|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проверка на проодност на каналите
26.6.2010 23:34:18   
bombonce
za 5 minute e gotovo!!!!

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Проверка на проодност на каналите
26.6.2010 23:36:21   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: prvenka

Ke vidam kako ke ispadne,me faka panika.Kolku vreme trae?



нема зашто да фака паника мила не е страшно еве убаво ти пишала Бомбонче 5-10мин и толку ајде мила биди храбра нема место за паникаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 11:07:32   
prvenka
HCG mi zakazaa za utre vo 15:00,vo Sistina.Lele edvaj cekam de se zavrsi toa i da ispadne se kako sto trebauser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 11:09:55   
arh_diz
Srekno prvenka pa cekame rezultati.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 11:11:58   
prvenka
Cela sum zbrkana mislev na HSG,a pisuvam HCGuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 13:58:56   
lilicka
Првенка..колку чини во систина HSG?Среќно утреее и не се секирајјuser posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 14:34:04   
prvenka
Za ispituvanje na sedimentacija preku krv vo Sistina plativ 150,00den,a utre ke vidam kolku ke mi naplatat pa ke pisam

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 20:55:51   
mareto
zdr
sakam da ve prasam dali nekoj znaj da mi kazi otkako ke vi ispitat proodnos na kanalite i vidat se e vo red so kanalite a nemozis da ostanis bremena dali pravat nekoj obidi drugi za zabremenuvanje osven inseminacijata.pozzzzzzzzz

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 22:17:10   
pinokio2010
jas mislam deka dokolku se e vo red, prvo se odi na ciljani odnosi so hormonska stimulacija, posle inseminacija i na kraj invitro. barem kaj mene taka bese..za drugi postapki ne znam..

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.6.2010 23:11:35   
mareto
zdr pinokio
dali mozis da mi kazis kako se pravo i sto e toa ciljani odnosi so hormonska stimulacija.pozzzzzzzzzzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.6.2010 9:14:47   
prvenka
Denes vo tri mi zakazaa,odam ali mnogu mi e strav.Kako ke bide,sto ako mnogu me boli i nemozam da izdrzam....ali aj moram zaradi user posted image sve se morauser posted image

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.6.2010 9:53:53   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: mareto

zdr
sakam da ve prasam dali nekoj znaj da mi kazi otkako ke vi ispitat proodnos na kanalite i vidat se e vo red so kanalite a nemozis da ostanis bremena dali pravat nekoj obidi drugi za zabremenuvanje osven inseminacijata.pozzzzzzzzz


Se pravat i red drugi ispituvanja posle toa  kako sto  e genestko ispituvanje

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 29.6.2010 9:54:11 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.6.2010 16:30:30   
pinokio2010
ИЗВОРНА ПОРАКА: mareto

zdr pinokio
dali mozis da mi kazis kako se pravo i sto e toa ciljani odnosi so hormonska stimulacija.pozzzzzzzzzzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



pa na pr. ti davaat da pies klomifen od vtor ili tret den na ciklusot i ti kazuvaat koi denovi da imas odnosi, a potoa odis na kontrola da vidat dali folikulot e prsnat vo tie denovi koga ste imale odnosi odnosno, dali ste ja ulovile ovulacijata.

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.6.2010 17:54:21   
mareto
pozzzzzzzzzzz pinokio
neznam sega so ke mi recat da pram samo mi rece koga ke mi zavrsi da se javam pa ke mi kazel.pozzzzzzzzz pa ke vi pisam so ke mi reci.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Проверка на проодност на каналите
30.6.2010 8:47:39   
prvenka
Se vrativ,matkata mi e dobra,desnata tuba propusti tecnost otkako pritisnaa odozgora kako nekoj vid na masaza,dodeka levata e neproodnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sto li ke pravam,uste toa mi falese sega.Me ostavija da probuvam letovo zasto posle intevencijata na polip i septum koj realno mozele da bidat problem,moze da ima uspeh,a od septemvri da se proba so nekolku inseminacii a posle vestackouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,a za vakvo nesto nemam ic podrska od mm,nesakal dete od epruveta.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Mnogu sum razocarana od sve,a posebno od mm,i neznam sto ke pravamuser posted image

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Проверка на проодност на каналите
30.6.2010 11:07:54   
vezilka RR
Добро е едната туба ти е проодна а и после интервенцијата за септумот и полипот, имате шанса. Летово освен што ќе се обидувате, ќе се посветиш и на сопругот да го убедиш дека ИВФ не е толку страшна работа. Ќе видиш ќе се премисли :) Ајде аирлија!!! Во септември со бебче!!

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Проверка на проодност на каналите
30.6.2010 12:25:22   
Bogdancanka
ajde mila ke bide se vo red ako ne bide letovo,potrudi se da go ubedis ne e toa nisto strasno da se ima dete po pat na invitrouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nema da bidete ni prvi ni posledni,ne ima mnogu so vakov problem...sigurna sum deka ke go smeni mislenjeto 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Проверка на проодност на каналите
30.6.2010 18:54:57   
mareto
zdr prvenka
nemoj da se sekiras ke go ubedis mazoti ke vidis ne e nisto strasno dete od epruveta .jas da ti kazam ko mi rekoj inseminacija ke mi pravat mazotmi se iznervira i vikase kako mozi nas ova da ni se sluci da nemozam da napram dete po priroden pat.a sega koga vide deka i inseminaciite ne fakat mi vika kakvo so bilo neka bidi samo da e zdravo i zivo i pravo i licno ko nego i eve sega se podrzavame dvajcata.veruvaj deka ke ti pruzi podrzka oti taja e najbitna samo taka ke se ima dete.ajde ke imame bebce stiskame palci od so saka ili prirodno ili vestacko samo zdravo zivo i pravo pozzzzzzzzz

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 2:31:01   
Miss36
Prvenka,ako veruvas dlaboko vo sebe deka ke ostanes bremena,znaj deka ke ostanes!! No vo ovie momenti koga nemas podrska,ne smees da bides skrsena i razocarana,naprotiv SILNA i da najdes nacin da go ubedis maz ti,deka dete e dete bez razlika dali doaga od epruveta ili po priroden pat!! 

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 9:14:30   
prvenka
Fala na site za podrskata,srcki steuser posted image Denes so rezultatot ke odam kaj d-r Dimitrov da vidam sto ke mi rece,posto on prethodnbo rece nema potreba od HSG.Letovo ke ostavam taka na slucajnost ako bidne,posto sepak se nadam deka so proodnosta na ednata tuba moze da bidne po priroden pat,valjda HSG ne dava lazno pozitivni ili negativni rezultati,neznamuser posted image
Od septemvri ke vidime sto ponatamu,ke probuvam da razgovaram so mm,ali ne sum bas ubedena deka ke go predomislam,bas znae da bide tvrdoglav,a mene vremeto mi mine i on toa go znae ufffffffffuser posted image
Ja nema None na RR,neznam kaj nejze kako bese HSG-to,a posle toa ostana bremena.Pusto se nadevam,sto da se praviuser posted image

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 10:11:17   
vezilka RR
Ајде, ајде ќе биде ќе видиш..ёете гледаш ноне не ни стигна да напраи ХСГ, два дена пред тоа остана бремена, така да не знаеш позади кое ќоше те чека среќата. Имај надеж и летово уживајте user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 10:14:41   
arh_diz
prvenka sega treba da imas odnosi koga ti se plodni denovi preku 1-2 dena . Ti posakuvam mnogu sreka . Ke si zabremenis sigurno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 10:33:38   
prvenka
Mislam deka None ima pisano deka i bile zatnati tubite na HSG,toa go ima pisano vo temata histeroskopija.Nikade ja nema da ni pise kako e i kako i napreduva bremenosta.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 10:36:38   
prvenka
Pa sega ovie dva,tri dena mi se plodni.Denovive ke odam na folikulometrija,a paralelno doma pravam testovi vo urina.Pa ke vidime,daj boze da bideuser posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Проверка на проодност на каналите
1.7.2010 15:03:20   
prvenka
So snimkite od HSG bev kaj d-r Dimitrov od Remedika,i me iznenadi koga gi vide snimkite i mi rece za mene ova e soliden naoduser posted image Dali tubite se zatnati ili ne moze da se kaze samo so laparoskopija,taka mi rece ...duri na folikulometrijata vide na desen jajnik folikul 18mm,ponedelnik pak kaj nego da vidime dali prsnal
Lele daj boze da bidneuser posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?