|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:56:16   
Admin

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Decki, jas ke go prosiram apelot na fb stranata na Donacii, samo te molam, Samohrana Majka, pisi mi kontakt ako sakas da go dademe tamu. 



Nadezna, најубаво е на средбата да се соберат сите донации а потоа ќе исконтактираат од Рингераја со samohrana.majka и ќе најдеме соодветен начин за достава на сите работи.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 16:58:54   
Nadezna
Vo red e, no ne mora ova da ostane samo vo krugot na Ringeraja, sepak, Humanosta ne smee a se ogranicuva.
Jas sum del od zdruzenie za humanistarni aktivnosti, i mozebi ima luge koi ne se del od Ringeraja a moze da pomognat.
Ne znam koja e tuka ekskluzivnosta, nieden human apel ne treba da go ima.

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:01:04   
Nadezna
Ili ajde, eka ja ima Ringeraja ekskluzivnosta, dajte kontakt od Admin koj ke se resi daja vodi ko sto treba akcijata, neka site koi sakaat doniraat se kaj nego, pa toj neka se dogovori so samohrana majka, seedno,. i ne mora da se ceka sredba, moze del i prethodno da se dostavi.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:01:51   
Ikana
Samo tie sto organiziraat neka pisat kade i koga ke se soberat. Ili adresa dajte pa ke prakjame po taksiuser posted image kaj sto ke se soberete!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: samohrana.majka

nemam zborovi prekrasno e ova da znaete sto razbudivte vo mene nema da veruvate jas ne se poznavav vo vakvo svetlo nitu pak poznavam luge kako vas fala za se a za mene ete toa sto go imam nekako ke go kombiniram pa zdravje natamu da ne ve zamaram premnogu a i sekako odvaj imam 45 kg pa i se mi isto stoe hh fala sto pomislivte i na mene zaboraviv poslednive nekolku godini kako e nekoj da pomisli na mene. Najvazno mi e za sin mi i se nadevam deka otkako ke se sretneme ke mozeme da ostaneme prijatelki bidejki luge kako vas dobro e da se poznavaat inaku i jas ne sum od sk a narednata nedela moram da go nosam sin mi tamu pa i jas ke bidam cesto odam zaradi toa sto moram a od sega mozebi toa patuvanje nema da mi bide tolku loso i stresno pa ke imam so koj kafe da se napiam i da napravam fin maabet. Jas zasega ne mozam nisto da vi ponudam nitu pak da vi pomognam no dokolku nekogas nesto mozam vi stojam na raspolaganje pozz i fala



(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:08:23   
rina13
i jas ke gledam da pratam za mama nesto a za sinceto ke najdam nekoja igracka ili nz nesto sto ke mislam deka im e potrebno,nz ne mora da se ceka 2 nedeli do sredbata...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:14:33   
Admin

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Vo red e, no ne mora ova da ostane samo vo krugot na Ringeraja, sepak, Humanosta ne smee a se ogranicuva.
Jas sum del od zdruzenie za humanistarni aktivnosti, i mozebi ima luge koi ne se del od Ringeraja a moze da pomognat.
Ne znam koja e tuka ekskluzivnosta, nieden human apel ne treba da go ima.



Надезна да не се разбереме погрешно, не се работи за ексклузивност, за Вакви работи подалеку од нас да бараме ексклузивност, напротив може кој сака да помогне и вакви акции може и други организации да организираат, но сепак контактирајте ја мајката како организација или приватно лице и побарајте да ви достави вам информации ако сакате да и помогнете поединечно. Ќе бидеме среќни поради тоа. Она што Рингераја ќе го направи е собирање на донираните работи на една дружба која би можела да се направи уште на 12 февруари (следна недела).

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:23:25   
kikicka
Пишете ме и мене за облека за мајка имам купица за малиот прашав тетка ми да види што има бидејќи и они раздаваа па ке ми јави,каде да испратам го пакетот?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:28:32   
Fiao
Tuka sum i jas, nemam obleka, no ke se potrudam da najdam, a sekako denes ili utre so soprugot odime na pazarenje pa bi sakale da kupime po nekoe igrace ili pak nesto za kozmetika.

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:39:17   
Admin
Бидејќи има од повеќе градови, предлагам од секој град (од оние од кои има доброволци) да се пријави доброволец кој ке го координира собирањето на потребните работи и само до тој доброволец ќе доставиме адреса каде да се достават пакетите.

Оние кои сакаат да се пријават можат тука да пишат или да пратат маил на filantropija@ringeraja.mk


< Поракaта ја уредил Admin -- 2.2.2012 17:40:02 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 17:55:05   
nadica
кикичка јас, ти и кој сака од неготино можеме заедно да собереме и да пратиме
во следниве денови ќе се договориме за детали

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 18:04:26   
Admin
Доброволци за координирање на донацијата по градови:

Скопје - РР тим од Скопје
Неготино - Надица

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 18:35:01   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

кикичка јас, ти и кој сака од неготино можеме заедно да собереме и да пратиме
во следниве денови ќе се договориме за детали



Mоже ке прашам и некој др.дали имаат за давање!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 21:11:41   
Felly RR
И јас се пријавувам да помогнам колку што можам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 21:25:46   
Lisica
i jas se prijavuvam imam alista i kondurcinja za detenceto i igracki, dali ke moze samo adresa vo skopje kade mozam da gi ispratam rabotite, zatoa sto maliot mi e bolen:(

_____________________________

There is no reciprocity. Men love women, women love children, children love hamsters.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: РР помош за наша форумџика
2.2.2012 22:08:43   
parel
kako samohrana majka na dve deca znam kolku ti e tesko. zatoa sakam da ti pomognam barem malku, mozebi skromno no dadeno od srce.
ve molam smetajte i na mene! 

(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 2:19:38   
samohrana.majka
jas nemam zborovi se osekav na samo dno a vie mi pokazavte deka ne znaci ako si sam vo bitka deka cela vojna ke ja vodis sam. Fala e premnogu malku za seto ova pa povtorno se nadevam deka nekogas ke mozam jas da vi se najdam nekako bilo kako i vo bilo koe vreme.
Ve sakam site i na site vi posakuvam da imate najsrekni momenti so vasite decinja koi vie sekako znaete kolku mnogu vredat a tie se sigurno presrekni bidejki pokraj niv imaat luge koi cinat neprocenlivo.

(Одговор на членот parel)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 4:02:54   
aleksandralea
Здраво, јас исто така би сакала да помогнам. Би донирала играчки, средства за лична хигиена и храна. Ќе ја прашам мајка ми дали таа би можела да најде облека за тригодишно дете. Баш се радувам кога гледам дека има акции од овој тип.
Би ве замолила да ме известите кога ќе биде собирот за да дојдам.
Поздрав :)

(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 6:10:10   
Палешка РР
За да можиме да ја поедноставиме испораката од цела Македонија и полесно да ги собереме донациите молам да се пријават доброволци од градовите во внатрешноста. Ќе треба само да пијат кафе со жените кои сакаат да помогнат и да ги испратат донациите по автобус или пошта.
Оние кои сакаат да се пријават можат тука да пишат или да пратат маил на filantropija@ringeraja.mk


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот aleksandralea)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 8:23:54   
hrabra
imam 5 god since izvestete me kade i koga ke treba da se donese nesto !!!! cestitki za akcijata !!!ve podrzuvam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:02:16   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Admin

Она што Рингераја ќе го направи е собирање на донираните работи на една дружба која би можела да се направи уште на 12 февруари (следна недела).


Мислам дека одговара да се направи собирот на 12 февруари, тогаш тамам и самохрана.мајка доаѓа во Скопје, па ќе може да се видиме лично со неа.



< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 3.2.2012 9:51:00 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Admin)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:12:20   
JovanaJ
Odgovara ...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:13:27   
mama toci
Odgovara...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:28:09   
Luci
И на мене ми одговара недела

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:32:20   
Maca25
одговара!!!
само да најдеме игротека user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: РР помош за наша форумџика
3.2.2012 9:39:34   
libra.n
Odgovarauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?