|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лапараскопија
10.5.2011 9:26:59   
zagrizena26
user posted image user posted image user posted image user posted image nazalost utrinava pravev test i negativen, a bazalnata temperatura eve 3 dena otkako meram mi e 37, menstruacija uste nemam i neznam sto da pravam, dali da go povtoram testot ili da odam na doktor.Minatiot mesec mi dojde na 7 so primolut nor a ovoj uste ja nema i otsekogas sum imala neredoven ciklus.Piset_e vase mislenje ve molam.Pozzzz.Kissss

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.1.2013 18:33:34 >

(Одговор на членот verica_sr)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
10.5.2011 13:06:32   
verica_sr
zagrizena26  SAMO  HRABRO MILA  MOE MISLENJE ZA  TESTOVITE   E 95% TOCEN  ALI SEPAK  ZA  DA  BIDES  SIGURNA  JAVI SE KAJ DOKTOROT  I NAPRAVI  SI PREGLED  I  AKO NEMA  REZULTAT  NE OCAJUVAJ    BIDI HRABRA    TI POSAKUVAM    MNOGU  MNOGU SREKA   POZZZZ

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
10.5.2011 21:04:50   
sharlot
zagrizena26,nisto cudno i samo da ti docni ciklusot,ako ti bil ne redoven nemoj da se sekiras i sega sto ti docni.sepak jas mislam deka najdobro e da sed javis i da si odis na kontrola.jas si zakazav nedelava za klontrola kako sto mi rece doktorot da odam posle eden meces. pa sega so novi sili vo novi pobedi!!!! da se nadevam deka ke uspeeme mesecov:)

(Одговор на членот verica_sr)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
10.5.2011 22:24:33   
zagrizena26
Zdarvo sharlot
Da se nadevame deka i nas sreka ke ne ogree,sakam da te prasam a dali tebe voopsto ti dojde ciklusot i na koja den od operacijata?Pozzz i fala ti mnogu

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
10.5.2011 23:32:37   
sharlot
jas imav dobieno na 3 april,a operacijata mi besena 8 april.dobiv na 4 maj.mi docnese samo eden den no za razlika od minatite ciklusi ovoj pat imav poobilna menstruacija i podolgo mi taese.sega imam zakazano vo cewtvrtok kontrola.

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
10.5.2011 23:57:29   
velikadepolovska
zagrizena26 neli ti kazaa posle laparo i histeroskopijata da nemas odnosi eden mesec na mene taka mi bea kazale doktorite da nemam odnosi eden mesec i posle da napravam kontrola 

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
11.5.2011 10:36:14   
sladjana ms
Da Velika isto i kaj mene bese takov slucajot prvo da dobijam ciklus pa posle da se obiduvame za user posted image .Jas si dobiv navremeno kako sto mi e ciklusot, a posle operacijata piev estrofem i cikloproginova, jas i bez toa imav redovni ciklusi na 28 ili 29 dena.Sega i mene me zacudi zagrizena zosto bez da dobie ciklus se obiduvala zauser posted image . Moj sovet zagrizena e sepak da pojdes na ginekolog i da se posovetuvas so nego vo vrska so ova.Pozdrav!

(Одговор на членот velikadepolovska)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
11.5.2011 14:53:06   
zagrizena26
Jas posle laparoskopijata i histeroskopijata ne piev nisto zasto se bese vo red i doktorot mi rece moze vednas da se obiduvate nee enisto strasno duri ako kasne moze da si ostanata bremena a ako ti dojde ce dojdes na 13-14 den da izmere folikuli i tolku duri ni na kontrola ne mi kaza vika nema potreba se e vo red isto kako nisto da ne bilo.pozzz

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
11.5.2011 19:55:02   
sharlot
da i jas ne piev nisto posle operacijata i na mene mi rece dokotrot deka moze vednas da se obiduvame ,ama ete ne bidna nisto toj m,esec ,sega zdravje boze odime ponatamu,pa ke ocekuvame ovoj mesec:)

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
15.5.2011 23:54:41   
zagrizena26
Zdravo na site
nazalos dobiv vo sabotata i toa epten obilna user posted image , se nadev naredniot pat nema da se sluci.sharlot kako pomina ti na kontrola jas zakazav za 2 nedeli kontrola taman da vidam kako se odviva rastot na folikulite.Pozzzz

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
17.5.2011 0:40:50   
sharlot
pa dobro pominav nemav nekoj pregled tuku samo mi gi vide ranite.pa sega ke se obiduvame po priroden pat nekade do avgust pa potoa zavisno od odmorite ako ne bide nisto do togas ke pocneme so stimulacii i so inseminacii..

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
2.9.2011 9:12:21   
babyhope
Драги РР, имам едно прашање доколку некоја има искуство со лапараскопија. Имено сега во септември планирам да направам лапаро и хистоскопија и после тоа да заминам на одмор. Норамлно ќе почекам 2-3 дена да ми ги извадат конците но ме интересира дали морската вода влијае на раната и дали воопшто смеам да пливам веднаш после тоа?ПЛС нека одговори некој ако има таков податок затоа што никаде неможам да најдам таква информација.


(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
3.9.2011 1:08:12   
sharlot
jas mislam deka nema tolku brzo da ti gi izvadat koncite.mene mi gi izvadija po edna nedela koga i bev na kontrola,a posle toa mi rekoa mesec dena nikako da krevam teski raboti.dodeka pak za morskata sol mislam deka doktorot najdobro ke ti odgovori i najsigurno.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.9.2011 0:20:13   
betibeti
dali nekoj znae dali imas bolki ako imas cista vo jajnik]

(Одговор на членот Brankica sk)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
6.9.2011 15:45:21   
vanessa30
Betibeti, ne mora da znaci deka ako imas cista ke imas bolki vo jajnikot. Jas imav cista koja ne mi pravese nikakvi bolki, nitu mi poremetuvase menstruacija, i koga otidov na eho ja konstatiraa deka ja imam i morase laparaskopski da ja izvadam. Najcesto bolnata menstruaciaja ja vrzuvaat so policisticni jajnici, no i toa nemora da znaci deka ako imas bolki deka imas policisticni jajnici. Za postoenje na cista samo so pregled kaj ginekolog.

(Одговор на членот betibeti)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
6.9.2011 22:32:00   
vesnaveci
zdravo na site jas treba da pravam laparoskopija zatoa sto po proverka na kanalite (hsg) pronajdeno mi e na densniot kanal zapusuvanje a drugoto e se vo najnormalen tek nemam nikakvi cisti hormonite mi so vo red.dali moze da mi kazete kade e najdobro da se pravi laparoskopija i koja e cenata i vasite iskustva.hsg napraviv vo sistina i sum premnogu zadovolna so uslugata.tamu za laparoskopija mi baraat 1000evra.vi blagodaram na site sto ke mi odgovorite pozdrav

(Одговор на членот anamarijaa)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
6.9.2011 22:54:30   
kapina
jas laparoskopijata i histeroskopijata gi pravev vo gak pred okolu 2 godini i plativ za toa samo 2200den so sino kartonce 

(Одговор на членот vesnaveci)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
7.9.2011 14:28:03   
vanessa30
vesnaveci  na site privatni bolnici, visinata na cenata ti se dvizi okolu 60000 denari t.e 1000 evra za laparaskopija so histeroskopija (znaci za dvete postapki vo edna), ako pravis amo laparo togas ti e nesto poevtino. Inaku jas pravev pred 1 godina laparo + histero vo Remedika kaj prof. d-r Gligor Dimitrov ( Gliso) i najiskreno go preporacuvam. No ti si ja znaes finansiskata situacija, mada mislam ima opcii za so kreditni karticki na rati i slicno, ama imas opcija i vo drzavna samo dobro rasprasajse kaj koj (treba da e soliden i nekoj poiskusen, za da ne vezba na tebe-bidejki dosta od podobrite ginekolozi im se zaminati). So sreka sto i da odlucis, samo da znaes deka voopsto ne e strasno i veke e rutinska procedura. Pozdrav

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
9.9.2011 14:44:52   
eneka007
Zdravo, samo sto se zacleniv na forumot, iako dolgo vreme vekje ja posetuvam stranicava. Treba da mi pravat laparoskopija vo Drzavna i lekarot mi dade da pijam tableti Yasmin pred da mi ja napravat operacijata. Imal li nekoj iskustvo so zemanje na ovie tableti pred laparoskopija? Pozdrav

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
10.9.2011 5:18:19   
kapina
jas gi imam zemano tabletite  yasmin pred laparoi histeroskopijata 

(Одговор на членот eneka007)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
12.9.2011 9:33:47   
babyhope
eneka007 кај кој доктор одиш во Државна? Јас сум кај др. Трајковски и веке 2-3 консултации нпаравив во врска со лапараскопија и ниту еднаш не ми рече дека треба да пијам нешто пред интервенцијата. Мислам, не сакам да те збунам, и на многу други РР-ки им дале да пијат Yasmin пред да ја направат но мене не. Затоа ако не е проблем можеш ли да ми споделиш на кој ден ти рекоа да отидеш и кај кој др?
Поздрав и може ќе се сретнеме user posted image  

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
13.9.2011 16:07:59   
Isplashena
Jas sum nova na forumov, vcera na exo mi najdoa cista 35 mm, misli deka e endometrioza i deka treba da napravam laparaskopija. Me interesira koe e vaseto iskustvo, dali prethodno treba da napravam nekoi ispituvanja i dali mi treba upat za na klinika za ginekologija ili pak da odam vo nekoja privatna klinika? sakam i da slusnam i drugo mislenje i da ja smenam maticnava, bidejki voopsto nisto ne mi pomogna. inauku imam redovna menstruacija na 26 do 28 dena i nesum imala dosega vakvi problemi.
Bladogaram

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
13.9.2011 21:36:19   
cika
isplasena dobredojde na forumot e pa vaka i jas imav cista na jajnik pravev laparoskopija vo bitola dr tase me operirase i poso nemam rodeno za da se iscisti pubavo endometriozata me pocna laparo a potoa me otvori so celosen rez taka mislel ke e podobro , toa pomina se oporaviv i eve posle 9 godini pak mi se povtori se operirav vo sk kaj dimitrov i seuste se boram so sterilitet a imam pozadi sebe 3 neuspesni ivf .ne se sekiraj prvo odi na konsultacija kaj poveke doktori da vidis so ke ti predlozat te pozdravuvam i ti posakuvam mn sreka poz  do site rr.

(Одговор на членот Isplashena)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
17.9.2011 14:38:15   
eneka007
Pravev laparoskopija kaj d-r Gligor Tofoski i mnogu sum zadovolna. Gi piev tabletite Yasmin bidejki ne mi ja pravea laparoskopijata vednas stom mi zavrsi ciklusot, tuku nekolku dena potoa. Se pomina vo najdobar red. Ako treba da gi pies tie tableti ke ti kaza doktorot stom ke napravis podgotovka za samiot zafat. Pozdrav i srekno.

P.S. Ic ne e strasno kako sto mislev deka e user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
17.9.2011 15:13:55   
vodickata
zenicki eve da go spodelam i moeto iskustvo... dve laparaskopii so cisti na dvata jajnika ... i dvete gi pravev vo sistina... se rabotese za endometrioza pri sto posle prvata laparaskopija mi predlagaa da ostanam bremena deka toa e najdobar lek za endometriozata posle nekolku neuspesni obidi i neceli tri meseci cistite pak si se pojavija i bea dosta golemi pri sto morase pak da se pravi laparaskopija... posle vtorata laparaskopija primav zoladex inekcii 4 meseci i direkno na ivf sto fala mu na boga bese uspesno i sega eve veke sme 31 nedela ... a za izborot na bolnica iskreno da vi kazam vo sistina uslugata e na nivo ama zatoa dvete laparaskopii me cinea po okolu 1300-1400 evra so znaci mi otidoa skoro 3000 evra vo edna godina ne mi dadoa nikakov popust niti pa nekoj prezede odgovornost sto po neceli 3 meseci cistite si bea na istite mesta ama ajde ne gi zalam parite samo se da si e sega vo red i bebusot da mi dojde zdrav i ziv vo pregratki ... i daj boze da mi se iscistila endometrozata bidejki posle vtorata laparaskopija mi bese dosta zagrozena sostojbata na edniot jajnik... taka da ako imate nekoja vrska za vo drzavna odete tamu nisto strasno po 3- 4 dena ste kako novi a i dosta e golema razlikata so kartoni vo drzavna mislam deka e okolu 50 evra.. vi posakuvam mnogu sreka i bez strav denes ova i se slucuva na sekoja 2-3 zena taka da zenicki samo hrabro

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот eneka007)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?