|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лапараскопија
15.4.2011 13:23:06   
sharlot
jas bev vcera i si gi izvadiv koncite,doktorot mi objasni deka so mene aqnatomski se e super i se e kristalno cisto.poradi toa i ne mi dade nikakva terapija i mi rece da se obideme po proroden pat do avgust pa ako togas ne uspeeme ke vidime sto ponatapu najverojatno inseminacii.jas si gi kupiv ovulaciskite testovi pa sega da vidime kolku ke uspeeme po priroden patzatoa sto i prolactinot mi se reguliral a toa znaci deka ciklusite se veke ovulatorni,.....pa devojki drzete sreka:)

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.1.2013 18:34:01 >

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 0:20:59   
zagrizena26
zdravo na site
Jas vcera posle dolgo odlaganje konecno napraviv laparoskopija i histeroskopija vo Sistina i navistina ne mi bilo jasno zosto tolku sum se plasela, navistina e epten lesno nisto ne se sekavas i koga ke se razbudis se e gotovo.denes me pustija doma i eve si lezam iako mozam da se dvizam.Rezultatite se super nisto ne mi najdoa i sega dr ocekuvauspeh.Me pravese dr.Lazarevski prezadovolna sum od nego.Charlot se nadevam deka si super sega i ocekuvaj uspeh.Imene mi rekoa moze da se banjam ionie lepenkite sama da gi izvadam za 2 dena a posle 1 nedela da odam za koncite.Dali istoto bese i so tebe?I od koga pocna da jades,mene denes samo dvopek,caj i sok mi dadoa, i mi rekoa ovie dva dena polesna hrana.I dali ranite te bolea mene na stanuvanje malku mi e potesko i na sedenje a na lezenje i odenje nemam bolki.POZZZZZZ

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 14:24:54   
sharlot
jas pocnav od tretiot den posle operacijata da jadam normalno,do togas polesna hrana zosto ako preteras malku vednas ke pocne zeludnikot da te boli.jas veke gi izvadiv koncite.pa veke skoro i nisto da ne mi se poznava.doktorot mi rece deka od ovoj ciklus mozam da probuvam da zabremenam kako i narednite tri bez nikakva terapija pa ako ne uspeam do avgust togas ke vidime sto ponatamu.treba da odam za mesec na kontrola.sto ti rece tebe doktorot,ti dade li terapija?

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 15:42:33   
zagrizena26
zdravo sharlot
mene nikakva terapija ne mi dadoja oti se bilo vo red i dr mirece posle prviot menzis na kontrola.A tebe sami li ti padnaa lepenkite ili so voda gi izvadi,mene mi rekoa ubavo da gi nakisnam na 3 den od operacijata i taka da gi izvadam a posle toa taka na golo da bidat.ti dali imase bolki i sto piese.jas pijam analgin a i uste krvaram i dali e normalno.pozzzz

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 16:18:19   
sharlot
jas vtoriot den po opewracijata se istusirav i samite mi izlegoa.imav bolki vo ramenata i isto piev analgin,a krvarev 5 dena.otkako gi izvadiv lepenkite nisto ne staviv.ne se sekiraj nisto nema da se sluci .oblekuvaj se posiroko za da ne ti bide neprijatno.i na mene nisto ne mi najdoa,se nadevam na pozitiven rezultata nabrzo i za dvete.so sreka;))

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 17:39:55   
zagrizena26
Fala ti mnogu sharlot
Se nadevam deka zaedno vo najskoro vreme ke si bideme trudnicki.Najteskoto pomina,sega samo ubavi raboti neka ne sledat.Pozzzzzz.kisssss

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 22:20:30   
puze
ve citam i dvete samo ve molam dali mozi cena da mi kazite kolku ve kostase zafatot oti vo sv lazar mi pobaraa 85 000 den a treba da pravam samo nemozam da se odlucam kade sekade ima razlicni ceni a i dr koj strucen koj ne ve molam za cenata interventna i dijagnosticka kolku se

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
16.4.2011 23:30:15   
sharlot
draga puze jas vo sistina plativ za dijagnosticka laparoskopija i histeroskopija 50.000 denari i den pred toa 5.000 denari za laboratoriski analizi koi mu trebaat na anesteziologot.mislam deka istoto vazi i za zagrizena zatoa sto i taa ja pravese operacijata vo sistina i i bese dijagnosticka.

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
17.4.2011 2:05:19   
zagrizena26
Zdravo
Vaka mene cel zafat me kostase okolu 60000den ili 1000evra od koi laparoskopijata 37000den, histeroskopijata 15000, ednokrevetna soba 9000 den so okolu 30 %popust nekade okolu 6500den, i okolu 1300 den labaratorija(krvna slika,krvna grupa)ali mislam za parite ic da ne zalis uslovi na nivo na hotel so 5*isto sum prezadovolna i od celiot tim na celo so dr.Lazarevski.Ako treba da pravis ic da ne se mislis, ostavaj se vo nivni race.Mislam deka pomognav malku.Pozzzz

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
17.4.2011 15:42:17   
puze
vi blagodaram na odgovorot samo mene me buni malku toa dijagnosticka i operativna oti neznam kakva treba mene toa mi go baraat od fondot oti imam aplicirano za in vitro preku fondot a dr dosega nikoj ne me pratil na toa vikaat deka nema potreba od toa zatoa neznam dali treba da se pravi da ne se izlozuvam samo na trosoci oti veke od fondot ova mi e 4 baranje a jas imam 1 in vitro praveno preku fondot vo sisitina pred da se smeni zakonot taka da neznam kade e pricinata sepak vi blagodaram uste ednas na pomosta

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
18.4.2011 0:51:29   
zagrizena26
zdr puze
dijagnosticka mislam e deka samo proveruvaat vnatre a operaticvna nesto ostranuvaat(cista,septum,polip)nesto rabotat po moe mislam deka e toa.pomoe najdobro e da si zakazis pregled kaj nekoj od dr vo sistina i tia najdobro da ja razgledaat tvojata istorija i da odlucat sama tesko ce ti odi toa.pozzz ise nadevam na uspeh

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
18.4.2011 0:55:37   
zagrizena26
zdr sharlot
sakam da te prasam uste nesto,lepenkite otkako ce gi izvadis dali ranite gi premackuvas so nesto,jas denes gi natopiv i sami ne izlegoja,utre dobro ce ti nakisnam i gi vadam samo epten mi e strav nesto da ne mi se desi.i dali od koga gi izvadi mozeda im se nasteti so oblekata nesto.izvini moze sum mnogu dosadna ama ti imas iskustvo pred mene.pozzzzzz.kisssss

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
18.4.2011 22:34:20   
sharlot
ne ne slobodno da gi izvadis,ranickite se odlicno vrzani so konec taka da voopsto da ne se sekiras.mene vise mi se isusija i skroz malku se poznavaa.nemam nikakov poblem.sigurno lepakot e pojak pa zatoa ne izleguvaat

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
18.4.2011 22:35:36   
sharlot
ne gi premackuvam so nisto ranickite skoro i nisto da ne mi se poznava

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
18.4.2011 23:03:59   
zagrizena26
Ti blagodaram sharlot
Denes gi izvadiv i sega samo me seskaat,konecot e veke stvrdnata kako plasticen ,cetvrtok odam da gi vadam.pozzzz

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
19.4.2011 20:57:39   
zagrizena26
zdr sharlot
sakam da te prasam koga bese koncite da ti gi vadat dali povtorno te pregleduvaat i dali naplakaat nesto za vadenjeto nakoncite?
Blagodaram odnapred pozzz

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
19.4.2011 22:42:46   
sharlot
ne ne samo ke legnes i ke ti gi izvadat..doktorot mi objasni kakva bila operacijata i mi kaza deka se e vo red i da odam na kontrola za eden mesec i nikako da digam tesko eden mesec

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
19.4.2011 23:02:20   
zagrizena26
Ti blagodaram mnogu sharlot
A dali plati za vadenjeto na koncite?
Pozzzz

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
27.4.2011 9:43:16   
vanessa30
Zagrizena, ne ti naplakaat za vadenjeto na koncite, barem mene vo Remedika ne mi zedoa.
Inaku moj sovet za site sto parvele laparo i histero, otkako ke ja ispiete tarapijata ili ako nemate tarapija pocekajte nekoe vreme 2-3 nedeli sepak da srasnat ranite, i frlete se na pravenje bebence, ama nikako tempirano, odete na malku relaksacija so soprugot 10 tina dena na odmor nekade i tamu probajte. Bidejki cesto i samata psiha i napnatosta od tempirani odnosi moze da bide bariera da nemozete da zacnete.
GOOD LUCK

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
7.5.2011 8:56:27   
schatzi
Zdravo na site:)
sakam uste ednas site koi treba da napravite laparaskopija da ve ohrabram kako sto ovoj forum me ohrabri mene. Pravev laparaskopija na kraj na oktomvri i veke sum 4 mesec bremenauser posted image
Mi bea otstraneti 2 cisti na dvata jajnika od koi ednata endometriozna i edniot kanal mi bese zatnat.
zabremeniv prirodno samo po 3 meseci .
Pozdrav na site i ne odlozuvajte so laparaskopija user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
7.5.2011 23:34:44   
zagrizena26
Zdravo na site
Sakam da ve prasam dali redovno vi dojde menstruacija posle izvrsena laparoskopija i histeroskopija.Jas posledna menstruacija imav na 7.4 i eve sega veke nedela dena imam simptomi bolki vo gradite povremeno vo stomakot i poduenosta no ne mi dojde, a laparoskopija i histeroskopija napraviv na 14.4.Pisete mi ve molam.Mozno li e so takvi simptomi bremenost koja dolgo ja cekam.Pozzz

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
8.5.2011 18:47:52   
schatzi
Zagrizena , mene po laparaskopija mi se izmesti ciklusot no  otkako gi ispiv ciklo tabletite po 5 -6 dena mi dojde i posle toa mi se regulirase ciklusot. No isto taka i koga ostanav bremena a ja ocekuvav lednata menstruacija znam deka imav bolki vo gradite , poduanost vo stomakot i edno sabajle me bolese stomak kako za dobivanje pa istrcav da kupam uloski ama za sreka user posted image . pocekaj uste nekoj den pa napravi test. Ti posakuvam user posted image . vo sekoj slucaj ke bidat brzo:))) Pozdrav

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
8.5.2011 23:56:14   
zagrizena26
Lelele cul te gospod schatzi, premnogu posakuvamuser posted image , seuste ne mi e dojdena a simptomite gi imam, samo me strav zasto i pred operacijata imav neredoven ciklus i pak da si pocne po staro, ali sepak ce pocekam uste 2-3 dena i pravam test.Stiskajte palci, vi prakam sreka na site.Pozzz 

(Одговор на членот schatzi)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
9.5.2011 20:33:22   
sharlot
ajde ajde jas drzam sreka.mene mi docnese samo eden den.eve deneska mi e 6 den i jas seuste imam po malku dobieno se nadevam deka toa ima vrska so laparoskopijata zatoa sto dosega na 6 den veke mi zavrsuvalo.ajde tebe barem neka ti se ispolni zelbata mesecov:))

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
9.5.2011 22:53:27   
verica_sr
Zdravo na  site)))   
procivav deka  imat  nekoj  primano  ciklo  dali moze da mi kaze nekoj  posle kolku terapija   na ciklo se sreduva  mezisot  zatoa  sto  jas  bez niv ne dobivam  ciklus veke  2 godini standarno gi  zimam  ali  koga sum  pravela   pauz ne sum  dobivala    pozzzz  do site   vas user posted image user posted image             

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?