|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Mила Рингераја, денес...
28.8.2011 23:50:45   
Тања РР
Mила Рингераја денес сум среќна, пресреќна, после дооооолго време! Денес моето најмило ПРООДЕ! Знам дека сите родители се радуваат кога нивното дете ќе ги направи првите чекори но за мене и мојот сопруг денешниот ден е многу повеќе од обично проодување. Овој ден во неизвесност го исчекававме цели 20 месеци. Многу денови поминавме во вежбање, многу ноќи плачевме, многу пати слушнавме дека можно е овој ден да не го дочекаме но моето малечко уште еднаш сите ги демантира. Конечно ќе престанат сожалувачките погледи на сите околу нас кога ќе им кажеме дека сеуште не оди.
Прости ми РР што овие редови се така расеано исштракани, ги пишувам низ солзи кои непрестано течат додека го гледам моето најмило како несопирливо чекори од еден до друг крај на собата, паѓа, прави браво заедно со нас, повторно станува и продолжува.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Mила Рингераја, денес...
29.8.2011 0:09:54   
Natuska85
Мила моја Рингераја,убав ми беше денешниот ден.Требаше да одиме на Попова Шапка со колегите на мм ама мене ми беше страв за user posted image нагла промена на температура да не му е,а и цел ден сакаа да останат.Така се одлучивме да останеме ние дома а да оди само мм.И сабајле стана се изми,ама пак се врати во кревет.Не отиде.Сакал да остане со нас дома цел ден денес(недела) да се гушкаме. Така и направивме.Рано се шетавме во парк,па пазаревме и остатокот од денот си се гушкавме тројцата домче.А user posted image како да знаеше дека мама и тато сакаат малку и самички да се user posted image , па спиеше прво 2саати,па наредно спиење му беше 4 саати.Сега моите двајца мажиња си легнаа,јас малку пеглав на тераса,да ти пишам тебе и одам и јас до нив.Сакам уште многу вакви денови да има.

Твоја Натушка user posted image




_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Mила Рингераја, денес...
30.8.2011 8:55:43   
AnnaMolly RR
Мила Рингераја,

денес пак продолжуваат страшните главоболки... Траат веќе 4 дена. Не можам да издржам повеќе, утре сабајле одам на лекар. Прст пред око не ми се гледа, а имам толку многу работа... Не ми помага никаков лек против болки, веќе почнав и да се плашам.

Твоја AnnaMolly


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Mила Рингераја, денес...
25.10.2011 0:34:54   
petra27
Mila Ringeraja....
Denes sum tazna...tazna veke 23 dena...otkako zamina zasekogas tatko mi....sekoj mig koga sum sama razmisluvam za toa sto se sluci,placam,tesko mi e...no nekako pominuva denot,obvrskite okolu Stefan mi go razubavuvaat denot...no sekogas ima nesto sto ke me potseti na tatko mi.....ovie denovi ke traat,solzite ke tecat,no moeto milo sonce ke mi razbudi nasmevka i togas koga sum tazna....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Mила Рингераја, денес...
22.12.2011 10:14:45   
AnnaMolly RR
Мила Рингераја,

денес не сум при себе. Од сабајле ме спотераа ОГРОМНИ нервози, притисокот ми се качи до плафон.
Никогаш сум немала ваков ден, со олку глупости од сабајле што мислам дека ми ја расипаа цела недела. Тотално сум разочарана од се, од сите неправди што ги има на светов...
Се ближи операцијата на Филип, а јас од работа не можам да земам повеќе од 2 слободни дена за да се грижам дома за моето дете. user posted image
Мислам дека срцево ќе ми престане од нервози...


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Mила Рингераја, денес...
5.1.2012 0:19:08   
Џесика
Мила Рингераја,

Пред 3 години... се присетувам, имаше многу снег... пешачев, се лизгав, трчав,се тркалав со мевот поголем од мене... уживав во бременоста полесна од пердувче. Ја прошетав пола Партизанска, одморив кај мама и пак назад до дома... малку ми беше тоа, па си легнав во снегот, пливав, се превртував, несвесна дека за некој саат ќе се најдам во породилна сала, додека сите си пијат греана ракија, се собираат на оган, се спремаат да ги дочекаат коледарите user posted image Уште го имам она возбудливо чувство кога ќе се сетам, а се сеќавам на се, на неговиот мирис, на неговиот плач, на светлината и топлината во спалната соба, иако надвор имаше снег до колена... Денес моето сонце полни 3 години, порасна во весело, разумно и задоволно момче, мое мало коледарче, најубав подарок за Божиќ!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Mила Рингераја, денес...
7.3.2012 22:47:53   
Viktori

Некои денови треба да се преспијат, а некои денови не ти се оди во кревет! Сакаш да трае и трае и трае!
Ти благодарам на цел свет најмногу, денес заради тебе си одам во кревет насмеана!
Заради тебе и Икана де user posted image Ама кај ќе ја најдев да не беше ти user posted image

user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Mила Рингераја, денес...
5.4.2012 21:57:37   
HAPPY S
Mila RR denes denot mene mi bese ok,se dodeka ne poludev od nervoza i seuste nemozam da se smiram.Nemozam ni da zaspijam...me zabole i glava,a i stomakot kaj user posted image pa poradi nego i gledav malku da se smiram kolku mozam tolku.Se napiv i magnezium,za da mi se smirat grcevite,pa toa potpomogna malkuuser posted image ...No problemot seuste stoi,denes nemozev od bolki da razgovaram so mm,no utre ke imame jaka diskusija!,samo neznam mazive se stvarno tolku lesni so pametot i slepi,ili se pravat so sila zasto im odgovara taka???toa nemozam da go sfatam.Se nadevam so razgovor ke moze da se sredi sve,i se ke zavrsi ok..user posted image iako ke ima poteskotii,ali kako Gospod nikoj ne e..

_____________________________

[img]http://www.ticker.7910.org/an1cJQk02CB0000NzgzMjJzfDEwMDA5OThzYXxWTyBCUkFLIFNNRQ.gif[/img]

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.4.2012 12:16:15   
AnnaMolly RR
Мила Рингераја, денес завршува едно поглавје во мојот живот коешто ми беше многу убаво. Жал ми е што има ваков неубав крај и што од тука си заминувам со болка во градиве и со солзи на очите поради Х причини и луѓе.
Мила Рингераја, ова е болен ден за мене... Се надевам дека следуваат поубави и посветли денови во мојот живот...

Твоја, АнаМоли


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот HAPPY S)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Mила Рингераја, денес...
15.5.2012 12:47:02   
vezilka RR
Мила Рингераја!!
Јас сум на работ, на лизгав терен сум и не знам што да правам. Чувствувам како ситуацијава по дома постепено ме јаде. Веќе ме има подоста изгизано. Јас не сум повеќе истата! Понекогаш се чудам во што се претворив. Секој ден пред да го прејдам прагот по сто пати си викам дека нема да дозволам да пукнам, и се поретко ми успева. Се почесто нозете ми се враќаат наназад. Се трудам милото мое да не ја чувствува мојата тажна мисла, ама не ми успева секогаш. Се трудам да останам позитивна, ама и тоа се потешко можам. Денес не можам. Денес не сакам. Денес сакам да исчезнам и да не се вратам во таа куќа повеќе.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Mила Рингераја, денес...
18.7.2012 15:04:40   
AnnaMolly RR
Мила Рингераја, веќе ми е преку глава од се. Едноставно не можам веќе да издржам. Проблеми милион, решение нема на повидок.
Немам зборови, не знам што да кажам за да си ја олеснам нервозава што ме мачи и навечер, не можам да спијам од што мислам колку банки ми се јавиле да платам сметка, дека три месеци немам платено за во градинка, последните пари ги потрошив на пелени...

Само со душа чекам да дојдам дома и да бидам со син ми и мм, единствената светла точка моментално во мојот живот.
Но си велам „Тркалото ќе се сврти“. Ќе дојдат и подобри времиња.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Mила Рингераја, денес...
19.7.2012 19:55:24   
Viktori
Мила Рајче,

не сум ти пишала одамна. Извини, што понекогаш те заборавам, понекогаш и не сакам да те видам.. а ти секогаш си тука и трпеливо чекаш.
Имам песна да посветам на тебе, него....

Nevolem,nikog, lutko, takva mi je naravkao odžak star i gravpuno dima je kroz mene prošlo.

Nevolem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk,
od njih ništa dobro nije došlo.

Nevolem,
semenkare, cigoše, trubače,
burek, ulične pišače,
nek mi moju lepu varoš vrate.

Nevolem,
džipadžije, dizel, butikaše,
restoteke, tamburaše,
svaku pesmu bar za strofu skrate.
Mater im...

Al'' tebe volem, to je fakat,
ti si mi ljubav jedina,
prodaću onu nasu kućerdu na lakat,
pa nek'' je stoput dedina,
da kupim čet''r'' konja besna,
da ih u oblak upregne
pa stobom di nas niko ne zna,
uteknem.

Nevolem,
kad mi gaće uđu, di vec uđu,
te što brinu brigu tuđu,
košticu u štrudli od višanja.

Nevolem,
zatucane, gratis, kravataše,
hipohondre što se plaše,
da dobiju rak od razmišljanja.

Nevolem,
krvoločne pse i gospodare,
nađubrene trotoare,
maskirne, kad navale na pendžer.

Nevolem,
lopuže što voze tuđa kola,
znaju azbuku do pola,
micu usnama dok sriču pejdžer.
I ne samo da ih ne volim nego ih se malo i gadim ...

Al'' tebe volem, to je fakat,
ti si mi ljubav jedina,
prodaću onu nasu kućerdu na lakat,
pa nek'' je stoput dedina,
da kupim čamac na dva vesla,
i onaj šesir rogozan,
pa tebe, di nas niko ne zna,
odvozam.

Nevolem,
šizove i nervne bolesnike,
pre ih puštali za vikend
sad ih puste pravo pred kamere.

Nevolem,
sve te lezibejke, da prostite,
proročice, travestite,
nek mi gospon-dame ne zamere.

Nevolem,
teget cirklu na teget mantilu,
šestu ličku, sedmu silu,
opa-cupa preko Okućana.

Nevolem,
izbore, televizor, plakate,
dosta, ako Boga znate,
ludnica je kanda otključana
širom ostala, prover''te molim vas...

Al'' tebe volem, to je fakat,
ti si mi ljubav jedina,
prodaću onu nasu kućerdu na lakat,
pa nek'' je stoput dedina,
da kupim adicu od peska,
na njoj sumarak nakrivljen,
da tebe di nas niko ne zna,
sakrijem.

Sta je ovo - solo.
Ih, nevolem solo.
Aaa, to je onaj sopran saksofon.
To tek ne volem.

Nevolem,
uzdržane, trezvene, pa džoging,
takve najpre strefi šloging,
al'' ni krkanje mi nije blisko.

Nevolem,
sto odasvud samo čujes daj mi,
il'' se prosi il'' se zajmi,
jebote, ja nikad nisam isko.

Nevolem,
štrebercine, večne odlikaše,
crne rolke i sektaše,
ne padam na Tibet ili Burmu.

Nevolem,
škrtariju, intelektualce,
koji važno vrte palce,
kupis ih za špricer i kavurmu.
Koju ja isto, odnosi se na kavurmu, ne volem...

Al'' tebe volem, to je fakat,
ti si mi ljubav jedina,
prodaću onu nasu kućerdu na lakat,
pa nek'' je stoput dedina.
Napuklo srce na dve pole,
ljubav je teret pregolem,
čak i to sto te tolko volem - ne volem.

Uh, što ne volem kad se ovako završi pesma - ko racija.
Što, bas je logično.
E što tu logiku tek volem. Tu si me naš''o...

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 19.7.2012 21:33:59 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.7.2012 10:18:59   
nadica
ah mila moja RR denes e denot da ti si obratam da ti pisam da ti kazam kolku mi e tesko
nemoj ni za moment da pomislis deka me nema dolgo, ne mila so tebe sum sekoj den i te citam samo ne ti odgovaram a ne samo tebe tuku i na site drugi okolu mene
taka mi e polesno da go pominam periodov koj me postavi vo iscekuvanje, samotija, neizvesnost, nervoza, ...
ah mila moja...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kolku bi sakala da gi otvoram ocite i da se razbudam a seto ova da bide samo los kosmar koj brzo ke go zaboravam
mi se slucija mn raboti za koi ti nemam pisano i na zdrastven i na ljuboven i na finansiski i na profesionalen pat, zivotot mi se prevrti naopaku no ke go sredam ke pocnam cvrsto da go gradam od pocetok i ke go izgradam po moj terk ne kako sto im odgovara na drugite

te sakam mila moja ti blagodaram sto si sekogas do mene

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.7.2012 10:35:06   
Maca25
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.7.2012 10:38:26   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Mила Рингераја, денес...
1.8.2012 8:10:14   
Палешка РР
Мила Рингераја денес...

сакам преку тебе да му се заблагодарам на Бога што се` заврши добро!




_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Mила Рингераја, денес...
3.8.2012 16:15:31   
Maria
Мила РР,денес е еден од моите лоши,најлоши денови...се чувствувам тажна,депримирана,се гушам од болка...user posted image user posted image user posted image Лежам до моите мали анѓелчиња кои мирно си спијат...тие по малку ми ги 'полнат батериите',инаку...ке пукнам...ми доага да викам на цел глас user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 9:43:38   
Viktori
Мила РР, се чувствувам како да ти должам објаснување, како на другарка којашто постепено ја заборавам и нашето другарство бледее. А имавме прекрасни моменти. Настрана другите.

Се што е убаво има крај. А нашиот крај е дојден веќе подолго време, само што некако пробував да го одолговлечам. Нема веќе бегање. Треба да знаеме кога е доста од нешто. Мене ми е доста од тебе. А ти си мила, прекрасна и ќе си најдеш некој друг ник да ти биде суперпријател. Ви посакувам секогаш и се најдобро.

Сепак, те памтам по најтрпеливата, најдобрата,наједноставната другарка што сум ја имала. Ти си мало чудо за мене. Чудо преку кое запознав прекрасни луѓе и никови кои долго ќе ги памтам.

Те сакам и ќе те посетувам колку што можам (читај: сакам)

Твоја member id 6069


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 10:08:52   
Tanjat7880
Viktori,zoshto i zarem mora da e KRAJ!Moeto clenstvo tuka e povrzano so tebe,tvoite objavuvanja,soveti i mudrosti....mi nedostasuvash i zalam shto ke te nemam...bidi dobrauser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 10:53:13   
Maria
Најискрено и мене ми беа интересни твоите постови и мудри совети,а баш се чудев што те има се поретко.user posted image Баш ми е жал што многу квалитетни членови(да не се навредат другите) одамна се откажаа од РР ,од времето кога јас се зачленив: мами,Еца,мис,рипче,Мила на мама и многу други кои секогаш ќе фалат на РР .Барем мене ми фалат.user posted image
А сега и ти Виктори.user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:00:06   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maria

Најискрено и мене ми беа интересни твоите постови и мудри совети,а баш се чудев што те има се поретко.user posted image Баш ми е жал што многу квалитетни членови(да не се навредат другите) одамна се откажаа од РР ,од времето кога јас се зачленив: мами,Еца,мис,рипче,Мила на мама и многу други кои секогаш ќе фалат на РР .Барем мене ми фалат.user posted image
А сега и ти Виктори.user posted image

tocno taka e..

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:09:00   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Мила РР, се чувствувам како да ти должам објаснување, како на другарка којашто постепено ја заборавам и нашето другарство бледее. А имавме прекрасни моменти. Настрана другите.

Се што е убаво има крај. А нашиот крај е дојден веќе подолго време, само што некако пробував да го одолговлечам. Нема веќе бегање. Треба да знаеме кога е доста од нешто. Мене ми е доста од тебе. А ти си мила, прекрасна и ќе си најдеш некој друг ник да ти биде суперпријател. Ви посакувам секогаш и се најдобро.

Сепак, те памтам по најтрпеливата, најдобрата,наједноставната другарка што сум ја имала. Ти си мало чудо за мене. Чудо преку кое запознав прекрасни луѓе и никови кои долго ќе ги памтам.

Те сакам и ќе те посетувам колку што можам (читај: сакам)

Твоја member id 6069



Ne svakam sto e fintava?
Kade si odis?
Nema veke da bides aktivna ili...?
Sto e rabotava?
Pa red e i so nas da se prostis a ne samo so Ringeraja neli? user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:11:27   
Annet
секој има право на избор.и посакувам среќа во приватниот живот.......GOOD LUCK MY FRIENDuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:16:50   
Ikana
Драга другарке....понекогаш се нервиравме, но претежно се сакавме...моментите поминати на форум со тебе ми се бесценети...остани како што си...незаборавна и неповторлива....
Не сакам да се лигавам ама еве едно ТЕ САКАМ од мене...user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.10.2012 11:28:56   
Beatris
Море жени не туку се лигавете, никој не умрел user posted image Тука е виктори кај ќе бега, едноставно нема толку време да биде активна и можеби интересот ја води во некои други насоки.

Ова "простување" ми е некако претежок збор. Јас не се простувам!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?