|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 11:43:45   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

sakav da prasham dali ke bide korisno da soberam i kondurcinja,sandalki,cizmicki koi se nekolku meseci noseni i na nas mali?!


Normalno deka moze...AnnaMolly...stavi me vo spisok...jas kje donesam igracki zasto Andrej use sega ima eden kup...i neshto kozmetika i hrana....pozdravce i obaevzno se gledame


isto taka se prijavuvam ako treba pomos okolu organizacija na toj sobir...da napravime 2in1 user posted image


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 11:58:46   
Џесика


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


Виктори РР
AnnaMolly RR
luci
0113*
Маца РР
libra.n
JovanaJ
Yummy Mammy
vezilka
Tanjat7880
mami2
mama toci
Andriance
Џесика РР


Се пријавувам и јас иако син ми е на иста возраст со момчето на самохрана.мајка, сепак ќе ја поделам облеката што ја имам од истата причина што и мене ми е голем дел подарена од пријателка, знам колку е олеснување и со задоволство ќе помогнам.



_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 12:33:55   
AnnaMolly RR
Гледам дека самохрана.мајка е на форумов, еве нека се приклучи на темата и да се договориме дали им одговара тој период да ја организираме средбата.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 12:43:29   
samohrana.majka
mi gi nasolzivte ocite ne ni mozev da pretpostavam deka nekoj tolku mn bi se angaziral fala e edinstveno sega sto mozam da kazam ama se nadevam deka nema da ostane na toa pa ke imam prilika da se odolzam. Tatkoto na sin mi ne mu dade skoro nisto garderoba pa ni sega ne se zamara za nisto pa toa bese pricina da se stavam ovde ama sega mi e zal sto ne sum go napravila toa porano bidejki vie navistina ste prekrasni i sigurno bozici od majki. Jas odam na rab do sabota ama koga i da se dogovorite za sredba ne e problem dokolku e nedela najmn mi odgovara megutoa i da se dogovorite za drug den ke probam da go organiziram seto toa i verojatno ke uspeam
fala najvise za se sto pravite i vi go posakuvam celoto dobro na svet
pozz

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 12:48:08   
AnnaMolly RR
Мила самохрана.мајка, секогаш кога имаш проблем можеш да се обратиш на Рингераја! Ние сме тука да си помогнеме во добро и во лошо. Штом си слободна само во недела, дружбата ќе биде во недела, за едно две недели од сега.

Се радувам што ќе те запознаеме тебе и твоето синче! Ќе ни се оддолжиш со тоа што ќе останеш дел од Рингераја и заедно ќе се радуваме во добро, а ќе си помагаме во лошо!

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 12:52:31   
zapce
Ajde zakazete sredba koga i kade pa i nie sto ne sme od Skopje da najdime nacin da pratime nesto, sto naknadno ke go dogovorime.
Mi se nasolzija ocite, user posted image bravo za hrabrata majka, i si velam kolku li e samo golema ljubovta na majkata, taka sto se bi napravila za svoeto dete. user posted image user posted image


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 13:00:29   
AnnaMolly RR
самохрана.мајка, не знам дали ја прочита приватната пораката, ако не си ја прочитала види ја и одговори.

Сакаме да напишеме статија и да се објави на ФБ за да се соберат што повеќе работи за тебе и твоето ангелче, па ни треба твоја согласност.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 13:14:28   
Maca25
Јас кажав и на работа, кој што може да ми донесе. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 13:28:10   
Tanjicka
eve i jas se prijavuvam za doniranje za maloto 3 godisno detence nesto igracki, kozmetika

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 13:30:37   
nadica
еве ме и мене се пријавувам за доаѓање потешко ама да пратам нешто козметика, храна,... секако
ќе се договориме кога и како
поз до сите

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 13:46:20   
Палешка РР
СТАТИЈА за помош на нашата Рингерајка. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 13:57:57   
Natuska85
Се пријавувам и јас за помош.Алишта немам за таа возраст,ама ќе купам козметика,играчка.....

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 14:08:36   
stela
Sekoja cest za samohrana.majka, te poddrzuvame vo istrajnosta i zelbata na pravilen nacin da go izgledas tvoeto since, nissto da ne mu fali, i toj da bide najvazen bez razlika na se. I jas se prijavuvam i ke pomognam so celo srce user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 14:15:22   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


Виктори РР
AnnaMolly RR
Палешка РР
luci
0113*
Маца РР
libra.n
JovanaJ
Yummy Mammy
vezilka
Tanjat7880
mami2
mama toci
Andriance
Џесика РР
Tanjicka
zapce
nadica RR
Natuska85 RR
stela





_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 14:21:45   
miana
i jas bi sakala da pomognoam so nekoi namirnici..Koga ke ja organizirate sredbata ve molam da ne izvestite pa dokolku jas ne  sum vo moznost ke se obidam da ispratam nesto po nekogo.Imam dve kerkicki i nemam obleka za masko no ke se obidam da pomognam so drugi namirnici. Neka ni napise samohrana majka dali i treba nekoi raboti i za nea licno ili samo za detenceto?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 14:34:03   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

СТАТИЈА за помош на нашата Рингерајка. user posted image user posted image user posted image



Само да напоменам дека доколку повеќе членови ја споделат статијата на нивниот профил на ФБ ќе добие поголем одзив. Сите кои ќе донирате ве молам да го направите тоа.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 14:34:52   
AnnaMolly RR
миана, секогаш се потребни средства за лична хигиена, козметика и слично. Мислам дека се што ќе собереме ќе им биде од корист, без разлика дали се за мама или за синчето!

Ќе те додадам на списокот! user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


Виктори РР
AnnaMolly RR
Палешка РР
luci
0113*
Маца РР
libra.n
JovanaJ
Yummy Mammy
vezilka
Tanjat7880
mami2
mama toci
Andriance
Џесика РР
Tanjicka
zapce
nadica RR
Natuska85 RR
stela
miana
Ивана (сестра наAnnaMolly RR)




< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 2.2.2012 14:38:32 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 14:37:30   
Ikana
Hm...jas isto...so malo zensko bebe sum...ama neka pise Mama dali i treba obleka za nea, tuka mozam sekogas da pomognam! Pozdravce i samo hrabro!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 15:09:24   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


Виктори РР
AnnaMolly RR
Палешка РР
luci
0113*
Маца РР
libra.n
JovanaJ
Yummy Mammy
vezilka
Tanjat7880
mami2
mama toci
Andriance
Џесика РР
Tanjicka
zapce
nadica RR
Natuska85 RR
stela
miana
Ивана (сестра наAnnaMolly RR)
Melanija


user posted image user posted image user posted image секоја чест за брзата заангажираност на тимот на РР.

Сакам само да дополнам ,да не се натрупаат многу хигиенски сретства дали може да се состави поопширен список така ќе биде полесно и ќе даде идеја што се може да се подари.Јас ќе учествувам со тоа што ќе купам нешто што е потребно.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 15:19:02   
Buuu
i jas se prijavuvam sakam da pomognam...so kozmetika i so garderoba,samo kazete mi kade da donesam :))) pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:13:50   
Pepelaska *
И јас се пријавувам женски , ќе најдам нешто за детенцето а и за мајката ако и треба, само за идење потешко сега , ќе ми дадете некој адреса ќе ви испратам по пошта

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:23:36   
samohrana.majka
nemam zborovi prekrasno e ova da znaete sto razbudivte vo mene nema da veruvate jas ne se poznavav vo vakvo svetlo nitu pak poznavam luge kako vas fala za se a za mene ete toa sto go imam nekako ke go kombiniram pa zdravje natamu da ne ve zamaram premnogu a i sekako odvaj imam 45 kg pa i se mi isto stoe hh fala sto pomislivte i na mene zaboraviv poslednive nekolku godini kako e nekoj da pomisli na mene. Najvazno mi e za sin mi i se nadevam deka otkako ke se sretneme ke mozeme da ostaneme prijatelki bidejki luge kako vas dobro e da se poznavaat inaku i jas ne sum od sk a narednata nedela moram da go nosam sin mi tamu pa i jas ke bidam cesto odam zaradi toa sto moram a od sega mozebi toa patuvanje nema da mi bide tolku loso i stresno pa ke imam so koj kafe da se napiam i da napravam fin maabet. Jas zasega ne mozam nisto da vi ponudam nitu pak da vi pomognam no dokolku nekogas nesto mozam vi stojam na raspolaganje pozz i fala

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:26:15   
Beatris
Запишете ме и мене. Немам облека за таа возраст ама во секој случај ќе купам нешто што би им било потребно.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:51:25   
Nadezna
Decki, jas ke go prosiram apelot na fb stranata na Donacii, samo te molam, Samohrana Majka, pisi mi kontakt ako sakas da go dademe tamu. 

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:53:59   
blue_blue
Obleka za masko dete nemam, moite se devojcinja na 3,5 godini, no se razbira deka ke doniram nesto. Ili ke kupam, ili ke vidam dal moive prijatelki so maski deca imaat nesto za davanje. Stajte me i mene

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?