|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Разлика во годините
8.5.2010 23:02:07   
ripce
Ние сме 6 години разлика... и толку сме различни во сфаќањата, во многу работи, што некогаш се прашувам како воопшто сме заедноuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Разлика во годините
9.5.2010 0:33:19   
jovanka
ripce sprotinostite se privlekuvaat zatoa funkcionirate

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Разлика во годините
20.7.2010 15:32:33   
suzeto
nie sme razlika 3 ipol meseci i nie sma mnogu razlicni i jas si go postavuvam istoto prasajne kako sme se nasle user posted image user posted image
a kako dete slusav gospod gi spovja istite ama nie ne sme istiuser posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Разлика во годините
20.7.2010 19:11:41   
Idna mamica
Од мое лично искуство можам да потврдам дека разликата во годините не влијае на успешноста во бракот.Се зависи од човекот,од тоа како е воспитан и сл 

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Разлика во годините
21.7.2010 10:24:28   
Martins mom
Пред да го запознаам мм имав долга врска со човек 13 години постар од мене (јас 18, тој 31user posted image ). Бевме толку многу исти по карактер, што моравме да се разделимеuser posted image Разликата во години не ја чувствував ни малку.
Со мм сме разлика 3 години, ама што ако?! Како црно и бело сме-тотални спротивностиuser posted image Дури мм го чувствувам како далеку постар од бившиот, а и јас се осеќам постара уз негоuser posted image user posted image user posted image (па и постара сум, немам веќе 18user posted image )


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Разлика во годините
21.7.2010 10:45:48   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Лејди мила кога е љубов, разбирање и сродна душа во прашање годините не се битни, но само ќе речам се зависи од самите луѓе и нивното размислување за ова прашање.







Da Eca vo pravo si apsolutno. Jas i mm sme razlika 3 i 1/2 god. i cesto pomisluvam deka sme sozdadeni eden za drug. Sum imala vrska so 13 god. postar decko od mene i so 2 god. pomlad, no ne bilo toa- toa.  

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Разлика во годините
21.7.2010 11:13:24   
mama26
мм е 11 ипол годинини разлика од мене.тој е постар.user posted image пред него 2ипол години ама беше кај ке дувне ветре таму да оди.јас сакав постабилен човек и татко на моите деца.ме вери еден месец живеевме заедно и си заминав засекогаш.user posted image user posted image user posted image user posted image да останев сигурно ке се разведев.тотално различни.е сега мм некако многу разлика ми беше.на 2 пати раскинував ради тоа.ама судбина и љубовта испадна појака.погледите ни се слични во животот/понатака со деца или друго нешто.многу повеке поминал се разбира.се осека разликата нормално на изглед.е сега едно олеснување ке имам што како постар ке ме остави на раат од секс.user posted image дај боже помалку да бара.а не како 20 годишен.до кога така?до 50?user posted image user posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Разлика во годините
3.8.2010 12:33:16   
petra27
Jas  i  soprugot sme razlika 4 godini,dvajcata sme ovni vo horoskop,ama mnogu se razlikuvame karakterno..no super funkcionirame,oblicno se slagame i sto e najvazno definitivno se sakame isto kako i na pocetokot......

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Разлика во годините
17.8.2010 23:25:43   
cece81
temata vi e super pa i jas resiv da vi pisam ! So mojot soprug sme samo eden mesec razlika t.e toj e postar od mene ! edna god sme vo brak a inaku se sobrano 9 god zaedno!  mozam da kazam deka za sekoj postoi nekoj.(srodna dusa) samo tereba da procenime na pravilen nacin . Deka nekoj e maksimalno sovrsen vo karakter takov nema site nie si imame musicki vo glavite. Vo mojot slucaj dali deka sme vrsnici i vo isto vreme rasteni imame isti razmisluvanja vkusovi, pogledi. Raspravii doagaat samo za nekoj gluposti i nebitni raboti.
Sto se odnesuva za krevetot, za taa rabota 100% stvoreni eden za druguser posted image
Sovet: so vrsnici e superrrrrrrr !!!!!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 11:10:08   
vezilka RR
Јас и мажле сме разлика 2 години и 3 дена. Одлично функционираме што се однесува до годините, но сепак мислам дека тоа добро функционирање повеќе се се базира на карактерно соодветсвување отколку на годините. Иначе имам јас една теорија околку разликата во годините во врските. Доколку постои поголема разлика во годините кај партнери од кои едниот е под 30 години а другиот 10тина плус ( на пример 20 и 30 години) мислам дека ќе има проблем бидејќи интензитетот на живеење им е различен. А поголема разлика но и двајцата над 30 мислам дека многу не би сметало..е сега повеќе од 15 години веќе мислам дека е проблем, па тоа веќе едниот е на возраст да му биде родител на другиот...

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 12:56:32   
Тања РР
Разликата во години е многу релативна работа, се согласувам со Везилка дека колку се партнерите постари толку разликата губи значење. Мм е постар од мене 3 години и 1 ден така што нема некој генерациски јаз меѓу нас освен што тој е Титов пионер а јас неuser posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 14:25:45   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Лејди

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Jas i mm sme razlika 7 godini i zasega super funkcionirame. Za razlika  poveke od 10 god ne se soglasuvam sepak toe e spoj na razlicni generacii ( toa e samo moe mislenje)


Потпишувам
Замислете вашата ќерка да ви донесе дома "дечко" ваша генерација.
Не верувам дека би прифатиле без ни малко размислување со изговор се ако е љубов во прашање.

sekako deka bi bila luta na kerkata.i ne bi dozvolila.ama ako kerkata e maloletna odnosno vo ulavite godini.i se ke napravam za da ja trgnam.a ako e vozrasna spored mene nad 21 godina pak ke i bidam luta ama ne da gi dvojam.zasto veke tuka nemozes da se mesas.veke znae sto saka.sto ako utre mi prerece ako i zastanam na pat.imam jas rodnina 21 godini se razlika i seuste se vo brak.devojceto ke i se mazi sega sinot i e na fakultet i taka.a ima i kaj sto zenata e postara 5 godini isto taka si se seuste vo brak.

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 14:52:02   
Viktori
јас не знам како би реагирала, најискрено.

Не знам дали би ја двоела и не знам дали би имала право да и бидам лута... и некако мнооогу себично ми изгледа тоа сега.. не знам тогаш...
И прочитав погоре љубовта не била изговор??? Да, за убиство, за брак е причина, а не изговор.


< Поракaта ја уредил виктори -- 18.8.2010 14:54:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 14:54:56   
mama26
jas nemam zensko viktory ali nema vrska toa.se stavam na tie majki mesto sto imaat devojce.pa sinmi na 30 da mi donese 16 godisna doma plus trudna nedajboze pa uste da mi seta da mi bara uste pomladi ili ja nervira ke go izbrkam od doma.user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 14:58:40   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

јас не знам како би реагирала, најискрено.

Не знам дали би ја двоела и не знам дали би имала право да и бидам лута... и некако мнооогу себично ми изгледа тоа сега.. не знам тогаш...
И прочитав погоре љубовта не била изговор??? Да, за убиство, за брак е причина, а не изговор.

haha me iznasmea so poslednava recenica.tocno taka nikoj so sila ne e zenet ili mazena.user posted image user posted image user posted image user posted image e sega otposle sto se javuvaat mali problemcinja ama kaj ne neli? dali pomlad ili postar.problemite se isti sekojdnevni segdeka moze slicni.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 16:51:39   
vezilka RR
хи,хи..муабетиве за тоа ако ќерката донесе некој постар дома, ами што ќе биде ако синот донесе некоја постара дома..хи,хи, мислам дека тогаш уште поголема џева ќе се дигне user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Разлика во годините
18.8.2010 22:13:30   
mama26
hihihih imam i takov primer 9 godini pomala zenamu od majkamu .si ja prifatija.ljubov ah ljubov. isto e vezilke.dali sin ili kerka.nemozam da gi dvojam.znaci ako e maloleten da,ke reagiram ako e vozrasen odnosno nad 21 veke nemozes da mu se mesas.pa barem drugarka ke si imam.hihihihih neka se slagaat sto e drugo vazno.ako e sreken i jas sum.ako kerkami e srekna  i jas sum....ali mora da se vozrasni pak ke kazam.pozzzzzzuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Разлика во годините
19.8.2010 9:20:27   
big_mama817
според мене разликите во години најмногу трба да биде до 5 години и секогаш мажот да е повозрасен од жената јас и маж ми сме разлика околу 15 месеци значи он е постар од мене и верувајте понекогаш се фаќам како двајцата се однесуваме како деца се инатиме и сл

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Разлика во годините
19.8.2010 21:18:51   
cece81
E morav ova da go komentiram ! vcera go vidov na TV poznatiot peac Bora Corba so 30 god pomlada partnerka -ljubovnica ,javno razmenuvaa neznosti ! Iskreno da vi kazam se zgroziv, ne ja lici onaa razlika vo god. Pa devojkava mu e kerka . Zenive navistina mi se cudniuser posted image
Sto da se cudam parite go vrtat svetot e toa e...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Разлика во годините
30.8.2010 22:14:10   
lukas
jas i mm sme razlika 10 godini,i voopsto ne sme razlicni vo nisto nekoi mislat deka jas sum postara od nego po izgled posto toj e so mnogu mladolika faca,nemame razliki vo razmisluvanjata,jas sum 27 toj 37 pa se slozuvame bas za se...pozz..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Разлика во годините
30.8.2010 22:18:16   
lukas
според мене разликите во години најмногу трба да биде до 5 години



eve jas sum 10 god razlika i sega??
toa zavisi od lugeto,nemozes da znaes kade ke ja najdes ljubovta,i jas sum za pregolema razlika primer da e 2 god pomlad od tatko mi taka da veke toa euser posted image ...sepak vase mislenje ama ova e moe mislenje..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Разлика во годините
21.9.2010 14:12:21   
mosa
bravo bravo za site sto imaat uspesen brak jas i mm sme razlika 4 ipol mgodini i super funkcionirame.koga se zapoznavme koga slusnav kolku e postar od mene prosto se razmisluvav dali da bidam so nego edinstveno zaradsi godinite,no sega mozam da kazam deka bevme vo vrska 5 godini pa ostanav bremena i sme vo bvrak veke 2 godini i sovrseno funkcionirame.me nauci na mn raboti i se gordeam so toa i sum mu mn blagodarna sto me tolerira dsa bese nekoj moj vrsnik jas nemase da mozam so nego vaka e super.sega imame i user posted image .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Разлика во годините
21.9.2010 16:11:00   
Mamicka3
nie sme nepolna godina razlika a veke devet godini vo brak do sega ni e super si se razbirame eee vaka da ja terame uste narednite 50 god super ke bidi heheheh

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Разлика во годините
21.9.2010 19:44:43   
kirova
ne si edinstvena i jas sum so mojot soprug 12 god, jas mislam deka licno za mene e mnogu podobro da e mazot postar nemozam da vi opisam kakov e odnosot,razbiranjeto,vnimanieto od negova strana sto nemozes da go ocekuvas od" maz od 21 god " uzivajte cel zivot ke bidete sakani i mazeniuser posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Разлика во годините
22.11.2010 13:47:14   
AnnaMolly RR
Ние сме 6 години разлика. Кога почнавме да одиме јас имав 18, а тој 24. Сега имам 25 години, тој 31 и функционираме супер. Воопшто не се забележува разлика во возраста зашто и двајцата сме младолики. Мислам дека годините и не играат голема улога во бракот или врската.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kirova)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?