|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 15:37:53   
Jule0712
cestitki za KIkitina da se zdravi i zivi dvete pa cekame da ni kaze detali sto kako pominala.....i jas sum ,,za,, da prisustvuva ama mojot vika : uuu ne daj Boze ako sakas poveke nikogas da nemame deca ke puknam od stav koga ke gledam da se macite, posle nema so prst da te gibnam koga ke mi tekne kako si pominala user posted image user posted image i taka...znaci djabe nategam nema da dojde vo nikoj slucaj ....koga citam vaka kako si se olesnuvate edna po edna si vikam kade mi e mene krajot na 25 avgust tek vleguvam vo 9-ti a ako tera bebuskata do kraj na 9-ti ne mi bega krajot na septemvri za poragaj...po se izgleda jas sum posledna user posted image pozz do site

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 15:39:20   
libra.n

[Lara Libra.n вие сте после мене со лесно да ни биде на сите
јас од 12h имам некој контракции на 30 мин и ме боли кичмата ќе видиме како ќе биде до вечер.....дај боже да се породам и јас деновиве веќе немозам да чекам!
Либра мислам дека во Гак мозе мм да присуствува на пораѓајот а за Чаир незнам ма да јас мислам дека поарно е да си седи дома барем кажувам за мојот мм кој е паничар поголем од мене ]

-Toa sigurno deka e taka podobro, da si sedat domauser posted image , nie sme pohrabri user posted image . Tuku ajde i ti do vecer so Gospod napred da si se olesnis, a i denov e ubav-praznik euser posted image

< Поракaта ја уредил libra.n -- 3.7.2011 15:41:43 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 15:44:17   
libra.n
Jule 0712, sigurno nema da bides posledna, zatoa sto se priklucuvaat novi PP i sekako deka ke si najdes i ti "koleska po datum". Ajde samo trpenie i tebe ke ti dojde redotuser posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 16:02:37   
Lara2224
Ajde lilicka neka bide toa toa, pa do vecer da si se gusnite so bepce! Jas se zezam so mm poso i mene me secka dole celo vreme vcera i denes, a kumot celo vreme go zeza mm deka ke se vika Naum(ce) posto i on ko mene ohrigjanec a mm se luti vika ne me zezaj kakov Kliment, kakov Naum. pa mu velam ako bidne denes nema beganje Naumce ke si bide.. hahahahha
ama tesko taa rabota, mislam deka imame bar uste nekolku dena ako ne i nekoja nedela za cekanje.

kako i da e za saat vreme si trgam za Skopje, ne mi se ragja vo Struga, ne za drugo, doktorite se super samo ke go zezaat kako majka ohrigjanka, tatko skopjanec a detevo struzance :D a i baska sveki se luti, ako ne e ona glavna :D hahahhahaha

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 16:30:11   
lady_bug

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

za toa si vo pravo ako nemas poznat nikoj ne te gleda zato jas sakav nekoj poznat so mene vo sala baska ona ke mi kaze sto i kako okolu bebeto
posto sme isti termini da te prasam kkrevetce kupivte?jas sum poveke za drveno belo a mm saka da e i rozevo
pa neznam kako ke ja ujdisame ovde niz trgovski se skapi okolu 10000 samo krevbetce bez dusece a kade e postelnina ogradiicka i se ostanato user posted image

resivme da ne kupuvame krevetce si imam jas od mene isto kako novo si stoelo spakuvano vo kutija i gajle nema samo dusece novo ke kupat mama i tato taka resivme zs vece imame zs da kupuvame pak a vo kumanovo ima krevetce so se dusece i ogradicka za 7000-8000den.pa moze da dojdete da si vidite i bas onoj den vo edna prodavnica imase rozevo so se komplet kako sto ti rekov dusece i gradicka 8000den.inaku i ovde i ima skapi ama moze da s enajde nesto ubavko a ne tolku skapo ima ogradicki 500-600den,postelnini 500-700den a imas i ako sakas i od 1500 pa nagore.mene me karaat site abe rano e ke kupime se sto treba odkako ke se rodi a jas vece nemozam da izdrzam se sakam da kupam heheheh



(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 16:40:44   
dushice
lady_bug i jas isto citam ovde site mamicki kupile se spremile a jas nisto nemam zemeno
ajde sto pobrzo neka pomine juli da si dojde avgust i nie da si staneme mamicki
inace majkami krevetceto  moe go ima dadeno na vujkomi za negovite deca a toa e belickouser posted image i mm i vika daj da go zememe ke go sredime malku i ke mu kupime dushece arno ama nestto ne im se dava user posted image

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 17:11:59   
bebushkatamojaa
user posted image  zenski da ve prasam...pravite li nekoi vezbi , kako kacuvanje po skali, pesacenje...za pobro da izlezat bebushkive?!?!Jas da vi kazam sea planiram da pocnam po skali da se kacuvam-sleguvam.So mislie za toa?

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 17:33:32   
sreca moja

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebushkatamojaa

user posted image  zenski da ve prasam...pravite li nekoi vezbi , kako kacuvanje po skali, pesacenje...za pobro da izlezat bebushkive?!?!Jas da vi kazam sea planiram da pocnam po skali da se kacuvam-sleguvam.So mislie za toa?

zdr...da ti kazam jas sekoj den si pesacam po 2,3 km a po skali sekoj den si odam posto ziveeme vo zgrada a rasipan e liftotuser posted image pa moram da se kacuvam i sleguvam po skalive....pozz

(Одговор на членот bebushkatamojaa)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 17:56:11   
mamacoki
zdravo RR, eve me mene posle podolgo vreme, od utre sum 38 nedela i vo sreda odam na CTG. Bev vo petokot i imav nekoi mali kontrakcii doktorot mi rece rano ti e uste ama so sigurnost bebusot moj nema da izdrzi do 40 nedela. Bebuska mi bila mnogu krupna da ne kazam teska. Ajde da vidime sto ke se sluci vo sreda. Jas se molam samo da mi recat da ostanam zatoa sto veke ne se izdrzuva (gravitacijata me vlece nadole :) )edvaj cekam da si ja vidam i da si ja gusnam. Ke vi pisam sigurno sto ke se slucuva. So sreka na site, ve guskam.

_____________________________

Невозможно е - кажа гордоста;
Ризично е - рече искуството;
Безцелно е - рече причината;
Треба да пробаш - шепна срцето..

(Одговор на членот sreca moja)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 18:44:57   
lady_bug

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

lady_bug i jas isto citam ovde site mamicki kupile se spremile a jas nisto nemam zemeno
ajde sto pobrzo neka pomine juli da si dojde avgust i nie da si staneme mamicki
inace majkami krevetceto  moe go ima dadeno na vujkomi za negovite deca a toa e belickouser posted image i mm i vika daj da go zememe ke go sredime malku i ke mu kupime dushece arno ama nestto ne im se dava user posted image


i jas edvaj cekam da projde juli :))) i nie da se guskame so bebuskite nasi a toa e bas super ideja za krevetceto da si go doterate i ima d abide ubavko bas za bebeto ic ne se zamaraj ke davas po 10 000den navistina e za ubavo i se toa ama preterano e inaku za kupuvanje bas sakam da si spremam nesto od tie benkici,bodinja,spihozni i slicno pa koj sto saka neka zbori.
inaku za kacuvanje po skali jas sakam nejkam moram da se kacuvam zs wc mi e na sprat a dnevnata so trpezarija i kujna na dolen sprat a plus toa i spalnata i drugata soba mi se na sprat taka da toa mi e a skalite se bas bas visocki i site me prasuvaat lele ti trudna kako se kacuvas heeeeee na se se navikne covek :)))

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 18:47:38   
mamicki
Нека и е здраво и живо девојченцето на Кикитинаuser posted image
За движењето... добро е да се пешачи, ама качување и слегување по скалиuser posted image ... Којзнае... Ако не ти претставува напор. Јас до петокот одев на работа, и овие два дена дерманот не ми иде од спиење user posted image , не па камоли да пешачам... Ќе видам од утре натаму.

(Одговор на членот mamacoki)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 19:10:10   
dushice
dali vi se slucuva bebeto da se sobira na edno mesto imam cuvstvo kako da se grci i ke pocnam da go galam meseto pa e se opusti se na eddno mesto ke se sobere i ke e stvrdne
ovie dva dena taka mi pravi
sto moze da bide ova?user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 19:32:19   
lady_bug

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

dali vi se slucuva bebeto da se sobira na edno mesto imam cuvstvo kako da se grci i ke pocnam da go galam meseto pa e se opusti se na eddno mesto ke se sobere i ke e stvrdne
ovie dva dena taka mi pravi
sto moze da bide ova?user posted image


uhhhhh za stvrdnuvanje ne zbori bas koga bev na lekar od desnata strana se sobra se stvrdna abe mislis ke izleta i doktoro rece deka toa mu e teloto se vitka vika si pravi nekoi nekovi dvizenja ne se sekiraj ic a i pocnuva da se mesti poleka za izleguvanje :)

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 20:20:57   
lete
cestitki do kikitina  jas bev na eho i ctg se e vo red znaci posleden termin mie juli18 po poslednoto eho sto go napravivme jas iskreno sum mnogu zagrizena zatoa sto mnogu slabo se dvizi bebceto so dusa cekam dame fatat bolki i da  sija vidam malata zdrava prava inace osnovnite raboti osven pempasi vlazni marami i vloski sve kupivme taka da    skoro spremni sme tesko se izdrzuva vremeto nesonicata i cesanjeto po 3 pati vo denot se tusiram se nadevam sto poskoro dame fatat bolki i dase porodam    nese izdrzuva tesko bilo dase bide majka i taka so lesno na site trudnici sto ocenuvaat dase porodat a za tie sto se slabokrvni samo med so seme od kopriva nisto drugo 

_____________________________

Веруваме само во oна на кое што се надеваме
и се надеваме на она во кое што веруваме

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 20:30:18   
libra.n
decki jas imam nekoi slabi menstrualni ama i minatata nedela imav pa aj si vikam da ne krevam panikauser posted image . Sigurno treba da bidat mnogu silni ako se vistinskite.Sakam da izdrzam barem do cetvrtok, utre da go napravam kontrolniot za ureoplazmata, i do sreda da si gi zemam rezultatite, ako ne moze ke mi recat carski...a ne mi se odi nekako na carski.

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 21:05:56   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

decki jas imam nekoi slabi menstrualni ama i minatata nedela imav pa aj si vikam da ne krevam panikauser posted image . Sigurno treba da bidat mnogu silni ako se vistinskite.

libra, koga kje bidat mn. silni kje bides na boks i kje brois minuti do sredbata so user posted image ... Nastrana od legendite, bolkite se silni samo pri kraj...

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 22:13:24   
kik@
Zdravo i od mene jas sum vo 34 nedela so maze koe mnogu kolca user posted image kako tatko mu e celo na nego i nas doktorot ni rece deka ova bebe ke bide so golemo so golemi nodzinja i racinja abe isto kako tatko mu toj e visok user posted image user posted image user posted image .Inaku i jas pijam feroglobin i mamavit a zakazavme vo 36 nedela mikrobioloski brisevi i eho.Pa zadravje boze togas ke si se vidime so naseto maze.
So lesno neka ni e na site pozdrav user posted image

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 22:20:38   
libra.n
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

libra, koga kje bidat mn. silni kje bides na boks i kje brois minuti do sredbata so user posted image ... Nastrana od legendite, bolkite se silni samo pri kraj...


A od kaj ke zneme koga da odime na bolnica?user posted image Lele mozi ke mi se smeete....jas si velam koga ke bidat kontrakciite na 5-10 min. togas da se trgnuva za na bolnica




(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 0:01:18   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

A od kaj ke zneme koga da odime na bolnica?user posted image Lele mozi ke mi se smeete....jas si velam koga ke bidat kontrakciite na 5-10 min. togas da se trgnuva za na bolnica





Vo bolnica se odi koga vekje nema da mozes da gi trpis mirno bolkite doma, znaci, koga kje bidat na 15 minuti nekade... Ama veruvaj, kje znaes mnogu ubavo koga e vreme, ne misli mnogu predvreme, stedi nervi user posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 8:38:03   
SkCura77
Dobro utro, kako ste denes? user posted image
Konecno malku sonce po ona golemo sivilo sto bese denovive user posted image
Jas vcera imav nekoi neodredeni bolki vo dolniot del od stomakot ama se trudev da ne krevam panika zasto uste ne mi e jasno sto treba da pocustvuvam koga kje dojde "the big moment".
I uste ne mi e se isprano, ispeglano i sredeno za bebushkoto, a baska terminot mu e na kraj na mesecov.
Kako ste vie i vasite mesinja? user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 9:36:05   
lady_bug
DOBRO UTRO
bas e ubavo vremevo a za perenje i peglanje ne e loso da pocnes :)vreme e inaku moeto user posted image nesto pravi bunt vo stomakot nekoi udari sto bas zaboluvaat pa se vrti te ke vidam raka noga pa grbce heheh dusice malecko ako neka si mrda togas pak jas sum mirna
a jas nekako se mislam da si zemam da pocnam da cistam poleka poleka bidejki se mi e za cistenje pa taka mi odi denov "na rabota" :)

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 9:36:57   
bebushkatamojaa
Dobro utrouser posted image Nazdravje neka ni e kafesito...mozebi nedelava navistina ke izleze nekoe bebce od nego user posted image Jas da vi kazam resiv mnogu da pesacam, pa so toa ke go ubrzam izleguvanjeto na bebush, (eve sea se vrakam od eden krug pesadija), iako site mi vikaat deka stom tolku sakam da izleze brzo, ke sum go nosela do kraj(23 juli) aman veke...edvaj cekam da go vidam i da pominat site peripetii, pa posle da si imam gushkalo za cel zivot user posted image SkCura 77 koga ti e termin?Jas prirodno ke se poragam(taka planiram) i duri utre sum po vtor pat na tonovi...se nadevam ke mi recat deka ima nekoi znaci za "uskoro oleknuvanje" :)Pozdrav za site rr, prijaten den i srekna nedela

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 10:04:11   
libra.n
Lady_bug, i jas se nakanuvam denes da cistam ama nekako me ima golema mrza fatenouser posted image Si vikam da si legnam uste nekoj saat da pospijam i onaka ne sum cela nok spijana, pa posle ke cistam. Do 6 sabajle ne spiev, merev na kolku vreme gi imam tie menstrualnite bolki sto vi kazuvav vcera, ama bea vo razlicni  vremenski intervali. Ako, neka me drzi vaka barem do cetvrtok, da gi napravam brisevite a i detskata soba ne mi e zavrsena, plakarceto ne mi e stignato usteuser posted image . Ajde, koga ke reci dedo Boze,togas ke bide

(Одговор на членот bebushkatamojaa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 10:34:34   
lady_bug
da da vo pravo si ke si bide jas zapocnav od kujnata so cistenje pa ke vidime do kaj ke stigneme heheh zs edno po edno da iscistam posto kako odminuvaat denovite nekako se kako potesko mi stanuva a i dosadno ne se sedi sam cel den

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
4.7.2011 10:39:41   
dushice
mamicki dobar den i od mene
jas sum stanata od 5 piev tothema vo 7 i ja povrativ i sega imam glavobolka i ne mozam da krenam glava od perica celo vreme sum pospana a cucevo malo nesto mi se buni od sabajle
samo sto ke otvoram oci i taa odma ocnuva da me klocauser posted image
uste od sega e mala nemirkauser posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?