|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција н...
29.3.2013 15:42:38   
AnnaMolly RR
Овојпат станува збор за собирање донации за две семејства на кои им е потребно се што може да одвоите - опрема за домаќинство, ќебиња, пешкири, облека за сите возрасти и за двата пола, обувки, играчки, прибор за јадење (чинии, лажици, виљушки, чаши, шољи...). Со еден збор - се е добредојдено.

Едното семејство е од Орешани со пет дечиња, а другото со две дечиња и едно бебе на пат од Пехчево.

Акцијата ќе се случува најмалку една недела, а веќе од утре кој што има собрано може да донира.

Замислата овојпат е секој во слободно време, кога ќе може, да донира што сака и ние потоа собраните донации ќе ги однесеме кај семејствата.

Кога ќе сакате да ја однесете својата донација ЈАВЕТЕ СЕ КАЈ ИРЕНА - 076806208, за да се договорите каде и кога да се сретнете и да ја оставите вашата донација.

Значи почнувајќи од утре, па најмалку до петок (05.04) ќе може да одите да донирате, на кој кога му одговара.

Се надевам на голем одѕив!

_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акци...
29.3.2013 20:00:23   
Bilence2
А, може ли да напишете колкави се децата и нивниот пол? Прашувам бидејќи имам моја облека што повеќе не ја носам бидејќи не ме собира, па с би сакала да ја донирам. Имам и бебешка облека што би ја дала за бебчето што го чекаат:)

< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 29.3.2013 20:02:27 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акци...
30.3.2013 8:27:13   
inimini
Eve me konecno i mene na forumot.
Decata od Oresani se od 3 godini do 14 godini, a Pehcevo se 10 i 13 godini i bebeto. Moze i odbleka za vozrasni, obuvki, postelnina, sadovi za domakinstvo, lekovi hrana.
Slobodno barajte me na telefon sekoj den osven nedela ne sum slobodna.
pa ke se dogovorime kade i koga.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акци...
30.3.2013 15:09:54   
Mihaela 2010
Jas vekje sobrav alista od mene i mm a i za decata imam alista...i obuvki isto...se nadevam ke ima uste obleka koja mi e smalena
bravo za akcijata i ja baram Irena od ponedelnik za mestoto kaj da se dostavat.

(Одговор на членот inimini)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акци...
7.4.2013 0:12:22   
inimini
ima mnogu novi informacii ke ve zamolam da go pobarate humanitarno drustvo SONCE na facebook. i tamu pisuva se za semejstvata.
Slobodno pobarajte me od ponedelnik i ke se dogovorime kade i vo kolku. Inaku dve sme ednata kaj univerzalna drugata nakaj lisice pa kako vi odgovara koj del od gradot ste ke se dogovorime.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?