|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Разлика во годините
13.4.2013 21:12:51   
kapina
nie sme razlika 7 i pol godini mm e postar od mene

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Разлика во годините
17.1.2014 2:05:50   
Defne90 RR
Maz mi e postar od mene 4 meseci,i dvajcata sme mladi ne odevme vo ista generacija na uciliste toj e vo noemvri jas vo mart no pak godinite se tie super se soglasuvame imame isti stavovi za se i dvajcata sakame da se zabavuvame i da uzivame no sepak iako bevme premnogu mladi koga se zedovme sepak i dvajcata se posvetivme na toa da bideme dobri sopruznici i roditeli.Sega za sega se funkcionira perfektno pa se nadevam deka taka ke prodolzi i vo idnina.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Разлика во годините
14.4.2014 23:03:40   
tnade
jas i mm sme razlika 12,5 god...a pred da go sretnam na drugarki sto imaa deckovci 10 i poveke god. postari od niv im vikav auu so dedovci iskacate? user posted image e nikogas ne veli nikogas rekle starite na glava mi dojde, 8 god sme vo sreken brak i ne zabelezuvam problem osven sto na momenti znam da zabegam i me vraka na kolosek

od majka mi e razlika 9 god......pisanija

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Разлика во годините
3.6.2014 15:50:26   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

jas i mm sme razlika 12,5 god...a pred da go sretnam na drugarki sto imaa deckovci 10 i poveke god. postari od niv im vikav auu so dedovci iskacate? user posted image e nikogas ne veli nikogas rekle starite na glava mi dojde, 8 god sme vo sreken brak i ne zabelezuvam problem osven sto na momenti znam da zabegam i me vraka na kolosek

od majka mi e razlika 9 god......pisanija


Не викав дедовци ама ги карав и ги советував дека е мн :) И на крај јас си се омажив за 11 год. постар од мене. И тоа точно 11. Родени сме во исти месец, мн слични карактери имаме па дури и личиме еден на друг по што сите мислат дека сме брат и сестра :D

Кога се спремавме за свадба едно комшивче се испаничило мислело дека сме брат и сестра па викало " не нееее како ќе се мажат неможе оа они се брат и сестра " user posted image смешки

Инаку годините ни се приметуваат само одкако ќе кажеме. Саедно живеевме 4 години додека останав бремена и тоа беше пресудно за да се земеме, а не запнувавме за брак. Сепак да сме живи и здрави во сите овие години сме немале посериозна кавга. До душа и кавгите што ги имаме се наметнати од околината, но свесни зме за тоа и тој и јас, па гледаме колку можеме да не дозволуваме да ни се наметнат проблеми.

Обично велат дека разликата во години не се чуствува, но кога ќе дојде подоцниот период од животот секако дека се чуствува.

Но јас пак велам дека кога срцето ќе почуствува дека вистинскиот е тој, не треба да се размислува многу. Некои прилики на пр. онаа кога го наоѓашвистинскиот сопатник е можеби еднаш во животот. Затоа не се битни годините. Битно е разбирањето и пред се обостраната љубов.

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Разлика во годините
20.11.2014 23:10:13   
bucko mal

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Ајде женички пишувајте колку сте разлика со вашите сакани, која разлика на години сметате дека е идеална. Дали поголемата разлика помеѓу мажот и жената носи проблеми, или е предност.

Јас и мм сме разлика 6 години. Според мене е таман, иако е постар од мене јас се осеќам како да сме врсници. Најверојатно е точно она тврдење дека мажите созреваат покасно. user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Ние сме разлика 2 години user posted image Па и не е некоја разлика user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Јас и сопругот сме 5 години разлика,според мене совршена разлика во години user posted image




_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Разлика во годините
21.11.2014 13:05:36   
AneLav RR
Јас сум постара од мојот сопруг 8 месеци.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Разлика во годините
21.11.2014 13:13:49   
Hopeful RR
Ние сме разлика 2 години - мм е постар од мене user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Разлика во годините
26.11.2014 18:09:09   
elenaanamarija
jas sum pomala od mm 3 god i 14 dena...:)user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Разлика во годините
26.11.2014 20:56:55   
blond
Mm e postar 7 i pol godini, na momenti se osekja razlikata, ama vo globala dobro funkcionirame.

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Разлика во годините
28.11.2014 19:24:42   
vazna
Nie sme vrsnici maz mi e postar samo 2 meseci od mene user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 135
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?