|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 9:34:25   
LUBA
Lele devojki mnogu sum srekna konecno gi vidov moite user posted image deneska pak napraviv test i sega ima dve vtorata e rozeva ama do vcera bese bleda sega se gleda se raduvam mnogu i od srce vi posakuvam na site da si uspeete i da se raduvate i vie vaka sto poskoru,e sega da vi kazam prviot pat koga pravev IVF gi lezev site 14 dena i samo mi bese uste potesko i zapagav vo depresija,a sega vtoroto go pravev vo plodnost i od tamu me mnogu ohrabrija mi rekoa ne moras non stop da lezis ti ne si bolna samo da si odmaras setkaj po doma i na kafe i pravi se sto te pravi srekna najbitno e da si opustena i pozitivna za da se dobri hormonite i jas taka si dobiv sila i samoprvite tri dena lezev inaku celo vreme si bev aktivna samo ne se izmoruvav i ne krevav tesko i mi bese mnogu po pozitivno za razlika od prviot pat zatoa sega vi go kazuvam ova kako sovet i na onie koj se vo procedura i sakam site da me izraduvate vo najbrzo vreme user posted image user posted image user posted image .
Sega momentalno nisto ne osekam posebno samo sto nozite mi se non stop ladni dolu kaj stapalata kamen izgleda cirkulacijata ama nisto strasno.
Kapina jas i prvoto IVF go pravev privatno a vo fondot imav podneseno i za ivf i posle privatnoto za tarapijata da mi vratat pari bar nesto me odbija nisto ne mi vratija,pa sega zavisi sekoj slucaj e razlicno mislam treba da se proba nisto ne se gube samo moze da se dobie.POZZ

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1326
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 9:40:45   
dostickage
LUBA user posted image user posted image user posted image

Daj Boze id drugite sto poskoro da slusame vakvi ubavi prikazni so srekjen ishod.

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 1327
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 9:46:18   
babyhope
Честитки LUBA user posted image user posted image user posted image
Ајде со среќа и со убаво да ти поминат user posted image , да се радуваш на user posted image и само убави вести да слушаме и од другите РР-јки. Ваквите позитивни исходи и те како влијаат оптимистички за сите нас кои сме во исчекување на user posted image .
те гушкам и само релаксирано....

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1328
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 9:51:16   
Нивеа
LUBA superrr user posted image user posted image user posted image
neka e so srekja ovie 9 meseci...

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1329
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 10:39:24   
Kolachence
Luba so sreka neka ti e! Imaj lesna bremenost. Periodov i jas go zavrsiv moeto prvo in vitro, za zal neuspesno. Bolkata e golema, megjutoa nadezta e uste pogolema. So novi sili i pozitivna energija ke go cekam drugoto in vitro. Pozdravce do site rr-ki.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1330
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 10:59:29   
Maria
user posted image Честитки LUBA,а Kolachence не губи надеж знам дека ти е тешко,но само верба и ќе биде.од се срце ти посакувам да си се израдуваш еден ден,не на едно ,туку на две сонценца.user posted image

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 1331
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 11:32:09   
gina
Lubaaaaa user posted image user posted image cestitki imaj ubava i lesna bremenost mnogu se raduvamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
luba dali bese zadovolna od d-r jas ovoj pat nebev kako nezainteresiran bese zato i mi se sluci toa sto mi se sluci a vo dekemri pak ce odam kaj nego tamu mi se dokumentite od fondot se nadevam na uspehuser posted image



(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 1332
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 12:31:23   
minaj
Lubaaa cestitki i od mene user posted image user posted image user posted image Ti posakuvam da imas ubava i lesna bremenost.
Jas kon krajot na mesecov ke pocnam so postpkata,sega sum na mikoginon tableti.Pozdrav do site i sto pobrzo i nie da se izraduvame so user posted image .

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1333
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 15:17:00   
Melanija RR
Luba user posted image user posted image user posted image честитки од се срце сега опуштисе и уживај user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот minaj)
Непосредна врска до пораките: 1334
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 17:26:04   
LUBA
Blagodaram mnogu vi posakuvam na site da si docekate jas proveriv i preku krv i vrednosta e visoka 468 doktorot vika sigurno e dvojka lele ama sega sum epten srekna user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1335
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 20:29:13   
Nate76
LEle Luba so sreka epten me izraduva user posted image user posted image user posted image pa i bliznacinja of of meraci navistina user posted image user posted image user posted image Te guskam i ti posakuvam lesna bremenost i zivi i zdravi bebcinja user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 1336
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 21:09:47   
skopjance
user posted image user posted image LUBAuser posted image
so sreka i imaj srekna i user posted image lesna
mnogu mi e milo sto slusam samo pozitivni rezultati i mnogu user posted image user posted image
mi dava nadez ina mene posle tolku neuspesni ivf deka se uste ima nadez i zanas ostanatite
jas pocnuvam so terapija slednata nedela i so nadez deka i jas ke vidamuser posted image user posted image sledniot mesec
SAMO NAPRED I SO SREKA NA SITE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1337
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 21:44:35   
Emilij@
i oficijalno cestitki luba bas se izraduvav. znaci i dvete vo mesinjata nosime user posted image user posted image
koga na prvo eho?

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1338
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 22:03:36   
kapina
luba mila cestitki za bremenosta no ke moze li uste nekoj da mi odgovori na moeto prasanje dali fondot refundira del od parite uplateni za ivf na privatno

(Одговор на членот Emilij@)
Непосредна врска до пораките: 1339
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 23:29:44   
ecivi
LUBA cestito user posted image so srekauser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1340
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 23:30:57   
chery33
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

luba mila cestitki za bremenosta no ke moze li uste nekoj da mi odgovori na moeto prasanje dali fondot refundira del od parite uplateni za ivf na privatno



ne refondira fondot za privatno ivf...ljuba emilija cestitki uzivajte seg amilickiuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 12.10.2012 23:53:36 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1341
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 23:32:13   
ecivi
kapina jas pred 6 godini edvaj od 103000mi vratija 20000d.sega ne znam kako e poz.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1342
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.10.2012 23:33:01   
chery33
emilija ljubaaauser posted image user posted image uh ....kolku ubavi postovi koga ima rezultati pozitivni za ivf ...CESTITKI

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 1343
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 8:03:19   
Bogdancanka
cestitki lubauser posted image user posted image user posted image imaj si ubava i lesna bremenost

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 1344
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 9:39:50   
@bebe
Cestitki LUBA, lesna bremenost da imas user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1345
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 10:10:31   
LUBA
Blagodaram na site ajde sto pobrzu da ni se pridruzite vo drustvoto na user posted image i da ni bide pogolemo,samo napred i ne se odkazuvajte jas bev epten izgubila verba ama ete se sluci do pred nekoj den plakav mislev ke dobijam,a sega povtorno plakam ama od sreka i sakam site da si ja docekata zosto znam niz kolku tesko minuvate i koga mi teknuva niz sto dustata mi se kine,me boli.
Emilij@ Dr mi kaza za edna nedela kaj nego da odam da me vidi na eho,a do togas da si ja primam celata tarapija.POZZ

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1346
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 16:30:53   
milasteve
ete me i mene posle dolga pauza,kako ste imali li bebinja user posted image ,jas planiram narednava nedela da odam bt kaj tase pa da pocnam so procedura za in vitro povtorno,so sreka i ve sakam site

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 1347
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 20:37:52   
Melanija RR
milasteve user posted image многу ми е мило што си повторно со нас user posted image те чекаме со вести за постапката и секако имаш подршка user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1348
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 22:35:57   
babyhope
БРАВО, нека ни се множат близначиња user posted image user posted image , ајде на ред е Нивеа па потоа и јас да споделиме со РР и да се радуваме заедно... туку девојки да ве прашам едно „техничко прашање“:што правите со медицинскиот отпад, односно со иглите и шприцевите. Како ги фрлавте и каде?
Добредојде назад и за milasteve... ти посакувам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1349
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.10.2012 23:13:25   
Нивеа
babyhope чул те Господ, а како Господ што е никој не е!!!
user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1350
Страница:   <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?