Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција на Рингераја! (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Хуманост



Порака


AnnaMolly RR -> Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција на Рингераја! (29.3.2013 15:42:38)

Овојпат станува збор за собирање донации за две семејства на кои им е потребно се што може да одвоите - опрема за домаќинство, ќебиња, пешкири, облека за сите возрасти и за двата пола, обувки, играчки, прибор за јадење (чинии, лажици, виљушки, чаши, шољи...). Со еден збор - се е добредојдено.

Едното семејство е од Орешани со пет дечиња, а другото со две дечиња и едно бебе на пат од Пехчево.

Акцијата ќе се случува најмалку една недела, а веќе од утре кој што има собрано може да донира.

Замислата овојпат е секој во слободно време, кога ќе може, да донира што сака и ние потоа собраните донации ќе ги однесеме кај семејствата.

Кога ќе сакате да ја однесете својата донација ЈАВЕТЕ СЕ КАЈ ИРЕНА - 076806208, за да се договорите каде и кога да се сретнете и да ја оставите вашата донација.

Значи почнувајќи од утре, па најмалку до петок (05.04) ќе може да одите да донирате, на кој кога му одговара.

Се надевам на голем одѕив!




Bilence2 -> RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција на Рингераја! (29.3.2013 20:00:23)

А, може ли да напишете колкави се децата и нивниот пол? Прашувам бидејќи имам моја облека што повеќе не ја носам бидејќи не ме собира, па с би сакала да ја донирам. Имам и бебешка облека што би ја дала за бебчето што го чекаат:)




inimini -> RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција на Рингераја! (30.3.2013 8:27:13)

Eve me konecno i mene na forumot.
Decata od Oresani se od 3 godini do 14 godini, a Pehcevo se 10 i 13 godini i bebeto. Moze i odbleka za vozrasni, obuvki, postelnina, sadovi za domakinstvo, lekovi hrana.
Slobodno barajte me na telefon sekoj den osven nedela ne sum slobodna.
pa ke se dogovorime kade i koga.




Mihaela 2010 -> RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција на Рингераја! (30.3.2013 15:09:54)

Jas vekje sobrav alista od mene i mm a i za decata imam alista...i obuvki isto...se nadevam ke ima uste obleka koja mi e smalena
bravo za akcijata i ja baram Irena od ponedelnik za mestoto kaj da se dostavat.




inimini -> RE: Хуманоста на дело - нова хуманитарна акција на Рингераја! (7.4.2013 0:12:22)

ima mnogu novi informacii ke ve zamolam da go pobarate humanitarno drustvo SONCE na facebook. i tamu pisuva se za semejstvata.
Slobodno pobarajte me od ponedelnik i ke se dogovorime kade i vo kolku. Inaku dve sme ednata kaj univerzalna drugata nakaj lisice pa kako vi odgovara koj del od gradot ste ke se dogovorime.




Страница: [1]