|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.5.2010 12:46:39   
arh_diz
mazule kako pomina na proverka na kanalite dali e se vo red

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Проверка на проодност на каналите
28.5.2010 16:40:36   
mazule
Ne, nemam uste otideno. Samo da mi dojdi men i ke odam posle toa, pa ke vi kazam kako bese. Samo se molam na gospod da ne mi dojde taa crvenata. Dali so proodnosta na kanalite ima nekoja vrska so bolkite vo stomakot pred da ti dojdi? Logicki kako pominuva krvta ako ti se zatnati kanalite, mozno e zaradi toa da boli?user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.5.2010 11:58:07   
suzeto
mene ne mi se zatnati kanalite ama imam bolki ...sto znaci nema vrska toa dali se zatnati ili ne

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Проверка на проодност на каналите
29.5.2010 20:12:08   
none
pred da mi dojde menzis sekogas me bolele jajnicite iako sega mi se zatvoreni i ke odam na operacija

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Проверка на проодност на каналите
2.6.2010 11:05:10   
nati2
Mazule gledam i ti treba da pravish hsg, kade ke pravis, i proveri li sedimentacija i mikrobiloski brisevi, toa e zadolzitelno, mene taka mi kazaa.


(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Проверка на проодност на каналите
2.6.2010 21:02:51   
pinokio2010
Mene mi ima praveno dr. Adamoska od Sistina kaj dr. Tolovski, pozadi Ramstore sto e HSG so RTG snimka. Me kostase 4000 den. I da, brisevite i sedimentacijata se zadolzitelni. Ne se sekiraj tolku malecka, se ke ispadne na krajot kako sto treba. Ti posakuvam uste sega da si user posted image

(Одговор на членот nati2)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 15:16:43   
mazule
Za sedimentacija na krvta mi kazaa, a za mikrobioloski ne. Inace ke pravam HSG vo bolnica Tetovo tamu imam prijateli. Mone kako bese, bolese i kako pomina? Jas sega ke dobijam gledam po tem, pa ke zakazam za 8 ili 9 dena. Pozdrav4e i drzete sreka. UFFFFFF

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 15:57:00   
nati2
Mazule, mene mojot dr. mi kaza deka mikrobioloskite brisevi i sedimentacijata se zadolzitelni.Pa zatoa prosliot mesec napraviv mikrobioloski ispituvanja,da se vidi dali imam nekoja infekcija, zatoa shto ako ima infekcija so kontrastot sto se vbrizguva, moze infekcijata da se prenese vo kanalite i matkata, pa togash lekuvanjeto bilo poteshko. A za sedimentacijata da ne e povisoka od 10, mene prosliot mesec mi bese 15 i zatoa ne napraviv hsg.
Majki i idni majki ke ve molam ako nekoj imal pokacena sedimentacija pred hsg, da mi kaza sto da pravam.Pozdrav

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 16:04:29   
vezilka RR
Еве вака мене мојот доктор ми објасни за седиментацијата..Значи таа е потребна за да се види дали имаш некоја инфекција бидејќи знаеме дека таа се покачува при инфекции..Затоа ако правиш микробиолошки, седиментација не ти е потребна..Јас пред HSG не правев ниту седиментација ниту микробиолошки, бидејќи скори предходно правев микробиолошки..Поздравче и со среќа со прегледот..

(Одговор на членот nati2)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 16:11:46   
nati2
Vezilke, jas pravev mikrobioloski ise e vo red, napraviv i sedimentacija bese 15, se javiv kaj tolovski da zakazam i me prasaa za sedimentacija im kazav deka e 15 a brisevite se ok,mi rekoa deka sedimentacijata mi e visoka,a inaku jas imam problem so krajnici sto nema vrska so hsg, ama koj da ti gi znae. procitav deka si pravela hsg vo cair vo PANORAMIKS li bese na Djon kenedi, utre ke se javam tamu da vidam sto ke mi kazat.Ako treba ke napravam i CRP ispituvnje na krfta.Inaku denes mi e 4ti den od ciklus.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 16:23:03   
vezilka RR
Да nati2 во Чаир правев на Џон Кенеди ама поима немам како се викаше ординацијата оти бев заедно со мојот матичен, тој ми го правеше испитувањето. Можеби и не ми правеа проблем бидејќи мојот матичен ми го правеше а тој си беше сигурен дека немам инфекции. Воглавно ми кажа дека се битни инфекциите дека друго не е битно..Па јави се и види што ќе ти кажат..

(Одговор на членот nati2)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 16:28:48   
nati2
Vezilke,silni li se bolkite, zosto posle snimanje ke treba da odam na rabota, dali ke mozam da izdrzam.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 18:59:01   
vezilka RR
Мене самиот преглед не ме болеше воопшто..Само после во текот на денот имав некое непријатно чувство, и мала вртоглавица. Ако можеш да си земеш ден ќе ти биде поубаво, но и ако не земеш не е ништо страшно се издржува..

(Одговор на членот nati2)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 19:24:18   
nati2
Fala ti na odgovorot, ke vidam togas predvreme da ne planiram.pred se daj boze da me snimaat,zosto neznam kako ke pominam uste eden mesec vo neizvesnost.,user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 20:31:47   
pinokio2010
Bolkite se malku posilni od menstrualni, pa prasaj si go doc. da zemes nekoe apce protiv bolki uste pred da odis na HSG, taka polesno ke go pomines i pregledot, a posle nego pak ke si se napies i ke bides kako nova.

(Одговор на членот nati2)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 20:32:33   
pinokio2010
A daj Boze da ti bide uspesno kako i kaj none, posle HSG istiot ciklus user posted image

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 21:11:45   
nati2
Fala pinokio 2010, znaesh kako e gospod nikoj ne e.Site drugi rezultati mi se ok.I jas se nadevam nauser posted image

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 22:28:45   
JELENA ACE
Zdravo na site eve i jas sum edna ot tie sto proveruvaa proodnost na kanali pa me interesira dali nekoj znae da mi kaze dali treba da pravam pauza nekoj mesec ili mozem vednas da rabotam zauser posted image crti Pozdrav do site

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.6.2010 23:56:30   
suzeto
vednas da rabotis user posted image

(Одговор на членот JELENA ACE)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.6.2010 0:05:53   
pinokio2010
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

vednas da rabotis user posted image

I ic da ne mu ja mislis user posted image  Najgolemi se sansite da ostanes user posted image  prvite tri meseci posle HSG, zosto kanalite se prosireni od kontrastot.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.6.2010 0:26:19   
JELENA ACE
Znaci nema nikakov problem zosto mi kazaa deka sepak koga pravis HSG imalo malo zracenje od rengenot sto ti pravat snimki pa zatoa neznam da pocekam li eden mesec ili da rabotam vednas .Inaku za site sto treba da pravat HSG da kazam deka pravev vo drzavna pred 2 dena i ne e tolku bolno se izdrzuva.

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.6.2010 9:55:27   
nati2
Vednash da se frlish na rabota. Ti posakuvam sto pobrzouser posted image .Moze li da mi kaash jelena ace, kade beshe vo drzavna na radiologija li , zakazuvashe li kako ide postapkata.i dali ti proveruvaa sedimentacija? planiram itre da idam.

(Одговор на членот JELENA ACE)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.6.2010 9:57:30   
arh_diz
jelena ace sega na rabota  i sto pobrzo da te vidime user posted image
nati2 i none nasata nova trudnica ispituvase proodnost na kanalite vo drzavna pisi i pp na nejze

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nati2)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.6.2010 16:20:36   
mazule
Dali znae nekoj, dali treba upat od maticen za pravenje HSG na drzavno.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.6.2010 16:46:39   
nati2
Mazule, najverojatno treba,jas za vo drzavana posle ke odam po upat.

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?