so sino kartonce 700 den. Pozdrav  i se najubavo  !

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Проверка на проодност на каналите
27.8.2010 22:45:15   
lukas
Jas inaku pravev vo drzavna bolnica vo Bt. i me kostase so sino kartonce 700 den. Pozdrav i se najubavo !


i jas isto ako sakas nekoi prasanja da mi postavis slobodno...pozz i se najubavo...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.8.2010 22:01:35   
dani85
mene me interesira brojot za vo drzavna bolnica za vo skopje, bidejki finansiski vo momentov ne sme kako sto treba inaku za vo sistina znam deka e okolu 4000 den

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.8.2010 23:33:31   
lukas
vo sk neznam dani iskreno,a vo bt jas napraviv i me fati so kartoncinja sini 700 den.pozz,a zosto ne napravis vo bt,samo prasvam ne mi zamervaj...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.8.2010 12:02:29   
dani85
bidejki bt mi e daleku, a sk mi e mnogu blisku pa zatoa prasuvam za sk

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Проверка на проодност на каналите
31.8.2010 16:24:02   
dani85
dobro luge ja ne znam sto e rabotava so drzavnive institucii, koga zvonis za da prasas za bilo sto ili gi nema ili e zafateno. i posle se lutat koga se zboruva za niv po mediumite

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Проверка на проодност на каналите
31.8.2010 16:29:08   
malata mo
Tesko na onie sto odat  po tie vrati.........................

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Проверка на проодност на каналите
31.8.2010 16:38:02   
dani85
veke dva dena zvonam vo drzavna na rengen za da prasam za ispituvanje na proodnost na kanali za zakazuvanje, ama ili nikoj ne se javuva ili e zafateno

(Одговор на членот malata mo)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Проверка на проодност на каналите
31.8.2010 18:36:21   
lukas
navistina tesko na tie sto trgnale po tie vrati navistina,tesko...jas dodeka zakazam za proverka,pominaa tri meseci,i samo te pustat od vrata na vrata...toa e ke trpis koke imas maka...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Проверка на проодност на каналите
2.9.2010 19:58:26   
bate
zdravo. jas napraviv hsg ne e strasni , kanalite mi se skroz neproodni i treba operacija, pravel li nekoj da mi pise, ve molam

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Проверка на проодност на каналите
2.9.2010 23:15:31   
bate
zdravo na site. sakam da prasam dali nekoj pravel vontelesno oploduvanje vo sistina i kaj koj doktor???
mnogu mi treba vasata pomos
ve molam pisete mi
user posted image user posted image user posted image
HELP HELP

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.9.2010 0:47:55   
Bogdancanka
добредојде мила Батеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ти посакувам пријатна дружба со сите нас на рр...јас немам правено инвитро во Систина али сигурно ќе добиеш одговор од некоја наша рингерајка што има правено ИФВ во Систина позззз мила тука сме за совет

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.9.2010 9:04:57   
zorana
Dobredojde  Bate od sega i ti si rr ajka Jas pravev 3 pati vo sistina ivf user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nemam dobro iskustvo Ako  me prasas mene  begaj od tamu No nekoi i tamu zabremenile pa zatoa  sekoja so svojata sreka Mozi tamu ke imas k smet Ako si od Sk odi  Remedika  ako si nadvor od Sk begaj Bitola user posted image user posted image user posted image user posted image zauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.9.2010 10:42:36   
bate
fala user posted image . milicka te molam kazi mi kako ti pravea ifv, kakov e kaj tebe problemot i kaj koj doktor vo sistina?


(Одговор на членот zorana)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?