|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 13:05:02   
temjana
супер беше вчера се изнагушкав беблаци, а либра ќерка ти е злато невиденоuser posted image user posted image Ама неможев да престанам да се смеам ни јас ни мм на Филип на Анамолиuser posted image user posted image како маже седнато покрај јадењето и никој не есапи ни два постоuser posted image многу го сакам значи Филип ми е слабост

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 13:34:06   
AnnaMolly RR
Срна е навистина како срничка мила, глас не пушти. Кај сите оди, си кулира user posted image

А мојов јадач и на дело го фатиле на камера user posted image А бе како се залепи до грицките, додека не ги потамани не стана!
Едно друго дете дојде да си земе смоки, а Филип ама поглед му упати! Како смее да му краде од смоките?!user posted image
И јавна благодарност до Џесика што го почува додека мама да испуши едно цигарче! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 13:41:11   
mama toci
Odlicno si pominavme,super bese se.Od vcera se custvuvam mnogu pobogato-si zapoznav mnogu prijatelki. STELA,nemam zborovi,prekrasna licnost.Ednostavno znacis so smirenost i pozitivna energija,a sinceto ti e mnooogu slatko,angelce malo.
Mamicke na E,ti se voshituvam na hrabrosta ,istrajnosta i silata koja ja poseduvas,da ti se zivi i zdravi decinjata.Prekarsni ste site.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 13:45:01   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

И јавна благодарност до Џесика што го почува додека мама да испуши едно цигарче! user posted image user posted image user posted image


Па ионака ми беа празни рацете, кај сум навикната јас со скрстени раце user posted image Филип одма ме прифати, па ве чекам да ги запознаеме со Борјан да си поиграат мажињата, да си поткаснат малку user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 14:45:38   
Beatris
Јас не успеав да дојдам, цела сум затната user posted image , не сакав таму да разболам некое детенце, имав спремено некои работи за самохрана мајка (не можев ни мм да го испратам да ги донесе зошто он ја чуваше ања) па затоа ја замолувам ако сака по пп да ми напише адреса каде да ги испратам или ако повторно доаѓа во ск некако да и ги дадам

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 14:56:02   
AnnaMolly RR
Беатрис, самохрана.мајка ќе доаѓа пак накај Скопје. Ќе се договориме да се сретнеме пак со неа и тогаш ќе можеш да и дадеш што имаш.

Инаку еве СЛИКИ од вчера!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 15:08:17   
Beatris
Ги гледав, ми се плаче што не дојдов user posted image  И Ања со дечиња да ја донесев да се види, сега разбира ќе се радуваше. Му реков на мм ама ми вика ти си ненормална јас со 100 жени што не ги знам да одам таму да ја носам user posted image user posted image user posted image  

А купив нешто, и спремно се ми стои ама не се сомневам дека вие сте ги опремиле со се и сешто така што моиве работи ако дојдат со закаснување ништо страшно user posted image

Штом ќе дојде пак решен проблем! user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 19:03:51   
stela
mama toci vakva sum segauser posted image hehehe fala ti mnogu za ubavite zborovi i komplimetni, vpecatokot e obostran da znaes, i decinjata ti se zlatni, mnogu mi e milo sto te zapoznav...no fazla comment...user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 20:05:14   
Natuska85
А таман помисливме со К. дека ќе си ја видиме снашката пак после толку долго времеuser posted image . Ама искрено К. и фрли око и на Срна на либра,така да мислете му ја Беатрис ако не се појавите и наредна дружбаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 20:07:14   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Odlicno si pominavme,super bese se.Od vcera se custvuvam mnogu pobogato-si zapoznav mnogu prijatelki. STELA,nemam zborovi,prekrasna licnost.Ednostavno znacis so smirenost i pozitivna energija,a sinceto ti e mnooogu slatko,angelce malo.
Mamicke na E,ti se voshituvam na hrabrosta ,istrajnosta i silata koja ja poseduvas,da ti se zivi i zdravi decinjata.Prekarsni ste site.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Мама тоци оти ни не се запознавмеuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 21:25:39   
libra.n
Aaa, mnogu posvatuvanja ke izlezat od vakvi druzbiuser posted image ajde, ajde, samo za ubavo

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 21:45:35   
Maca25
И јас не се запознав со мама тоци или...?!? како така сме се утнале!?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 22:20:40   
Viktori
Кога ќе доаѓа самохрана мајка и мене викајте ме.
Искрено мене 10 саат ми е рано во недела, шетачи сме станале големи такозвани уличари user posted image а и ми беше навиен саатот (мм) ама не ми ѕвонел. user posted image


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 13.2.2012 22:22:04 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: РР помош за наша форумџика
14.2.2012 14:06:42   
miana
Od edna strana mi e mnogu maka sto ne dojdov ( ne bev vo moznost zaradi vremenskite uslovi ) no od druga strana koga gi gledam slikive i si velam kako sto sum edna golema placka i podobro sto ne dojdov. Gi gledam decinjata od zdruzenieto na Rebeka i nemozam a da ne se iznaplacam.Na sto li ke licese moeto placenje tamu? navistina nemozam da se sopram koga gledam vo ovie decinja i go prasuvam gospod -zosto bil tolku surov i se molam za nivnata sreka... Porasnav so dva invalidi pokraj sebe ( na majkami sestri ,bolni od cerebralna paraliza ) i mngou dobro znam kako im e na tie roditeli a i na samite decinja.. Te molam gospode daj im sila i radost...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: РР помош за наша форумџика
14.2.2012 14:17:57   
Natasa981
I mene bas mi e zal sto ne dojdov, ama nemozev nikako da se organiziram zasto L. nemase koj da mi ja pricuva, a mala mi e za da ja nosam na druzbi, stoznam mozda nareden pat..Jas spremiv nesto za samohrana.majka pa ako ne vi e problem adresa da pisete, ili pa koga ke doaga vo Sk da me informirate

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: РР помош за наша форумџика
14.2.2012 15:52:12   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

А таман помисливме со К. дека ќе си ја видиме снашката пак после толку долго времеuser posted image . Ама искрено К. и фрли око и на Срна на либра,така да мислете му ја Беатрис ако не се појавите и наредна дружбаuser posted image user posted image user posted image


Еј пазете што праите и не туку се швалерисувајте, бреееј човек да не смее да се разболи одма ја мењаат снашката! ц ц ц

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: РР помош за наша форумџика
8.4.2013 10:52:11   
inimini

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: samohrana.majka

ne mi e sram no sepak mi e neprijatno megutoa primorana sum da pobaram dokolku nekoj moze da mi dade garderoba za sin mi toj e na vozrast vo tretata godina a jas sama mislam za mn raboti pa otkako ja vidov ovaa strana iskreno se nadevam deka tie troskovi ke mi se namalat i ke mu pruzam nekoe zadovolstvo fala odnapred duri i dokolku samo procitate


Жени, да се покажеме на дело!
Ајде сите прокопајте по плакарите, сите имаме алиштенца што не ги користиме, а ќе помогнат на некој друг. Да и помогнеме на нашата форумџика. Пријавете се кој има за донирање и подоцна ќе организираме собиранка за прибирање на алиштенцата, ќе пиеме кафе и ќе се дружиме.

АнаМоли ми даде сега уште една идеја.
Кога ќе влезете во маркет да си купите намирници за дома, купете +1. (млеко, зејтин, детергент, купки или шампон, што и да е) Исто така ако не сите се во можност да донирате алишта или не се во можност да купите и подарите ново, во тој случај играчка што и да е, да израдуваме едно 3 годишно сонценце!!!


Сепак да не заборавиме, тука сме за да помогнеме!




Корисници на оваа тема: inimini



Moзе ли да ми ја казете адресата име и презиме мозе и по порака на фб на фб имаме и хуманитарно друство кое веке има собрано за да се прати на семејствата.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: РР помош за наша форумџика
8.4.2013 13:34:39   
masa
user posted image за иницијативата.Јас имам ќерка и немам баш многу алишта за овој случај,а тоа нешто што имав дадов кога собираа партииве во предизборна кампања.Но знаете што имам дома постара машина се перење од на мм баба му и дедо му.Исправна е,но имам и нова.Значи имам две во купатило и оваа старава само ми смета.Сега сакам да купам сушара и му спомнав на мм да ја тргнеме несакаше,ама мислам ќе го убедам user posted image па кога размислував што со неа ми текна да ја дадам на некое семејство со мали деца што ќе има корист од неа.АКО го убедам мм (еве 4 години неможеме да се убедиме околу таа машина,нека стоела ќе се најдела)кого да го исконтактирам?Може и во пп да ми пишете бројче од ова здружение или како да ве најдам на фб,нели за понатамошни идни соработки.

(Одговор на членот inimini)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: РР помош за наша форумџика
10.4.2013 16:15:49   
inimini
moze adresa da dobieme

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: РР помош за наша форумџика
10.4.2013 16:16:49   
inimini

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Беатрис, самохрана.мајка ќе доаѓа пак накај Скопје. Ќе се договориме да се сретнеме пак со неа и тогаш ќе можеш да и дадеш што имаш.

Инаку еве СЛИКИ од вчера!






dali moze adresa od majkata

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: РР помош за наша форумџика
10.4.2013 18:39:50   
AnnaMolly RR
devojki, akcijata za samohrana majka lani bese organizirana i veke e zavrsena. naskoro ke organizirame nova humanitarna akcija i ke se dogovorime sto i kade ke se donira

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот inimini)
Непосредна врска до пораките: 196
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?