|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Спротивностите се привлекуваат, или не?
17.1.2013 11:56:07   
vezilka RR
Цел живот слушам реченици од типот..спротивностите се привлекуваат, затоа сме заедно, или премногу сме слични, затоа толку долго траеме.Цел век се води битка дали спротивностите се привлекуваат, или не? Што мислите вие? Колку сте слични со партнерот? Дали имате исти интереси? Дали сте „ние“ пар, секоја реченица ви почнува со ние, ние сакаме хорор филмови, или ние сакаме спот на ТВ или носите исти тренерки по дома на пример? Или сте „јас и тој“ пар, јас сакам СФ, а тој хорор филмови, јас сакам серија, тој спорт и сл.? Колку го имате зачувано сопствениот идентитет, став, желби и интереси во нивната изворна форма, во партнерската врска?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
17.1.2013 12:11:17   
vezilka RR
Јас и мажле сме „+“ и „-“, некогаш кога треба да набројам што ни е слично и взаемно за двајцата, дури ми е тешко и да се сетам. Имаме тотално различни полиња на интерес, и различни вкусови. Дали еднаш или два пати ни се случило да ни се допадна ист филм, или иста книга. ЈАс сакам да шетам, тој сака дома, јас сакам книги, тој филмови, јас го сакам денот, тој ноќта, јас тишината, тој галамата, јас кафеавото, тој белото од ерокремот, хе,хе.. Растени сме во различна средина и имаме различен став за животот и семејството. Секогаш ги пегламе и усогласуваме ставовите, некогаш ни требаат часови да дојдеме до решение кое некои го постигнуваат со поглед. А заедно сме 10 години и одлично функционираме, досега не сме имале сериозна кавга, мислам сериозна за да се замислиш што праиш ти во таа врска, а секој ден се расправаме за нешто. Сме „пеглале“ ставови со саати, а не сме си кажале погрдни зборови никогаш. Значи за мене дефинитивно победи формулата, спротивностите се привлекуваат.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
17.1.2013 13:27:26   
sandriana RR
И јас се приклучувам на оваа категорија + и - user posted image . Значи, различен вкус за музика, различен вкус за облека и обувки - тотално, нему не му спомни книга, ама оди тргни го од ТВ, јас би пеш околу светот, тој до комшии оди со кола.....Во начин на конверзација- да не коментирам воопштоuser posted image . Некако се усогласуваме по однос на овие работи, или секој своето си го тера, или се прави компромис - нема лутење многу, многу. Имаме неколку заеднички омилени јадења и места за шетање или гезмењеuser posted image
Инаку, баш дека сме различен табиет- се надополнуваме: кај што не ме бива мене-настапува тој, кај треба да се стиши ситуација-ете сум јас, и така се комплетирамеuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
17.1.2013 13:31:19   
Mihaela 2010
Jas i mm sme bas razlicni i mislam deka do sega dobro funkcionirame...
eve nekolku primeri vo momentov sto mi teknuvaat..
jas su spanka rano zaspivam-toj e nokjna ptica sedi do kasno navecer
jas sum emotivka-toj e po krut vo odnos na emociite
brzo se lutam i izbuvnuvam-nego ne mozete da go vidite nervozen
jas sum stedliva,finansiite jas gi rasporeduvam-toj ne daj boze pari da mu dojdat vo raka -( pr.go prakjam po leb a toj pokraj leb kupil i cergice za pred vrata-totalno nepotrebno frleni pari..)
jas sum tocna kako svajcarski casovnik nikogas vo zivotot ne kasnam-toj odi zakazi ako imas dupe...ke se iznacekas
Ne mi teknuvaat dr raboti a gi ima uste dosta...ama vo princip super funkcionirame sega za sega...si se naucivme i ne se lutime eden na drug...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
17.1.2013 13:49:50   
niki
jas + toj = nie
imame razlicni interesi, razlicno poteklo, razlicen minat nacin na zivot
slicni sme po nekoi karakterni osobini no malku na broj i voopsto ne pomagaat koga ni se razlikite vo prasanje, pr. i dvajcata sme intenzivno izbuvlivi i so ogled na toa i malite razliki koga gi peglame kaj nas e zategnato i burnouser posted image
cesto se slozuvame deka nema da se slozime i sekoj si go zadrzuva svojot stav i mislenje, a za odlucuvanje pravime kompromisi i popusta onoj komu mu e pomalku znacajno
bi rekla deka e pointeresno vaka bidejki sekogas imame za sto da se ubeduvame i nikogas nema kraj na razgovorot, na nekoi temi im se navrakame so godini so novi i novi argumenti ubeduvanja, bez da dojdeme do zaednicki zaklucok, no ona sto mi preci e sto ne mozeme nikako da se usoglasime i da najdeme barem edna aktivnost vo koja bi mozele da uzivame zaedno, no vistinski da uzivame

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
17.1.2013 15:12:06   
vezilka RR
Колку го имате зачувано сопствениот идентитет, став, желби и интереси во нивната изворна форма, во партнерската врска?


Ова ми е посебно интересно. Познавам луѓе кои како singl имале одредени желби и ставови, а во врската веќе тие стануваат некои други. На пример, знам дека ам ич не сакале спорт, а сега тврдат дека им е многу убаво да гледаат спорт, и гледам бре знае имиња на тимови, играчи некои таму..за мене тоа е чудо. Посебно ова ми е интересно во однос на политички ставови, јас скоро и да не познавам пар каде едниот е левичар, а другиот десничар, тука дури и јас и мажле сме на „иста“ страна user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
18.1.2013 10:00:08   
sandriana RR
Не ми е нешто симпатична појавата за "асимилирање" на некој од партнерите во една врска user posted image Има такви пример еден куп - како што некој спомена - носење исти тренерки и патики (зошто на едниот му се допаѓале многу, па сеа и на другиот му се супер), или до вчера бегал/а од кафана - денес и' /му е основно место за социјализација (партнерот бил кафански тип), до вчера немал/а поим за фудбал, а денес веќе е страстен навивач на Х клуб- со реквизити,и сл.
Можам да направам компромис за некоја дешавка, да го дружам мм, или тој мене, ако е неопходно заедничко присуство, или ептен сака негде, за негов ќеиф и јас да бидам. Важи и обратното - тој да направи отстапка за мене. Сепак, најчесто, секој си го држиме начинот на забава и дружење, пред се, што сме го имале и пред да се запознаеме, и пред да се спаримеuser posted image . Што се однесува на политика- двајцата сме аполитични user posted image - не дебатираме на таа тема честоuser posted image .

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
19.1.2013 23:41:43   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Колку го имате зачувано сопствениот идентитет, став, желби и интереси во нивната изворна форма, во партнерската врска?


Ова ми е посебно интересно. Познавам луѓе кои како singl имале одредени желби и ставови, а во врската веќе тие стануваат некои други. На пример, знам дека ам ич не сакале спорт, а сега тврдат дека им е многу убаво да гледаат спорт, и гледам бре знае имиња на тимови, играчи некои таму..за мене тоа е чудо. Посебно ова ми е интересно во однос на политички ставови, јас скоро и да не познавам пар каде едниот е левичар, а другиот десничар, тука дури и јас и мажле сме на „иста“ страна user posted image


identitetot si go imam zadrzano, stavovite ne gi menuvam ili gi menuvam ako sama dojdam do poinakvi soznanija zaklucoci, zelbite mi se isti edinstveno pravam kompromisi vo pogled na nivno ostvaruvanje, interesite mi se prosireni no po moja sopstvena inicijativa i zelba i pak nemaat dopirni tocki so interesite na mm
sport nit sum sledela, nitu sledam sega koga gleda mm, vo toa vreme si se zanimavam so raboti sto mi se mene interesni
politicki sum seuste nedozreana, apoliticna, no bi rekla deka naginjam nakaj levo kako i mm, no veruvam deka taa tema nikogas nema da me interesira tolku kolku go interesira nego
inaku ne veruvam deka e mozno eden levicar da izdrzi desnicar vo brak, premnogu radikalen potez bi bil takov brak, nezamislivo mi e, poprvo bi se ispoubile otkolku da ja odrzat ljubovta so takvo raziduvanje vo stavovi


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
19.1.2013 23:59:02   
nadica
''+'' i ''-'' mn se razlikuvame koga se vo prasanje interesi i stavovi sto ponekogas mm znae da iskomentira kako voopsto sme zaedno i funkcionirame user posted image kako sto spomna nekoj pogore jas sakam crna toj bel del od erokrem ili oobratno, jas sakam seksot i gradot toj sosema sprotivnoto, jas sakam guzva druzba a toj e za sam so mene,... i uste milion primeri
kaj mene e dokazano deka sprotiiiivnostite se privlekuvaat i uspevaat sega za sega user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
20.1.2013 0:08:08   
kikicka
Иако мм е професионален спортист јас воопшто не гледам спорт, нити пак кога има на тв пуштено утакмица од било што, ни поглед не ударам. За гардероба сме сосема со различен вкус. Ретко се случува да се согласиме за едно нешто. Пред некој ден гледавме на една емисија кој како е облечен и во ист момент јас и тој искоментиравме различно и слако си се насмеавмеuser posted image
Како и да е функционираме, иако различни ставови имаме и воопшто не мислам да го променам моето мислење затоа што тој мисли така, единствено ако не сакам да водам инат тогаш попуштам и не коментирам, како сака нека си мисли.
Околу политиката не сме дефинирани, но познавам пар кој што едниот е од левицата а другиот од десница и дури смешни се кога се контраат и на крај секогаш жената замолчува и крај на дискусијата е, се додека некој друг не ги задени и да почнат пак одново.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 9:26:16   
vezilka RR
Хе,хе..се пријавија само парови „+“ и „-“, ги нема сличните user posted image Добро ќе продолжам со прашања за различните додека не се јават сличните user posted image

Јас сум атеист, а мажле е верник, мислам не е некој фанатик, туку оди во црква на празници, пости, не знам таму што прави. И најголемиот окршај мислам дека ни беше околу тоа прашање, околу детето. На крај се договоривме, нема верски реквизити по дома, икони и сл., нема да му зборува и да го учи детето за верата додека не порасне доволно за да може тоа да го разбере и само да одлучи, а јас морав да попуштам и да го крстиме во црква. КАко пеглате вакви прашања и прашања поврзани со воспитувањето на детето.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 10:17:44   
niki
i jas bi sakala da procitam kako se izgleda kaj slicni

inaku po prasanje na vera jas i mm sme slicni, ateisti sme i dvajcata, no sepak razlicniuser posted image , ateizmot razlicno si go praktikuvame, nemame doma verski rekviziti, na deteto za vera mu zboruvame ako prasa no vo vid na objasnuvanje, kako sto objasnuvame zosto vrne dozd, ne pokrenuvame tema dali treba taa ili ne treba da veruva, i prenesuvame nekoi tradicii koi se povrzani so verski praznici so cel da bide zapoznaena i da znae koga rodninte ja prasuvaat sto da im kaze, ne odime vo crkva, a taa odi vo ramki na ucilisteto, bidejki grcive imaat takva tradicija
se soglasivme da ja krstime a i nie se vencavme vo crkva za da im udovolime na starive, nie nekoja posebna zelba i potreba za takvo nesto nemavme
raziduvanjeto ni nastapuva koga odime kaj nasite roditeli
jas na moite za moeto neveruvanje im imam kazno i bilo kakvi ekskurzii do crkvi, grobista izbegnuvam i biram vo malkute denovi sto sum tamu da se druzam so zivite, kaj sveki e druga prica tamu mora da se posetat site grobovi na site umreni vo izminatata godina i tamu mm nastapuva so fraza demek nisto nema da ti bide ednas vo godinata da i go napravime keifot, pa tamu najcesto se vodam po vremeto ako e ubav den sum so dobra volja za zapoznavanje na vecnite domovi, a ako ne e ubavo vremeto se vadam so kerka mi i sedam so nea doma da ne ja maltretirame
inaku tamu redovno mi se slucuva da me pretstavuvaat na nekoj umren koj ziv nikogas ne sum go zapoznala, demek eve vidi dosol toj da ti zapali sveka i ja dovel i zena mu da ja vidis, ova mi smesno do besvest, ne znam kako uspevam da se vozdrzam na vakvive raboti da ne se iznasmeam
mm bi ja prevzel slavata od majka mu iako e ateista pak so cel da i udovoli a jas na taa ideja seuste uspesno se opiram bidejki ne mozam i ne sakam da imam obvrska vo zivotot za nesto vo sto ne veruvam

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 10:43:37   
Ikana
Ние во повеќето работи сме слични, со тоа што сакаме исти работи, имаме ист вкус за музика, ист вкус за филм, можеби само по темпераментот се разликуваме.

Мене ми е некако убаво што сме повеќе слични, не сум тип кој што сака бескрајно да дебатира околу некои работи, ако ти се свиѓа ок, ако не прави си по свое.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 11:04:14   
zzaa
jas i mm sme + i + znaci isti,odnosno isti nesta sakame od samiot pocetok se cudevme kako e toa mozno,uste koga se zapoznaveme neli vobicaeni prasanja omilena hrana,omilen sport ,kakva muzika slucas,vo se se sovpagavme,politicka opredelba,i sega edniot sto misli drugiot kazuva,dvajcata sakame noken zivot kafani diskoteki alkohol(no sega nema dovolno vreme za toa),ista obleka sakame,dvajcata sme opsednati so fb i tv,dvajcata sme polni iznenaduvanja,i mnogu cesto si prireduvame eden na drug,a sto e naj zabelezitelno i dvajcata se smeeme mnogu glasno,dvajcata mnogu zvorime(i jazikot ni e sekogas pobrs od umot)i sme mnogu izbuvlivi pa nasite karanisi trat nekolku sekundi ke razmenime po edna recenica i edniot ja napusta sobata da ne dojde do jaka karanica (iako toa se nema sluceno)sekoe slusanje po tel e te sakam srce,pa i vo zivo mnogu retko se vikame na ime se srce,duso,i dvajcata veruvame vo gospod odime vo crkva i postime,e razlicno e jas pusam toj ne,igrame zedno igri na sreka,sportska,pratime zedno utakmici(obozavame sport ama samo da gledameuser posted image ).dvajcata sme tocni kako svecarski saat,nikogas ne kasnime.i dvajcata sme emotivni mnogu i ako pocnam jas da placam(vo bremenosta si placiv nostop skoro sekoj den,sega ne,ama togas hormonite rabotea) i na mm mu nasolzuva ocite,i ima mnogu drugi nesta sega da ne pisuvam mnogu da ostavam prostor na drugite.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 12:53:22   
Andriance
Еве Везилке јас , јас и мм мислам дека имаме повеќе сличности одколку разлики.user posted image дури некои викаат и дека си личиме ахахха.

и двајцата сме први за шетање, спремни за 5 мин, сакаме исти јадења, во облека сме тука некаде со вкус.
За идентитетот до сега не сум направила некое поголеми промени, ( дури ни на помали не ми текнува ама ајде сигурно има нешто).
она што мене ми беше најбитно е дека уживаме во исто нешта. За собиранки, за кафиња, ручеци, дружби по дома, гости.
имаме речиси ист аршин за воспитување..

кај се разликуваме...во 2 битни работи...музика и организација...
он сака тупци тупци што викам јас, додека јас нешто фино за на увце user posted image
јас од една страна, за се живо и диво имам ексел табела, додека он е тотално неорганизиран и на 100 ливчиња. ете толку





_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 13:56:02   
vezilka RR
Епа ништо не сте интересни, немам за што да ве чепнам. user posted image Не, се шалам. Мене ми е јасно како се спојуваат луѓе со слични интерси, впрочем претпоставувам дека тие се и повеќебројни. Мене ми се интересни тие кои биле различни, а станале слични во текот на врската. На пример, пред врската таа сакала СФ, а тој хорор, за после со текот на годините и двајцата да сакаат хорор (мислам не алудирав дека и двајцата сакаат како тој, туку по случаен избор го треснав user posted image ). Што ги тера потоа да им се менуваат интересите, желбите, па понекогаш и начинот на живот.


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 14:04:12   
Mihaela 2010

На пример, пред врската таа сакала СФ, а тој хорор, за после со текот на годините и двајцата да сакаат хорор


Pa moze na ovoj prviov epten hororot mu se bendisal,pa preminal na horori,sto znaci deka vtoriot mu gi otvoril ocite na prviot user posted image ...

Vo sabotata bevme u City Moll i gledavme poklon za vnuk mi,ja edno toj za drugo se fakja,i lele pocnavme da se tegavime i da se rckame okolu poklonot,i vo toj moment mi tekna na temava...i mu vikam:dobro be kako mozese bukvalno za se da se raspravame,i tolku da sme vo se razlicni....pa se zgaziv od smeenje,na kraj i dvajcata se otkazavme i od kaj mene od naselba mu kupivme poklon..user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 14:11:40   
niki
potrebata za istomislenost pretpostavuvam
vprocem i peglanjeto stavovi zar ne e so cel da se dojde do zaednicki zaklucok i dogovor povolen za site, e toa pomnozeno so mnogu godini verojatno ima rezultat da stanat slicni
brakot ne e za eden den, koga ima deca bi trebalo da bide za cel zivot, ako e se vo red neli, pa taka lugeto koi se upateni eden na drug rastat zaedno i sozrevaat zaedno imaat vlijanie eden na drug, sigurno ne im se slucuva odednas i preku nok
a zavisi i kolku se cvrsti vo svoite stavovi zelbi interesi, kolku toa sto go pravele pred brak bilo ona sto vistinski i sustinski go sakaat ili so zapoznavanjeto na drugi nesta ne se pronasle sebesi vo nesto drugo sto mozebi poveke im odgovara a ne im bilo dostapno prethodno od raznorazni pricini

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
21.1.2013 14:13:18   
deluxe
Se soglasuvam sprotivnostite se privlekuvaat!!! primer sme za toa jas i mm.dva razlicni sveta sme od pocetokot na vrskata i den denes posle 12 god.zaedno pak sme kako voda i ogan ama super funkcionirame ednostavno se preklopuvame ona sto go nemam ja go ima toj,i obratno taka sme edna celina dvajcatauser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
1.9.2013 18:09:05   
Felly RR
Па имаме некои сличности,ама во некои работи и се разликуваме, на пр. мм е ноќна птица, и знае да седи ноќе до 2-3 саат, а јас сакам рано да си легнам, и рано да станам. Тој сака спорт, а јас воопшто не погледнувам, тој паничи, а јас сум посмирена... е сега за музика и филмови наоѓаме заеднички интереси, и за шетање исто, макар што и тука тој повеќе сака да си седне во кафич а јас во некој парк.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
2.9.2013 17:16:33   
mommy_angels RR
имаме заеднички ставови ама и сосема различни user posted image и двајцата преферираме природа пред кафичи и ресторани (најубав ден ни е излет кога сме на излет ),музика иста,храна иста...е сега јас брбливка-тој молчи user posted image , јас штедам и каде што не треба,тој на тоа исто место троши user posted image .... и двајцата избувливи ,ама за наша среќа кога јас сум нервозна тој е смирен и обратно....се на се не можам да дефинирам ама еве 11 та година и ние супер функционираме

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
3.9.2013 14:08:22   
Bethany
Ние имаме многу сличен да не речам ист вкус за такви работи, каде да излеземе, што да правиме, околу храна, облека и таквите тие тривијалните работи. user posted image
Имаме многу слично животно искуство, и многу слични, ако не и исти ставови околу некои битни прашања.

Единствена разлика се во во некои карактерни особини. Пример, тој е побавен, подолго размислува при донесувањето на одлука, а јас сум побрза. И тука настануваат некогаш некои недоразбирања, јас сметам дека тој е преспор, тој дека сум пребрза.
Ама на крај, пак испадне вистинското време, бидејќи на тој начин си ја најдеме средината. user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Спротивностите се привлекуваат, или не?
4.9.2013 7:57:41   
bucko mal
Nie sme mnogu slicni.Dvajcata sme pozitivni,drushtveni,cesto nasmeani.Dvajcata sakame setanje I ne ni treba mnogu da se mislime kaj da fatime.Sport ne gledame ni dvajcata.A za film,muzika dvajcata sme fleksibilni I brzo se dogovarame.Razlicni sme vo toa shto jas sum po meka,poveke popushta,neli za mir u kuka a on ako kaze ne I toa znaci ne,ni gospod nemoze da go premisli.
On e mnogu precizen I sekogash znae koe kaj mu e,sekogash se mu e na mesto a moite raboti se niz cela kuka,i cesto neznam kaj mi se.Najmnogu se ljuti koga nesto ke mu premestam I posle neznam kaj sum go stavilauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?