|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
17.10.2012 23:04:13   
ecivi
vo re medika

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1376
   RE: Вештачко оплодување III дел
17.10.2012 23:06:15   
babyhope
Уф, баш ми е жал, мислев дека ќе ме израдуваш...но не грижи се, сигурно ќе пораснат уште поголеми. Само позитивно и без стресови, се што е наше ќе си дојде како што е речено... И кај мене се одложи работава, јас неможам да почнам со фостимонот затао што user posted image ми ја нема сеуште, еве веќе 5 ден ми доцни. Др. ми рече за кратко да го прекинам суперфактот, па ќе видиме што ќе се случува понатака..
Ајде те гушкам и без нервози user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1377
   RE: Вештачко оплодување III дел
17.10.2012 23:33:48   
ivoni4ka
zenski aj mala pomos drugarka mi sprema dokuneti a vtoro invitro i hormonalniot status za FSH na 3 den i bese 1 mesec 13, sledniot 20, a 3 duri 28 sto e mnogu, matcniot ja smiruval deka ne e strasno samo deka imala neprsnat folikul koj dosta se zgolemil i i gi pokacl vrednostite na fsh. e sega mozeli so vakov naod na fsh da odobrat sretstva od fondot ili treba da se ispituva anti milerov hormon dal e vozmozno od neprsnat folkul da se poakci tolku fsh?

_____________________________



(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1378
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 10:35:45   
@bebe
Lele devojki, ne mozam da poveruvam, sabajle mi se javija od fondot za invitro i mi go ODOBRIJA VAUCEROT, mnogu se iznenadiv, povtorno mi go razgledale predmetot, mnogu sum srekna, planiram da odam vo sistina, pozdrav i so sreka na site, ke ve izvestuvam za postapkata

Ve molam koj d-r da go odberam, se milsam megu klementina kuzeska ili mihailo popovic, sto mislite

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.10.2012 14:15:36 >

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1379
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 10:48:24   
Barbicki2
user posted image @bebe ti posakuvam sreka!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1380
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 10:53:33   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: @bebe

Lele devojki, ne mozam da poveruvam, sabajle mi se javija od fondot za invitro i mi go ODOBRIJA VAUCEROT, mnogu se iznenadiv, povtorno mi go razgledale predmetot, mnogu sum srekna, planiram da odam vo sistina, pozdrav i so sreka na site, ke ve izvestuvam za postapkata

Со среќа @bebe, одлична вестuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1381
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 10:54:16   
babyhope
@bebe user posted image user posted image user posted image БРАВО!!! Баш ме израдува да ти кажам, толку ми е мило што успеа да го оствариш твоето право... Ти посакувам многу среќа каде и да одлучиш да го правиш ИНФ.
ivoni4ka не сум запознена со проблемот на FSH но верувам дека другите може знаат.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 1382
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 13:32:54   
gina
@bebe cestitki so srekauser posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1383
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 14:17:09   
Melanija RR
Бебе гледаш дека со инсеминациите се беше во ред и правдата се задоволи.Многу ми е мило user posted image

Нивеа ќе пораснат фоликулите само без стрес user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1384
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 17:23:02   
@bebe
Fala mnogu, jas se nadevam na uspeh, pocnuvam so superfakt na 31.10, pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1385
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 19:26:02   
Bogdancanka
cestitki za vaucerot bebeuser posted image user posted image user posted image jas bev vo sistina i sega povtorno planiram da odam tamu,e sega prviot pat bev kaj Lazarevski pa sega se mislam dali pak da odam kaj nego ili kaj Popovic...za koj i da se odlucis ti posakuvam mnogu sreka

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1386
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 20:30:12   
skopjance
@bebe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
cestitki za vauceerot
so sreka pa da ne izraduvas souser posted image
jaa pravev 3 ivf i vo tek sum so 4 ivf kaj Ivanovski vo Sistina i sum zadovolna so negoviot odnos a za neuspehot ne mozam da kazam deka e negova negrizza. Sestra mi ostana od prv pat bremena so ivf na 40 god. a kaj mene nesaka.
Ponekogas e od odozgora koga ne saka ne saka
Samo verba vo gospod i nadez i nasite user posted image ke pristignat.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1387
   RE: Вештачко оплодување III дел
18.10.2012 22:46:08   
gina
Bogdancanka kaj tebe uste li nema odgovor od fonduser posted image user posted image

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1388
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 8:01:17   
@bebe
Ivf ke pravam vo remedika kaj hagi-lega, nekako se predomisliv vo posleden moment kade da odam, si velam imam iskustvo so toj d-r od inseminaciite, mnogu sum zadovolna i znam deka sum vo sigurni race, prekrasen covek e, veke i me znae kako negova pacientka, sakav da ve prasam za suprefaktot dali se cuvaat na ladno vo frizider otkako ke gi otvoram za korisenje ili pred da gi koristam da gi stavam vo frizider, bidejki treba da pocnam na 31.10, malku se zbuniv bidejki na opakovkata pisuva da se cuvaat na suvo i temno mesto na tem.25 stepeni(dali toa vazi samo pred da se otvorat), kolku inekcii ima vnatre...

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1389
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 11:41:16   
Bogdancanka
dobiv odgovor ama mi baraa dopolnitelni dokumenti da pravam histero ili 3D EHO...e sega se odluciv za 3D denes bev na lekar i nisto ne zavrsiv dr mi rece da odam nakaj 30ti denes nisto nemozevme da napravime zasto 13ti mi bese posledniot ciklus...ne e strasno ke si pocekam jas

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1390
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 13:43:06   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

dobiv odgovor ama mi baraa dopolnitelni dokumenti da pravam histero ili 3D EHO...e sega se odluciv za 3D denes bev na lekar i nisto ne zavrsiv dr mi rece da odam nakaj 30ti denes nisto nemozevme da napravime zasto 13ti mi bese posledniot ciklus...ne e strasno ke si pocekam jas

Znam mila deka trebase da pravis 3D jas mislev si gi pratila i tie ce bide ce go dobies i ti vaucerotuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1391
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 15:52:46   
skopjance
@bebe
suprefactot celo vreme se cuva vo frizider barem mene aka mi kazaa vo sv.laazar i sistina
an terapija e dovolno 2 ampuli
sedoj den si zimas od dozata .Jas prvo zemav mo 0.5 pa potoa po 0.3.Nemoj da se bockas so istata igla .Prvo se edna ke ja povleces tecnosta vo spric a potoa so pokratkite za potkozno da se bockas.Sekoj pat koristi novi 2 igli.Mene sekoja terapija mi ostanuvase od vtorot po malku
So srekauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1392
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 17:18:18   
@bebe
fala skopjance, vednas gi staviv, pozdrav

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1393
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 20:00:04   
Нивеа
конечно денес некои убави вести!
за 2-3 дена пункција user posted image
ајде со среќа нека ни еuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1394
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 20:42:30   
mesecina83
samo ubav ivesti da ne sledat vo naredniov period jas deneska bev kaj petanovski na pregled me pregleda i se e vo red i zdravje od ponedelnik pocnuvam so bockanje i mi rekoa da pijam folna kiselina ednas vo denot i da i se javam na glavnata sestra koga ke mi dojde menstruacijata ohhh kolku samo deneska mi olekna konecno posle 8 godini da zapocnam i jas so ivf i daj boze do kraj da bide se vo red i da vidam user posted image i edno user posted image sakam samo da ve pozdrvam i sakav da ja spodelam so vas mojata vest i bebe cestitki za vaucerot i so sreka so ivf na tebe i site sto sme vo postapka i da docekame site ubavi i radosni vesti user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1395
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 20:48:50   
babyhope
Браво за убавите вести... и мене денес ми дојде user posted image така што во понеделник и јас почнувам со другите хормони user posted image user posted image user posted image . Ајде само со убави вести за user posted image user posted image да продолжи да се полни форумот на РР. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1396
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 21:06:31   
Nate76
@bebe cestitki za vaucerot user posted image user posted image Ajde sto pobrzo da ne izraduvas site user posted image user posted image
Inace devojki jas uveliko veke se bockam so suprefact, jasminot go prekinav i utre mi e tret den od ciklus i sabajle odam vo Sistina da mi zemat krv za estradiol i imam eho, pa so gospod napred treba da pocneme od utre so Fostimon

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1397
   RE: Вештачко оплодување III дел
19.10.2012 21:32:44   
Bogdancanka
ajde devojki stiskame palci za vasuser posted image user posted image user posted image samo opusteno i pozitivno sigurno ke im dojde krajot na nasite maki i site nie zaedno ke se raduvame na sekoja nasa nova rruser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1398
   RE: Вештачко оплодување III дел
20.10.2012 18:24:52   
simona78
Devojki da ve pozdravam i konecno da se vklucam..ne samo so citanje :). Konecno stignavme do fazata sobiranje na dokumenti za invitro,pa bi sakala da ve prasam za vase mislenje, koj doktor go preporacuvate. Spored vasite komentari gledam deka dosta odat kaj Petanovski od Remedika,pa me interesira kakvo e vaseto iskustvo kaj nego, dali vednas te prima ili treba da se ceka...i uste edno prasanje...nekako nikoj ne gi spomnuva Sv. Lazar i doktor Damcevski..a iskreno razmisluvav i za tamu..ve molam spodelete mislenje

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1399
   RE: Вештачко оплодување III дел
20.10.2012 18:58:58   
lina123
zdrvo devojki,mojata radost sakam da ja spodelam so vas, borbata za vaucer zavrsi imam pozitiven odgovor....se resiv za invitro da odam vo Remedika samo neznam dali kaj Dimitrov ili kaj Petanovski....mi treba vase mislenje posto sum bila na pregled kaj dvajcata i sum mnogu zadovolna samo neznam kaj kogo da se resam...:) vi posakuvam na site sto cekate odgovor od fondot da bide pozitiven i zaedno da se raduvame... vi ja pustam seta sreka na ovoj svet...

(Одговор на членот simona78)
Непосредна врска до пораките: 1400
Страница:   <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?