|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Разлика во годините
22.11.2010 15:36:01   
anedespo
Се е индивидуално и зависи од луѓето. Годините немаат врска со тоа колку е една личност спремна за брак и обврски.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Разлика во годините
22.11.2010 17:49:17   
Glück90
jas i mm sme tocno 7 godini razlika i nekolku dena.vo isti den sme rodeni.toj izgleda pomladoliko a jas za godina dve postara i voopsto ne se gleda deka ima tolku godini megu nas.jas imav 16 i pol a toj 23 koga pocnavme kako decko i devojka.user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Разлика во годините
7.5.2011 0:23:56   
mamicki
Mm e postar 6 godini, a ne bi mi precelo i da bea nekolku povekje, no ne povekje od 12-13... Ne bi sakala da bidam so nekoj pomlad od mene user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Разлика во годините
7.5.2011 12:31:43   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

jas i mm sme tocno 7 godini razlika i nekolku dena.vo isti den sme rodeni..jas imav 16 i pol a toj 23 koga pocnavme kako decko i devojka.user posted image


Сори Глик90, не разбрав баш најдоброuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Разлика во годините
8.5.2011 18:29:14   
Maca25
Мм е постар 5,5 години од мене, и супер ми одговара оваа разлика. Секогаш ме привлекувале постари мажи, а со помал никогаш не сум била. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Разлика во годините
9.5.2011 10:12:19   
mami 3.
 mm od mene e postar 11 god, a majkami od nego e 10 godini postarauser posted image .  Fala mu na Gospod super funkcionirame.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Разлика во годините
31.5.2011 13:49:36   
blond
Мм е постар од мене 7 и пол години. И што е најдобро, младолик е, никој не му дава 30че дека има user posted image додека сите негови другари изгледаат дури и постари од она што се.
Ма со млада жена и тој се подмлади user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 31.5.2011 13:50:11 >

(Одговор на членот mami 3.)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Разлика во годините
31.5.2011 15:20:42   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

jas i mm sme tocno 7 godini razlika i nekolku dena.vo isti den sme rodeni..jas imav 16 i pol a toj 23 koga pocnavme kako decko i devojka.user posted image


Сори Глик90, не разбрав баш најдоброuser posted image user posted imageuser posted image  user posted image  user posted image  user posted image   user posted image


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Разлика во годините
31.5.2011 15:33:39   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Лејди

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Jas i mm sme razlika 7 godini i zasega super funkcionirame. Za razlika  poveke od 10 god ne se soglasuvam sepak toe e spoj na razlicni generacii ( toa e samo moe mislenje)


Потпишувам
Замислете вашата ќерка да ви донесе дома "дечко" ваша генерација.
Не верувам дека би прифатиле без ни малко размислување со изговор се ако е љубов во прашање.

sekako deka bi bila luta na kerkata.i ne bi dozvolila.ama ako kerkata e maloletna odnosno vo ulavite godini.i se ke napravam za da ja trgnam.a ako e vozrasna spored mene nad 21 godina pak ke i bidam luta ama ne da gi dvojam.zasto veke tuka nemozes da se mesas.veke znae sto saka.sto ako utre mi prerece ako i zastanam na pat.imam jas rodnina 21 godini se razlika i seuste se vo brak.devojceto ke i se mazi sega sinot i e na fakultet i taka.a ima i kaj sto zenata e postara 5 godini isto taka si se seuste vo brak.Sestra mi ima 23, a veke 2 godini se zabavuva so "decko" 18 god postar od nea. Se razbira deka na pocetokot nikoj ne sakase da go prifati toa, i napravivme se sto moze edno semejstvo da napravi za da "i gi otvorime ocite". Sepak, jas bev prvata koja popusti zatoa sto go poznavav covekot od prethodno i znaev deka e navistina prekrasen partner i mnogu ja usrekuva.
Nikoj ne znae kako ke zavrsi set_o toa, no dali nekoj od vas voopsto znae kako vasite/nasite brakovi ke zavrsat?! Luge, nikogas ne sudete so predrasudi zasto nikogas ne se znae kade ni se krie srekata. Godinite ne se garancija na sozreanosta na covekot.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 31.5.2011 15:35:24 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Разлика во годините
1.6.2011 14:38:51   
Olivia
Mm e samo 3g postar a izgleda kako da e 3 g pomlad od mene Baby face

Pozdrav zenski!


< Поракaта ја уредил Olivia -- 1.6.2011 14:39:29 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Разлика во годините
2.6.2011 13:15:54   
bosa
Мојата жена е 8 години помлада од мене!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Разлика во годините
15.6.2011 9:48:11   
dostickage
mm e cetiri godini postar od mene i super ni e.Sum imala decko 11 godini postar od mene i togas ne mi precese no sega koga kje go vidam ima dva decinja i sebesi koga kje se vidam so mm i deteto si vikam leeleeee kaj mi bil pametot.CICKO ama prav CICKO starec :))))

Iako znam mnogu odlicni primeri od moeto semejstvo so takva razlikai super funkcioniraat cel zivot.Ama zgoden decko bese vujko mi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bosa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Разлика во годините
15.6.2011 15:24:41   
temjana
јас од мм сум постара 1год. и 3 дена од секогаш сум паѓала на помалиuser posted image ова многу машки звучиuser posted image инаку мм едвај дочека да наполнам 30 за да се фалел дека оди со 30годишна а он демек млад 28годишенuser posted image за волја на вистината тој е многу посериозен и поприземен, јас најчесто сум таа што си летка со умот, така да ми треба некој да ме спушта user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Разлика во годините
15.6.2011 15:40:27   
kapina
mojot mm e 7 i pol godini postar od mene majka mi i tatko mi bea 10 godini razlika vo godinita pa odlicno funkcioniraa imaa super brak


< Поракaта ја уредил kapina -- 15.6.2011 15:44:20 >

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Разлика во годините
15.2.2012 13:31:23   
Luci
Мм е 9 години постар од мене и воопшто не ја приметувам разликата

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Разлика во годините
15.2.2012 13:38:43   
JovanaJ
Smetam deka godinite nemaat nikakva vrska so uspesnosta na brakot. Licnosta, karakterot e vazen a godinite voopsto.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Разлика во годините
23.4.2012 10:50:48   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

Мислам дека ваква тема нема,па може тука да прокоментираме за разликата(во месеци или години)меѓу партнерите.
Дали мислите дека поголемата разлика на пример 8-9 години е добра или сепак е подобро да се биде со партнер врсник?
Има интересни примери на оваа тема,повозрасни мажи со доста помлади жени или обратно.
Какво е вашето искуство на оваа тема?Размислувања итн....  
ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka

Jas i mm sme tocno 3 godini razlika, on e postar od mene.
Inaku nikogas ne sum bila za vrsnik, nekako segogas mi bile malku ponezreli. Taka da idealno mi e bar 2,3 god da e postar mazot.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie RR

Погледнете ја оваа тема можеби може и тука да пишуваме КЛИК


ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

Јас и дечко ми разлика сме само еден месец,помала разлика здравјеuser posted image заедно ги поминуваме овие три години,со слични случки,напоредно се бркаме со роденденитеuser posted image ваквата мала разлика има и свои маани понекогаш ама воглавно добро е 
(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Разлика во годините
27.4.2012 9:31:40   
katekaterina
Karla ako te zagrizuva rekordot jas ke te utesam, nie sme 18 ipol godini razlikauser posted image

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Разлика во годините
29.4.2012 16:00:33   
bocence
jas i mojata edinstvena ljubov sme razlika 11 god ama ic ne se zabelezuvauser posted image

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот katekaterina)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Разлика во годините
19.5.2012 14:00:06   
ivanaborjan
JAs i mm sme 6ipol godini razlika...Ne sum sakala pomladi ama ne sum ni sakala postari :) Sepak odlicno ni e ne sum veruvala deka vaka odlicno ke funkcionirame......

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Разлика во годините
19.5.2012 14:25:32   
Ikana
Ние сме скоро 8 години разлика, и прекрасно функционираме!

(Одговор на членот ivanaborjan)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Разлика во годините
20.5.2012 16:26:19   
Pepelaska *
ние сме 4 години разлика ама се ми се чини требаше врсник да си земамuser posted image , овај мм ептен се исплаши од иднината, јас не се секирам толку што ќе биде нека биде

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Разлика во годините
13.3.2013 17:17:33   
blond
7 и пол години е постар од мене :)

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Разлика во годините
13.3.2013 17:19:55   
temjanuska75
1 година јас сум постараuser posted image и супер функционираме и мислат дека он е постарuser posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Разлика во годините
13.3.2013 17:25:49   
Lina*
Godina i i 4 meseci sme razlika i odlicno funkcionirame,negledam zosto godinite bi bile precka za uspesen brak

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

najubavo zensko ime
ivanasviktorija (30%)

mihaela (45%)

melanija (25%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!