|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Првиот бакнеж
15.5.2009 7:28:43   
Еца
Дали се сеќавате на вашиот прв бакнеж?user posted image Дали беше онака како што сте сонувале? И дали навистина чувствувавте пеперутки во стомакот,треперење,возбуда....?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Првиот бакнеж
15.5.2009 13:15:39   
Katuska
Сум заборавила, да ви кажам право, али сигурно ги имало пеперутките во мојот стомак..user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Првиот бакнеж
15.5.2009 13:23:13   
niki
Se sekavam ko niz magla, peperutki vo stomakot neznam, mozebi, mislam deka poveke nesigurnost cuvstvuvav i nelagodnost od nepoznatoto...... stoznam bre kolku odamna bese toa eheeej i kolku baknezi potoa go zasenile toj prviot... koj da go pamti...

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Првиот бакнеж
18.5.2009 22:20:05   
biljanaM
се сеќавам убаво....хехехе...си мислев како ќе биде, а да и имаше пепрутки во стомакuser posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:02:22   
big_mama817
тоа беше многуу одамна па и не беше нешто може до личноста беше user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:06:58   
Adrijana
Peperutki imase mnogu, ama ne se sekavam deka uzivav, mi bese strav i gledav da izbegam sto pobrzo, a i nekako gad mi beseuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:38:49   
Enika
se sekavam da ama nemashe nekoi peperutki bash...mn nabrzina beshe:)

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:40:38   
mother 29
во далечната 1998 год.ама си го паметам како вчера да бешеuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:42:58   
profesorica
мојот прв бакнеж беше детски, во 6-7 одделение

а првиот бакнеж со мм беше нешто неверојатно долго очекувано и прекрасно.тоа беше на 13ти јуни 1997 година.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:48:20   
Enika
tuuuuuuuuuu be ti so muz ti od sredno zaedno a:)bravo bravo:)najubavbaknez e so nekoj sto go sakas ili barem ti se sviha:)kaj mene ne e prviot kao najubav...kaj mn e:D

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 11:51:14   
profesorica
да со мм сме заедно од 2 година средно-во Орце а тоа е до денес 12тина годинки.user posted image user posted image user posted image

и од година на година се поубави бакнежи имам со него, сеуште знае да ме воздигне со тие негови бакнежи.брее ама сум заљубена user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 12:05:28   
Enika
so ubavo posle tolku vreme taka d ase osekas uste...kako tinejdzer...i ja sakam taka:D

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Првиот бакнеж
9.10.2009 23:39:29   
milijana
Е...еее..кој не го памти, тоа нежно треперење во стомакот???Убаво пее оној босанскиот пејач Халид Беслич мислам беше ,,Први пољубац..давно заборављен,, ма каво заборавање, тоа е дел од секоја историја..тоа е незаборав..кој никнува стално кога ни е потребна убава воздиШка да долета од минатото..поззз

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Првиот бакнеж
14.1.2010 18:31:52   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Кога бесе васиот прв бакнеж?Дали го памтите?Дали бесе незаборавен?
Јас првиот бакнеж го доживеав на 15 години.И искрено не ме воодусеви многу.user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Кога бесе васиот прв бакнеж?Дали го памтите?Дали бесе незаборавен?
Јас првиот бакнеж го доживеав на 15 години.И искрено не ме воодусеви многу.user posted image user posted image


потпис

ама затоа првиот бакнеж со мм ќе го паметам дур` сум жива

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Мојот прв бакнеж беше на 14 години и цревата ми се превртијаuser posted image Вечно се памети но не значи дека секогаш мора да е најдобар
бебицаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image За кирилицата

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Мојот прв бакнеж беше''незаборавен'' поради тоа што беше бљак  не ме воодушеви многу.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
А за кирилицата мис. пижувам за да не се мачат модераторите да го исправуваат насловот.Нема смисла.user posted image




< Поракaта ја уредил mother 29 -- 14.1.2010 18:39:01 >

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Првиот бакнеж
14.1.2010 18:55:57   
BILE.F
Ајде малку повесела тема!
Се сеќавам на првиот бакнеж, како да беше вчера, нешто најубаво во тие години, и предзнак на уште поубави работи!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Првиот бакнеж
14.1.2010 22:13:52   
tereza
Бев на одмор во охрид кај братучеди и таму ми се случи тој прв бакнеж. ама за чудо не бев нешто многу возбудена или со пеперутки во стомак незнам зоштоuser posted image ама беше на убаво романтично место еххххх 

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Првиот бакнеж
14.1.2010 22:29:04   
Bitolcanka
Се сеќавам, бев осмоодделенка, пубертетливка user posted image и многу љубопитна како изгледа тоа user posted image Не чувствував пеперутки во стомакот воопшто, немам некој убав спомен, но како за првпат не беше лошо user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 0:59:14   
nadica
уф кога ќе се сетам и сега имам пеперутки во стомак user posted image user posted image user posted image
беше со дечко кој долго го симпатизирав и ми остави прекрасен спомен

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 8:38:31   
profesorica
 со секој дечко првиот бакнеж ми бил незаборавен.и ден денес кога ќе се сетам ми е убавоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 8:41:40   
arh_diz
Jas ne se sekavam na prviot baknez.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 8:45:16   
mami
уф какво чувство беше тоа..и ден денес си го паметам...со тоа момче живееме преку една улица, и ден денес се гледаме и чудно ми е кога ке се сетам какви сме биле тогашuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 11:08:04   
mother 29
ХАХААХ се секавам добро на првиот бакнеж...знам дека имав многу трема како ке испадне.......не ми поминаа пеперутки во стомак..бев многу фокусирана на тоа како,што треба да правам со јазикот хахаххахха

а и те како се секавам на еден друг бакнежжж...го паметам денот,времето,местото,колку беше студено, а колку топло во срцето..............аххххххххх

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 11:29:01   
vezilka RR
да,да се сеќавам..беше во осмо одделение на полуматура, и јас и момчето знаевме дека или тогаш ќе се случи, или никогаш и цел ден се бркавме наваму натаму..јас имав многу трема како тоа ќе изгледа и само на тоа чувство се сеќавам..деца, што ќе праиш :)))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 12:22:08   
Bogdancanka
auuuuuu kako ne se sekavam bev vo oblaci  mislev kojznae sto bidnalo i deka sum zalubena do usi i toa samo od eden baknez,a sega koga ke se podsetam na toa slatko si se smeskamuser posted image i iskreno ubavo e custvoto od samata pomisla na taa nevina decka radostuser posted image i da receme lubov........

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Првиот бакнеж
15.1.2010 13:01:57   
zami
kako ne se sekavam
nova godina 91, gans&roses i mm, ostatokot e istorija. ne se sekavam na peperutki, ama na se ostanato vo detali.



_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?