|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување
3.5.2010 21:54:53   
kik@
iki82 tvojot maz  ima od 53-93 milioni  pa toa e super.
maz mi moj ima 600 iljadi.tuka ima mnogu so nepravilni glavi,nepravilen vraten del,nepravilni opaski,slabo podvizni.kaj nas e mnogu postrasno.so ova sto go imas ti napisano e mnogu polesno i za vestacki.kaj nas dr.od plodnost ne najde barem 1 kako sto treba niti pak ni dade lek za podobruvanje,i toj bil doktor.se ke bide samo trpenie treba a toa deneska retko koj go ima.user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Вештачко оплодување
4.5.2010 17:15:35   
mila81
mamasane inekciite sama li si gi kupuvase? i kade gi pustase superfaktot, dr mi rece deka mozam i sama.

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Вештачко оплодување
5.5.2010 7:22:34   
mamasane
mila, inekciite gi zemav vo Remedika i tamu gi primav bidejki tamu go pravev in vitroto. A prethodno koga se spremav za in vitro vo Bitola, inekciite gi kupiv vo edna apteka Arnika sproti Nova Makedonija kaj pocetna stanica na 23

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Вештачко оплодување
10.5.2010 20:21:59   
mila81
devojki jas pocnav so buckanje so superfakt denes ja pustiv tretata inekcija. so jasmin sum do petok i posle ke cekam da dobijam, i prodolzuvame ponatamu.pozdrav

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Вештачко оплодување
10.5.2010 20:36:17   
lilicka
Само напред mila81.....прими од мене многу позитивна енергија.... и многуuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Вештачко оплодување
10.5.2010 20:52:23   
mila81
fala lilicka, ti posakuvam i tebe se najdobro

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Вештачко оплодување
10.5.2010 22:45:16   
puze
mila81 te molam da mi odgovoris na edno prasajne i jas go pijam jasminot dali smeeme da imame odnos dodeka go pijame jasminot zatoa sto ova mi e prvo invitro i neznam nisto kako odi odnapred ti blagodaram


(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Вештачко оплодување
11.5.2010 0:26:22   
Bejb
Мила 81 со среќа !
 
Пузе, односи можеш да имаш, уживајте до самото Ин витро, после најмалку три месеци ќе ви бидат забранети

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Вештачко оплодување
11.5.2010 9:17:42   
mila81
pa zosto da ne moze, uzivaj.i mene mi e prvo in vitro pa da se nadevam deka ke uspeeme.pozdrav

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Вештачко оплодување
11.5.2010 9:33:05   
arh_diz
mila81 srekno sto pobrzo da se izraduvas so user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Вештачко оплодување
11.5.2010 23:13:20   
nadezda
 ti posakuvam mnogu sreka na tebe i na site sto sme vo procez za in vitro,pa za 1 mesec da se pofalime so user posted image .denes i jas ja primiv prvata inekcija superfakt i bidejki sum od veles mi dadoa da se bockam tuka.no pritoa mi dade sisence mi rece deka e celo a jas doma koga go otvoriv bese polovina????????taka e spakuvano ili mene mi dadoa pocnato,da ne ne mi stasa? mu se slucilo li na nekoj do sega isto?i me interesira posle koj den od mensturacija se vrsi oploduvanje,zosto maz mi nema da bide doma nekoj period pa se plasam da ne sme baksuzi da mora da ja otkaze rabotava.ve molam za odgovor ako nekoj znae

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Вештачко оплодување
12.5.2010 12:57:50   
delfinka
dali nekoj ima koristeno inekcii decapeptyl i zasto se preporacuvaat ?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот nadezda)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Вештачко оплодување
12.5.2010 14:19:33   
mila81
nadezda sigurno e do pola. mene mi dadoa 4ml za 8 dena i mi rekoa koga ke go porosam da odam pak da mi dadat.i jas sum od veles denes ke ja pustam 5 inekcija.

(Одговор на членот nadezda)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Вештачко оплодување
12.5.2010 16:07:16   
puze
fala mila81 i na tebe srejkno so gospod napred samo malku sum isplasena da ne pogresam nesto ti blagodaram pozdravce


(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Вештачко оплодување
12.5.2010 16:17:19   
Bogdancanka
со среќа на сите што се во подготовки за инвитро,само опуштено и без нервози и ќе биде се како што треба,се надевам наскоро на рр ќе имаме многу труднициuser posted image user posted image user posted image дај боже сите да си дочекаме по еденuser posted image



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Вештачко оплодување
12.5.2010 16:35:54   
puze
od tvoja usta vo bozji usi da dade gospod site da se izraduvame so bebenca.


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 14:09:15   
mila81
nadezda gi dobi li privatnite poraki sto ti gi prativ

(Одговор на членот nadezda)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 16:01:24   
nadezda
mila ne dobiv nisto,na mail mi pisuva deka imam novi poraki  a od tamu ne mozam da gi otvoram ama tuka ne mi pokazuva nisto 

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 16:02:12   
nadezda
ako mozes pisi mi na mail

(Одговор на членот nadezda)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 20:39:22   
none
ke ve molam kazete mi sto procedura e za in vitro mada vo ponedelnik odam vo ultra medika mislam deka tamu ne se ceka da ni kazat koj ima iskustvo kazete mi cekamuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 21:15:03   
puze
ve molam da mi kazi nekoj dali dodeka go pijavte jasminot imate macnini od tipot glavobolki i gadejne pa i povrakajne.

(Одговор на членот nadezda)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 22:41:41   
mila81
ne puze jas nemav nikakvi simptomi. denes zavrziv so jasmin

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Вештачко оплодување
14.5.2010 22:49:22   
puze
jas imam glavobolki i mnogu mi se povraka a koga pocnuvas da se bockas so superfakt jas do denes sum pola so jasminot pa vo ponedelnik sum na kontrola kaj dr.pa da vidam so ke kazi za ponataka mila 81 ti blagodaram na odgovorot


(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Вештачко оплодување
15.5.2010 16:43:24   
mila81
jas pocnav so superfakt na 08.05 toa ti e na 15 tableta na jasmin, znaci prodolzuvas so jasmin i istovremeno se buckas. sega ke cekam da dobijam, pa prodolzuvame ponatamu

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Вештачко оплодување
15.5.2010 19:14:25   
mine
Dali nekoj imal iskustvo so embriotransfer so smrznati embrioni?

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?