|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 1:56:39   
Ummu_Ajna
cudno ja sum cekala pred 3 godini krv dadov za hormon 3 nedeli ns kraj ne mozes da
mi gi najdat rezultatite, se cudam koj e toj sto im dal diploma na takvi doktori nesmasni.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 11:10:27   
menada
Glavata mie polna so prasalnici mozebi na nekogo mu sum dosadna ama koga imas maka to e :( jas sum od pp i sakam invitroto da go pravam vo Plodnost Bt , tamu mi kazaja kakvi ispituvanja da napravam i mi kazaja kaj niv da gi napravam a site tie ispituvanja se mnogu pari na privatno, pa me interesirase dali mora tamu da se pravat ili mozi da si gi pravam so upat na maticen ili na bolnica kade sto mi e mnoogu poeftino? Se plasam deka mozebi nema da bidam tretirana dobro ako ne gi napravam tie ispituvanja kaj niv, Sovet ve molam

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 11:59:36   
Kolachence
Devojki srekni praznici na site!
Bogdancanka, sto napravi? Ke bide li ovoj pat edno user posted image ?
Pozdrav do site

(Одговор на членот menada)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 12:05:06   
Нивеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: menada

Glavata mie polna so prasalnici mozebi na nekogo mu sum dosadna ama koga imas maka to e :( jas sum od pp i sakam invitroto da go pravam vo Plodnost Bt , tamu mi kazaja kakvi ispituvanja da napravam i mi kazaja kaj niv da gi napravam a site tie ispituvanja se mnogu pari na privatno, pa me interesirase dali mora tamu da se pravat ili mozi da si gi pravam so upat na maticen ili na bolnica kade sto mi e mnoogu poeftino? Se plasam deka mozebi nema da bidam tretirana dobro ako ne gi napravam tie ispituvanja kaj niv, Sovet ve molam


душо твое право си е да си ги напраиш испитувањата кај сакаш..а за третирањето не ми се верува, па не се сите луѓе моќни да прават се на приватно! направи си ги испитувањата како што си планираш и отиди им и крај!со среќа
Богданчанка РР што напраи,ајде израдувај не user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот menada)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 13:14:11   
iviv

SREKNI PRAZNICI DEVOJKIIIII bidete mi veseli srekni zdravi i nasmeani user posted image user posted image

inace nema sekoj pari da dava po privatni bolnici,no i da imam ne gi davam nemam potreba nisto ne e tesko 2-3 dena plus ako pricekas site ispituvanja gi napraviv na kolinika i za nisto ne sum cekala poveke od edna nedela ni za spremogram ni za hormoni hiv hepatit krvna slika ama bas se pa duri i pap i brisevi za edna nedela dobiv rezultati bidejki gi napraviv na gak so upad pa se vkupno ne me kostase poveke od 1000-1500 den normalno ne pravev se vo isto veme posledovatelno no za nisto ne se brzavuser posted image se sto treba e dobar maticen i da te upatuva po red kako sto treba na soodvetnoto mesto smireni i stalozeno ke se zavrsat rabotite .user posted image

Bogdancanka mila user posted image user posted image user posted image cekameee ufff ajde izraduvajne mislam deka negde proctav test 10-ti ? user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил iviv -- 8.1.2013 13:16:13 >

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 21:50:19   
bubble
devojki kolku dena go pievte microginon tableti ili jasmin vo pochetokot od terapijata???

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 22:33:36   
skopjance
СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ

Ви пожелѕувам на сите Среќен Божиќ и оваа година да ни се исполни најголемата желба user posted image

Богданчанка чекаме user posted image за да може годината да ни тргне на сите со user posted image

Менада твое право е каде ке ги правис сите испитувања дали приватно или сокартони. Ако фондот ти ги признава испитувањата нема што да се бунат приватните клиники за ИВФ.
Они за парри ќе речат се дека они се подобри, подобра апаратура и поверодостојни, али тоа не е вистина.Исто така нема некој голема разлика во завршувањето на испитувањета.

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 23:02:39   
Ema$
Dragi RR , moze nekoja da mi kaze kolku e "idealno" da e endometriumot ? Kaj mene e 9.5 i mi prodolzi uste 3 dena x 3 Fostimon i 1 Merional ?! Me fakja premnogu panika , imam milion prasanja i nikako da prasam se dodeka sum kaj doktorkata.. Falaaaaaaa Ve user posted image user posted image

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 23:09:49   
kapina
kako bre umu ajna nemozat da gi najdat rezultatite jas pravam sekoj vtor mesec kontrola na hormonite pa fala bogu takov problem mi se nema sluceno ako ne daj boze da mi se sluce takvo ke baram ponovo da mi gi ispitat i nema da platam nisto nivna vina e toa

(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 23:32:13   
Ummu_Ajna
epa ete mene mi se ima sluseno taka pred 3 godini, drugo tamo e necisto nemast nikakva higjena, ne mi trebaat mikrobi vo telo privatno si gi vrsam rabotite, i ako sto imam kniska i plav karton. privatno si e privatno nema zafrkanci i butkanici so redovi cekanje, gi pominav tie vrati kapina ja kaj sto si ti sega mnogu odamna;)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 23:35:04   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ema$

Dragi RR , moze nekoja da mi kaze kolku e "idealno" da e endometriumot ? Kaj mene e 9.5 i mi prodolzi uste 3 dena x 3 Fostimon i 1 Merional ?! Me fakja premnogu panika , imam milion prasanja i nikako da prasam se dodeka sum kaj doktorkata.. Falaaaaaaa Ve user posted image user posted image

mene mi e 7mm endometriumot mi velat doktorite deka e dobro, do 10mm e nornalno, sega ne znam taka mi imast receno.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.1.2013 23:45:25   
kapina
nemoj da misles oti jas ne odam na privatno odam i tamu i tamu znam gi razlikite mnogu podobro i od tebe ehe za tie 8 godini nema sto nemam pominato plakam i jas ponekogas na privatno imam i jas i maticen i privaten ginekolog za bilo sto prvo ho prasuvam privatniot ginekolog pa potoa maticniot on mi sluzi samo za upati i prepisuvanje lekovi

< Поракaта ја уредил kapina -- 8.1.2013 23:48:39 >

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 1:03:49   
Ummu_Ajna
nema dupka kaj be sum bila duri i nadvor za moj 7 godini, uste vo na gavolot dupkata sto ne sum vlegla, ama koga gospod neke da dade dzabe tie kaj sakas idi i ne znam kolku pari da dades dzabe e sve, vo na gospod racete e ovaa rabota.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 10:32:06   
Нивеа
девојки немојте вака да се карате форумов е за сите
сите го поминуваме овој тежок пат!немојте да праите вакви работи

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 10:47:03   
Ummu_Ajna
dobro utro na site. jas ne se karam samo i kazuvam sto mi se slucilo mene po takavi nesmasni bolnici, prljavi i nevospitani doktori, a sto prosla kapina i ja du pominala mnogu odamna mnogu po beter od neja, problemot u e sterelitet, istoto go pominav jas i se uste
go pominuvam toa. i ne bil problem kaj mene sterelitet samo, od koga sum rodna mislam tie
vrati gi pominuvam ako ne bar 3 4 pati mesecno, zatoa rekov uste vo na gavolot
dupkata ne sum vlegla. a taa ako se prepira so mene neka poveli, ja ne se prepiram, nema samo taa problem vo svetot, turcite velat: ako ti gi kazam mojte maki ke gi zaboravis tvojte maki. taka da sekoja planina si ima svoja tezina.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 12:01:23   
Melanija RR
Девојки темава се вика Вештачно оплодување и не служи за убедување кој колку години каде се бил а другиот не,никој неможе да каже за друг кај јас сум била ти не си била нема потреба од такви констатации никој на никого до детал не му ги знае случувањата.
Како е на приватно а како на државно има тема ТУКА па продолжете со дискусија

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 12:19:14   
Bogdancanka
zdravo devojkiuser posted image eve konecno sobrav hrabrost da sednam i da vi pisam,kaj mene povtorno nisto,vcera dobiv i mislam cel svet mi se srusiuser posted image user posted image user posted image se bese vo najdobar red do posledno no vcera koga stanav ima sto da vidam,ajde si rekov moze ne e nisto no krvarenjeto stana obilno za sekoj slucaj napraviv test i pak nisto izleze samo edna crta,toa e ne mi bilo sudeno,sega razmisluvam za narednoto invitro ne se odkazuvam odam ponatamu....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 12:22:31   
Melanija RR
Bogdancanka RR user posted image толку мислев дека ти си следна трудница не ми се верува user posted image викам ќе те чекаме со убаво да ја завршиш оваа тема кога неубаво.
Браво што и покрај се си храбра и мислиш на следно ИФ те user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 12:35:42   
Нивеа
Bogdancanka RR душо,знам како ти е!user posted image user posted image user posted image user posted image
многу ми е жал,но нема откажување,еве и јас одам напред,нема да застанеме,нормално дека ќе биде кога тогаш,само да сме живи и здрави ние,Господ и нам ќе ни подари user posted image
немој да ми се секираш,сите сме со тебе.

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.1.2013 12:49:46   
arh_diz
Bogdancanka nema otkazuvanje user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 2395
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?