|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   На колку години ја изгубивте невиноста?
30.4.2009 14:23:18   
mis.
Сведоци сме дека денес младите многу рано започнуваат сексуални односи?Кои се вашите размислувања?На колку години вие ја изгубивте својата невиност?Дали мислите дека сте пораниле,се било по план или доцневте во однос на вашите врсници?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
30.4.2009 14:34:52   
mami
мис добра тема...денес младите се порано ја губат невиноста, јас чекав до 18, за некои многу касно за некои на време, зависи со која генерација разговараш..другарками ја изгуби на 15, што е за мене рано, ама оди па разубедија кога е user posted image кога ги слушам децата на извидници и во маало со какви муабети излегуваат уште во 5 одделение, ме фаќа паника како ќе биде со Лука и со наредните деца што ги планираме...сепак мислам дека голема улога игра и домашниот муабет и учење..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
30.4.2009 14:36:58   
Anushka
ех, мис. да не бидеме строги према себе си. Невиноста нема рок на употреба. Нашите претци се зимале и раѓале на 15-16 год.
Јас изгубив невиност на 17.
Сега сум единствена трудница која во Тинекс која купува купишта презервативи...
а за кого? Па за синот и посинокот....user posted image (17 и 19)..... user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
6.5.2009 23:10:14   
fibimk
Jas na 22.......mozda kasno a????user posted image user posted image user posted image .....Ali barem bese so toj jas koj sakav da e!!!!!user posted image

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
6.5.2009 23:12:16   
biljanaM
фиби не е касно бе...хехехе...јас на 20 се породив

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
6.5.2009 23:17:08   
fibimk
hahahahha...znaci kasno e......ami taka se pogodi....ama za togas bese Ok vreme...denes pocnuvaat mnogu porano.....user posted image

_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
6.5.2009 23:35:42   
biljanaM
e da Fibi kasno e malce hehehe....
sega uste na 15 e moderno, se salam nemam pojma


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
16.6.2009 10:59:52   
mami
http://www.youtube.com/watch?v=RCbjg_GIKiU&feature=related еве за нашата прекрасна и никогаш непрежалена невиностuser posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
16.6.2009 12:01:24   
Палешка РР
Невиноста ја изгубив со сегашниот сопруг, на 21 Септември 1992 година, кога имав 17 години user posted image  user posted image .
Знам дека вечерта, кога се вратив дома, не ставив пижами, спиев во истите фармерки кои ги носев, плачев, паднав во депресија, затоа што мислев дека сум единствена.
После вториот, третиот пат, се ми помина user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
16.6.2009 13:09:26   
Katuska
Jas ja izgubiv nevinosta na skoro 20 godini ( bez dva meseci) i mislev deka ke placam i sto ja znam ke mi bide tesko ama nema vrska nisto od toa ne mi bese.Koga ja vidov nasmevkata na mojot decko se mi pomina, samo mnogu me boleseuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
3.7.2009 23:39:38   
bambi
Jas ja izgubiv nevinosta na 17 i dolgo vreme nemozev da se opustam bidejki i jas mislev deka sum edinstvena sto go pravi toa. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
4.7.2009 12:13:38   
milijana
Jas cekav da napolnam 18 god(bozem togas devojkata bila celosno razviena)Lele koga ke mi tekne deka dve godini voj mojov spoulave da imame odnosi..a jas..neeeeeeuser posted image Au..da ostanam trudna..da be...Toa ti e.Carsavot go stavil vo sifonjer..pa koga videla majka mu(svekrva mi)..lele...I..vo ponedelnikot na blaga rakija..mu vika na tatko mi..AAA..snaata postena ni dojde..svate da znaes od sin mi e ..Jas i maz mi mislam u zemja ke propadnevme....E, bogami takvo nesto so moite deca..se nadevam deka nema da doziveam...Ve sakam srcki..zakon ste..site...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.8.2009 12:02:27   
ripce
на 18 со човекот кон кого за првпат почувствував вистинска љубов, со кој се омажив и имам дете... и не се каам воопшто што немам пробано со друг.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.8.2009 12:26:48   
Nikolina
јас на 22 години ја изгубив невиноста со мојот сегашен сопруг кој многу си го сакам и си чекаме бебенце и да ви кажам ако покасно многу сум среќна а и тој беше зачуден што ми беше прв и иако нее конзервативиен тип баш е типче онака во секоја смисла мислам дека многу се изненади и му падна мило што баш тој ми е прв и мислам дека уште од тогаш знаев дека ќе останиме до крај заедно.пак ќе речем тоа си е право на секој кој како си сака јас сум имала безброј можности како и секоја од насuser posted image баш тогаш ми беа оние лудите денови на факултет па пијанчења па турнеи низ Македонија,па екскурзии надвор од државата а и до мажот ми немав некој така посериозно,а и некако неможевзнаев дека штом се направи нема назади така,сепак мислам дека тоа е она највредното кај една девојка и мислам дека треба да си се цени.поздравчеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.8.2009 13:43:30   
ripce
user posted image user posted image user posted image Николина... има ли уште такви кои ја загубиле невиноста со својот сегашен сопруг?

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.8.2009 13:46:39   
Natasha5
Anica ima jas sum edna od nivuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.8.2009 13:58:00   
big_mama817
da i jas ja izgubiv nevinosta so mojot soprug na 23 god. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.8.2009 0:27:14   
Лејди
На 19 години, со личноста со која сум и денеска.
Паметно изгубена невиностuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.8.2009 0:42:38   
nadica
pa spored procitanovo jas mnogu rano ja izgubiv nevinosta na bezmalku 17 god user posted image so licnost koja mnogu mi znacese vo toj period od mojot zivot sega neznam nisto za nego i gledano od ovaa distanca mislam deka ne bi postapila istouser posted image user posted image

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
10.8.2009 20:03:23   
Leonida
Devocinja prvo da ve pozdravam, i da vi se pretstavam kako nov clen:) Jas sum taze mazena i prv pat bremenauser posted image
Mi se dopagja sto si razmenuvate iskustva i sum so namera da vi se pridruzam.
Konkretno za temava.......izgleda jas sum onaa sto najmala do sega od prethodno pisanite imala sex- na 16 god.user posted image Bese malku bolno no bese so covek koj vo toj period go sakav ( i me sakase:)). Mislam deka mnogu e pobitno so kogo ke go napravite toa odkolku na kolku godini.

Pozdrav do site.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
29.8.2009 8:41:47   
profesorica
Јас и мм чекавме да завршиме средно, па на распустот двајцата заедно ја изгубивме невиноста.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
29.8.2009 9:31:45   
zami
Na 15god, so segasniot soprug
... Lele od koga sme zaedno....

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.9.2009 18:20:15   
Bogdancanka
jas na 15 so segasniot soprug mnogu mi znacese i ostanav so nego da ne bese taka mozebi ke imav drug

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.9.2009 19:30:43   
bibi
епа, добра ви е темава, па решив да ви се приклучам. Иако имам работа додека сум на работното место. по, се изгледа не сме ретки ние што сме ја изгубиле невиноста со своите сегашни сопрузи, иако и јас си мислев дека се таквите многу ретки. Јас тоа го направив на 23 год. и не мислам дека било касно туку тоа беше време во кое јас се чувствував психички спремна. Дури маж ми, тогаш мој дечко кој беше дотогаш 1,5 год со мене, си сенавикна човекот и викаше "а, па не мора ако сакаш ќе си чекаме до брак"user posted image , а, јас бев таа која после инсиситираше да го направиме тоа, сакам да кажам откако расчистив со себе. Така што воопшто не се каам што не сум имала други , не сум пробала поразлично нешто, зошто кога ја имате љубовта и подршката и насмевката на вашите деца се е перфектно. ете така, а јас малку забегав ама што ќе правиш трудница, не за џабе рекле ДРУГО СТАЊЕ, само менувам мислење, вкусови и расположенијаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.9.2009 19:33:54   
bibi
дечки мислев на 21, грешка во пресметките. Стварно сум била уморана и трудна.user posted image user posted image user posted image
Не сум јас толку старомодна, ај чаоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?