|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: RE:Неизбежен развод
23.5.2011 13:45:20   
twin girls
Ви благодарам на сите за утешните зборови, полесно ми е сега кога споделувам со сите вас, размислувам како порано не почнав да пишувам по форумите, тука само читав што другите пишувале, па мислев дека некаде нешто ќе се поклопи. Поддршката од моите ја имам, многу сум им благодарна за тоа, но од друга страна јас сум голем емотивец, само на семејството мислам. Многу ми е тешко кога ќе видам родители и деца како се шетаа, се смеат, му се радуваат на животот. А, ја знам и онаа осуденост од општеството, работам во училиште и доволно е што ги слушам муабетите на колешките. Сите оние луѓе кои се движеа во нашиот заеднички живот го осудуваат него, му зборуваат, го советуваат, а тој само слушал, никому ништо не кажувал.

_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: RE:Неизбежен развод
23.5.2011 14:59:09   
temjana
твин грлс не смееш да дозволиш да станеш жртва на другите. Ти си господар на сопствениот живот и не само што мораш да бидеш храбра, позитивна и во никој случај не смееш да се самосожалуваш, на крајот на краиштата твоите деца имаат двајца родители само едноставно многу подобро е за сите а најмногу за нив тие родителите да не бидат заедно. Само храбро ти си лавица тоа си го докажала по приказната твоја безброј пати, а лавиците за своите чеда ке направат се. Овде сме сите со тебе и доколку во било кој момент ти затреба било каква помош и рамо за плачење овде сме за тебе

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: RE:Неизбежен развод
23.5.2011 16:34:39   
skorpijana
nekoi luge ne zasluzuvaat da bidat roditeli a vo ovoj slucaj e soprugot na twin girls
nekoj koj misli samo na sebe i e tolku surov ne zasluzuva druga sansa
twin girls ti posakuvam mnogu sreka se nadevam deka ke go izbrodis ova znam kako e da komandaat drugi i da ti pravat problemi no za sreka mojot mm se razbudi od trans mnogu brzu
seka najmnogu sto ti treba e podrska od tvoite najbliski a za nego ne se sekiraj neka ja drze mama za suknata a ti obidi se da bides srekna so tvoite deca bidejki se samo tvoi toj e samo covek koj ti napravil deca a ne roditel i mm

p.s. se nadevam deka ne te navrediv user posted image

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: RE:Неизбежен развод
23.5.2011 18:18:26   
twin girls
Не, не, не се навредувам, баш напротив. Неговите блиски се надеваат дека тој ќе се свести пред да бидеме официјално разведени, но познавајќи го колку е под влијание и дека поголем дел од времето го поминува со неговите родители и сестра му која секој втор ден е таму, не верувам. Кога напишав негови блиски, ги исклучувам неговите родители и сестра му.

_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: RE:Неизбежен развод
16.6.2011 8:38:40   
Nadezna
Mnogu e lesno vaka da se komentira od strana da bides silna, Twin Girl, ama znam deka tebe ti e najtesko.
Ne slusaj nikogo, napravi kako e najdobro za tebe i decata.

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: RE:Неизбежен развод
26.6.2011 0:49:40   
twin girls
Мили мои, јас се разведов. Во периодот откако пишпав последен пат до сега се случија мн работи. Со м, веќе бивш, се гледавме заради децата, ги шетавме заедно, а и тој доѓаше кај мене. И сето тоа изгледаше навидум ок. Тој дури и ми пишуваше мн често пораки во кои велеше дека ќе ја повлече тужбата, дека ќе бидеме заедно, дека ние трите сме му најважни, но ете сега ништо од тоа. Се случи што се случи, дојде на судењето кое траеше само 15 мин и разводот дојде со тоа. Немаше да ми биде толку тешко ако не го видев татко му надвор, среќа тој не ме виде. Сигурно дошол да се увери дека син му ќе влезе во судница, дека ќе се разведе. Тешко ми е. Посебно ми е тешко кога ќе си ги погледнам моите сонца. Им се радувам, не велам не, за нив сега ќе живеам, тоа ми јасно како ден. Но никој не може да ме сфати колку само се надевав дека нема да дојде до ова. Да сакаше тој да живееме далеку од неговите, па макар и под кирија, ќе беше подруго. Не верувам во магии и сл работи, но не знам што му се случи за одеднаш да почлне да не си ги сака жената и децата. И јас, будала, сеуште се надевам дека ќе му светне дека згрешил. Не сакам децата никогаш да стапнат во таа куќа, ќе ме уништи тој момент. Пресудата ќе ни ја кажат во вторник. Сакам уште мн да ви пишувам, но ми идат солзи наочите.

_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: RE:Неизбежен развод
26.6.2011 1:11:51   
mamicki
Многу ми е жал, Твин... Што и да ти рече човек, ќе погреши, оти само ти си знаеш како се чувствуваш. Сепак, главата горе! Заради себе и заради нив, децата. Дај си време за тага, но немој да потонеш во неа... Сепак, животот тече...

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: RE:Неизбежен развод
26.6.2011 2:19:27   
humana
Миличка не се нервирај,некогаш лошото е за поголемо добро,и тоа како ќе свати дека ја направил најголемата грешка во животот.Крени ја главата и никако не покажувај слабост пред нив,да си се дотераш,сега да се потрудиш да бидеш посреќна од кога и да е,за инает на сите да дозволиш среката да ве обземе тебе и твоте преуваи ангели,те гушкам силно силноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: RE:Неизбежен развод
30.6.2011 0:22:31   
Nadezna
ТВИН!

Било како било, верувај не е крај на светот.
Штом ја имаш поддршката од твоите, се е во ред.
Не се секирај, си се спасила на време.
Верувам дека ке сретнес некој кој ќе биде покрај тебе и децата секогаш.
ТЕ ГУШНУВАМ НАЈМНОГУ НА СВЕТ!


(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: RE:Неизбежен развод
30.6.2011 0:26:53   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

da da sveki e glavnata zatoa ona gi dava tie bucki na mene mi go kazaa i toa da si gi soberam alistata i da si odam ako ne sum mozela da imam deca od nea sto li nemam slusnato od nesposobna nezdrava svekorot i taka i taka si molce am aod nea sto se nemam slusnato ke go nagovore mm i toj ke dojde i ke se kara so mene mnogu pati razmisluvam za razvod no ke pocekam uste malku se nadevam oti se ke se srede imam i kotek  jadeno od mm poradi nea zatoa neznam sto da pravam veke psihicki nemozam da izdrzam probuvav i so razgovor  i so sto ne da si gi resam problemite no ne biduva nisto ne se menuva



КАПИНА!!!!!
Мојот брат и мојата снаа некое време немаат деца,никој, ама никој од моето семејство не им се ни меша во нивниот живот а камо ли во такви интимни работи. ВИКАЈ, БОРИ СЕ. Или оди си.
Не си стока да трпиш

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: RE:Неизбежен развод
30.6.2011 17:05:25   
mila mama
Twin girls zalna vest, no sekoe loso za dobro! Ke sledi period na preispituvanje i od dvete strani, a posle koga se ke se vrati vo normala i ke se postigne ramnotezata vo tvojot i vo zivotot na kerkickite, ke blesnes so celata svoja sustnost i se nadevam ke najdes sopatnik koj bezrezervno ke ve saka i pocituva. Bidi samo strpliva i vremeto ke ti go pokaze patot! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: RE:Неизбежен развод
30.6.2011 18:53:16   
MERUSHKA
СЕКОЕ ЛОШО Е ЗА ДОБРО,НЕ ЗАБОРАВАЈ! И јас имам две ќерки од првиот брак.Бившиот сопруг беше(и сеуште е најпаметен),а неговите родители најдобри,најубави,највредни,се нај...хм....А јас и моите,ненормални,скржави,ретардирани(тоа беа негови зборови,секој ден).Пред 3,5 год се разведовме,ниеднаш не ги побара децата...А јас за среќа го сретнав човекот на мојот живот,мојот сон.....Сега бремена сум во 9-ти месец .Покрај двете прекрасни девојчиња ќе имаме и син!
А тој бившиот шета по улица сам,без другари,пријатели,фамилија,роднини,од сите е отфрлен.
СЕКОЈ ШТО ЗАСЛУЖУВА ЌЕ СИ  ДОБИЕ! Верувај ми...
Ти посакувам среќа,оти сигурна сум дека ја заслужуваш!!! 

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: RE:Неизбежен развод
30.6.2011 23:55:31   
twin girls
Ви благодарам на сите за поддршката, убаво е да прочитаат вашите убави зборови, навистина. Тој е таков каков што е сега, за некои работи и не можам да го обвинувам затоа што отсекогаш бил сам, без поддршкаод неговите кои, одеднаш, покажаа најмногу интерес за неговиот живот. Моите се убедени дека ќе ме бара кога нив ќе ги нема, но веројатно ќе биде касно. Децата растат брзо, времето лета ..... Сакам на моите две најмили да им го направам животот убав и да ги оттргнам од осуденоста од ова наше сурово општество .... деца на разведени родители .... Тие ми се целата моја среќа сега, иако осеќам дека татко им не е рамнодушен кога доаѓа да ги види. Сеуште ја немаме одлуката од Социјално, но се надевам дека нема да дозволат да ги зема сам децата затоа што самите видоа колку пати го промени мислењето. СИ ГИ САКАМ МОИТЕ ДВЕ НАЈМИЛИ НЈМНОГУ НА СВЕТ!!!

_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 11:48:24   
rehana
twin girls ,,ja citav tvojata prikazna i donekade nalikuva na mojata.zalam sto ete nemame uspesni brakovi , vo koi bi uzivale nasite decinja.te podrzuvam za odlukata i ti posakuvam se najuvabo.jas sum pred istiot pat,pred razvod.sama po bolnici, sama po vakcini, sama na lulaski, sama do prodavnica sama sekade......kako da nema tatko.si mislam sto bi mi falelo od nego? nisto, go nema ni za arno ni za loso.znae samo da me maltretira i fizicki i psihicki.nemam nikava pocit od nego a toa e neli edna od najbitnite raboti, za ljubov ili vnimanie ne stanuva zbor.toa go nemam odamna.imam karanici., solzi, i majka mu koj go podrzucva koga ke me udri, toa go pravel za da me smiri.sto da kazam?se nadevav deka ke se promeni , no poloso i poloso e.za deteto mi e najmnogu zal, sto ke raste samo so majka, no od druga strana si vikam podobro da raste vo zdrava i kvalitetna sredina otkolku vo bolna sredina.

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 12:02:05   
Bububebe
Нема нешто поубаво детето да расте во една здрава и убава средина,исполнета со смеа,љубов.Но кога тоа не е можно,подобро да расти со еден родител отколку секој ден да гледа плачки,караници.

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 12:07:02   
rehana
Bububebe blagodaram na podrskata.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 12:25:04   
rina13
maz sto ke udri zena ne e maz nego pi*ka..Toj sto ednas krenal raka ke krene pak,sakaj se pred se sebe i deteto i dadi se od sebe toa malo covece da bide srekjno,a deka maz bi se promenil toa tesko,mozat samo rabotite vo krug da se vrtart..ja imas seta moja podrska rehana i bravo za hrabrosta posto u makedonijava mn zeni trpat sra*e samo zaradi sram a neli e posramno deteto da ti bide nesrekjno i da ima nesrekjen zivot...Veruvam so mama ke bide najsrekjno dete na svet ke ima ljubov i se sto mu treba za edno srekjno detestvo..

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 12:32:24   
kuklica
rehana veruvaj deka vo tvojot slucaj ke imas bezrezervna poddrska od site nas user posted image user posted image user posted image i daj boze da bides mirna posle brakot zosto imam ziv primer kade mazot i odkako se razvedija ja maltretira bivsata sopruga so raZni zakani i pretenja.
Bidi silna i izdrzi do kraj iako sigurna sum deka ti e mnogu tesko

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 12:35:03   
rehana
rina13 , neznaes kolku mi znacat tvoite zborovi, blagodaram mnogu.za ova ne zborev so nikoj izigravav srekna majka i sopruga,a najtesko mi e da mu kazam na moite roditeli zosto togas koga go storiv toa, tatko placese, tolkav maz na 66 gos da place kako malo dete, vecerta zavrsi na hitna sluzba , ima zad sebe infarkti i mozocen udar pa mi e tesko sega vo ovoj moment rastrevozena da mu se javam i da mu placam na telefon. oni se vo drug grad i veruvam deka stom ke me slusnat odma ke dojdat a nesakam da me gledaat vakva. planira, malku da zakrepnam , da soberam sila i toga s da mu kazam na tatko mi , da ne oseti plac vo mojot glas . a soprugot ........ sreka sto ziveam vo moj stan inaku do sega ke bev na ulica.dva pati se imam javuvavo vo selter centarot za da prenokam so maloto , se sekavam deke bese ladno, zima,ona ne cicase bevme na adaptirano mlekce i mislev sto se treba da ponesam so mene za da i bide toplo i da ima mleko. na kraj ne otidov ostanav doma i placev cela vecer .uspea da me ubedi deka jas sum kriva za cela situacija deka jas nema razbiranje i deka tie karanici se normalni vo sekoj brak.no eve sega sum resena

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 12:38:01   
rehana
kuklica, lele nedaj boze......mi vika jas znam deka ti ke mi se javuvas na tel i ke mi places i ke vikas ova dete e i tvoe......kako da saka da kaze deka nema da ima nisto so nas.ne ni mora

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 14:13:09   
kuklica
kako rece zivees vo tvoj stan???? i seuste go trpis negovoto maltretiranje ??????
Daj boze da ne e taka jas samo ti spomnav deka ima i takvi slucaevi.
A da ne e toj onaj koj ke se javuva i ke te moli neka se zaprasa posto za sopstven biznis treba da e ispran ispeglan itn....

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: RE:Неизбежен развод
10.9.2011 15:26:13   
rina13
abe postoi zakon i policija vo ovaa drzava,ako ti si resena nema ziva sila sto ke te spreci koj e on herkules,da mu vrze 2 3 samara nekoj maz na nego ramen ke svitka opaska,nego nasol zena i ke pokazuva sila...Uste ako imas stan ti si na konj,raboticka ako imas togas samo napred i da se zakanuva i trista cudi postoi zabrana za priblizuvanje pa ako toa ne pocituva ke ''sviri klavir i ke pazi sapunce''...nemoj da dozvolis nisto da te isplasi nitu da te pokoleba ne trpi ednas zivees i veruvaj deka i ti zasluzuvas srekja i mir,a ne maltretiranja...Soberi sila i bidi odlucna pred tvoite neka znaat deka si resena,so solzi ke pokazes deka si slaba,znam deka ti e mnogu tesko ama ke dojdat vreminja koga na ova ke se sekavas retko i ke bides zadovolna sto si uspeala takov problem da nadmines..

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: RE:Неизбежен развод
11.9.2011 11:47:52   
lina 25
Ve citav i navistina tesko,no toa e podobro za sekoe dete da zivee vo zdrav razvod otkolku vo nezdrav brak,a i zivotot e kratok za da trpime se,i cekajki podobro utre koe nikogas nema da dojde.Pozdravce i podrzka za site vas sto ste vo takva situacija glavata gore i ke bide podobro

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: RE:Неизбежен развод
11.9.2011 12:25:25   
bibe80
lele citam i ne mi se veruva.pa ima li zakon vo ovaa drzava da se izbrka majka so dve decinja od po 6 meseci e zlostorstvo i treba da se lezi vo zatvor.ah da e ova Evropa pa ovie nasi balkanski nasilnici ke vidat nema da smeat 1 km do domot da se doblizat.Se ezam koga citam vakvi raboti,zeni begajte od vakvi brakovi ne mislete deka na decata ke im fali roditel pa toj sto se drznuva da ja udri majkata na svoeto dete ne e roditel,toj e zivotno.ma kakvi i zivotnite ne go pravat toa.nemam zborovi pa uste nekoj vo moj stan da me maltretira ke leta so se partali za 5 minuti nadvor.sakajte se samite najmnogu i soberete hrabrost zaradi decata da ziveete sami,zatoa sto takov pekol sto ke vidat decata ne se zaborava nikos vo zivotot.posakuvam na site zdravje,sila i uspeh vo zivotot ponatamu

(Одговор на членот lina 25)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: RE:Неизбежен развод
11.9.2011 20:49:48   
Anonimen
kako odi postapkata za sporazumen razvod potrbno li e da ja napise advokat so onie :spored clen toj i toj ..... ili moze sami da go sostavime i vo kolku primeroci istoto treba da se napise, kade se podnesuva i sl..

(Одговор на членот bibe80)
  Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?