|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:53:02   
Viktori
Значи 12 февруари па и да не одговара на некого донацијата во секој случај може да се донесе или да се прати.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:03:44   
hrabra
odgovara vo nedela , dali odgovara igrotekata kasper vo novo lisice kaj ramstor e ?ako ne ste nasle normalno..

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:18:29   
aleksandralea
И мене ми одговара на 12 февруари. Само дали ќе може собирот да биде некаде поблиску до центар бидејќи јас не сум од Скопје а сакам лично да дојдам?

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:18:45   
JovanaJ
Mene epten mi odvovara "Kasper" do mojata zgrada e! user posted image
Ako se odlucite za taa SUPER!
Samo ne e bas kaj "Ramstor", kaj Ramstor ima edna druga se vika"Barum Barum" da ne mislis na taa?

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:34:17   
AnnaMolly RR
Мислам дека треба да се најде некоја игротека во Центар, зашто има многу членови од Ѓорче, Влае и слично, па вака на сите ни е некако златна средина Центар. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:34:47   
mama toci
Kaj ramstor e i be happy

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:36:33   
mila28
Eve i jas se prijavuvam, ke se potrudam da dojadm kade sto ke bide sobirot, dokolku ne uspeam licno togas ke kupam nesto i   ke pratam po luci, ona mislam sigurno ke dojde. Filip samo sto napravi 40 dena pa neznam dali ke mozeme, mali sme uste.


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 10:45:06   
hrabra
ne , ne znaev i dr deka ima tamu , jas od avtobus ja gledam koga se vozam, ne e bas kaj ramstor ama lesno za objasnuvanje zatoa ...a be happy tesko deka ke najdeme termin i sigurno poveke pari ke baraat

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 11:45:28   
Andriance
Ne se ni somnevav deka kje ne ima pomalku....ednostavno site sme prekrasni i spremni za pomos vo sekoe vreme..e sega da ne zaboravime deka na samohranamajka pred se i se potrebni alishta za nejzinoto since...a potoa i se ostanato normlano...veruvam deka kje se sobarat mnogu..duri i premnogu pa mozebi treba da razmislime i eden del da donirame za drug ili na drugo mesto...ako nie 50 doneseme po edna igracka samo kje ja zatrupame samohranamajka...ve molam da ne me svatite pogresno...

pozdravce i se gledame na 12.02 user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 12:11:31   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

veruvam deka kje se sobarat mnogu..duri i premnogu pa mozebi treba da razmislime i eden del da donirame za drug ili na drugo mesto...ako nie 50 doneseme po edna igracka samo kje ja zatrupame samohranamajka...ve molam da ne me svatite pogresno...

user posted image user posted image user posted image


Оваа акција е покрената на барање на samohrana.majka и се што ќе се собере ќе биде за неа.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 12:32:13   
AnnaMolly RR
И јас се сложувам со Палешка. Ќе организираме и понатаму хуманитарни средби, нели како што правевме и до сега.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 12:38:59   
Maca25
 и јас мислам дека се што ќе се собере треба да биде за нашата храбра членка. Во иднина секако ќе се организираат и други средби се со цел да помогнеме на оној кој ќе побара помош.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 12:55:34   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

veruvam deka kje se sobarat mnogu..duri i premnogu pa mozebi treba da razmislime i eden del da donirame za drug ili na drugo mesto...ako nie 50 doneseme po edna igracka samo kje ja zatrupame samohranamajka...ve molam da ne me svatite pogresno...




Оваа акција е покрената на барање на samohrana.majka и се што ќе се собере ќе биде за неа.


I jas se slozuvam So Paleska, sega za sega ova e e "samo" sa samohranamajka, sto i da e kolku i da e , se ke bide donirano za nea i nejzinoto since, jas nemam garderoba za maloto no ke doniram bilo sto drugo , razmisluvav za garderobata za maloto pa i ne mora da bide se za 3 godisno detence moze i za pogolemo za da mozat da se iskoristat i za ponatamu neli.


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:03:03   
mama toci
Devojki,a cisto informativno,kako gi organirizate sredbive-igroteka,kolku vreme,sto, kako?Nikogas ne sum prisustvuvala,poim nemam i edvaj cekam....

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:04:08   
Тања РР
Еве јас се пријавувам да ги соберам донациите од Струмица и на 9.02 лично да ги доставам во Скопје. За 12 нема да можам да дојдам, но тоа и не е важно. Важно е донираните средства да стигнат каде што се потребни.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:25:38   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Devojki,a cisto informativno,kako gi organirizate sredbive-igroteka,kolku vreme,sto, kako?Nikogas ne sum prisustvuvala,poim nemam i edvaj cekam....


Мама тоци, еве моментално бараме игротека. Обично седиме по максимум два часа, колку што и трае еден роденден. Децата си играат, мајките си муабетат и си пијат кафе. Нормално, си плаќаме кој што ќе си порача зашто нели и игротеката мора да си ги покрие трошоците. Најчесто се собираме претпладне, околу 11-12.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:27:01   
mama toci
dogovoreno.....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:39:11   
AnnaMolly RR
Девојки, еве уште една новост за донациите.

Бидејќи можеби нема сите да имаме време да купиме нешто или да донираме облека/играчки (некои од нас имаат мали бебиња), на собирот ќе се стави и кутија за парични донации. Собраните средства ќе си ги земе самохрана.мајка и ќе си купи се друго што ќе и фали.


Значи кој може да донира облека, супер. Кој може да донира храна/козметика/средства за хигиена, одлично. Ако нема некој време за пазарење, може да донира пари на собирот.





_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:41:47   
Lazojka
jas bidejki nema deca i nemam nekoi alistenca za maloto sakam samo da ve pozdravam site koi sto se prijavivte da donirate po nesto za samohrana majka, odsabajle ve citam i mnogu mi e milo sto seuste postojat humani lugje. Jas se sto imav od igracki po doma gi donirav na rabota vo akcija vo koja sobiravme isto raboti za decata od domot za deca bez roditeli vo bt.

Bidejki na nekoj nacin imam iskustvo so ova bi sakala samo da vi posocam na edno nesto da ne zboravite pri sobiranjeto i organiziranjeto. Samohrana majka treba site tie donirani raboti da gi odnese doma, neznam vo koj grad zivee i dali ima kola ili ne, dali ke dojde sama ili so uste nekoj no treba da se ima predvid deka ke bide so malo dete a kako sto gledam ke ima eden ton raboti. Organizirajte se i vo pogled na toa i iskoordinirajte se so samohrana majka. Moze i nekoi od donaciite od nejziniot grad da ne se prakaat nakaj skopje zasto e dupli pat tuku da i se dadat ili ispratat na domasna adresa.

Se nadevam deka ako nisto drugo barem ke vi pomognam so sovet :)

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:41:58   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Девојки, еве уште една новост за донациите.

Бидејќи можеби нема сите да имаме време да купиме нешто или да донираме облека/играчки (некои од нас имаат мали бебиња), на собирот ќе се стави и кутија за парични донации. Собраните средства ќе си ги земе самохрана.мајка и ќе си купи се друго што ќе и фали.


Значи кој може да донира облека, супер. Кој може да донира храна/козметика/средства за хигиена, одлично. Ако нема некој време за пазарење, може да донира пари на собирот.





user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:49:31   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Девојки, еве уште една новост за донациите.

Бидејќи можеби нема сите да имаме време да купиме нешто или да донираме облека/играчки (некои од нас имаат мали бебиња), на собирот ќе се стави и кутија за парични донации. Собраните средства ќе си ги земе самохрана.мајка и ќе си купи се друго што ќе и фали.


Значи кој може да донира облека, супер. Кој може да донира храна/козметика/средства за хигиена, одлично. Ако нема некој време за пазарење, може да донира пари на собирот.





Лелееее браво за идејава со кутијата за донацииuser posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 13:56:42   
Calypso
Eve me i mene posle nekolku dena otsustvo od RR.
I jas bi sakala da dojdam, barem nakratko, em da ve zapoznaam site, em da napravam nesto za samohrana.majka. I se slozuvam so idejata na Lazojka, nekako da se organizira seto ona sto ke se sobere da i se prati, oti taa sigurno nema da moze sama da odnese se. Alista nemam za davanje, ama barem so pari ako mozam da pridonesam, super ke bide. I se nadevam deka ke mozam da dojdam vo igrotekata, oti nedela kako den najmnogu mi odgovara. Ajde, pisuvajte mesto i vreme!user posted image

I se nadevam deka ke ima uste mnooogu vakvi akcii - bravo za timot sto uspea tolku brzo ova da go organizira!user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 14:00:12   
AnnaMolly RR
Лазојка, Калипсо, нормално дека ако самохрана.мајка не може да се однесе ќе се организира некој превоз за собраните донации. Нема туку-така да и ги тупнеме работите па да се снаоѓа како знае и умее user posted image

А вие само дојдете да се дружиме и се ќе си дојде на место! user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 15:33:09   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

veruvam deka kje se sobarat mnogu..duri i premnogu pa mozebi treba da razmislime i eden del da donirame za drug ili na drugo mesto...ako nie 50 doneseme po edna igracka samo kje ja zatrupame samohranamajka...ve molam da ne me svatite pogresno...

user posted image user posted image user posted image


Оваа акција е покрената на барање на samohrana.majka и се што ќе се собере ќе биде за неа.


Dobrooo, togash i jas se slozuvam so vas user posted image ako nishto drugo pa da imame povod za sobiranka nareden pat

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: РР помош за наша форумџика
4.2.2012 2:28:50   
crvce
Aj kazete tocno kade i koga ke bide sobirot , bi sakala da doniram ,ima li sansa ako nekoja od vas e slobodna da se slusneme i da pratam paket po avtobus a vie da go podignete zatoa sto ne sum od Skopje a sum so 9 mesecno bebence a mnogu sakam da pomognam.POZDRAVVVV

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?