|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.7.2011 19:31:55   
libra.n
Kikitina i llicka koga vi e termin, ne mozam da go najdam spisokot na trudnici vo juli?

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.7.2011 19:36:42   
libra.n
Sorry, go najdovuser posted image , ajde so lesno, na dvete pa jas sum na reduser posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.7.2011 20:07:56   
Lara2224
kikitina so lesno mila, neka pomine se vo najdobar red pa da ni pises... Gushkiiiiiiiiiii!!!!!

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
2.7.2011 23:56:36   
SkCura77
Kikitina, neka ti e so lesno i da ti bide se vo red i bebuskoto da ti e zivo i zdravo!user posted image
I jas kako Bebushkatamoja zapagjam vo sekakvi misli osobeno navecer, ama moram da bidam psihicki posilna i postabilna kako Ladybug! user posted image
Lara2224, kako si ti, mislam deka nie sme slicna GN?
Kaj se izgubija Hoho, Prettygirl, Bombica dali pomina ubavo? user posted image

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 0:05:04   
bebushkatamojaa
lelleeeeeee koga ke slusnam deka nekoi veke se porodile mnogu se vozbuduvam-mislam pozitivno, zasto znam deka tuka nekade e i mojot red...Na momenti se cuvstvuvam spremna "kako od top" da treba d a go ispukam bebushot, a na malku momenti duri sakam da se odlozi nesvesno...no, samo da ne cekam do 23 juli, mislam deka so site ke se ispokaram doma:) kutrite tie

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 0:23:23   
mamicki
Ne se sekiraj bebuskatamoja, misli pozitivno- bebusot kje se pojavi koga kje bide podgotven, a ti bidi podgotvena da go user posted image user posted image
Mene mi rekoa na 15 da se nacrtam so podgotvena torbica vo bolnica, so napomena deka mozebi nema vednas da pravat carski rez, ama kje me hospitaliziraat. E, ne daj Boze da treba taka da lezam v bolnica, i da cekam nekolku dena da me porodat! Toa bi me izludelo!

(Одговор на членот bebushkatamojaa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 0:47:00   
libra.n
Jas pa so koi gluposti se opteretuvamuser posted image , so toa dali mi e cisto doma, koga ke dojde svekrva mi da mi pomaga da ne vidi necisto...celo vreme si ja odrzuvam kukata cista i mi e strav da ne mi ostane nesto nesredeno, i samo vikam po mm da ne rasturauser posted image za grevota...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 0:47:55   
bebushkatamojaa
Thnx mamickiuser posted image daj boze da bide taka.Se najdobro na RR vo iscekuvanje!!!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 0:51:08   
Carelija
ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Kikitina, neka ti e so lesno i da ti bide se vo red i bebuskoto da ti e zivo i zdravo!user posted image
I jas kako Bebushkatamoja zapagjam vo sekakvi misli osobeno navecer, ama moram da bidam psihicki posilna i postabilna kako Ladybug! user posted image
Lara2224, kako si ti, mislam deka nie sme slicna GN?
Kaj se izgubija Hoho, Prettygirl, Bombica dali pomina ubavo? user posted image


hoho e zaedno so mene vo septemvri na porogjaj ako ne se lazam a prettygirl stvarno neznam kade e. E ostanuva da cekame bombica da ni pise kako si pominala i se razbira kako se taa i bebuskoto

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 0:56:36   
Carelija
ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Jas pa so koi gluposti se opteretuvamuser posted image , so toa dali mi e cisto doma, koga ke dojde svekrva mi da mi pomaga da ne vidi necisto...celo vreme si ja odrzuvam kukata cista i mi e strav da ne mi ostane nesto nesredeno, i samo vikam po mm da ne rasturauser posted image za grevota...

lele libra jas i ti ko edna majka da ne rodila user posted image eve do sega cistev niz doma i sega sednuvam na komp. gledam se da mi bide sredeno dodeka mm da si dojde od pat vo ponedelnik oti koga e doma nekako poveke sakam nego damu posvetam vnimanie, a ustvari do prva ke varosuvame pa zatoa sega gi sreduvam samo fiokite i osloboduvam prostor na najbitniot clen user posted image . Deneska duri i gi isprav site alistenca sto mu gi imam kupeno do sega, ama iskreno mnogu mi se sobra rabota i se osekam prekapano i zeludnikot mislam niz grloto ke mi izleze.

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 1:11:03   
lilicka
prettygirl,kikitina па јас сум на ред....со лесно мили user posted image едвај чекам нови вести!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 1:46:35   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Carelija

dobro zenski kaj zamina temata Go ocekuvam bebeto vo septemvri 2011 godina ?user posted image


Сеуште не заминала никаде! Рано и е за заминување! Треба прво да пристигнат бебушки! user posted image
КЛик


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 8:24:32   
Carelija
user posted image da vidov deka ne e zaminata nikade samo sto mene komp. mi daval prikaz samo na temi stari do 90 dena user posted image , pa duri da svatam sto se slucuva mi bese cudno kaj zaminala temata user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 9:15:35   
Lara2224
Da SkCura77 i jas mislam deka jas i ti sme blisku, jas sum 37ma, t.e. 36+5 denes (ako brojam uste kako so treba), so bepce (do posledniot pregled) troa pogolemko od GN. Jas vcera vecerta si imav onaka ubavo, kolku sto mozam da prepoznaam dve dobri kontrakcii edna po druga, ama posle nisto. Hahahaha a uste sme vo Ohrid, pa ne pukna panika i smea i mene i mazence. Ama kako so vi kazav, posle toa nisto pa valjda imame uste nedela dve fora da se dospremime. T.e jas imam uste samo da isperam se, a skoro se mi e kupeno, pa posle si cekam...
I da vi kazam vcera si se gledav onaka ubavo, mislam deka posle poragjaj ke izgladam isto kako prethodno, ako ne i poubavo, :)))) samo da ne me zezne bepce sega da mi napravi mnogu strii ili da mi ceka do kraen termin (27.7) pa da se zdebelam mnogu doprva?!?

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 9:49:55   
lady_bug

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

lady_bug fala ti za ubavite zborovi bas me raspolozi ova sto si go napisalauser posted image
i taka treba samo ubavi misli i se ke bide dobro odlicen sovetuser posted image
se odlucivte za imeto na bebusot nie se mislime megu mila mia kaja i kamelija pa do terminot toa ke mislam dali da ja oblecam od bolnica vo roze ili lila boja kompletce
jas nemam nisto kupeno ve citam deka ste kupile dosta raboti pa ke mu poracam na mm od ponedelnik i toj da odi da kupi nesto
user posted image



za imeto bas i nemam nekoja posebna zelba ostaviv na mm da bira zaedno so kumot bidejki sme drugari od deca pa ke vidime e edno sto se dogovorivme da bide makedonsko pa ke vidime a da bese zensko mnogu go sakam imeto LANA,sakam kratko i ubavo ime pa ke vidime prvin kumot rece deka ima edno ako ni se dopagja vo red a ako ne da kazeme nie inaku za kupuvanje nesto zemavme so majka mi ogradicka,kebence,banjarka so ligavce,kapce,pernicinja i edno pamucno kebence segam cekam da zeme penzija SVEKRVA MI pa ke odam so nea inaku imam vo plan i nesto sama da si kupam taka mi dojde zelbauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 9:51:51   
lady_bug

ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

lady_bug kade planiras da se poragas ?
vo gak ili vo privatnive bolnici
user posted image


daj boze se da bide vo najdobar red i ako e taka vo gradska a ako nesto e pokomplicirano vo privatna pa zdravje ke vidime kako e pisano taka neka bide
ti vo privatna odis za porogjaj?

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 10:36:15   
dushice
lady_bug da zdravje boze planirame vo sistina iako denovive doznav rodninata sto mi raboti tamu ke bide od 1 do15 avgust na odmor a drugo mi e ako e taa tamu  posto trebase ona da bide vo sala a vaka mi se pomatija smetkite
a za vo koja gradska ?
kaj koj dr od privatnive odese na pregledi?
jas odam kaj drakulevski e sega neznam dali on ke me poraga posto moze i on da e na odmor togas ke treba i toa da prasam koj ke mu bide zamena ili koj e na smena neznam kako odi toa

prasanje do site rr mamicki dali sakate soprugot da prisustvuva na poragajot?








(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 10:56:57   
lady_bug
vo gradska vo kumanovo i toa planiram so prijateli da se najde nekoj posto e podrugo koga imas nekogo svoj tamu inaku vaka nikoj ne te gleda i e katastrofa imame nekoi "dzokeri"vo rakav pa ke vidime sto i kako ke bide a odev vo Remedika kaj Dr.Dimitrov prekrasen doktor isto taka i Efremovski najdobrite doktori vo Remedika spored mene a sega bremenosta mi ja vodi Dr.Gjorgji od kumanovo inaku za prisustvo na soprugot jas sum "ZA"ama toj nesaka vika nemozam da te gledam kako ke se macis heheh vikam sto zal ti e?daaaaaa mnogu epa treba da dojdes da vidis kako e i sto e zenska maka

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 11:55:24   
dushice
za toa si vo pravo ako nemas poznat nikoj ne te gleda zato jas sakav nekoj poznat so mene vo sala baska ona ke mi kaze sto i kako okolu bebeto
posto sme isti termini da te prasam kkrevetce kupivte?jas sum poveke za drveno belo a mm saka da e i rozevo
pa neznam kako ke ja ujdisame ovde niz trgovski se skapi okolu 10000 samo krevbetce bez dusece a kade e postelnina ogradiicka i se ostanato user posted image



(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 12:03:45   
blond
РР да ве исвестам дека нашата мила кикитина се породи утрово со царски рез. И таа и малата принцеза се добри.
Повеќе информации подоцна, кога ќе собере сила новата мамичка.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 12:29:11   
lilicka
user posted image user posted image user posted image
Преубава вест.......да е жива и здрава малата принцезаuser posted image user posted image
многу се израдував......јас сум следна јеееееееееuser posted image осеќамuser posted image
Честитки Кикитинаа од се срцеuser posted image user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 12:39:15   
Andriance
Lelellelle ama trgna nedelava ej... daj boze site shto cekaat nedelava da si docekaat bez maka. nie shto imame termin avgust septemvri kje se potrudime uste malku ama daj boze da ne posluzi vreme. ve pozdravuvam site i backi do novitebebushkii

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 12:45:28   
Lara2224
Neka e zdrava i ziva maleckata na Kikitina, cekame poveke falenje koga ke se pododmorat!
Lilicka ajde ti pa jas malku da ja ubrzame raborava pa i SkCura posle nas :D\inace mene denes ubavo me secna vo preponi pa ne se zezame veke, trgame za brzo za Sk pa tamu ke si cekame ke vidime so ke kaze doktorica utre! jeeeeeeeeeeeeeeeeee veke se osekja deka e blisku!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 14:47:20   
libra.n
Cestitki za Kikitina, ajde site da pomineme zdravi i zivi, a za toa so prisustvoto na soprugot, veke e dozvoleno vo drzavnite bolnici ili? Jas ke odam vo Cair, dali zanete kakva e procedurata za da go pustat? ili nisto posebno? Kaj mene mm saka da prisustvuva a jas ne sakam za da ne se traumatizira, jas moram barem nego da go postedam...i onaka pripaga samo da vidi krvuser posted image . Ako se onesvesti toj, ke trcaat po nego, mene ke me ostavatuser posted image

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Трудници во третото тромесечје II - од 27...
3.7.2011 15:15:04   
lilicka
Lara Libra.n вие сте после мене со лесно да ни биде на ситеuser posted image
јас од 12h имам некој контракции на 30 мин и ме боли кичмата ќе видиме како ќе биде до вечер.....дај боже да се породам и јас деновиве веќе немозам да чекам!
Либра мислам дека во Гак мозе мм да присуствува на пораѓајот а за Чаир незнам ма да јас мислам дека поарно е да си седи дома барем кажувам за мојот мм кој е паничар поголем од менеuser posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?