|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
19.6.2014 16:23:29   
sonc90
sega razgovarav i mi rece deka stom mrda se e ok ama pogolema belja sum mozela sebe si da si napravam zaso samiot potisok mozel da napravi nekoj organ da mi pukne taka da eve info za drugite da si znaat i pazat...kako i da e fala! user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1901
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
19.6.2014 16:37:56   
princessa
Ете гледаш се е во ред. Сега да внимаваш повеќе зашто од стомакот и стапалата нема да можеш да си ги видишuser posted image . Не е лесно да си трудна женаuser posted image . Сега одмарај и уживај си.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1902
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
19.6.2014 16:57:10   
Melanija RR
sonc90 user posted image
Да си знаат другите user posted image повеќе внимавајте user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1903
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
19.6.2014 17:02:38   
lady_bug
sonc90 ne se sekiraj stom mrdka user posted image mislam se e vo red na edna moja drugarka bas toa i se sluci padnala na sred plostad ama ne otide da lekar aj dobro dobro i do utredenta se porodi se super i taaa i bebe malku nejze nogata otecena ama ok projde se taka da mozebi e znak deka bebushot doagjaaaaaaaaaaaa :)

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1904
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
19.6.2014 19:05:14   
sonc90
lady_bug sigurna si?ako si sigurna uste ednas da padnam pa da si ja guskam i jas utre bebuska user posted image se zezam ali super bi bilo ako bide taka i vo mojot slucaj user posted image

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1905
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 9:38:01   
lady_bug
dobro utro na site vi posakuvam
aman lugje pomagajte nz sto ke pravam cel noc oko ne sklopiv kosmari eden kup abe se ubiv od placenje sega stanav ni mi se zboruva so nekogo samo molcam glavata mi e kako tapan auuuuu strasno neraspolozzena
helpppppppppppppp

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1906
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 9:44:16   
princessa
Не се секирај ќе помине, тоа ти се хормони па дека си во исчекување на user posted image . На крај почнува да те мава психа, знам точно како ти е ама ќе се среди. Ако не ти се разговара со никого-не разговарајuser posted image . Некогаш и тишина ти треба. Смири си ја душичката, ќе ти поминеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1907
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 10:16:45   
nataly86
Здраво драги РР еве конечно стасавме и до оваа темаuser posted image 27+1 г.н. Наредна недела сум на контрола и сум нестрплива што ќе кажат...минатата контрола user posted image user posted image некако ми беа мали (иако докторот рече се е во границите на нормалата ) имаа по 600гр се надевам дека се пораснати...

Ме интересира дали некоја од вас има примено инекција за зреење на белите дробови кај бебињата...мене сите различно ми кажуваат едни да примам други нема потребаuser posted image искуства ке ве молам


_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1908
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 11:01:36   
evaaa
dragi mamicki.... jas sum 33 nedela user posted image user posted image jas sum hronicno nenaspana.... ne znam veke sto mi se slucuva... ne mozam da spijam lutam so mislite cela nok. ova mi se slucula posledniov mesec . sto da pravammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 1909
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 11:08:09   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: evaaa

dragi mamicki.... jas sum 33 nedela user posted image user posted image jas sum hronicno nenaspana.... ne znam veke sto mi se slucuva... ne mozam da spijam lutam so mislite cela nok. ova mi se slucula posledniov mesec . sto da pravammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Јас мислам дека си многу возбудена, јас на пример станувам мн рано, се будам и незнам што со себе. Пиј чаеви, ако си во можност чај од лист од малина. Мене многу ме опушта а е и препорачлив да се пие последниот месец. Пробај да се опуштиш некако навечер, топол туш или чај. Немој гладна да легнуваш, јас нема шанси да заспијам ако не каснам нешто пред легнување user posted image Барај чаре зошто после па ич нема да спиеме .....

(Одговор на членот evaaa)
Непосредна врска до пораките: 1910
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 11:33:25   
evaaa
fala mnogu dilina fala ti sto me islusa mi znaci mnogu. ke napravam sve.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1911
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 11:58:38   
Melanija RR
nataly86 таква инекција има примено тазе мамичката петра27

Бременост со близнаци!
2.5.2014 8:47:46
ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27
Zdravo mamicki...jas sum 32 nedela,bebuski se super...vo 30 nedela bea po 1500....primv doza zreenje za sekoj slucaj....inace ke me poragaat zdravje boze vo 36 nedela i edvaj cekam...se imam kupeno isprano ispeglano naredeno.....


evaaa важно е да имаш убави мисли, Dilina ти пиша убави советuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот evaaa)
Непосредна врска до пораките: 1912
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
20.6.2014 22:58:51   
kuklickaa
Eve s eprijavuvam i jas vo klubot na nenaspanite :)) i jas se budam i ne znam sto da pravam a ima veceri koga se budam i navecer i ne znam sto da pravam nakaj 4-5 saat i zemam cistam de vo kupatilo de vo dnevnata da me gleda nekoj ke reci ovaa ne e salam...ama ete mozebi se razrabotuvaat majcinskite instikti za stanuvanje i pominuvanje vreme so bebuskitge :))

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1913
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
21.6.2014 10:46:58   
lady_bug
dobro utro mamicki kade ste ova utro da ne ima nekoja novost?
ja eve pijam kafe vremevo me ubi veke aman ovaa kisa i neraspolozenie mi pravi
inaku nema nisto novo kaj mene bebevo gajle nema da izleze si sedi kloca rita inat "kako majka mu"heheheh

pozdrav
imajte ubav denuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1914
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
22.6.2014 11:37:47   
lady_bug
dobarden nenaspani user posted image
do koga be lugje ova nespienje kako ste denes da ne ima nesto novo?

a zosto ja zanemaruvate temava mnogo slabo ve citam ajde malku poaktivno
user posted image pozdrav

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 1915
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
26.6.2014 18:16:18   
Melanija RR
Статија на Рингераја.мк
Растење на плодот по недели, 3. тромесечје=КЛИК

Inside Pregnancy: Weeks 28 - 37

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2014 18:23:44 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 1916
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
26.6.2014 18:33:31   
Dilina
Е кај мене само што не се врти ова чудово од бебе.... Луѓе главата му е на десно, ноџињата на лево и кога се тегне буквално го гледам бебево што се вика ......

Болка е додека се тегне ама убаво ми е... а за поставеноста ќе видиме утре, на преглед и цтг сме кај др. Кировски и ќе видиме што ќе каже. Незнам што да мислам, незнам како ќе се породам, и веќе ме фаќа страв и од царски и од природно... утре се надевам ќе ми каже др. па ќе ми олесни бар од едно да се плашам, не вака во исчекување user posted image

Инаку др. Кировски треба да ме пораѓа, затоа напоменав user posted image

< Поракaта ја уредил Dilina -- 26.6.2014 18:34:39 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1917
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
1.7.2014 12:26:27   
nataly86
Здраво РР еве и мене..некако малку се уплашив бев на преглед и грлото на матката е скатено во четвртокот беше 22мм а вчера 17мм...ми предлозија мирување....Ве молам за ваши искуства дали некоја била во слична ситуација....

Инаку вчера примив флостерон за зреење, па се надеваме на најдоброuser posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1918
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
7.7.2014 12:41:06   
nataly86
user posted image user posted image user posted image Ниту една РР не била во слична ситуација како мојата???

Стварно не знам што да правам....Дали строго да мирувам или не?? јас се чувствувам супер полна со енегија и сакам да си докупам уште нештоuser posted image Незнам што е попаметно докторите се контрадикторни како и обично..едни велат строго мирување друго нормален живот...

Ве молам за совет

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 1919
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.7.2014 11:44:17   
Karma
nataly86 moze docna ti odgovaram, no jas licno smetam deka kaj bliznacka bremenost e oodobro da gi primis inekciite za zreenje.
Jas sum 27 nedela i denes ke primam inekcija za zreenje.Bebinjatavse po 950 grama skoro identicni vo razvojot no poradi prgavosta i pritisokot koj go pravat vrz moite bubrezi dojdov do teska infekcija na istite i moraa oreventivno do poroduvaznje da mi se vgradat sondi vo mocnite kanali i sega e se poodobro...sega mi preporacaa pogolema vnimatelnost i miruvanje...docnam so odgovorot no se nadevam ti pomognav..pozdravce i cuvajte se

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 1920
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
29.7.2014 12:02:07   
VAGA2
Jas imam pisano do sega, i jas sum so mnogu plitko grlo, odam na rabota, sedecka, ama posle odmaram kolku mozam, treba strogo odmaranje, a jas so sinceto 4 god, ne mozam da odmaram i imam jaki bolki,kako kontrakcii 29nedela sum.

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 1921
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
29.7.2014 14:39:39   
VAGA2
Moze pomos? 29 nedela sum i poslednite nedela dena imam kako proziren iscedok, maticniot mi e na odmor , telefonski mi rece deka mozebi e infekcija, ako prodolzi da se javam direktno vo drzavna. Sekako ke idam, samo me interesira nekoj so licno iskustvo!

(Одговор на членот VAGA2)
Непосредна врска до пораките: 1922
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
29.7.2014 14:57:21   
sandriana RR
VAGA2, и да одиш на клиника, ќе треба брис да ти земат и да чекаш резултати.
Последниов пат кога бев за контролен брис кај матичната, инаку сум сега 33 недала, таков прозирен исцедок ми покажа и мене - од око д-рката рече дека можно е да е од Уреаплазма, ама морам да чекам резултат за сигурно. Бидејки не правев обичен брис, туку СД панел, за скриени инфекции, чекам се уште резултат (се надевам до петок ќе го имам, па ќе пишам).

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот VAGA2)
Непосредна врска до пораките: 1923
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
17.8.2014 11:14:28   
myself
Zdravo trudnici. Jas sum 8_mi mesec i od vcera pocna da mi se javuva nagon za cesanje (na vrat, race, noze). Citav deka e normalno, no me interesira nekoe resenie za da ne e tolku neprijatno. Pozz

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1924
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
17.8.2014 22:44:10   
Melanija RR
myself дали местата каде што те чеша има нешто,црвенило,брунчиња?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот myself)
Непосредна врска до пораките: 1925
Страница:   <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?