|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 15:10:55   
Bogdancanka
буббле немам искуство со краток протокол но каков и да биде ти посакувам среќаuser posted image
инаку мене денес повторно ми се јавија од систина потврдено е за утре трансфер во 9ч,јајце клетките одлично напредувале ќе бидат одберени 2 најдобри...потоа ми останува две недели чекање.со господ напред дај боже овој пат да биде последен и да си ги дочекамuser posted image цртки....дај боже новата година да ни биде исполнета со многуууууuser posted image сите кој силно ги посакувамеuser posted image цртки да си ги дочекаме

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 15:15:44   
AnnaMolly RR
Богданчанка, јас ти ја пуштам целата среќа на светов и искрено од сесрце ти посакувам да се израдуваш и ова да ти биде последен пат што го поминуваш овој процес!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 15:23:33   
bubble
Ti blagodaram... Ti posakuvam uspeshen transfer utre...I taka praznichno raspolozena I relaksirana negde okolu bozik da si gi dobiesh user posted image user posted image I dve slatki user posted image user posted image da si pravat drushtvo vo stomacheto user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 15:29:23   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

буббле немам искуство со краток протокол но каков и да биде ти посакувам среќаuser posted image
инаку мене денес повторно ми се јавија од систина потврдено е за утре трансфер во 9ч,јајце клетките одлично напредувале ќе бидат одберени 2 најдобри...потоа ми останува две недели чекање.со господ напред дај боже овој пат да биде последен и да си ги дочекамuser posted image цртки....дај боже новата година да ни биде исполнета со многуууууuser posted image сите кој силно ги посакувамеuser posted image цртки да си ги дочекаме


Silno te guskam , ti posakuvam se da zavrsi vo najdobar red i konecno da se izraduvas so user posted image  a i nas bogami

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 16:08:10   
iviv
ic da ne se mislis mila jas bev prviot pat so dolg protokol a vtoriot so kratok i eve sega sum trudnicka vo nekoi slucaevi e podobro kratok protokol kako kaj mene user posted image taka da mila opusti se i uzivaj sigurno ke imas uspeh so user posted image user posted image .
kaj koj doktor si ?

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 16:22:00   
bubble
kaj dr.Tashe Plodnost sum...user posted image user posted image a kako teche kratkiot protokol??? Breeeij ovaj pat imam mnogu povekje trema od predhodnite 2 pati... Ko prv pat da mi euser posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: iviv

ic da ne se mislis mila jas bev prviot pat so dolg protokol a vtoriot so kratok i eve sega sum trudnicka vo nekoi slucaevi e podobro kratok protokol kako kaj mene user posted image taka da mila opusti se i uzivaj sigurno ke imas uspeh so user posted image user posted image .
kaj koj doktor si ?

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 16:50:04   
gina
jas sega se uklucuvam nemav internet i sto ce vidam Богданчанка mila prekrasni vestiuser posted image user posted image user posted image i daj boze ti da bides prvata trudnica vo novava godina ti ja pustam cela sreka da imas uspesen transfer i toa da bideuser posted image user posted image user posted image user posted image Srekno mila

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 18:00:02   
minaj
zdravo na site...mene me nemase podolgo na forumov....najprvo sakam da im cestitam na site koi se ponovi user posted image -iviv,lina ,foksi....a na ostanatite sto pobrzo da si gi vidite user posted image user posted image .
bubble jas bev so kartok portokol isto kaj d-r Tase i prvo invitro i uspesno user posted image i sega sum 7 nedela.Ti samo opisti si ja dusata i veruvaj mu na doktorot.

Jas devojki sakav da prasam nekoja od trudnicite so invitro da mi kazi kako i odi so boleduvanjata....nekako mnogu strogo e ili jas neznam da se obratam na vistinskoto mesto.Ve molam za odgovor ako nekoja ima iskustvo.

Pozdrav do site i da se mnozatuser posted image vo novava godina.Bogdancanka ti posakuvam uspeh od srce.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 18:08:02   
Ummu_Ajna
sekoe ivf znaeme deka ne e kako prirodna bremenost prvite 2 3
meseci strogo da se pazis, tamo 5 6 mesec
veke mozes poleka da se dvizis primer da si napravis da jades da se prosetas. da sednes da pijes kafe nekade sve e toa dozvoleno. kazuvam od iskustvo od zena na bratucetmi strogo miruvase do 4 mesec.
zasto taka so prvoti ivf idese po skali dole gore na 2.5 meseci pobaci.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот minaj)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 19:19:41   
iviv
i jas bev kaj nego uzivaj ne se sekiraj opusti se slobodno i ke bide ke vidis kratikot protokol znaci po kratko ke ja primas terapijata na pr . jas na 12.11 od 2 den na dobieno pocnav so suprefakt i menagon zaedno se do 21.11.12 na 22.11 primiv stop inekcija 23 .11 mi bese sloboden den a na 24 punkcija.Primiv samo 21 menagon inekcii za razlika od prvito invitro kade primic 42 ili 43taka nesto duplo.I spored datumite mozes da vidis deka se ova trase mnogu kratko nekako se nabrzina user posted image .Ova bese vo mojot slucaj ali sekoj organizam e razlicen doktorot ke ti dade se kako sto treba za tebe

Vo vrska so miruvanjeto prvite 3 do 5 dena e dovolno no ne zakovani za krevet kako sto bev jas prviot pat i ne mi bese uspesno invitroro .Znaci mene taka i mi kazaa od bolnicata normalno ke se odnesuvas i normalno ke funkcioniras samo ne diganje na tesko i izbegnuvaj skali sega dodeka e ladno sekako ne e ubavo da set_as mnogu ama pak do ovde onde prodavnica komsii so kola kaj prijteli mozes barem jas taka pravev i pravam.Edno e mnogu bitno ako sme trudni so invitro nie ne sme posebno trudni treba da se pazime kako i site ostanati trudnici a deka ne treba do 5 -6 mesec ni jadenje ni kafe da si napravime toa nema vrska kolku poveke se opteretuvas tolku poloso jas uste neznaev deka sum bremena pa si pravev kafe i slicno onaka si podlegnuvav no ne celo vreme .
Devojki opusteno kako za vas taka i za sebe si go mislam ova sekogas ima nesto sto ke se opteretuvate samo toa pobrzo trgajte go od mozokotuser posted image
I nie sme normalni zeni isto kako tie sto ostanale prirodno barem onoj tim sto mene me usreki ova mi go kaza deka nisto posebna ne sum od ostanatite se e isto samo potpomoganto a od koga ke bide testotuser posted image user posted image kako i sekoja trudnica se znae rizikot e do 3 mesec kako i kaj prirodno zabremeneti zeni.Ova moe mislenje user posted image moze mene vakvoto odnesuvanje mi ja olesna psihata koja isto mnogu bitna za razlika od prviot pat user posted image

< Поракaта ја уредил iviv -- 26.12.2012 19:25:43 >

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 19:20:33   
Melanija RR
Bogdancanka RR сигурна сум дека ти си следна user posted image имам пророклива и точна уста user posted image
Со лесно утре,се засега е супер па така за 2 недели и user posted image
Те user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 19:41:25   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

буббле немам искуство со краток протокол но каков и да биде ти посакувам среќаuser posted image
инаку мене денес повторно ми се јавија од систина потврдено е за утре трансфер во 9ч,јајце клетките одлично напредувале ќе бидат одберени 2 најдобри...потоа ми останува две недели чекање.со господ напред дај боже овој пат да биде последен и да си ги дочекамuser posted image цртки....дај боже новата година да ни биде исполнета со многуууууuser posted image сите кој силно ги посакувамеuser posted image цртки да си ги дочекаме


одлично богданчанка,ти пуштам среќа,и силно верувам дека ќе имаш не едно туку две бебиња по нова годинаuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 20:26:31   
Ummu_Ajna
ivif licno doktorot hadzi lega go prasav sto e razlikata od iv i prirodno zabremenuvanje, toj licno mi rece deka ivf i prirodno zatrudnuvanje e sosema mnogu razlicno, mojata jatrva rodi prirodno 2 deca, idese na rabota idese sekade setase odmor, po skali gore dole, a ivf ne mozes da go pravis ova. taka pobaci na bratucet mi zenata od setanje iskacanje idenje po skali gore dole, ne da se zakova nekoj za krevet, ama ne mozes primer da icistis ako sakas prasina pravosmukalka da pustis da zemes nesto od kujna vo visac, a zenite prirodno sto ostanale trudni ova go mozele i mozat da go pravat, zatoa ne vikate deka prirodna bremenost i ivf e isto ne e isto prirodno od boga dadeno se znae sto e a se znae sto e vestacko, dzabe ne se vika vestacno oploduvanje.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 21:23:53   
trust
so gospod napred bogdancanka ovoj pat da si gi vidis user posted image user posted image pozdrav i sve najubavo

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 21:29:53   
trust
se slozuvam vo potpolnost so tebe iviv kolku poveke sme opusteni tolku ni se pogolemi sansite za uspeh, drugarka moja pravese prvo inv i bese uspesno megutoa cela procedura ja pomina so pozitivna misla i ne i stavase nikakvo posebno znacenje si go terase zivotot kako i pred toa samo normalno so pripazuvanje

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: Вештачко оплодување III дел
26.12.2012 22:25:01   
skopjance
Bogdancanka ti ja pustam seta srekauser posted image user posted image ovaa godina za da ne izraduvas slednata godina so user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.12.2012 11:00:23   
iviv
Ummu Ajna mila koj kako saka jas go kazuvam moeto iskustvo i toa sto mene mi go kazale i potpolno se soglasuvam so timot vo bitola nie ne sme razlicni trdnici ama voopsto samo kako ti ke si ja nasocis psihata taka ke ti bide.e sega i prirodno sto ostanale moze da imaat rizicna bremenost i da ne smeaat da mrdnat od krevet ili da go izgubat plodot toa e sepak individualno .Definitivno stojam zad toa deka sme normalni trudnici kako i site ostanati user posted image
I ova e dadeno od boga sepak sme plodni samo so mali poteskoti odnosno patot e oteznat do spojuvanje na dvete polovi kletki inace nas ne ni gi izmislile decata vo labaratorija i ova e od BOGA i sum Blagodarna na BOGA sto me napravi najsrekna.

< Поракaта ја уредил iviv -- 27.12.2012 11:04:41 >

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.12.2012 16:22:46   
Melanija RR
ДЕКЕМВРИ
user posted image АКТУЕЛНОuser posted image
29.11. -Bogdancanka RR -почеток со терапија
21.12. -Ema$-почеток со терапија
30.12 -bubble -почеток со терапија

24.12. -Bogdancanka RR-пункција
27.12. -Bogdancanka RR-ЕТ


user posted image user posted image user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image user posted image user posted image

10.01. -Bogdancanka RR-тест


user posted image ТРУДНИЦИuser posted image
*devojce* user posted image Nate76user posted image
minaj user posted image ivivuser posted image
lina123user posted image foksi user posted image


ПРЕГРАТКИ

Nivea user posted image firenca didiuser posted image
skopjanceuser posted image Adelle user posted image
ginauser posted image milasteveuser posted image
@bebeuser posted image mesecina83user posted image


НАВИВАЧКИ

Bogdancanka RR, @bebe, Melanija RR, foksi, trust, gina, SOLE, Didi80, firenca didi,Ema$,amellie pulen


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.12.2012 13:41:35 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.12.2012 21:23:43   
Nate76
Bogdancanka kako si , bidna li transferot ?Verojatno miruvas i zatoa te nema da pises user posted image Kako i da e te mislime i cekame ubavi vesti od tebe user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.12.2012 14:06:49   
iviv
Devojkiii denska bev na lekar i moram so vas da si ja spodelam mojata radost si gi vidov moite dve malecki bebinja i dveteuser posted image user posted image imaat srceva akcija ducisicki moi mnogu sum srekna .Vi posakuvam na site da si ja doziveete ovaa sreka najgolema na svetuser posted image user posted image user posted image user posted image
Bogdancka se nadevam deka si dobro ajde kako na tebe taka i nadrugite sto cekaat i sto se vo procesot ivf vi posakuvam mnogu sreka i da si gi vidite user posted image user posted image GOSPOD e golem ti Blagodaram Gospode user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.12.2012 18:05:22   
Nate76
Iviv user posted image user posted image user posted image user posted image kolku ubava vest user posted image user posted image mnogu mi e milo za tebe user posted image user posted image Uzivaj sega i raduvaj se na sekoj mig od bremenosta user posted image user posted image

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.12.2012 18:14:02   
foksi
denes bev na doktor i dvata embrioni se fatile.Mnogu sum srekna neizerna radost e toa i vi go posakuvam na site sto ste vo postapkata od se srce,Takva cestitka za Novata godina da dobiete site.

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.12.2012 18:32:16   
iviv
aaaaaaaaaaaaa povlekovme noga so bliznacinja e ne :) ahahahahh lele bravo bravo nemam zborovi mnogu mi e milo cestitki user posted image user posted image user posted image

Nate mila fala ti na podrskata koja mi ja dade user posted image user posted image

Gospode ti si golem na neboto te molam pomogni im na drugite da se izraduvaat vaka .....AMIN

(Одговор на членот foksi)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.12.2012 18:39:05   
bubble
Iviv I foksi... Mnogu se raduvam za vas... Sega dvete malechki neka se chuvaat pazat I neka si rastat zaedno user posted image user posted image user posted image neka bidat silni I zdravi borci user posted image me razplakavte , od srekja se razbirauser posted image user posted image user posted image vaka nadezta vo site se povekje I povekje raste... Ve gushkam user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.12.2012 18:46:51   
iviv
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?