|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 7:56:21   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivance_5


-samohrana.majka + 1 дете
-околу 10 тина дечиња со посебни потреби и нивни родители
-Annamolly RR + 1 дете
-Виктори РР + 2 деца
- Julie
-ivance_5
- Natuska85 RR + 1 дете
- temjana
- Andriance + 1 bebe
- Џесика рр + 1 дете
- blue_blue + 2 деца
-Tanjat7880 + 1 дете
-Луци + 1 дете
-Маца рр +1 дете
-везилка + 1дете
-Оливија
-беатрис + 1 дете
-мами2 + 2 деца
-ЈованаЈ +2 деца
-Калипсо +1 дете
-мама тоци + 2 деца
-лале + 1 дете
-парел + 1 дете
-либра.н + 1 дете
-даниела + 1 дете
-храбра + 2 деца ?
-стела + 1 дете ?
-надежна + 1 дете ?




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ivance_5)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 10:06:21   
Luci
Женски јас за жал го откажувам моето присуство бидејќи М. уште ми е настинат и никако не ми се изнесува по студовuser posted image user posted image user posted image Се надевам на следната дружба ќе можам да присуствувам и тогаш ќе ве запознаам ситеuser posted image user posted image user posted image
Убаво да си поминете и гооооолем поздрав до сите што ќе присуствуваат

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 10:16:04   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

I jas doagam,samo ne znam dali da go zemam i sinceto(7.5 godini) da ne e malce golem ,a?Sto vikas Annamolly ke ima li tolku golemi decinja ?

Mama toci,moeto dete e 6,5god taka da ke se sobere banda pogolemka:)

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 10:19:37   
AnnaMolly RR
Леле, луци, баш ми е жал! Ама нека оздрави Марио и правиме пак дружба обавезно!

И братучетка ми ќе дојде, има 7 години. Вака така се собраа повеќе големи дечиња!


-samohrana.majka + 1 дете
-околу 10 тина дечиња со посебни потреби и нивни родители
-Annamolly RR + 1 дете
-Виктори РР + 2 деца
- Julie
-ivance_5
- Natuska85 RR + 1 дете
- temjana
- Andriance + 1 bebe
- Џесика рр
- blue_blue + 2 деца
-Tanjat7880 + 1 дете
-Маца рр +1 дете
-везилка + 1дете
-Оливија
-беатрис + 1 дете
-мами2 + 2 деца
-ЈованаЈ +2 деца
-Калипсо +1 дете
-мама тоци + 2 деца
-лале + 1 дете
-парел + 1 дете
-либра.н + 1 дете
-даниела + 1 дете
-храбра + 2 деца ?
-стела + 1 дете ?
-надежна + 1 дете ?

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 11.2.2012 11:44:51 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 11:45:52   
Џесика
Јас доаѓам без детето, до четврток е во лонгета, Анамоли и Маца знаат user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 18:10:34   
stela
Doagjame utre so sinceto, se gledame.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 18:21:26   
AnnaMolly RR
lele dva dena go mislam bobo, dusicka mila! stela, se gledame i so tebe utre. inaku, samo sto zborev so samohrana.majka, utre sigurno doaga so nikola. jas se odjavuvam do ponedelnik, doma mi e rasipan monitorot. se gledam utre EDVAJ CEKAAAAAM!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 18:30:37   
kikicka
абе ке каже некој адреса каде да пратиме пакетите со надица рр или ????

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 20:06:23   
Maca25
И јас доаѓам сама. Нема шанси и Н. да ја носам со мене и 3 големи полни ќеси. Башка и некако рано е, а и сакам малце да се релаксирам и изнамуабетам со вас.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: РР помош за наша форумџика
11.2.2012 20:15:35   
mama toci
eve se spremiv"i da vrne i da vee-toa za nas nisto ne e ",user posted image user posted image user posted image ,samo imam nekoja trema,luge be,apsolutno nikoj ne poznavamuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: РР помош за наша форумџика
12.2.2012 8:36:38   
Julie1
Се гледаме во 10 user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: РР помош за наша форумџика
12.2.2012 8:38:23   
Maca25
Се гледаме!! Јас сум уште од 7 станата и ги средувам работките за детенцето.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: РР помош за наша форумџика
12.2.2012 9:17:52   
aleksandralea
Неколку дена се немав уклучено на интернет. Доаѓам и јас. Во 11 ќе поминам да оставам некои работи за детето. Нема да можам да се задржам, бидејќи одма се враќам дома. Се надевам вие дека убаво ќе си поминете. Поздрав :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 3:04:15   
samohrana.majka
fala ne e nisto za izminatiov den bidejki e mn malku samo fala
bese prekrasno, site vie koi bevte tamu bevte fantasticni najgolemo bravo na svet za vas
jas bev premnogu vozbudena i ednostavno nemav zborovi ne od vasata humanost tuku od vasata sirocina i od vasiot nacin na koj seto toa go napravivte da bide tolku fantasticno
posebni ste i premnogu mi pomognavte ne znam dali ke imam prilika da vi se odolzam nekogas a sakam da mozam. Sin mi ne sakase da si odi bidejki mu bese ubavo i prijatno kako i na mene, koga trebase da vi se zablagodaram vo mene se zastana pa i zborovite, znam samo deka stoev pred luge koi ne gi poznavam a mn mi znacat a i deka tie luge ne me poznavaat i storija se za mene i odednas zborovite nemaa vrednost.
VE SAKAM SITE OSTANETE PREKRASNI KAKO STO STE I VO IDNINA VO MENE GLEDAJTE KAKO VO VAS NAJDOBAR PRIJATEL FALA NAJMNOGU I BIDETE NAJSREKNI VIE NAJDOBRO ZNAETE KAKO

(Одговор на членот aleksandralea)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 8:30:03   
AnnaMolly RR
Си поминавме мноогу убаво! Ти си една прекрасна личност и треба таква да си останеш. Имаш златно здраво детенце коешто ти е најголемо богатство во животот.
Многу ми беше убаво дружењето и со децата од Дајте ни крилја и со Ребека и се надевам дека пак ќе си направиме една убава и пријатна дружба.

А самохрана. мајка се надевам дека доби многу убави корисни работи за синчето и дека барем за кратко ги заборави проблемите! Те чекаме пак во Скопје!

Ајде кој сликаше да се јави на рапорт и да ставите слики.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот samohrana.majka)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 8:38:10   
Tanjat7880
Zurkata beshe navistina ubava,malku bev i vidov no dovolno beshe za da osetam kolku beshe veselo.Samohrana.majka ova beshe samo kapka vo moreto koe tek ke go doziveesh so ubavini,ti posakuvam mnogu srekja i se nadevam malku pomognavme kako materijalno taka i duhovno.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 8:55:28   
Maca25
Вчерашниот ден ми беше прекрасен. Целата просторија беше исполнета со позитивна енергија, со љубов и убави мисли, и ова расположение ме држеше цел ден. Се надевм дека и во иднина ќе се организираат вакви хуманитарни акции, вакви убави дружења ќе имаме и со дечињата и родителите од `Дајте ни крилја`.
Самохрана.мајка, се надевам дека ти помогнавме малце од малце да застанеш на нозе, се надевам дека успеавме да го насмееме твојот мал прекрасен син и искрено се надевам дека ќе се дружиме тука на страниците на Рингераја.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 9:29:28   
stela
navistina druzbata na ringerajki bese odlicna, a se iznaigraa i malite ringerajcinja. Se nadevam deka i pomognavme kolku tolku na samohrana.majka, za odgleduvanje na svoeto detence barem izvesen period. Pozdrav do site

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 9:32:46   
vezilka RR
Дружбата беше нааааајубава!!!! Самохрана.мајка навистина ти се восхитувам..Тука сме и стоиме на располагања да помогнеме во секое време user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 9:45:37   
Julie1
user posted image Браво за сите кои дојдоа и ја разубавија дружбата. Едно од дечињата со посебни потреби во количка на испраќање не замоли и во иднина да го повикаме кога ќе се дружиме во игротека user posted image

Самохрана.мајка е една силна и храбра жена на која исе восхитувам.

За сите кои донираа благодарност а за сите оние кои сакаат да донираат а немаа можност да дојдат може да ни пратат е-маил на filantropija@ringeraja.mk и ќе ги информираме каде да ги достават донациите за самохрана.мајка.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 9:45:46   
libra.n
Луѓе стварно супер си поминавме, ама јас уште една средба ќе побарам за брзоuser posted image , се запознав со многу од вас ама не ги запамтив имаињата и никовитеuser posted image , еве на пр. со Везилка не знам дали се запознав, со Стела...како и да е, ќе се дружиме, само нека се запролетиuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 10:07:01   
Calypso
Druzbata bese navistina super, iako jas bev na kratko, moeto zverce zaspa - da mi teknese da si ja zemam kolickata ne ke bese loso. Um za drugpat. Vazno, iako bese kratko, bese slatko. Bas mi e drago sto uspeav da zapoznaam nekolku ringerajki, i sakam naskoro da se povtori ova, ne mora da ima specijalen povoduser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 10:36:18   
stela
Libra i jas isto del ne gi zapametiv koi se, a se zapoznav so mama toci, natuska i dzesika (komsikite), ama se nadevam ke se sretneme povtorno da go prodlabocime naseto poznanstvo, pozdrav do site mamicki so golemi srcauser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 11:30:32   
JovanaJ
Mnogu mi e zal sto nemozev da dojdam...se nadevam deka ova i bese od golema pomos na samohrana.majka i deka druzbata bila prekrasna.

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: РР помош за наша форумџика
13.2.2012 11:34:24   
Џесика
Колку убаво се чувствува човек кога ќе помогне некому... се чувствувам олеснето, позитивно, можам да кажам и подобро дишев вчера кога ја осетив таа атмосфера. уште еднаш ќе кажам- со здравје и среќа синчето на самохрана мајка да си ги користи сите донирани работи, и побргу да се видиме пакuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?