|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.5.2013 16:08:44   
Felly RR
Темава е дневник, не се потребни коментари на напишаното од некој друг.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.5.2013 16:11:01   
Ikana
Нема проблем ќе преформулирамuser posted image

Мила Рингераја,

Денес се изненадив од фактот што некои луѓе имаат лице после се што направиле, повторно да изигруваат невини и чисти пред другите. Просто занемена останувам секој пат кога тоа ќе се случи. Барем срам да се има, ако ништо друго.
Те сакам и секогаш ќе те сакам!
Твоја Икана

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.5.2013 16:19:45   
Beatris
Мила РР, во понеделник одам на одмор user posted image user posted image user posted image Со кикичка user posted image Ќе и се смири стомакот на одредена твоја членка на која не и е баш арно во секој поглед. Аха, и да - пази се од тие што со прљави прсти куцаат постови, насмеани се ко Мона Лиза и се во вечна улога на Мајка Тереза. До душа предупреди ги да се пазат и сами од себе зашо после сами си го кркаат каканото.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Mила Рингераја, денес...
1.6.2013 10:06:52   
Палешка РР
Мила моја Рингераја,

денес е навистина значаен ден во мојот живот. Денес освен што славан роденден, славам еден многу позначаен, многу поважен за мене јубилеј - 3 години уредник на Рингераја.мк
Ти благодарам што ми помогна да се изградам како личност и како родител. Најмногу од се сум ти благодарна бидејќи токму на твоите страници ги напишав своите први текстови, токму тука ја добив поддршката да продолжам понатаму и да не застанувам...
Се надевам дека и ти си од мене задоволна...се трудам од се срце да биде така!

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.6.2013 13:31:46   
miana
Мила Рингераја,денес ми е многу жал што неможам да ти се посветам и да ти возвратам за се што досега си сторила за мене со самото твое постоење,но знај дека постојано те мислам и навивам за тебе. Ке се дружиме во подобри денови. Те сакам Рингераја user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Mила Рингераја, денес...
15.6.2013 1:20:39   
Pepelaska *
како и многу пати до сега сфатив дека најчесто трудот не се исплаќа, колку и да сакаш некому нешто да докажеш и покажеш, да го извадиш најнајдоброто од себе, никому нема да значи.Секогаш малку ќе биде.
Жал ми е што секој си го гледа само својот интерес и не се замара колку труд и енергија си вложил во нешто...

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Mила Рингераја, денес...
9.7.2013 18:48:53   
moni teo
денес..... ми е многу тешко секој родител си го брани своето дете потребни ми се моите родители моите мама и тато user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Mила Рингераја, денес...
9.7.2013 22:11:49   
mosa
Mila Ringeraja denes...
denes mi e ubav den.Sim bev na gosti i si pominav mnogu ubavo,se izvidov so luge so koj ne sum se videla,vedri i veseli luge,si gi napolniv baderiite i se distancirav od luge koi ja iscrpuvaat mojata pozitivna energija i od sekojnevno slusanje isti muabeti.

I konecno mila ringeraja kilcata pocnaa da se namaluvaat.I za toa sum pozitivna .i odlicno raspolozena


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Mила Рингераја, денес...
9.7.2013 22:25:23   
Еки82
Мила Рингераја,

Денес денов малку потежок, на повидок е разделба која ќе падне доста тешка.
Едноставно колку и да вложуваш труд во нешто и да се посветуваш, сепак излегува дека љубовта не е доволна сама по себе да преброди некои работи. Како позитивна личност со многу верба во тој постулат, некако се кутнувам и се наоѓам со многу прашалници како ми висат над глава за што требало да се направи како и што понатаму.

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Mила Рингераја, денес...
1.10.2013 22:08:39   
Палешка РР
Мила Рингераја денес,

изигрував таен агент user posted image и открив работи кои мнооогу ги израдуваа моите пријателки. Имав прекрасно попладне со нив и среќна сум што ги имам, толку прекрасни и блесави истовремено user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Mила Рингераја, денес...
16.10.2013 9:15:40   
miana
Мила Рингераја,
Денес сватив колку сум зависна од мојата кола. Денес сватив дека кога неа ја нема,јас сум како без нозе и морам да зависам од други user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image [sm=zmeden.gif

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.12.2013 1:07:53   
mama_06
Мила Рингераја, денес се чувствувам како очајна домаќинка а толку многу сакам да сум барем малку налик на сексот и градот. И ич не можам да поверувам во она ,,Мали деца мали проблеми-големи деца големи проблеми``. Кога децата се големи не мораш да викаш,односно да се дереш дека штитниците на штекерите не се вадат!!!! Големите не ги фрлаат парите во корпа а пред тоа ги наполниле со какушки. Големите деца ги молиш да станат од спиење,а маливе не сакаат да заспијат. И да ти кажам мила Рингераја, не би го менувала овој живот за ништо на светот. Алелуја!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Mила Рингераја, денес...
18.12.2013 19:59:33   
deluxe
Мила Рингераја...денес сум разочарана,од многу работи кои беа околу мене ...user posted image Ме разочараа луѓето на кои им верував,кои ги сакав... Се чувствувам скршеноuser posted image Не знам како да зарасне тоа што се скрши во мене...
Ама морам напред,некогаш не можеме да ги контролираме некои работи.Само може да вдишиме длабоко и да продолжиме....user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Mила Рингераја, денес...
18.12.2013 20:20:36   
Палешка РР
Мила Рингераја денес,
се разочарав длабоко во една пријателка...Втора грешка која не можам да и ја простам...барем не засега. user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 18.12.2013 20:21:41 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Mила Рингераја, денес...
25.12.2013 18:33:10   
Snowhite RR
Мила Рингераја, денес дознав за една млада личност дека починала, немам никаква емотивна поврзаност со таа личност, ама ме потсети дека на секој од нас може да му се случи ненадејно да ја изгуби личноста со која живее и без која не може да си го замисли животот. Токму поради тоа треба секој момент од животот да го користиме и да го исполниме со љубов и среќа, а не со лутина и омраза и гнев и кавги. Животот е краток..
Едвај чекам да си дојди мојот сакан да го гушнам, зашто последно време имаме се повеќе моменти исполнети со лутина, отколку со радост, среќа и љубов...

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Mила Рингераја, денес...
25.12.2013 21:42:26   
amelbebe
Mila Ringeraja
denes se chustvuvam prekrasno i ispolneto,bidejki mi trebashe dolgo vreme da osetam koj i kako razmisluva okolu mene na rabota,edno vreme site se ulizuvaa i iskoristuvaa,ama sega im go znam vistinskoto lice na site,pa ne im dozvoluvam nishto ama bash nishto i nikoj da ne me povreduva i iskoristuvauser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Mила Рингераја, денес...
25.12.2013 22:59:48   
miana
Мила Рингераја,денес ке полудев. Вчера на моето дете му беше 6 ти роденден и славевме во ирготека.Игротеката беше многу ладна и вечерта моето дете крена температура. После се што поминав деновиве уште ова ми фалеше. Бевме на лекар, правевме брис,вирус е и сега се лечиме user posted image Има ли крај се прашувам? Уффф колку е тешко да се биде родител!!!

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Mила Рингераја, денес...
26.12.2013 12:41:38   
Melanija RR
Мила Рингераја,
денес се прашувам дали и колку плаќаме за некои наши гревови,намерни не намерки.... дали ги плаќам досега ... дали ги плаќа и преку најмилото ..... се надевам не ,но ако е така сакам сама да ги исплата user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Mила Рингераја, денес...
26.12.2013 23:22:16   
amelbebe
Eh moja draga RR,mi se spie mi se plache od 4 sum stanata,a sinko moj aber nema za spienje Lazy town gledauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Mила Рингераја, денес...
27.12.2013 23:30:18   
Палешка РР
Мила Рингераја денес,

бев многу, многу тажна, по малку и нервозна, потиштена, некако згазена.
Но посветувајќи ти се тебе, успеав и да се насмеам и да се расположам и да заплачам од среќа.
Што би правела јас без тебе?

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Mила Рингераја, денес...
22.1.2014 13:53:35   
Bethany
Мила Рингераја,
денес се официјално заколнувам дека кога тогаш ќе одам од оваа држава.
Толку примитивизам насобрано, огорченост која гуши и смара, ропство без граници, суетни ограничени умови и врзани раце!
Нема да останам тука, нема да се свртам на назад кога ќе заминам.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Mила Рингераја, денес...
23.1.2014 10:38:17   
Goddess*
Mila Ringeraja,denes..
denes nekoj stapot ke go jadeuser posted image (kamo smajli so kamshik?) i to debelouser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Mила Рингераја, денес...
31.1.2014 12:34:42   
Bethany
Мила Рингераја,
сакам да остане запишаното на твоите страници дека денес се збогувам со тебе како модератор.

Ти благодарам Рингераја и на сите РР-јки за сите добри нешта што примив од вас. user posted image
Пред се, за пријателствата, добри совети, насоки, сите радости и убави вести. user posted image

Ти заслужуваш само најдобро, и јас секогаш сакам да се враќам на твоите страници поради задоволство, а не поради чувството на обврска.
Ти дадов како модератор тоа што можев, и чувствувам дека е време да кажам збогум.

Сакам да поминувам времето тука и секогаш кога можам, ќе се навраќам на твоите страници и ќе читам со вистинско задоволство user posted image


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Mила Рингераја, денес...
10.2.2014 23:16:59   
mommy_angels RR
Мила Рингераја,денес user posted image .Овој ден посакувам некако да можам да го прескокнам секоја година ,ама невозможно е.Можам и со друг да ја споделам мојата тага,ама не сакам да го растажувам и него.Затоа те имам тебе,нем слушател ,а прекрасен пријател.Ти благодарам

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Mила Рингераја, денес...
11.2.2014 12:50:19   
Defne90 RR
Мила рингераја денес сум многу изнервирана и сето тоа блегодарение на една личност која што придонесе за тоа со нејзиното размислување и глупости кои што ги кажа.Па така сега си се прашувам дали човековата глупост познава некои граници или. не.До каде се може да стигне.Дали воопшто кај тие луѓе мозокот е поврзан со јазикот или пак врската што ги поврзува е скината или уште полошо никогаш и не постоела.Изиритирана сум многу и токму затоа и денешното расположение што си го имав кога си станав утрово отиде.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?